RSS Feed

Świeżb


Świerzb jest swędzenie i wysoce zaraźliwa choroba skóry spowodowana przez zakażenie Sarcoptes swędzenie roztocza scabiei.
Bezpośredni kontakt skóra do skóry jest tryb transmisji. Poważne i ciągłe swędzenie jest dominującym objawem świerzbu. Kontakt seksualny jest najbardziej rozpowszechnioną formą transmisji wśród aktywnych seksualnie młodych ludzi i świerzb został uznany przez wielu za choroba przenoszona drogą płciową (STD).

Świerzb powoduje wysypka składa się z małych czerwone wypryski i pęcherze i wpływa na określonych obszarach ciała.

Leczenie obejmuje miejscowym lub doustnym scabicidal narkotyków.

Co to jest świerzb?

Świerzb jest swędzenie i wysoce zaraźliwa choroba skóry spowodowana przez zakażenie Sarcoptes swędzenie roztocza scabiei. Roztocza są małe ośmionożnego pasożytów (w przeciwieństwie do owadów, które mają sześć nóg). Są to małe, zaledwie 1 / 3 milimetra i nory w skórę do produkcji swędzenie, który wydaje się być gorzej w nocy. Roztoczy, które nawiedzają ludzi to kobiety i 0,3 mm-0,4 mm długości; mężczyźni są o połowę tej wielkości. Roztocza Świerzb można zobaczyć z lupą lub mikroskopem. Świerzb roztoczy indeksowania, ale nie są w stanie latać lub skakać. Są nieruchome w temperaturze poniżej 20 ° C, chociaż mogą przetrwać przez dłuższy czas w tych temperaturach.

porażenia świerzb występuje na całym świecie i jest bardzo częste. Szacuje się, że na całym świecie około 300 milionów przypadków każdego roku. świerzb człowieka, znajduje się na ponad 2500 lat. Świerzb odnotowano wystąpić w epidemii w domach opieki, szpitalach, długoterminowej opieki i innych instytucji. W Stanach Zjednoczonych jest postrzegana często w populacji osób bezdomnych, a występuje epizodycznie w innych populacjach wszystkich grupach społeczno-ekonomicznych, jak również.

Jak masz świerzb?

Bezpośredni kontakt skóra do skóry jest tryb transmisji. Roztocza Świerzb są bardzo wrażliwe na ich środowisko. Mogą one żyć z ciała gospodarza 24-36 godzin w większości warunków. Przekazanie roztoczy polega na bliskiej osoby do kontaktów w różnych skóra do skóry. Jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby złapać świerzb przez ręce drżą, wiszący płaszcz obok kogoś, kto ma, lub nawet wymiany pościeli, które roztoczy w nich w nocy. Fizycznego kontaktu seksualnego, jednak mogą przenosić choroby. W rzeczywistości, kontakt seksualny jest najbardziej rozpowszechnioną formą transmisji wśród aktywnych seksualnie młodych ludzi i świerzb został uznany przez wielu za choroba przenoszona drogą płciową (STD). Jednakże inne formy kontaktu fizycznego, takie jak przytulanie matki swoich dzieci, są wystarczające do rozprzestrzeniania się roztoczy. Z biegiem czasu, bliskich przyjaciół i krewnych może zawrzeć to w ten sposób, too. Ustawienia School zazwyczaj nie zapewnia poziomu długotrwałego kontaktu osobistego niezbędne do przekazania roztoczy.

Możesz złapać świerzb od psa lub kota?

Psy i koty są zarażone przez różne rodzaje roztoczy niż te, które zarażają ludzi. Zwierzęta nie są źródłem rozprzestrzeniania się ludzi świerzb. Świerzb u psów nazywa mange. Kiedy psów lub kotów ziemi roztoczy na ludzkiej skórze, nie udaje im się rozwijać i produkować tylko łagodne swędzenie, że odchodzi na własną rękę. Jest to w przeciwieństwie do ludzi świerzb który dostaje coraz gorzej, chyba że warunek jest traktowany.

About these ads

About tabletki

www.AptekaOTC.pl to adres apteki internetowej polecanej wszystkim odwiedzającym ten blog. Dostępne są tam tabletki, syrop, pigułki i inne leki w dobrej cenie. A także forum i opinie. Zajrzyj apteka internetowa

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 2 735 obserwujących.

%d bloggers like this: