RSS

Układ krwionośny

Posted on

Układ krążenia składa się z naczyń i mięśni, które pomagają i kontrolować przepływ krwi w organizmie. Ten proces jest nazywany obiegu. Główne elementy systemu są serca, tętnic, naczyń włosowatych i żył.

Jak krew zaczyna krążyć, zostawia serce z lewej komory i idzie do aorty. Aorty jest największym tętnicy w organizmie. Krwi opuszczającej aorty jest pełen tlenu . Jest to istotne dla komórek w mózgu i ciała do wykonywania swojej pracy. Bogate w tlen krwi podróżuje po całym ciele w systemie tętnic do najmniejszych tętniczek.

Na drodze z powrotem do serca, krew przemieszcza się poprzez system żył. Jak dociera do płuc, dwutlenku węgla (produkt uboczny) jest usuwany z krwi i zastąpić świeżym tlenem, że mamy wdychane przez płuca .

Tętnice są twarde, elastyczne rurki, które prowadzą krew od serca. Jak tętnic odejście od serca, dzielą się na mniejsze statki. Największe arterie są tak gruba jak kciuk. Najmniejszy tętnice są cieńsze niż włosy. Są cieńsze tętnice nazywane są tętniczek. Tętnic nosić jasne czerwonej krwi! Kolor pochodzi od tlenu , które wykonuje.

Żył

Żyły nosić krwi do serca. Najmniejszy żył, zwany także żyłek, są bardzo cienkie. Dołączają one do większych żył, że otwierają się serca. Żyły nosić ciemny czerwony krew, która nie ma zbyt wiele tlenu. Żyły mają cienkie ściany. Nie musi być tak silny jak tętnice, ponieważ jak krew wraca do serca, jest pod mniejszą presją.

Czy wiesz, że twoje serce jest najsilniejszym mięśni? Twoje serce jest podzielony na dwie części. Prawo pompuje krew strony do płuc , gdzie odbiera tlen. Lewej stronie pompy tlenu nasączone krew do ciała. Nie działają na własną rękę, ale razem jako zespół. Krwionośnych krąży przez serce ponad 1000 razy dziennie. Od pięciu do sześciu tysięcy litrów krwi pompowanej każdego dnia. Twoje serce jest o tej samej wielkości co pięści.

Twoje serce w pracy jest do pompowania krwi wokół ciała. Jego mięśnie umowy i wycisnąć krew. Po lewej stronie pompuje krew z płuc do reszty ciała. Prawej stronie pompy zestarzeć krwi od ciała z powrotem do płuc przez świeży dopływ tlenu.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: