RSS

Naukowcy twierdzą, że z umiarkowanego picia mogą wynikać korzyści związane z wpływem na poziom HDL

Posted on

Nowe badania wskazują, że umiarkowane spożycie alkoholu może zredukować ryzyko choroby serca o 25% i jest prawdopodobnie że alkohol ma pozytywny wpływ na HDL „dobrego” cholesterolu.

Wyniki z dwóch badań, które pojawiają się w czasopiśmie BMJ, wpisują w nowo wydany 2010 wytyczne dietetyczne tym stanie, jeśli alkohol jest pijany, należy pić z umiarem: jeden drink dziennie dla kobiet i do dwóch drinków dziennie dla mężczyzn.

Napój jest zdefiniowana jako 1,5 uncji spirytusu, 5 uncji wina lub 12 ml piwa. Dietetyczne wytyczne zalecają osobom poniżej ustawowego wieku picie i kobiety w ciąży powinny powstrzymać się od picia alkoholu.

W przeglądzie 84 badań, ludzie, którzy piją lub mniej drinków dziennie w 14% do 25% mniej narażone na chorobę serca w porównaniu z ich odpowiednikami teetotaling.
Alkohol i HDL

W drugim raporcie naukowców przeglądu 63 badań, które wyglądały na biomarkery choroby serca i jak one skorelowane ze spożywaniem alkoholu, w tym cholesterolu i markerów zapalnych. To badanie wykazało, że umiarkowane spożycie alkoholu zwiększyło stężenie cholesterolu HDL i miała korzystny wpływ na apolipoproteiny A1, adiponektyny hormonów i fibrynogenu, białka, które pomaga w krzepnięciu krwi.

„Nasze badania sugerują, że picie umiarkowanych ilości alkoholu może mieć pewne korzyści w postaci zmniejszenia ryzyka chorób serca i zgonów z powodu choroby serca”, mówi Susan E. Brien, adiunkt na Uniwersytecie w Calgary, Kanada. „Świadczenie to może być związane z wpływem alkoholu na niektórych markerów biologicznych związanych z chorobami serca, takich jak HDL oraz fibrynogenu. Brien jest badaczem zarówno z nowych badań.

Mechanizm, w którym alkohol może mieć wpływ na serce nie jest w pełni zrozumiałe, mówi w e-mail. „Dalsze badania powinny być wykonane w celu określenia mechanizmów, dzięki którym alkohol wywiera takiego wpływu.”
Wino, piwo, i Alkoholi

Mimo wielu wcześniejszych badań sugerowało, korzystne może być serce od picia umiarkowanych ilości czerwonego wina, nowe badania pokazują wyniki trzymać z umiarkowanym spożyciu każdego rodzaju alkoholu.

Jury w zakresie korzyści zdrowotne umiarkowanego spożycia alkoholu, mówi Eric RIMM, SCD, profesor medycyny z Harvard Medical School w Bostonie.

„Nadszedł czas, aby przestać robić te badania i prace na naszej wiadomości,” mówi. RIMM niedawno mówił na obiad w ramach nowych wytycznych diety gospodarzem destylowana Spirits Council, grupy zawodowe reprezentujące producentów i sprzedawców wyrobów spirytusowych.

wiadomości w zakresie zdrowia publicznego należy podkreślić, umiarkowany – nie ciężka – picie. „Niektóre alkoholu jest korzystne, ale musisz przestać w pewnym,” mówi. „Jeśli zdecydujesz się pić, stop umiarkowanie.”

Definicja pijaństwa, zgodnie z CDC, jest o więcej niż dwa drinki dziennie dla mężczyzn średnio i więcej niż jednego drinka dziennie średnio dla kobiet.

„Nie pozwól, by tak daleko,” RIMM mówi.

Dlatego, że umiarkowane picie jest inne określenie dla kobiet i mężczyzn jest nie tylko ze względu na różnicę wielkości między płciami, mówi.

„Kobiety metabolizuje alkohol inaczej niż ludzie, a są różnice hormonalne,” RIMM mówi. „Kobiety są w grupie podwyższonego ryzyka raka piersi i alkohol może zwiększać ryzyko raka piersi.

Niektóre mogą być zaniepokojeni, że alkohol może przyczynić się do nadwagi i otyłości, czy od alkoholu i kalorii w ten sposób, że ma na hamowaniu, ale nie zostało to poparte badaniami, mówi.

„Otyłość jest skomplikowanym stanie i istnieje wiele autorów, w tym brak ruchu i kontroli części, ale alkohol w tej roli jest bardzo mała i prawdopodobnie nie istnieje, gdy jest on spożywany z umiarem,” mówi.

Suzanne Steinbaum, MD, dyrektor kobiet i choroby serca w Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku, mówi, że „umiarkowane spożycie alkoholu może być częścią stylu życia, zdrowego serca.” Badania pokazują, że to pomaga zwiększyć poziom HDL, a to może mieć znaczący wpływ na ryzyko chorób serca.

„Nigdy nie mów ludziom, aby zacząć pić, jeśli nie jest częścią ich życia,” mówi. „To nie jest za darmo i dla wszystkich”.

Nie wszyscy powinni pić alkoholu, w tym osób z chorobami wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, lub osobowości wciągająca, mówi.

Sam Zakhari, dr, dyrektor oddziału metabolizmu i zdrowie w National Institute on Alcohol Abuse i Alkoholizm w Bethesda, Md, mówi, że wystarczyły badania wykazujące, zdrowe serce korzyści umiarkowanego spożycia alkoholu. „Teraz nadszedł czas na pytanie, dlaczego alkohol jest dobre dla serca”.

„Nie pij tylko się o zasiłek tzw, ponieważ niektórzy ludzie nie mają do picia np. kobiet w ciąży i osób na różnych leków,” mówi. „Jeśli na drinka z obiadem, i nie ma powodu, aby nie pić, a następnie cieszyć.”

ŹRÓDŁA: Susan E. Brien, adiunkt, Uniwersytet w Calgary, Canada.Suzanne Steinbaum, MD, dyrektor, kobiet i choroby serca, Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku City.Brien, SE BMJ.Ronksley. Wychowanie fizyczne BMJ.Eric RIMM, SCD, profesor medycyny, Harvard Medical School, Boston.Sam Zakhari, dr, dyrektor Wydziału metabolizmu i wpływ na zdrowie, Instytut na Alkoholizm i Alkoholizm.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: