RSS

Żołądek


 

Żołądek jest rozszerzoną część przewodu pokarmowego od przełyku i jelita cienkiego. Jego charakterystyczny kształt jest pokazany wraz z terminy używane do opisywania najważniejszych regionach żołądka. Z prawej strony żołądka nazywana jest większa krzywizna i lewej krzywizny mniejszej. Najbardziej dystalnej i wąskich części żołądka jest określany odźwiernika – jak żywność jest skroplonego w żołądku przechodzi przez odźwiernika kanał do jelita cienkiego.Ściana żołądka jest strukturalnie podobna do innych części przewodu pokarmowego, z wyjątkiem, że żołądek ma dodatkowe ukośne warstwy mięśni gładkich wewnątrz koła warstwy, który pomaga w realizacji złożonych ruchów szlifowania.

W stanie pustym, żołądek jest umową i jej błony śluzowej i podśluzowej są rzucane na osobne fałdy zwane rugae, kiedy rozdęte żywności, rugae są „jeszcze załatwić” i płaskie.Poniższy rysunek pokazuje rugae na powierzchni dla żołądka.

W żołądku jest gwałtowne przejście z nabłonkiem płaskonabłonkowego rozciągający się od przełyku do nabłonka poświęcony wydzielania. W większości gatunków, to przejście jest bardzo blisko przełyku otwór, ale w niektórych, zwłaszcza koni i gryzoni, warstwowej linii komórek nabłonka płaskiego wiele dna i części ciała.

Poniższy obraz jest z powierzchni błon śluzowych żołądka koni żołądka pokazując przełyku nabłonka (u góry) i nabłonek gruczołowy (na dole). Stworzenia dołączone do powierzchni są boty, formy larwalne z Gasterophilus .

Jeśli błony śluzowej żołądka jest badany z obiektywem strony, widać, że jest pokryte licznymi małymi otworami. Są to otwory żołądka doły, które sięgają do błony śluzowej, jak kanalików prostych i rozgałęzionych, tworzących żołądka gruczołów.

 

Żołądek jest organem trawienia. Ma saclike kształt i znajduje się pomiędzy przełyku i jelitach. Prawie każde zwierze ma żołądka.
Ludzkiego żołądka jest muskularny, elastyczny, w kształcie gruszki worek, leżące w poprzek w jamie brzusznej pod przeponą. To zmienia rozmiar i kształt w zależności od pozycji jest z ciała i ilość środka spożywczego. Żołądek jest około 12 cali (30,5 cm) długości i jest 6 cali. (15,2 cm) w najszerszym miejscu. Żołądka pojemności około 1 qt (0,94 l) u dorosłych.
Jedzenie trafia do żołądka z przełyku. Połączenie pomiędzy żołądka i przełyku nazywa się zaburzenia zwieraczy. Serca zwieracza zapobiega żywności z przejścia z powrotem do przełyku. spalić Serce jest uczucie, gdy soki żołądkowe (sok żołądkowy) mogą przeniknąć przez zwieracz do przełyku. Gdy jedzenie trafia do żołądka, soków żołądkowych są używane do rozkładania żywności. Niektóre substancje są wchłaniane podszewka mięśni brzucha. Jedną z substancji żołądek wchłania się alkohol .
Drugim końcu opróżnia żołądka do dwunastnicy. Dwunastnicy jest pierwszy odcinek jelita cienkiego. Zwieracz odźwiernika oddziela żołądek od dwunastnicy.
Żołądek składa się z pięciu warstw. Począwszy od wewnątrz i pracy naszego wyjścia, najgłębszą warstwę nazywa się błony śluzowej. Kwasu żołądkowego i soków trawiennych są w warstwie błony śluzowej. Kolejna warstwa jest nazywana podśluzowej. Podśluzowej otoczony jest przez błony mięśniowej, warstwy mięśniowej, która porusza i miesza zawartość żołądka. W kolejnych dwóch warstw, subserosa i kosmówki są opakowania dla żołądka. Kosmówki jest najbardziej zewnętrzną warstwę w żołądku.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: