RSS

Serce


Uwaga: tłumaczenie automatyczne

Układ krążenia: The Circle of Blood
Przeciętnie organizm ma około 5 litrów krwi stale podróżując przez niego w drodze układu krążenia. Serce, płuca i naczynia krwionośne pracować razem, tworząc część kręgu układu krążenia. Pompowania serca zmusza krew na swojej drodze.
Ciała układu krążenia naprawdę składa się z trzech odrębnych części: krążenia płucnego , krążenia wieńcowego i krążenia . Albo, płuca (płuc), serca (wieńcowej), a reszta systemu (systemowe). Każda część musi działać niezależnie w celu ich działać razem.

Od momentu zaczyna bić, aż do momentu zatrzymania, ludzkie serce pracuje niestrudzenie. W średniej * życia, serce bije ponad dwa i pół miliarda razy, nigdy nie zatrzymując się na odpoczynek. Jak maszyna do pompowania serca zapewnia moc niezbędną do życia.
Ten życiodajny elektrycznej, przez cały czas, spowodowane powietrza tajemnicy otoczyć serca. Nowoczesna technologia usunęła dużo tajemnicy, ale wciąż jest powietrze z fascynacji i ciekawości.
Poznaj serce. Odkryj zawiłości jego rozwoju i struktury . Postępuj zgodnie z krwi poprzez krew naczyń . Przechadzając się weblike układów ciała . Dowiedz się, jak mieć zdrowe serce i jak monitorować serca zdrowia. Patrząc wstecz na historię nauki serca.
Wkrótce swojej fascynacji i ciekawości może prowadzić do zrozumienia i szacunku.
Aby dowiedzieć się jeszcze więcej o sercu, spróbuj zajrzeć na kilka zalecanych materiałów źródłowych , wzbogacania , a także krótki słowniczek .

* Uwaga: średni bicie serca całego okresu eksploatacji opiera się na średniej z 72 uderzeń na minutę, podczas średnia długość życia 75 lat. 72 uderzeń na minutę x 60 = 4320 uderzeń na godzinę. 4320 uderzeń na godzinę x 24 = 103680 uderzeń na dzień. 103680 uderzeń na dzień x 365 = 37843200 uderzeń na rok. 37.843.200 uderzeń rocznie x 75 = 2838240000 uderzeń w ciągu całego życia.

Człowieka serce jest o wielkości tego człowieka pięści. Jako organ rozwija, serce rośnie w takim samym tempie jak pięść. Więc niemowląt serca i pięści są o tej samej wielkości w chwili urodzenia. W łonie matki, jednak, że podobieństwo nie zawsze była prawda. W ciągu pierwszych kilku tygodni po zapłodnieniu, serca płodu zajmuje większość płodu środkowej części. Heartsize do bodysize stosunek jest dziewięć razy większe u płodu niż u noworodka. W ciągu tych kilku pierwszych tygodni, serca płodu leży wysoko w klatce piersiowej. Wkrótce przenosi się do zajmowania pozycji w jamie klatki piersiowej.
Istnieje kilka etapów rozwoju serca płodu. Początkowo, w sercu jest tylko rury. Rośnie tak szybko, że potrzebuje więcej miejsca, więc łuki i zakręty z powrotem, tworząc znajomy kształt. W następnej fazie, dwóch przedsionków są częściowo odrębne, ale jest tylko jeden duży komory. Kolejny etap rozpoczyna się, gdy dwóch przedsionków są całkowicie odrębne i komór właśnie zaczynają się na separację. Wreszcie, komór całkowicie oddzielić i serce jest rozwijany.
Podczas serca płodu w stadium rozwoju, w sercu faktycznie ma na kilku różnych występów. Te struktury serca przypominają inne serca zwierząt. Podczas pierwszej fazy, rur, jak serce jest bardzo podobny do serca ryb. Drugi etap, z dwoma komorami, przypomina serca żaby. Trzykomorowy etap jest podobny do węża lub serca żółwia. Ostatnie cztery-komorowy budowa serca wyróżnia ludzkiego serca.
Zobacz strukturę zachowane serce tutaj.
Serca, podobnie jak inne części ciała, potrzebuje tlenu, aby wzrastać i rozwijać się prawidłowo. W okresie dzieciństwa, w organizmie latach szybkiego wzrostu, zapotrzebowanie na tlen jest największe. Serca szybkość pompowania bogatą w tlen krew jest najszybszy w dzieciństwie, około 120 uderzeń na minutę. W miarę jak dziecko rośnie, tętno zwalnia. Siedmioletni dziecka serce bije około 90 razy na minutę. W wieku 18 lat, tętno ustabilizował się do około 70 uderzeń na minutę.
Przez dorosłość, serce jest w pełni rozwinięty. Przez całe życie, serce potrzebuje tylko być utrzymane w dobrym stanie zdrowia, aby mogła funkcjonować. Jeśli dbasz o swoje serce, by po receptę na zdrowe serce , twoje serce powinno zająć się tobą do końca życia.

Sercem widzisz sporządzone na podstawie średniej Valentine jest tylko skromnym reprezentacji rzeczywistej struktury serca. Twoje serce jest w rzeczywistości kształt przypominający gruszkę do góry nogami.
Serce człowieka jest przede wszystkim powłoki. Istnieją cztery wnęki, lub otwarte przestrzenie, wewnątrz serca, że ​​wypełniają się krwią. Dwa z tych ubytków nazywane są przedsionków. Pozostałe dwa są nazywane komór. Dwóch przedsionków postaci zakrzywionej górnej części serca. Komór zbiera się na dnie serca, tworząc wskazał podstawy, która prowadzi w kierunku lewej stronie klatki piersiowej. Lewej komory umów z całą mocą, dzięki czemu można najlepiej poczuć serca pompowania po lewej stronie klatki piersiowej.
Z lewej strony serca znajduje się jedna przedsionka i jednej komory. Po prawej stronie serca domów innych. Ściana, zwana przegrody, oddziela prawej i lewej stronie serca. Zawór łączy każdego przedsionka do komory poniżej. Zastawki mitralnej łączy lewego przedsionka do lewej komory. Zastawki trójdzielnej łączy prawo atrium z prawej komory.
W górnej części serca łączy się kilka dużych naczyń krwionośnych . Największym z nich jest aorty lub pnia tętnicy, która prowadzi bogatej w składniki odżywcze krew od serca. Innym ważnym statek tętnicy płucnej, który łączy serca z płuc jako część krążenia płucnego systemu. Dwie największe żyły odprowadzające krew do serca żyły głównej górnej i żyły głównej dolnej. Są one nazywane „vena cava”, ponieważ są „sercem żyłach”. Superior znajduje się w górnej części serca. Gorsze znajduje się pod przełożonego.
Serca struktura sprawia, że ​​skuteczny, nigdy nie przestaje pompy. Od momentu rozwoju poprzez chwili śmierci, pompy serca. Serca, więc musi być silny. Średnia serca mięśni, zwane mięśnia serca, kurczy się i rozluźnia około 70 do 80 razy na minutę bez ciebie kiedykolwiek o tym myśleć. Jak serca mięsień kurczy się wypiera krwi przez komory i do naczyń. Nerwy podłączony do serca regulować szybkość, z jaką mięsień kurczy się. Po uruchomieniu, swoje serce pompuje szybciej. Kiedy śpisz, twój serce pompuje wolniej.
Biorąc pod uwagę, jak wiele pracy ma do czynienia, serce jest zaskakująco mała. Średnia serca dorośli o wielkości zaciśniętej pięści i waży około 11 uncji (310 gram). Usytuowany w samym środku klatki piersiowej za mostkiem, między płuca, serce spoczywa w wilgotnej komorze zwanej jamy osierdzia, który otoczony jest klatka piersiowa. Przepony, trudne warstwą mięśni, znajduje się poniżej. W efekcie, serce jest dobrze chroniony.
Do monitorowania serca , naukowcy mogą korzystać z x-ray lub technologii skanowania aby uzyskać obraz. Aby naprawdę dobrze poznać serca, naukowcy mają do wykonania zabiegu. operacji serca jest bardzo ryzykowne, ponieważ serce akcji pompowania jest tak istotne dla przetrwania. Jeśli serce przestaje pompowania, organizm nie może przetrwać. Przed rozpoczęciem operacji serca, lekarze podłączyć pacjenta do urządzenia, które pompuje krew do serca. Tylko wtedy jest to bezpieczne dla lekarza, aby zatrzymać serce w celu prowadzenia.
W sensie ogólnym, statek jest zdefiniowany jako puste naczynie do przenoszenia coś: kubek, wiadro, rury. Naczyń krwionośnych, a następnie, są puste naczynia do przenoszenia krwi. Znajduje się w całym organizmie, naczynia krwionośne są puste rurki, które krążą we krwi.
Istnieją trzy rodzaje naczyń krwionośnych: tętnic , żył i naczyń włosowatych . Podczas krążenia krwi, tętnice dostarczające krew od serca. Kapilar podłączyć tętnic do żył. Wreszcie, żyły nosić krwi do serca.
Jeśli dokonał wszystkich naczyń krwionośnych z przeciętne dziecko i położyła je w jednej linii, linia będzie ponad 60.000 kilometrów długości! Dorosłych jednostki miały być bliżej do 100.000 kilometrów długości!
Poza krążącej krwi, naczynia krwionośne są dwa ważne narzędzie pomiaru istotnych statystyk zdrowia: puls i ciśnienie krwi. Mamy środek serca, tętna, dotykając tętnic. Rytmiczne skurcze tętnicy podąża za rytm serca. Od tętnicy znajduje się w pobliżu powierzchni skóry, podczas gdy serce jest głęboko chronione, z łatwością możemy dotknąć tętnicy i uzyskać dokładną miarą serca puls.
Gdy mierzymy ciśnienie krwi, używamy przepływ krwi przez tętnice, ponieważ ma wyższe ciśnienie niż krew w żyłach. Ciśnienie krwi mierzy się za pomocą dwóch liczb. Pierwszy numer, który jest wyższy, jest przyjmowane, gdy serce bije w fazie skurczu. Druga liczba jest podjęta wtedy, gdy serce relaksuje w fazie rozkurczu. Te dwa numery oznaczają milimetrów. Słupek rtęci podnosi się i opada z beatem serca. Wysokość kolumny jest mierzona w milimetrach. Prawidłowe ciśnienie krwi wynosi od 110 do 150 mm (jak serce bije) ponad 60 do 80 mm (jak serce relaksuje). To normalne ciśnienie krwi, aby zwiększyć podczas wykonywania i zmniejszenia podczas snu. Jeśli ciśnienie krwi pozostaje zbyt wysokie lub zbyt niskie, jednak może być narażone na choroby serca.

Tętnice: Tętnice odprowadzają
Serce pompuje krew się za pośrednictwem jednego pnia tętnicy zwanej aortą grzbietową. Główną arterię potem dzieli się i rozgałęzia się na wiele mniejszych tętnic tak, że każdy region ciała, ma swój własny system tętnic dostarczając mu świeże, krew bogatą w tlen.

Kliknij aby powiększyć: Jest to kontrast x-ray nerek i aorty potężny.
Tętnice są twarde na zewnątrz i gładkie od wewnątrz. Tętnicy faktycznie składa się z trzech warstw: zewnętrznej warstwy tkanki mięśniowej środek i wewnętrznej warstwy komórek nabłonka. Mięśni w środku jest elastyczna i bardzo mocna. Warstwa wewnętrzna jest bardzo gładka tak, że krew może płynąć łatwo nie ma przeszkód na swojej drodze.
Mięśniowej ściany tętnicy pomaga sercu pompy krwi. Gdy serce bije, tętnicy rozszerza się napełnia się krwią. Kiedy serce relaksuje, umów tętnicy, wywierania siły, że jest wystarczająco silny, aby skłonić krwi wzdłuż. Ten rytm między sercem a wyniki tętnicy sprawnego systemu obiegu.
Możesz rzeczywiście poczuć tętnicy rozszerzają się i kurczą. Od tętnicy podąża za serce, możemy zmierzyć tętno, licząc skurcze tętnicy. To jak traktujemy nasze tętno.
Tętnice dostarczają bogatej w tlen krwi do naczyń włosowatych , gdzie rzeczywiste wymiany tlenu i dwutlenku węgla występuje. Kapilar następnie dostarczyć odpady bogate krwi do żył do transportu z powrotem do płuc i serca.

Żyły są podobne do tętnic , ale ponieważ transportu krwi na niższe ciśnienie, nie są one tak silne, jak tętnice. Podobnie jak tętnice, żyły trzy warstwy: zewnętrzna warstwa tkanek, mięśni w środku, i gładkiej wewnętrznej warstwy komórek nabłonka. Jednak, warstwy są cieńsze, zawierające mniej tkanki.
Żyły otrzymać krew z naczyń włosowatych po wymianie tlenu i dwutlenku węgla miało miejsce. Dlatego, żyły transportu odpadów bogatych krwi z powrotem do płuc i serca. Ważne jest, że odpady bogate krwi nadal podążać we właściwym kierunku i nie pozwolić im płynąć do tyłu. Osiąga się to przez zawory, które znajdują się wewnątrz żył. Zawory są jak wrota które pozwalają tylko na ruch w jednym kierunku.
Zawory żyły są niezbędne do utrzymania przepływ krwi w kierunku serca, ale są również konieczne, aby umożliwić przepływ krwi w stosunku do siły grawitacji. Na przykład, krew wraca do serca od stóp musi być w stanie płynąć w górę nogi. Ogólnie rzecz biorąc, siła grawitacji zniechęci, że od tego wydarzenia. Zawory żyły jednak przewidzieć, przyczółków do krwi, jak wspina się jej do góry.

Krew, która płynie do mózgu twarze tego samego problemu. Jeśli krew jest problemy ze wspinania się, będziesz odczuwać zawroty głowy a nawet omdlenia. Omdlenia jest twój mózg naturalnych prośbą o krew bogatą w tlen. Po słabym głowę sprowadza się do tego samego poziomu, jak serce, co ułatwia krwi, aby szybko dotrzeć do mózgu.
Ze względu na brak tlenu, odpady bogate krwi, która płynie w żyłach ma głęboki czerwony kolor, prawie jak bordowy. Ponieważ ściany żył są dość cienkie, odpady bogate krew jest widoczna przez skórę na niektórych części ciała. Spójrz na nadgarstku, lub ręce, lub kostek. Możesz zobaczyć w Twoich żyłach przenoszenia krwi z powrotem do serca. Twoja skóra załamuje się światło, chociaż, tak, że głęboko czerwony kolor faktycznie wydaje się trochę niebieski z zewnątrz skóry.

Kapilary: Podłączanie tętnic i żył
W przeciwieństwie do tętnic i żył, naczyń włosowatych są bardzo cienkie i kruche. Kapilary są w rzeczywistości tylko jeden komórek nabłonka grubości. Są tak cienkie, że komórki krwi mogą przejść przez nich w jednym pliku. Wymiana tlenu i dwutlenku węgla odbywa się poprzez cienką ścianę naczyń włosowatych. Krwinki czerwone wewnątrz kapilary uwalniają tlen, który przechodzi przez ścianę i do otaczających tkanek. Tkanek uwalnia odpadów, takich jak dwutlenek węgla, który przechodzi przez ścianę i do krwinek czerwonych.
Tętnice i żyły równolegle na całym ciele z internetowej jak sieci naczyń włosowatych, osadzone w tkance, łączące je. Tętnic zdać bogatej w tlen krwi do naczyń włosowatych, które umożliwiają wymianę gazów w tkankach. Kapilar następnie przekazać ich odpadów bogatych krwi do żył do transportu z powrotem do serca.
Kapilary są również zaangażowane w organizmie uwolnienia nadmiaru ciepła. Podczas ćwiczeń, na przykład, temperatury ciała i krwi wzrasta. W celu uwolnienia tego nadmiaru ciepła krew dostarcza ciepło do naczyń włosowatych, które następnie szybko uwalniają do tkanek. Powoduje to, że skóra nabiera zaczerwieniona, wygląd czerwony. Jeśli trzymasz rękę, na przykład, w gorącej wodzie, ręka szybko się czerwone z tego samego powodu. Ramię, jednak nie może się zmienić kolor, ponieważ w rzeczywistości nie jest uczucie wzrost temperatury.

Krążenia: Wszystko na całym ciele
Krążenia dostarcza pożywienie do wszystkich tkanek na terenie całego ciała, z wyjątkiem serca i płuc, ponieważ mają one swoje własne systemy. Krążenia jest główną częścią całego układu krążenia .
Naczynia krwionośne (tętnice, żyły i naczynia włosowate) są odpowiedzialne za dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do tkanek. Bogatą w tlen krew dostaje się do naczyń krwionośnych przez serce głównej tętnicy zwanej aortą. Silny skurcz serca lewej komory serca zmusza krew do aorty, które następnie oddziały w wielu mniejszych tętnic, które poruszają się po całym organizmie. Wewnątrz warstwy tętnicy jest bardzo gładka, dzięki czemu przepływ krwi szybko. Zewnętrznej warstwy tętnicy jest bardzo silna, co pozwala na przepływ krwi na siłę. Bogatą w tlen krew wpływa do naczyń włosowatych, gdzie tlen i składniki odżywcze są uwalniane. Produkty odpadowe są gromadzone i odpadów bogatych przepływów krwi do żył w celu powracają do serca, gdzie krążenie płucne pozwoli na wymianę gazów w płucach.
Podczas krążenia krwi przechodzi przez nerki. Ta faza krążenia jest znany jako niewydolnością krążenia. Podczas tej fazy, nerki filtrują dużą część odpadów z krwi. Krew również przechodzi przez jelita cienkiego podczas krążenia. Ten etap jest znany jako portal obiegu. Podczas tej fazy, krew z jelita cienkiego, zbiera się w żyłę wrotną, która przechodzi przez wątrobę. Wątroba filtrów cukru z krwi, przechowywanie ich na później.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: