RSS

Apteka internetowa zniszczy ból


Apteka Internetowa, jak pokazuje życie, spełnia oczekiwania odwiedzających portal. Jest nie droga, a cena jest najczęściej motywująca dla pacjentów.
Aż się chce zaopatrywać w takiej aptece. Wejdźmy więc do wewnątrz i przyjrzyjmy się .

Czym jest ból?

Ból – prawdopodobnie jeden z najmocniejszych stresów, przykre doznanie, o naturze subiektywnej, mówiące o niebezpieczeństwie dla ciała lub psychiki bądź wyrażające je, mające także znaczenie ochraniające dla zachowania całości ciała lub psychiki. Ból rodzi się pod działaniem różnych czynników (mechanicznych, chemicznych, termicznych), które dezintegrują funkcjonującą tkankę. Jego receptorami są zakończenia nerwowe na skórze i w pozostałych partiach organizmu. Ból zazwyczaj jest wynikiem pobudzenia (np. przez ucisk) przewodów przenoszących impulsy nerwowe i aktywacje ośrodków bólu w mózgu, a także występować jako zjawisko psychiczne. Odczuwaniu bólu towarzyszy pobudzenie współczulnej części autonomicznego nerwowego układu.

Leki przeciwbólowe

Przyczyną pojawiania się bólu jest podrażnienie receptora nerwowego. Pojawiający się w taki sposób impuls wysyłany jest do ośrodka rdzenia kręgowego, a wówczas do kory mózgowej, a tam powstaje odczucie bólu. W zasadzie wszystkie farmaceutyki dostępne w aptekach nie wymagające recepty, a także w warzywniakach i w marketach, działają na zbliżonej zasadzie: podszywają się pod czynniki uśmierzające go lub blokują tworzenie się cykoloksygenazy, a to on sprawia, że odczuwamy ból. Leki przeciwbólowe to grupa, po którą ludzie najczęściej sięgają. Włączane są do niej produkty takie jak ibuprom, opokan czy często zalecany apap. Łagodzą one objawy bólu a środkami czynnymi najczęściej są kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, paracetamol. Z prac badawczych profesora Nikolasa Moore z Uniwersytetu Victor w Bordeaux we Francji wynika, że na przykład ibuprofen i paracetamol są środkami znacznie bardziej skuteczniejszymi, niż leki zawierające kwas acetylosalicylowy. W badaniach z chorymi dowiedziono, że z leczenia bólu nie mocnego i nie bardzo dokuczliwego 74 proc. było usatysfakcjonowanych z ibuprofenu, natomiast 69,2 proc. ze skuteczności paracetamolu, a wyłącznie 68,6 z leku z zawartością kwasu acetylosalicylowego.

Zapraszamy do internetowej apteki po leki i po informacje. Zapewniamy niewysoką cenę farmaceutyków i właściwą obsługę odwiedzających stronę. Nasza apteka internetowa jest jedną z sześciu najbardziej popularnych i wyróżniających się stron internetowych świadczących usługi dostawy farmaceutyków.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

8 responses »

 1. Opokan stosuję przy bólach reumatycznych i uważam, że bardzo się sprawdza.

  Odpowiedz
 2. Apap jest jednym z najpopularnijszych leków, ale całkiem słusznie, bo się sprawdza przy różnych bólach.

  Odpowiedz
 3. A ja dodam, że Opokan jest jednym z silniejszych środków, potem jest już tylko morfina.

  Odpowiedz
 4. Preferuję ibuprom, bo ma najlepsze dziłanie i najmniej działań niopożadanych

  Odpowiedz
 5. Z apteki internetowej raczej nie korzystam chociaż można tam kupić praktycznie każdy lek. Kiedyś chciałem kupić ibiprom i apap, ale to bym musiał czekać cały tydzień żeby mi przywieźli a chory jestem już teraz, więc w końcu zrezygnowałem.

  Odpowiedz
 6. Z tego co wiem Ministerstwo Zdrowia uznalo, ze sprzedaz lekow na recepte jest zbyt niebezpieczna. Kazdy ma prawo otworzyc firme, ktora bedzie prowadzila sprzedaz lekow w sieci. A przeciez mamy do czynienia z systemem bardzo reglamentowanym i specyfikami, ktorych niewlasciwe uzycie moze doprowadzic do zagrozenia zycia ludzkiego. „Takiej mozliwosci nie ma i nie przewidujemy, by to zmienic” – twierdzi wysoko postawiony przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.

  Odpowiedz
 7. Moim zdaniem opokan to inaczej Meloksykam – wielofunkcyjny organiczny zwiazek chemiczny. Stosowany jako lek z grupy niesteroidowych lekow przeciwzapalnych (NLPZ). Dziala przeciwzapalnie poprzez hamowanie aktywnosci enzymatycznej cyklooksygenazy 2 (COX-2), uczestniczacej w syntezie prostaglandyn. Wykazano, ze meloksykam w wiekszym stopniu hamuje aktywnosc enzymu COX-2 niz COX-1. To preferencyjne hamowanie aktywnosci COX-2 powoduje, ze meloksykam hamuje synteze prostaglandyn w miejscu toczacych sie procesow zapalnych, a znacznie slabiej w obrebie przewodu pokarmowego i nerek. Opokan jest preparatem zalecanym w przypadku dolegliwosci bolowych oraz stanow zapalnych o charakterze kostno-stawowym, miesniowym, reumatycznym i chorobie zwyrodnienia stawow.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: