RSS

Różnorodne bóle i metody ich leczenia


Uogólnione bóle / bóle

leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna, paracetamol (Tylenol), ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve) pracy w celu łagodzenia ogólne bóle mięśni i bóle.

Ból twarzy

Podobnie jak ogólny ból, ból twarzy jest ułatwione przez leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna, paracetamol (Tylenol), ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve). Jeśli jednak cierpisz na twarzy ciśnienie może być nosa, która najlepiej pomógł decongestant (patrz Congestion poniżej).

Przekrwienie

Fenylefryna (Neo-Synefryna) i oksymetazoliny (Afrin) znajdują się w leki obkurczające błonę śluzową nosa, fenylefryna jest używany częściej, teraz w leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej .*

leki obkurczające błonę śluzową nosa zazwyczaj pracują szybciej niż doustne leki obkurczające błonę śluzową. Jednak leki obkurczające błonę śluzową nosa może mieć efekt odbicia sprawia, że nos jeszcze bardziej zatłoczonych jeśli używasz ich na więcej niż 3 – 5 dni. Z tego powodu są one najlepsze na przeziębienie krótkotrwały, a nie na trwałe alergie. Natomiast leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej nie doprowadzi do odbicia zatorów i ich wpływ na ogół trwa dłużej niż leki obkurczające błonę śluzową nosa. Minusem jest to, że doustne leki obkurczające naczynia mają wolniejszy początek w życie.

Osoby, które są w ciąży lub karmiących piersią oraz osób z problemami serca i wysokim ciśnieniem krwi powinny unikać leków zmniejszających przekrwienie. Osoby te powinny rozważyć chlorku sodu zamiast nosa. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli nie jesteś pewien, czy należy podjąć decongestant.

* Pamiętaj, że jeden lek może zawierać kilka różnych składników i innego leku może zawierać tylko jeden składnik, ale może złagodzić objawy wielu różnych chorób. Czytaj etykiety produktów, aby wziąć co trzeba, ale nie więcej niż to konieczne. Ponadto, Food and Drug Administration (FDA) wymaga obecnie leki zawierające pseudephedrine do sprzedaży zza farmaceuty counter ponieważ decongestant jest kluczowym składnikiem w produkcji nielegalnych narkotyków pobudzających metamfetaminy. W celu ich produkty były nadal sprzedawane bez recepty, wielu producentów narkotyków otrzymuje tego składnika z fenylefryny.

Kaszel

Co to jest kaszel jak? Kaszel jest taki, w którym obecny jest śluz. Suchy kaszel jest suchy kaszel bez śluzu.

Być może nie chcesz stłumić kaszel, więc, że niektóre z śluzu w dolnych dróg oddechowych może być zakaszlał się. Jeśli zbyt dużo śluzu pobyt tam, zapalenie płuc może się rozwinąć. Jeśli masz kaszel, użyj wykrztuśne, takie jak Gwajafenezyna (Robitussin) i pić dużo wody. Oba mogą pomóc usunąć śluz z płuc. Skontaktować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z śluzu jest zielony lub żółty lub zawiera krwi.

nieproduktywny kaszel może być zastąpiony przez przeciwkaszlowy. * Dekstrometorfan jest najczęstszą przeciwkaszlowe OTC. kaszel z inicjałami DM mają dekstrometorfan w składniki, takie jak Robitussin DM. Przeciwkaszlowe są również zawarte w gardło pastylki do ssania.

Należy także zwrócić uwagę, czy kaszel jest wskazany do stosowania w dzień lub w nocy. Noc leków kaszel czasu, zazwyczaj zawierają difenhydramina antyhistaminowe, które mogą powodować senność.

* Uwaga FDA na Dekstrometorfan nadużycie: W maju 2005 roku FDA wydała ostrzeżenie dotyczące dekstrometorfan (DXM) nadużywanie po doniesieniach z pięciu nastoletnich ofiar śmiertelnych, które wydają się być powiązane z proszku leku. Według raportu FDA, „nadużywanie DXM, chociaż nie jest zjawiskiem nowym, stał się niepokojący trend, który obejmuje nowe sprzedaży czystej DXM w postaci proszku. Ta czysta DXM jest często zalewane przez” sprzedawca „i są oferowane do użytkowania ulicy „. Przedawkowanie DXM może prowadzić do uszkodzenia mózgu, choroby serca, drgawki, utrata przytomności, a nawet śmierć.

Kiedy podjęta zgodnie z zaleceniami i sformułowane jako tłumiące kaszel, dekstrometorfan jest na ogół bezpieczne i dobrze tolerowane.

Katar

Sposób leczenia katar powinien zależeć od tego, czy jest to spowodowane przez zimno lub alergii.

Na katar związane z alergią, należy lek przeciwhistaminowy, który zawiera difenhydramina (Benadryl), chlorfeniramina (Chlortrimeton) lub klemastyny (Tavist). (Znajdziesz tu także tych składników w wielu produktów OTC kombinacji, takich jak Dimetapp.) Te same leki powinny być stosowane, gdy zatoki problem jest wywołany przez alergię.

Na katar spowodowane przez zimno, leki przeciwhistaminowe nie są zalecane. Pomimo ich obecności w wielu leków OTC zimno, nie pełnią one żadnej funkcji na przeziębienie. Leki przeciwhistaminowe pracy poprzez blokowanie uwalniania histaminy w organizmie, ale objawy przeziębienia są wywoływane przez wirusa, a nie przez uwalnianie histaminy. Leki przeciwhistaminowe faktycznie zablokować przepływ śluzu z nosa, tym samym, że śluz jest oczyszczenie ciała wirusa. Badania wykazały, że leki przeciwhistaminowe mają niewielkie lub żadne korzyści w łagodzeniu symptomów przeziębienia.

Pamiętaj, że większość leków przeciwhistaminowych wywoływać uczucie senności i należy unikać, gdy trzeba zachować czujność. Unikaj alkoholu, ponieważ może to nasilać działanie przeciwhistaminowe. Ponadto, nie należy przyjmować leki przeciwhistaminowe, jeśli rozedma płuc, zapalenie oskrzeli, jaskrę, trudności w oddawaniu moczu lub przyjmujących leki uspokajające lub uspokajających, chyba, że zalecane przez lekarza.

Gorączka

Najlepszym lekarstwem podjąć w celu zmniejszenia gorączka to taka, która zawiera przeciwgorączkowym. Najczęściej przeciwbólowymi / przeciwgorączkowymi leków należą * aspiryna, paracetamol (Tylenol), ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve).

* Aspiryna nie jest zalecany dla dzieci. Paracetamol jest zazwyczaj u dzieci z gorączką, jeżeli lek jest potrzebny.

Ból głowy

Najbardziej skuteczne lekarstwo, aby w celu łagodzenia bólu głowy jest jednym zawierających przeciwbólowe. Najczęściej przeciwbólowymi / przeciwgorączkowymi leków to aspiryna, paracetamol (Tylenol), ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve). Ponadto Excedrin Migrena został zatwierdzony przez FDA w leczeniu migreny, ból głowy, w tym silnego bólu i innych objawów związanych z pełnym zespołem migreny.

Chrypka

Nie ma prawdziwej leczenia uzależnień dla chrypka. Najlepszym sposobem, aby pomóc warunkiem jest reszta twojego głosu. Picie herbaty lub ssania gardło pastylki do ssania (np. Chloraseptic lub Sucrets) lub Hard Candy pomaga również w utrzymaniu gardła mokre.

leki przeciwbólowe złagodzą ból chrypka. Najczęściej przeciwbólowymi / przeciwgorączkowymi leków to aspiryna, paracetamol (Tylenol), ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve).

Jeśli chrypka jest spowodowana przez śluz w gardle, wykrztuśne zawierające gwajafenezynę (np. Robitussin) pomoże rozluźnić śluzu.

Chrypka jest zwykle spowodowane przez nieproduktywny (suchy) kaszel. kaszel nieproduktywny potrzeba przeciwkaszlowy, aby zatrzymać kaszel. Dekstrometorfan jest najczęstszą przeciwkaszlowe OTC. kaszel z inicjałami DM mają dekstrometorfan w składniki, takie jak Robitussin DM. Można również szukać w gardło pastylki przeciwkaszlowe.

swędzenie oczu / nosa / gardła

Objawy zwykle występują z alergią. Leki przeciwhistaminowe prac w celu zmniejszenia tych i innych objawów alergii. W przypadku leków przeciwhistaminowych za najbardziej skuteczny, wziąć je na początku objawów alergii. Niektóre z najbardziej powszechnych leków przeciwhistaminowych OTC to difenhydramina (Benadryl), chlorfeniramina (Chlortrimeton), klemastyny (Tavist) i loratadyny (Claritin).

Pamiętaj, że wiele leków przeciwhistaminowych wywoływać uczucie senności i należy ich unikać, gdy trzeba zachować czujność. Loratadyna (Claritin, Alavert) i cetyryzyny (Zyrtec) są leki przeciwhistaminowe OTC, które są długo działające i uznana za działania uspokajającego. Unikaj alkoholu, ponieważ może to nasilać działanie przeciwhistaminowe. Ponadto, nie należy przyjmować leki przeciwhistaminowe, jeśli rozedma płuc, zapalenie oskrzeli, jaskrę, trudności w oddawaniu moczu lub przyjmujących leki uspokajające lub uspokajających, chyba, że zalecane przez lekarza.

Kichanie

Kiedy kichanie jest spowodowane uczuleniem, leki przeciwhistaminowe powinny zostać podjęte. W przypadku leków przeciwhistaminowych za najbardziej skuteczny, wziąć je na początku objawów alergii. Trzy najpopularniejsze podpór działania leków przeciwhistaminowych OTC difenhydramina (Benadryl), chlorfeniramina (Chlortrimeton) i klemastyny (Tavist).

Podczas kichania spowodowany jest zimno, leki przeciwhistaminowe nie są zalecane. Pomimo ich obecności w wielu leków OTC zimno, nie pełnią one żadnej funkcji na przeziębienie. Leki przeciwhistaminowe pracy poprzez blokowanie uwalniania histaminy w organizmie, ale objawy przeziębienia są wywoływane przez wirusa, a nie przez uwalnianie histaminy. Leki przeciwhistaminowe faktycznie zablokować przepływ śluzu z nosa, tym samym, że śluz jest oczyszczenie ciała wirusa. Badania wykazały, że leki przeciwhistaminowe mają niewielkie lub żadne korzyści w łagodzeniu symptomów przeziębienia.

Ból gardła

Gardło pastylki do ssania (np. Chloraseptic lub Sucrets) są skuteczne w leczeniu bólu gardła. Gardło pastylki do ssania zawierają zwykle dwa rodzaje składników. Jeden składnik znieczulenia (benzokainę, alkohol benzylowy) i daje paraliżujący wpływ na gardle. Innym składnikiem jest antybakteryjne (fenol, sole fenolu zawierające). Niestety, to koniec ssania pastylki do ssania, ból gardła objawy zwykle wznowić. Hard Candy może tymczasowo zwolnić ból gardła ból.

Kiedy ból gardła spowodowany jest nieproduktywny (suchy) kaszel, możesz używać przeciwkaszlowy, aby zatrzymać kaszel. Dekstrometorfan jest najczęstszą przeciwkaszlowe OTC. kaszel z inicjałami DM mają dekstrometorfan w składniki, takie jak Robitussin DM. Można również szukać w gardło pastylki przeciwkaszlowe. Dekstrometorfan, jednak ma potencjał, aby być nadużywane.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

One response »

  1. To chyba jest arytkuł metodach leczenia bólu…

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: