RSS

Zapraszamy na blog o przeziębieniu


Zapraszamy na blog o przeziębieniu. Na blogu będą dostępne informacje o tym jak leczyć przeziębienie i jak sobie z nim radzić. Zwykle współtowarzyszący przeziębieniu przejmujący ból powinien być relatywnie łatwo ukojony przez dostępne leki. Wystarczy zerknąć do zasobów apteki i nabyć odpowiedni farmaceutyk, który uzdrowi grypę i przeziębienie oraz gardła ból.


Przekonajmy się jak sobie można poradzić z zwykle współtowarzyszącym grypie i przeziębieniu bólem i jakich użyć środków by je odsunąć w dal.

Nowy blog dostępny jest pod adresem: http://przeziebienie.wordpress.com

Ból gardła podczas przeziębienia

Uciążliwy ból gardła to prawdopodobnie jeden z najmocniejszych stresów, przykre doznanie, o podłożu subiektywnym, wskazujące na zagrożenie ciała lub psychiki bądź odzwierciedlające je, mające również znaczenie ochraniające dla zachowania całości ustroju lub psychiki. Ból tworzy się pod działaniem wszelakich czynników (chemicznych, termicznych, mechanicznych) , które dezintegrują działającą tkankę. Jego receptorami są tzw. zakończenia nerwowe w skórze i w pozostałych tkankach człowieka. Ból zazwyczaj jest produktem aktywacji (np. przez ucisk) dróg transmitujących sygnały nerwowe i prowadzących do pobudzenia ośrodków bólowych w części mózgowej, a także działać jako zjawisko wewnętrzne. Doświadczaniu bólu może towarzyszyć pobudzenie współczulnej części autonomicznego układu nerwowego.

Środki na przeziębienie i ból gardła

Na ogół przeziębienie jest ważnym powodem pogorszenia stanu zdrowia ludzkiego organizmu.
Powodem powstania bólu gardła jest oddziaływanie bodźcowe w kierunku receptora nerwowego. Wynikły za tą przyczyną impuls przesyłany jest do ośrodka rdzenia kręgowego, a potem do kory mózgowej pacjenta, a tam pojawia się wrażenie bólu. Praktycznie wszystkie farmaceutyki dostępne w aptekach nie wymagające recepty, a również w punktach sprzedaży i na stacjach benzynowych, działają na zbliżonej zasadzie: podszywając się pod chemikalia uśmierzające go lub zablokowują pojawianie się enzymu cykoloksygenazy, a właśnie on powoduje, że odczuwamy ból. Przeciwbólowe farmaceutyki to grupa, po którą ludzie najczęściej sięgają. Włączane są do niej preparaty takie jak ibuprom, opokan czy często zalecany apap. Odpowiedzialne są za łagodzenie objawów bólu a substancjami czynnymi najczęściej są ibuprofen, paracetamol lub kwas acetylosalicylowy. Z dzieł badawczych profesora Nikolasa Moore z Uniwersytetu Victor w Bordeaux można wywnioskować, że na przykład paracetamol i ibuprofen są środkami o wiele skuteczniejszymi, niż leki z kwasem acetylosalicylowym. W badaniach z pacjentami wykazano, że z leczenia bólu słabego i nie bardzo dokuczliwego 74 proc. było zadowolonych z ibuprofenu, a 69,2 proc. z efektywności paracetamolu, a tylko 68,6 z leku z zawartością kwasu acetylosalicylowego.

O przeziębieniu – czym jest i sposobach na walka z nim

Przeziębienie nazywamy inaczej zakażenie dróg górnych oddechowych lub znany jako ostry nieżyt dróg nosowych spowodowany wirusem.Przeziębienie określane jest również, jako wirusowe zapalenie dróg górnych oddechowych co, jak nie trudno domyślić się oznacza, zaatakowane zostały przez wirus nasze: gardło i nos.
Groźne wirusy przeziębienia dostają się poprzez podrażnienie śluzowej błony naszego gardła i nosa. Po tym jak infekcja już się zacznie, rozpoczyna się powolne powiększanie się i wzrost przepuszczalności naszych krwionośnych naczyń. Zaczerwienienie i obrzęk śluzowej błony to wzorcowe sygnały przeziębienia i grypy. W tym samym czasie gruczoły wydzielają zwiększoną objętość śluzu, co dla nas powoduje katar i towarzyszące mu kichanie. Symptomom tym może towarzyszyć także stan temperatury podgorączkowy (zwykle do ok.38 stopni C) i określany jako suchy, powodujący męczenie kaszel.

Prosimy o zajrzenie do apteki internetowej po leki i po informacje o lekach. Zapewniamy adekwatną cenę leków i fachową satysfakcję odwiedzających stronę. Nasza apteka internetowa jest jedną z sześciu najbardziej popularnych i wyróżniających się stron internetowych zapewniających dostawy leków.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

5 responses »

 1. Bardzo ważne jest płukanie gardła. Płukanie gardła musi być przeprowadzone umiejętnie, gdyż w innym przypadku tylko niepotrzebnie podrażnimy błonę śluzową. Napar do płukanki powinien mieć temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Dobre płukanie powinno polegać na parokrotnym przepłukaniu gardła (trzy, cztery razy dziennie po trzy płukania).

  Odpowiedz
 2. Bardzo ciekawy blog. Faktycznie polecam, ale przydałoby się tam więcej informacji o tym jak walczyć z przeziębieniami.

  Odpowiedz
 3. Kilka słów na temat naszego zdrowia. Lalonde wyróżnił 4 grupy czynnikow mających wplyw na stan zdrowia ludności: obszar biologii oraz genetyki, zachowań oraz stylu życia, środowiskowy (do którego zalicza się czynniki ekonomiczne, społeczne, kulturowe oraz fizyczne) i obszar organizacji systemu ochrony zdrowia. Wymienione obszary zdrowia znane sa pod nazwą pól zdrowotnych Lalonde’a. W środowisku na organizm zwykłego człowieka działa jednocześnie dużo czynników szkodliwych, które występują w stosunkowo niskich stężeniach w powietrzu, wodzie, glebie i żywności. Zwykle ich dzialanie posiada charakter przewlekly, trwajacy często poprzez całe albo większość naszego życia. Skumulowane w organizmie działają na różne uklady oraz narzady człowieka, stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia, a także następnych pokoleń. Skutki zdrowotne narażenia środowiskowego sa różnorodne oraz objawiają się w postaci przejściowych albo trwałych zaburzeń funkcjonalnych, a rzadziej w postaci ewidentnych chorob. Najniższą wartością energetyczna charakteryzuje się mięso kurze oraz indycze – co naturalnie wynika z najmniejszej zawartości tłuszczów w porównaniu do innych rodzajów mies. Naturalnie wyższa wartość energetyczna będą miały elementy z pozostawioną skórą, ponieważ w przypadku drobiu zawiera ona największą koncentrację tłuszczów. I dlatego również w czasie przygotowywania potraw z drobiem, warto może być usunąć skóre oraz widoczne skupienia tkanki tłuszczowej.

  Odpowiedz
 4. Co warto wiedzieć o naszym zdrowiu? Czego unikać: Produktów zawierajacych nienasycone kwasy tłuszczowe trans, powszechnie stosowane w przemyśle cukierniczym. Powinno sie zatem zrezygnować ze spożywania wyrobów cukierniczych (ciast oraz ciastek), czekolady itp. Trzeba rownież wyeliminować tłuste mięsa oraz wędliny i pełnotłuste produkty mleczne. W naszym życiu nie posiada nic przypadkowego, bo to wszystko z czegoś wynika lub przed czymś nas chroni. Wspomniane prawo karmy nie jedynie może być konsekwencja wydarzeń z przeszlości, ale również dotyczy też oraz przyszlości. Według S. Łazariewa, autora książek „Diagnostyka karmy” i „Bumerang”, dużo niekorzystnych wydarzeń dotyczy stopowania nas przed narobieniem sobie zlej karmy w niedalekiej przyszłości. Zła karma mogłaby doprowadzić duszę do upadku, a zatem ratunkiem dla niej musiałoby być też jakiegoś rodzaju lekarstwo: cierpienie lub jakaś choroba. Ludzkie ludzkie ciało może być częścią przyrody, jako mikrokosmos Wszechświata funkcjonuje dobrze, gdy może być zrównoważone. Posiada w sobie wrodzone samoregulujące zdolności, bo dąży do idealnej równowagi – homeostazy. Natura stworzyła nas z calym tym wyposażeniem, by czlek pozostał zawsze zdrowy.

  Odpowiedz
 5. Witamina B2 (ryboflawina) – bierze udział w wykorzystaniu głównych składników odżywczych: węglowodanów, tłuszczów oraz białek i w produkcji energii w komórkach zużywających tlen. Może być jej najwięcej w watrobie, ciemnozielonych warzywach, mleku, serach. Rola witamin nie polega nie mniej jednak na dostarczaniu energii ani stanowieniu budulca. Witaminy są potrzebne do tego, by procesy przemiany materii mogły przebiegać w organizmie normalnie. Rola witamin to także aktywizowanie do pracy skomplikowanej maszyny, jaka może być organizm. Wspomniana wcześniej drobnocząsteczkowość witamin umożliwia im szybki dostęp do makroczasteczek oraz reakcji biochemicznych. Organizm zwykłego człowieka przypomina wielką fabrykę, w której odbywa sie produkcja energii oraz materiału budulcowego. Rolę kontrolerów w tej fabryce pełnią enzymy, które działają jak katalizatory, tzn. przyspieszają reakcje chemiczne w organizmie, same nie biorąc w nich bezpośredniego udziału. Enzymy maja swoich pomocników – sa nimi witaminy. Pośpiech to także najwiekszy wrog twojego zdrowia. Postaraj się zatem tak ułożyć swój dzienny harmonogram, by nie zabrakło w nim czasu na podstawowe czynności, w tym przede wszystkim na spokojne oraz racjonalne spożywania posiłków. Po pierwsze, zwracaj większą uwagę na to, co jesz. Produkty, ktore obecnie oferują sklepy w większości są wysoko przetworzone, poprzez co znacznie mniej wartościowe. Podczas przetwarzania przemysłowego warzywa oraz owoce tracą około 70 procent witamin. Także przygotowując posiłki w domu, często pozbawiasz je witamin. Krojąc, obierając, mocząc czy może gotując warzywa, zabijasz zawarte w nich witaminy oraz wypłukujesz minerały. Staraj się zatem gotować warzywa krótko albo na parze, a zamiast obierać, czyść je szczoteczka.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: