RSS

Co to są leki OTC?

Posted on

Over-the-counter (OTC) to leki, które mogą być sprzedane bezpośrednio do konsumenta bez recepty, w porównaniu do leków na receptę, które mogą być sprzedawane konsumentom posiadania ważnej recepty.

W wielu krajach, leki OTC są wybierane przez agencję regulacyjną w celu zapewnienia ich składników, które są bezpieczne i skuteczne podczas stosowania bez opieki lekarza. leków OTC są na podstawie aktywnych składników farmaceutycznych (API), a nie produktów końcowych. Poprzez regulację API zamiast konkretnych sformułowań narkotyków, rządy pozwalają swobody producentów do opracowania składników lub kombinacji składników, do własności mieszaniny.

Termin over-the-counter, może być nieco sprzeczne z intuicją, ponieważ w wielu krajach, leki te są często znajdują się na półkach sklepów jak każdy inny produkt pakowany. W przeciwieństwie do leków na receptę są prawie zawsze dosłownie przeszło licznika z apteki do klienta. Niektóre leki mogą być klasyfikowane jako prawnie over-the-counter (tzn. nie jest wymagane na receptę), ale może być wydawany wyłącznie przez pracownika apteki po dokonaniu oceny potrzeb pacjenta i / lub świadczenia edukacji pacjenta. W wielu krajach, wiele leków OTC są dostępne w aptece bez zakładów, takich jak ogólne sklepy, supermarkety, stacje benzynowe, itp. regulaminu szczegółowo zakładów, w których leki mogą być sprzedawane, kto jest upoważniony do wydania ich, i czy na receptę Wymagana jest znacznie różnią się od kraju do kraju.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: