RSS

Jeden na pięciu mężczyzn faktycznie ma niski popęd płciowy

Posted on

Nawet lekarze mają tendencję do postrzegania mężczyzn jako „seksualne automaty,”  zawsze mają ochotę na seks, mówi badacz Irwin Goldstein dyrektor Sexual Medicine w San Diego Alvarado Hospital i redaktor naczelny „The Journal of Sexual Medicine”. „Ale to nie jest tak .  „Wielu, wielu mężczyzn – jeden na pięciu – ma taki niski popęd seksualny, że wolałby zrobić cokolwiek innego niż seks”.
Daniel J. DeNoon
WebMD Magazine

Czy jesteś seksoholikiem?

Autor: Liz Welch Anna siedzi w kawiarni Nowy Jork, popijając herbatę angielskie śniadanie. Ubrany w wzorzyste rajstopy i sweaterdress czarny, 20-coś Smith College kasztanowe loki się grad i duże brązowe oczy. Ładna? Tak. Sexy? Pewnie. Sex Addict? Nie ma mowy. Ale ona jest obecnie leczony z uzależnienia od seksu, zobaczyć terapeuta raz w tygodniu i uczestniczy w grupach wsparcia dziennego, po romans w ubiegłym roku prawie zrujnowany jej małżeństwo i znalazła się na odwyku płeć. „Zawsze wiedziałem, że koncentruje się zbytnio na …

Przeczytaj Czy jesteś seksoholikiem? artykuł>>

Jeden na pięciu mężczyzn nie chce seksu? Jak to możliwe? I dlaczego wcześniej nie słyszeliśmy o tym? Faktycznie, wiele kobiet – te rozprawy zdanie „Nie dzisiaj, kochanie.” Goldstein twierdzi, że większość ludzi myśli, że jest rzadkością. „W rzeczywistości, prawie 30% kobiet twierdzi, że większe zainteresowanie płci niż ich partner.”
Przyczyny niski popęd płciowy

Więc co jest za niski popęd seksualny? Aging odgrywa rolę, choć wiele osób starszych ma solidne zainteresowania seksem, Goldstein wskazuje. Podobnie jak większość innych cech człowieka, zmienia się popęd płciowy. Większość mężczyzn są w normie, a niektóre są niezwykle napędzany w kierunku uzależnienia-jak zachowania seksualne. Na drugim końcu skali są ludzie o bardzo niskiej seksualnego zainteresowania. Są to ludzie, którzy cierpią z powodu zaburzeń seksualnych hypoactive pragnienie (HSDD).

„Zawsze są ludzie po obu stronach krzywej normalnej”, mówi Goldstein. „A pewien procent – być może do jednej czwartej – zostanie uznana za HSDD na cały szereg przyczyn.” Należą do nich:

Psychologiczne problemy. Stres i niepokój ze szczepu codziennego życia, relacji lub problemy rodzinne, depresja, i zaburzenia psychiczne są jednymi z wielu czynników, które mogą mieć wpływ na popęd seksualny.

Problemy medyczne. Choroby takie jak cukrzyca, warunki, takie jak otyłość, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, a także leków na HIV, niektóre środki zaradcze utraty włosów i inne leki mogą negatywnie wpłynąć na popęd seksualny.

Przyczyny hormonalne. „Testosteron jest hormonem pożądania, prawdopodobnie dla kobiet jak i mężczyzn,” Goldstein mówi niskim poziomem testosteronu zazwyczaj oznaczają niski popęd seksualny kąpieli Poziomy jak wiek mężczyzn.. Inne przyczyny to przewlekłe choroby, leki, i innych narkotyków Inne. hormony mogą odgrywać istotną rolę, także takie jak niski poziom hormonów tarczycy lub rzadko, wysoki poziom prolaktyny, hormonu produkowanego w gruczoł u podstawy mózgu.

Niski poziom dopaminy. Pragnienia seksualne oczywiście wiąże się z mózgu – i chemicznych w mózgu system komunikacji jest ściśle związany z pożądania seksualnego. Jeden z tych posłów jest dopaminy. Lekarze zauważyli, że u pacjentów z chorobą Parkinsona leczonych dopaminy leki stymulujące wzrosła pożądania seksualnego. Goldstein mówi tych leków u niektórych mężczyzn z HSDD.

Każda przyczyna niskiego popęd seksualny posiada własną oczyszczalnię. Gdy przyczyną jest psychologiczną, leczenie seks może zaoferować mężczyzn konkretnych technik i strategii na odzyskanie ich radość z seksu. „To nie jest psychoterapia, jest poradnictwo psychologiczne koncentrują się na problemy seksualne,” Goldstein wyjaśnia.

W przypadkach, gdy problem jest niski testosteron, mężczyźni mogą brać suplementów testosteronu, jeśli mają one wymierną niskim poziomie. Około 25% mężczyzn pójść na tygodniowy testosteronu zdjęć, Goldstein mówi, ale większość zdecydować się na skórze lub preparaty stosowane żelu bezpośrednio na skórę klatki piersiowej, ramion lub brzucha.

Kiedy Goldstein podejrzanych niski poziom dopaminy jest w sercu człowieka niskie pożądania seksualnego, może on zalecić zwiększenie dopaminy narkotyków, jednak leczenie to nie jest zatwierdzony przez FDA i ryzyka.

Jednak teraz nowego leku w badaniach klinicznych – dla kobiet – czy poziom dopaminy wzrost przy jednoczesnym zmniejszeniu określony rodzaj serotoniny w mózgu. Wczesne badania kliniczne wskazują, lek może pomóc kobietom z niskim pożądania seksualnego. Goldstein uważa, że to nowe leczenia obietnicy. A jeśli jest to zatwierdzone dla kobiet, mówi, będzie prawdopodobnie być badane u mężczyzn.

W końcu wybór dla ludzi, którzy już stracili ochotę na seks nie jest pomiędzy byciem dysząc seksualne zwierząt i bycia eunuchem. Zamiast tego, rzeczywistego wyboru, czy ci ludzie są gotowi do odzyskania ważnym źródłem intymności ze swoimi partnerami – i kluczowy element zdrowego stylu życia dla siebie.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: