RSS

O włosach

Posted on

Możemy myśleć, wiedzieć wszystko o włosach. Wydaje się być bardzo żywe, wrażliwe na nasze nastroje i kaprysy pogody. A przecież część widzimy, włókno , jest materiałem, który jest biologicznie martwa. Jest pod naskórkiem, w katalogu głównym , że w ekscytującym życiu się dzieje, gdy włosy są wykonane w wyniku złożonych i nieustanne reakcje chemiczne i biologiczne. , rozpoczęte na początku życia płodowego.

W każdej włosy, każdy włos rośnie, spada i wzrasta ponownie , całkiem niezależnie od swojego sąsiada. Pomimo różnic w szybkości wzrostu, wszystkie włosy na świecie wynika to ponadczasowy cyklu, który wydaje się zdolny do odtwarzania się wiele razy. Jednak bardzo często tego popularnego systemu stale regeneruje życie staje się chwycił się – tak, aby stopniowo zwiększać wypadanie włosów, włosy stają się rzadsze i wykończenia przez znikają całkowicie.

Jak tam twoje włosy patrząc w tych dniach? Pełna i błyszczące lub matowe, rzadkie? Wczoraj, złapałem trochę Oprah Show, gdzie Doktor Oz waży, w jaki sposób włosy można powiedzieć kilka ważnych rzeczy o swoje zdrowie. Więcej na grzywa przyłączenia do zdrowia …

****
problemy włosów, twierdzą eksperci zdrowia, może być w organizmie sposób wysyłanie SOS. Jeśli widzisz więcej włosów wypada pod prysznicem w tych dniach, może to być wynikiem dowolnej liczby warunków zdrowia – w tym nagła zmiana poziomu hormonów, co jest oznaką problemów tarczycy, w wyniku wysokiej gorączki, twoje ciało odpowiedzi na ciężką diety, chorób takich jak cukrzyca i toczeń, i więcej .

Sprawdź te interesujące środków , dr Oz i Dr Roizen, o tym, jak radzić sobie z problemami zdrowotnymi włosów. A jeśli jeszcze nie, zarejestruj się w programie fab Glamour nowego 10 dni z włosów Glam za niektóre pomysły naprawdę dobre.

Po odrzucić jako Trivial Pursuit, badania włosy były rosnące w ciągu ostatnich 15 lat, powodując zwiększenie zrozumienia złożonej biologii i chemii z ludzkich włosów. ” włosów jest obecnie uznawana za ważną mini-układów i narządów, które daje wszelkiego rodzaju wskazania zdrowia „, mówi dr Jerry Shapiro, dyrektor ds. badań klinicznych z laboratorium badawczego włosy na University of British Columbia dział nauki dermatologii i skóry. Najlepsze Zdrowie dostaje się do, dobrze, „root”, co dzieje się w wielu tysiącach kosmyki włosów na głowie, i co możesz zrobić, aby je błyszczące i zdrowe.

Jak włosy rosną
Cebulki włosa głęboko w mieszku tworzy nowe komórki włosa na tempo wzrostu około pół cala (1 cm) na miesiąc. „Komórki włosów dzielą się bardzo szybko, są drugim co do szpiku kości, jak w ciele najbardziej szybko dzielące się komórki, więc odzwierciedlają one procesy metaboliczne,” mówi Shapiro. Każdy z nas ma od 100.000 do 150.000 włosów pęcherzyków na nasze głowy . Mają trzech etapach cyklu wzrostu, odpoczynku i rzuca, która trwa od dwóch do pięciu lat. Jeśli nigdy włosów staje się dłuższy niż ramiona, cyklu wzrostu jest najbardziej prawdopodobne krótszy niż trzy lata i można winić genów. włosów wykonana jest z najtrudniejszych białka natury , keratyny, który jest również w kopyta, rogi i piór. Komórki wygenerowana w mieszku szybko umierają są popychane do głowy przez nowo utworzone komórki poniżej. Wał wyłania się z głowy składa się z keratyny z komórek umiera. keratyny warstwy na zewnątrz wału stworzyć gontem-jak płaszcz ochronny zwany naskórka. To jest pokryte ochronną warstwą lipidów tłuszczowych-f-warstwowa, który daje naturalne włosy połysk i właściwości hydrofobowych.

Co może pójść źle o swoje włosy zdrowie
Nudny, bez życia, łamliwe i zniszczone włosy mogą być wynikiem trzech rzeczy: zdrowia, nawyki i swoje geny. Nie możesz nic na swoje geny, ale można się resztą. ” Jednym z najważniejszych pierwszych kroków na zdrowe włosy jest jeść zdrowe, dobrze zbilansowana dieta „, zauważa Shapiro. Witamina B i niedoboru cynku, choć rzadko, może osłabić siłę włosów, grubości i połysku. I niedobór żelaza, np. poprzez anemii, jest jedną z najczęstszych przyczyn zapobiec włosów słabych i przerzedzone. Te udoskonalenia diety mogą korzystać zdrowia włosy około sześciu miesięcy, mówi Shapiro. Jednakże, ” najbardziej uszkodzenia włosów, ponieważ chemikaliów i ciepła, „zauważa dr John Gray, brytyjski lekarz, autor i ekspert w dziedzinie nauki włosów który jest również konsultantem w P & G Beauty, wiodący pielęgnacji włosów producenta produktu. Obie te napaści naskórka i taśmy f-layer. Oto jak: Hot suszarka do włosów na mokre włosy rzeczywiście może gotować wody w naskórek, powodując powstawanie pęcherzy w korze i podnoszenia włosa. Substancji chemicznych w wybielacze, barwniki, po trwałej ondulacji, rozluźniające i baseny nawet basen może pozbawić f-layer, podnieś gontem-jak grzbiety ochronną naskórka i osłabienia włosa, promowanie suchość i ostatecznie pęknięcie. Tak jak tkaniny z ulubionych dżinsy się postrzępiony z noszenia w czasie, to wszystko uszkodzenia tworzy chropowatej powierzchni włosa , a nawet może spowodować dzieli na końcu lub w środku. Te wały połowu na siebie, a nie poślizgu przeszłości, więc są bardziej skłonni do rozwikłania przerwę i się suche. Nieostrożne wały również rozpraszają światło a nie odbija go, dzięki czemu włosy matowe, mówi Gray. Ponadto, szorstkie włosy niesie ze sobą negatywne ładunek elektryczny, więc włosy, jak małe magnesy odpychają się nawzajem, w wyniku statycznego elektryzowaniu się włosów i fly-away włosów.

Jak odwrócić uszkodzenia włosów
Przez wieki techniki płynnego szorstkość i zrobić włosy poślizgu ze sobą obejmowały wszystko z oliwy z oliwek w starożytnej Grecji na tłuszcze, woski, białka, a ostatnio, silikon. Ale problem z tradycyjnych składników, które mają tendencję do stanu tylko zdrowe części włosów , jednocześnie nie przeniknąć do najbardziej zniszczonych odcinków, często pozostawiając włosów przetłuszczających się i ociężałe. naprawdę nowa nauka oddala się od tradycyjnego na bazie oleju metody, zamiast tego jest zmiana włosów ładunek elektryczny. neutralizujące ładunek ujemny może złagodzić wału bez włosów ciężkie, bezwładne lub olejowych , i jest kluczowym pojęciem za przełom w szampony i odżywki w ciągu ostatniej dekady. firm uważnie strzegą swoich wzorów, ale wiemy, że dwa główne rodzaje ukierunkowane składników klimatyzacji mogą być dodawane do szamponów i odżywek. Pracują indywidualnie lub w połączeniu, aby naśladować pozbawiony f-layer, gładkie zmatowić naskórek i neutralizuje włosów ujemne ładunki bez dodawania olejów ciężkich. Te dwa typy składnikiem są pochodne silikonu i polimerów kationowych (które są wszelkiego rodzaju długie cząsteczki o ładunku dodatnim ). Amino silikony i naładowane dodatnio pochodne silikonu, takie jak bis-aminopropylo dimetikon, selektywnie depozytu drobne cząstki do zniesienia naskórka, poprawa gładkości i odbicia. Pochodne gumy guar i innych kationowych polimerów, z nazwami łyk jak guar chlorek hydroxypropyltrimonium i polyquaternium-zneutralizować ładunek ujemny. Dodatnio naładowane cząstki również w domu, gdzie ładunek ujemny, czyli uszkodzenia jest największe, takich jak na końcach włosów, w odróżnieniu od oleju i tłuszczu na bazie składników z przeszłości, które pokryte wału, ale nie wchodzić w interakcje, jak również z włosów uszkodzone miejsca. (Na butelki listy składników, nazwy z „ium” kończąc są naładowane dodatnio składników.) „To bardzo złożone i selektywne nauki, ale praca z ładunku elektrycznego może zwiększyć objętość i gładkość , i uczynić włosy łatwiejsze w zarządzaniu „, mówi Gray . Oczywiście, aby wybrać preparat do własnych potrzeb, szukać opisy wynik chcesz: elegancki włosy, wielkość, naprawy uszkodzeń . Ale rozumiem, że jeśli masz zniszczone włosy, nic poza o to odcięte zostaną na stałe. Preparaty przeznaczone są do ostatniego tylko do następnego mycia.

To oczywiste, spodziewamy się o wiele więcej z naszych produktów włosów niż zamki i czyste. Biorąc szczególną ostrożność naszych włosów jest obecnie uważana za niedrogi luksus, dlatego profesjonalnych produktów i piękne, stylowe butelki wypełniają półki pielęgnacji włosów. A skoro nie chce wydawać zbyt wiele dolarów lub godzin salon fryzjerski, salon pragniemy inspirowane pielęgnacji włosów w naszym dążeniu do przywrócenia wytrzymałość i sprężystość, dodać objętości, zachowują kolor, zminimalizować elektryzowaniu się włosów, dodaje blasku i blokady w wilgoci. Martin Hillier, współwłaściciel Hair Studio Lounge w Vancouver i międzynarodowym dyrektorem artystycznym produktów Senscience Shiseido włosów, oferuje to praktyczne porady na temat opieki dla twoich włosów. Uprawiając go z krótszym stylu, przycinanie co sześć tygodni, aby zapobiec rozdwajaniu . To, oczywiście, to korzyści płynące z utrzymywania go szuka stylowe i eleganckie, zbyt. Gdy rośnie na długość chcesz, przycinanie co osiem tygodni.

Jeśli nadal masz rozdwojone końcówki, mimo przycinanie, włosy brak wilgoci i białka. Spróbuj na bazie silikonu produktów , takich jak Renew Shine Serum Senscience ($ 18, 50 ml) lub Joico Silk Result Sheer Gloss ($ 20, 50 ml).

Użyj dobrej jakości pędzla ze szczeciny dzika, dostępne w niektórych salonach fryzjerskich i drogeriach. „Są drogie, ale ostatnie lata,” mówi Hillier. Nylon lub plastikowe szczotki vent pracy zbyt dobrze, ale powinieneś obejrzeć końcówki włosia tak często, jeśli mają bobbles. „Z czasem bobbles może spaść, i tworzyw sztucznych porad rozpocznie zgrywanie do włosów”.

Masaż skóry głowy na kilka chwil pod prysznicem. „Zapewni to, że nie tylko jest szampon lub odżywka wykonuje swoją pracę na włosy, skórę głowy, ale jest coraz bodziec i przepływu krwi.” może przyczynić się do zmniejszenia utraty włosów i problemy z włosami drobniejsze się mówi Hillier.

Jeśli twoje włosy są dobrze lub tłustej, zatrzymują wodę letnią, gdy mycia. skórę głowy produkuje więcej ropy, jeśli jest stymulowane ciepła. Nawet jeśli wazeliniarstwo nie jest problemem, spróbuj chłodnym opłukać pod koniec. „Pomoże to, aby zamknąć naskórka,” Hillier wyjaśnia „i że może to trochę ułatwi rozczesywanie.”

Podobne funkcje
5 sposobów, aby poprawić swoje włosy
Typowe problemy z włosami, rozwiązany!
Najlepsze Zdrowie: Forum – Wielkie Życie
Podczas korzystania z żelazka do prostowania włosów, uniknąć uszkodzenia ciepła przy pomocy zabezpieczeniem termicznym, który pomaga wilgoci sprzęgną Spray każdej sekcji wraz z osłoną, a następnie za pomocą grzebienia z żelazka, aby upewnić się włosów pozostaje gładka. W ten sposób nie będzie naciskając w fale lub splotów, Hillier radzi.
Prysznic przed wejściem do basenu i spa wodzie rozszerza łuski włosa, zmniejszając ryzyko uszkodzenia chloru. Jeśli pływać głównie w słonej wodzie, stosowanie zabiegów białek aby utrzymać włosy miękkie i błyszczące, takie jak VO5 Hot! Białko ($ 5, saszetki 3x25g).

2. Pomoc włosy odzyskują siłę i witalność z anti-aging szampon , który walczy szkodliwe wolne rodniki, takie jak Phytodensium Anti-Aging szampon do włosów Lifeless ($ 26, 200 ml). Na silniejszy, pełniejszy wygląd włosów, spróbuj Dove Zaawansowane Pielęgnacja Pro-Age szampon i odżywka ($ 8 każdy, 355 ml). 3. Zmiany hormonalne, spowolnienie odnowę komórkową i różne leki mogą wpływać na włosy stanu. pomocą kolorów ochrony klimatyzatora -nawet jeśli nie jesteś farbowanie włosów, takich jak zaawansowane odżywka Dove Therapy Kolor ($ 5, 355 ml). 4. Aby zapobiec uszkodzeniu ciepła, pozwalają włosy do wyschnięcia na ile to możliwe , i włączyć się ciepło na blow-suszarka. Aby utrzymać włosy głośność, użyj lekkie produkty do stylizacji takie jak Pantene Pro-V Body Style Builder Volumizing Mousse ($ 6, 187 g). 5. Łupież jest spowodowane przez przerost grzyba Pityrosporum ovale , występujący naturalnie w większości skóry głowy. Stres i zła dieta może to jeszcze pogorszyć. Dzisiejsze przeciwłupieżowe produktów są łagodniejsze , dzięki pirytionianu cynku, środek przeciwgrzybiczy. Spróbuj Head & Shoulders CLASSIC CLEAN szampon i odżywka ($ 7 każdy, 400 ml) lub Herbal Essences Nie Flakin ‚Way ($ 3, 300 ml).
Jeśli potrzebujesz więcej powodów do rozważenia zrównoważonej diety, dodać dobrą włosów. Ekspertów żywieniowych powiedzieć, że ludzie z pewnych niedoborów żywieniowych mają suchą, włókniste i matowe włosy, a niekiedy wypadanie włosów doświadczenia. Na szczęście, związane z żywieniem wypadania włosów może być przywrócony po niedoborem jest skierowana. Podczas gdy mężczyzna i kobieta łysienia typu jest uważane za cechy genetyczne, osób doświadczających wszelkiego rodzaju wypadanie włosów powinny mieć czas, aby zapewnić, że są coraz prawidłowego odżywiania? Dla zdrowia włosów i ogólnego stanu zdrowia.

„Co jeść lub nie jeść mogą mieć wpływ na włosy i skórę”, mówi Doug Kalman, RD, dietetyk z Miami Research Associates. Jest to ważne dla dietetyków, aby pamiętać, Kalman mówi, szczególnie tych, którzy wybierają diety, które poważnie ograniczają kalorie lub wyeliminowanie grup żywności.

Co najmniej jednego badania wykazały, że ludzie na diet przemijającego wypadania włosów, ponieważ taki wynik diety w ogólnie słabego odżywienia. Tak więc osoby z zaburzeniami odżywiania takich jak anoreksja i bulimia są narażeni na tymczasowe wypadanie włosów, jak również wiele innych chorób. Według Wahida Karmally, DrPH, RD, rzecznik Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne, braki cynku, które są związane ze zdrowiem włosów, może być problem wśród ludzi na niskokalorycznej diecie, zwłaszcza młodych kobiet. Cynk znajduje się w mięso, jaja i owoce morza.

Kalman mówi, że ludzie na diecie niskotłuszczowej oraz beztłuszczowej są na ryzyko związane z żywieniem wypadanie włosów, ponieważ włosy potrzebują niezbędnych kwasów tłuszczowych. „Niezbędne nienasycone niedoboru kwasu powoduje wysychanie skóry głowy i skóry,” mówi. „Są to niezbędne składniki odżywcze, że zdrowie pęcherzyków obsługi klienta. Pęcherzyka nie jest zdrowe, wypadanie włosów lub przerzedzenie występuje.”

Omega-3 kwasy tłuszczowe znajdują się w tłustych rybach takich jak łosoś i makrela oraz w orzechach i oleju macadamia siemię lniane i orzechy włoskie. Zaleca się, aby kobiety, w szczególności, staraj się jeść pokarm z omega-3 kwasy tłuszczowe trzy razy w tygodniu w celu utrzymania skóry i zdrowia włosów.

Biotyna, część kompleksu witamin z grupy B, to kolejny składnik odżywczy związane z utratą włosów. Według Kalmana ludzie, którzy jedzą odpowiednich ilości białka?, Który obejmuje większość Amerykanów? Nie powinna mieć problemu z niedoborem biotyny, że weganie mogą być zagrożone. Dobre źródła żywności biotyny są jaja, wątroba i soi.

Karmally mówi, że nie wiadomo, czy suplementy biotyna, które są sprzedawane, aby pomóc mężczyzn i kobiet łysienia typu, może pomóc w utracie włosów i dodaje, że nie są znane żadne badania wskazujące, że biotyna w produktach biotyna włosy, takie jak szampony, może być wchłaniany przez włosy lub skórę głowy.

Karmally zaleca, aby osoby doświadczają utraty włosów się z lekarzem, który może pomóc ustalić przyczynę ich wypadania włosów, dietetyka, który może ocenić ich diety i stanu zdrowia. „Gdy szukasz objawy niedoboru odżywiania u kogoś skóry i włosów zmian, trudno określić przyczynę,” mówi. „Ludzie powinni zwracać uwagę na wszystkie aspekty ich diety dla ich całego życia, jak również ich włosów i skóry.”

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: