RSS

Co to jest trzustka?


Odpowiedź jest prosta, że ​​trzustka jest podłużnym spłaszczonym gruczołem znajdującym się głęboko w jamie brzusznej. Większość ludzi nie wie tyle o trzustce ile o innych częściach ciała. W rzeczywistości, ten gruczoł jest integralną częścią układu pokarmowego, któryczęsto pozostaje niezauważony do czasu pojawienia się problemów.

Gdzie jest trzustka?

Trzustka znajduje się głęboko w jamie brzusznej, umieszczonej pomiędzy żołądka i kręgosłupa. Leży częściowo za żołądkiem. Druga część jest położony w łuku dwunastnicy (jelito cienkie). W celu uwidocznienia położenie trzustki, spróbuj tego: Touch kciukiem i „mały palec u ręki” palec prawej dłoni razem, zachowując pozostałe trzy palce razem i proste. Następnie, połóż rękę w centrum brzucha tuż poniżej dolnej żeber palcami skierowaną w lewą stronę. Twoja ręka będzie na zbliżonym poziomie z trzustki.

Ze względu na trzustki głęboka lokalizacja, nowotwory są rzadko wyczuwalne (mogły być odczuwalne przez naciśnięcie na brzuchu). Wyjaśnia ona również dlaczego wiele objawów raka trzustki często pojawiają się dopiero guza rośnie wystarczająco duże, aby zakłócić funkcjonowanie w pobliżu struktury, takie jak żołądka, dwunastnicy, wątroby lub pęcherzyka żółciowego.

Części trzustki

Trzustka składa się z tkanki gruczołowej i system kanałów. Głównego kanału jest przewód trzustkowy, który biegnie przez trzustkę. To kanalizacji trzustki płynu z gruczołów i prowadzi go do dwunastnicy. Głównego kanału wynosi około jednej szesnastej cala średnicy i ma wiele małych odgałęzień bocznych. Trzustki łączy się z dróg żółciowych, tworząc brodawki Vatera (poszerzenie kanału tuż przed jej wejściem w dwunastnicy).

Lekarz prawdopodobnie odnoszą się do różnych części trzustki, przy omawianiu sytuacji. Część nowotworów trzustki, które powstaje w skutek będzie jak jest traktowany.Dla celów opisowych, istnieją dwa sposoby trzustki jest podzielony na części: części o ogólny kształt i funkcjonowanie jego komórek. Fot. 1-2

Kształt trzustki

uncinate procesu część gruczołu, że pochyla się do tyłu i pod trzonu trzustki. Dwa bardzo ważne naczynia krwionośne, tętnicy krezkowej górnej i żyły krzyż przed uncinate procesu.
głowa najszerszej części gruczołu. Znajduje się w prawej części brzucha, położony w łuku dwunastnicy, który stanowi wrażenie po stronie gruczołu.
szyi cienkich między głową i ciałem gruczołu.
ciała środkowej części gruczołu między szyją i ogonem. Krezkowej górnej naczyń krwionośnych biegną za tę część gruczołu.
ogon cienka końcówka gruczołu w lewej części brzucha w ich bezpośrednim sąsiedztwie śledziony.

Trzustka funkcji

Trzustki może być również traktowane jako mające różne elementy funkcjonalne, hormonalne i zewnątrzwydzielniczej części. Guzy mogą pojawić się w pierwszym lub drugim. Jednak zdecydowana większość powstaje w części zewnątrzwydzielniczej (tzw. non-hormonalnego). Ponieważ części mają różne funkcje normalnego, kiedy guzy kolidować z tych funkcji, różnego rodzaju objawy wystąpią.

Wysepek Langerhansa Są endokrynologiczne (endo = w) komórek trzustki, które produkują i wydzielają hormony do krwiobiegu. Trzustki hormony insulinę i glukagon, współpracować w celu utrzymania właściwego poziomu cukru we krwi. Cukier, glukoza jest wykorzystywana przez organizm energii.
komórek pęcherzykowych Są zewnątrzwydzielniczej (egzo = na zewnątrz) komórek trzustki, które produkują i transport chemikaliów, które zakończy się do organizmu przez układ pokarmowy. Substancji chemicznych, które zewnątrzwydzielniczej komórki wytwarzają nazywane są enzymy. Są one wydzielane w dwunastnicy, gdzie pomaga w trawieniu pokarmu.
Jaką funkcję trzustki służyć?

Trzustka jest integralną częścią układu pokarmowego. Przepływ układu pokarmowego jest często zmieniona w trakcie leczenia raka trzustki. Dlatego warto sprawdzić normalnego przepływu żywności przed czytanie o leczeniu chirurgicznym.

Żywność jest przenoszona z ust do żołądka przez przełyk. Ta rura schodzi z ust i przez otwór w przeponie. (Membrana jest w kształcie kopuły, która oddziela mięśnie płuc i serca od brzucha i pomaga w oddychaniu).

Natychmiast po przejściu przez membranę otwarcia, przełyku wpada do żołądka, gdzie kwasy, które rozkładają żywności są produkowane. Z żołądka, jedzenie wpada bezpośrednio do pierwszej części jelita cienkiego, zwanego dwunastnicą. To tutaj w dwunastnicy, że żółci i trzustki płynów wejść układu pokarmowego.

Co to jest żółć?

Żółć jest zielono-żółty płyn, który pomaga w trawieniu tłuszczów. Po wytwarzana przez komórki wątroby, dróg żółciowych przemieszcza się w dół przez drogi żółciowe, które łączą się z przewodu pęcherzykowego, tworząc przewód żółciowy wspólny. Przewód pęcherzykowy biegnie do pęcherzyka żółciowego, mały woreczek położony pod wątroby. Pęcherzyka żółciowego do sklepów dodatkowych potrzebne. Przewodu żółciowego wspólnego rzeczywiście wejdzie głowy trzustki i przyłącza się do przewodu trzustkowego, tworząc brodawki Vatera, który następnie wpada do dwunastnicy.Przepływ żółci wskazany przez zieloną strzałką.

Co to jest płyn trzustki?

Zamiast prowadzić żółciowych, trzustki prowadzi trzustki płyn produkowany przez pęcherzykowych komórek (zewnątrzwydzielniczej) trzustki. Trzustki biegnie przez trzustkę i przyłącza się do przewodu żółciowego wspólnego w głowie trzustki. Kanały te łączą się brodawki Vatera, który następnie wpada do dwunastnicy. Przepływ płynu trzustki wskazany przez ciemny żółta strzałka.

Żywności, żółci i trzustki płyn przechodzi przez wiele innych stóp ciągłego jelit, w tym z resztą dwunastnicy, jelita czczego i jelita krętego, które zawierają w jelicie cienkim, a następnie przez ślepego, jelita grubego, odbytu i kanału odbytu.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: