RSS

Rola kości w życiu człowieka

Posted on

Za każdym razem gdy chodzisz, siadasz w fotelu, albo przytulasz swoje dziecko, używasz kości, mięśni i stawów. Bez tych ważnych części ciała, nie bylibyśmy w stanie stać, chodzić, biegać, a nawet siedzieć.

Kości i co robią

Od głowy do naszych palców, kości wsparcie dla naszego organizmu i pomóc z naszej kształt. Czaszka chroni mózg i tworzy kształt naszej twarzy. Rdzenia kręgowego, szlak pomiędzy mózgiem a ciałem, jest chroniony przez kręgosłup, lub kręgosłup.

Żebra formie klatce schronisk serca, płuc, wątroby i śledziony i miednicy pomaga chronić pęcherza, jelit, a także u kobiet, narządów rozrodczych.

Chociaż są one bardzo lekkie, kości są na tyle silne, aby utrzymać naszą cały ciężar.

Ludzki szkielet ma 206 kości, które zaczynają się rozwijać przed urodzeniem. Kiedy szkielet pierwsze formy, jest wykonany z elastycznej chrząstki, ale w ciągu kilku tygodni zaczyna się proces kostnienia. Kostnienia jest, gdy chrząstka otrzymuje złóż fosforanu wapnia i kolagenu rozciągliwy, dwóch głównych składników kości. To trwa około 20 lat, aby proces ten jest zakończony.

Kości dzieci i młodzieży młodych są mniejsze niż u dorosłych i zawiera „strefach uprawy winorośli” o nazwie płyty wzrostu. Tablice te składają się z kolumn pomnożenie komórek chrząstki, które rosną w długości, a następnie zmienić w twarde, kości zmineralizowana. Płyty te są łatwe do wzrostu na miejscu RTG. Ponieważ dziewczęta starsze w młodszym wieku niż u chłopców, ich wzrostu płyt zmiana twarde kości w młodszym wieku.
Uprawa Kości

Kość budowy trwa przez całe życie, jako organizm stale odnawia i przekształca życia kości „tkanki. Kostny zawiera trzy rodzaje komórek: osteoblasty, które sprawiają, że nowe kości i pomóc naprawienia uszkodzeń; osteocytów, które przewożą substancje odżywcze i produkty przemiany materii i od naczyń krwionośnych w szpiku, a osteoklastów, które rozkładają kości i pomóc rzeźbić i kształtować.

Osteoklastów są bardzo aktywni w dzieci i młodzieży, pracy na kości jest to przebudowany w okresie wzrostu. Odgrywają one również ważną rolę w naprawie złamań.

Kości składają się z wapnia, fosforu, sodu i innych minerałów, jak również białka kolagenu. Wapń jest potrzebny do kości twarde, co pozwala im wsparcia masy ciała. Kości również przechowywać wapnia i uwolnienie części do krwioobiegu gdy jest to potrzebne w innych częściach ciała. Ilości niektórych witamin i składników mineralnych, które jedzą, szczególnie witaminy D i wapnia, bezpośrednio wpływa na to jak dużo wapnia jest zapisany w kości.

Soft szpiku wewnątrz wielu kości, gdzie większość komórek krwi są wykonane. Szpik kostny zawiera komórki macierzyste, które wytwarzają w organizmie krwinek czerwonych i płytek krwi, a niektórych rodzajów białych krwinek. Czerwone krwinki przenoszą tlen do tkanek organizmu, i płytki krwi pomóc w krzepnięciu krwi, gdy ktoś ma skaleczenie czy ranę. Białe krwinki pomóc zwalczaniu zakażeń organizmu.

Kości składają się z dwóch rodzajów kości:
kości Compact jest stałe, twarde, części zewnętrznej kości. Wygląda na to, kość słoniową i jest bardzo silny. Otworów i kanałów prowadzony przez niego, niosąc naczyń krwionośnych i nerwów z okostnej, kości na pokrycie membraną, do jego wewnętrznej części.
kości gąbczastej, która wygląda jak gąbka, znajduje się wewnątrz zwartej kości. Składa się on z siatki jak sieć drobne kawałki kości zwanych beleczek. Obowiązuje w tej sieci są wypełnione czerwonym szpiku, znajdują się głównie na końcach kości, szpik żółty, który jest najczęściej tłuszczu.

Kości są przymocowane do innych kości długie, taśmy włóknistej nazywane więzadeł. Chrząstka, elastyczne, gumy substancji w naszych stawów, kości wspiera i chroni je, gdzie ocierają się o siebie.

Mięśnie i co robią

Kości nie działa sam – potrzebuje pomocy z mięśni i stawów. Mięśnie ciągnąć na stawy, co pozwala nam przenieść. Pomagają także ciała innych funkcji, dzięki czemu można rosnąć i pozostanie silna, takie jak guma do żywności, a następnie przesuwając je układu pokarmowego.

Ciało ludzkie posiada ponad 650 mięśni, które stanowią połowę osoby masy ciała. Są one podłączone do kości przez twardy, kręgowego-jak nazywa ścięgien, mięśni, które pozwalają ciągnąć na kości. Jeśli poruszać palcami, można zobaczyć ścięgien z tyłu ruch ręką tak samo jak ich pracy.

Ludzie mają trzy rodzaje mięśni:
mięśni szkieletowych jest załączony do kości, głównie w nogach, rękach, brzuchu, klatce piersiowej, szyi i twarzy. Mięśnie szkieletowe są nazywane prążkowanych, ponieważ są wykonane z włókien, które poziome pasy przy oglądaniu pod mikroskopem. Mięśnie te posiadają szkielet, tworzą kształt ciała, i pomóc mu w codziennych ruchów (tzw. dobrowolne mięśni, ponieważ można kontrolować ruch). Mogą umowy (skróceniu lub dokręcić) szybko i mocno, ale łatwo i opon do odpoczynku między treningami.
Gładkie, czy mimowolne mięśni, jest również wykonany z włókien, ale ten rodzaj mięśni wygląda gładko, nie prążkowany. Ogólnie rzecz biorąc, nie jesteśmy w stanie świadomie kontrolować nasze mięśnie gładkie, raczej są one kontrolowane przez układ nerwowy automatycznie (dlatego są one również nazywane mimowolne). Przykłady są mięśnie gładkie ściany żołądka i jelit, co pomaga zerwać żywności i przenieść go przez układ pokarmowy. mięśni gładkich występuje także w ścianach naczyń krwionośnych, gdzie ściska strumienia przepływu krwi przez naczynia w celu utrzymania ciśnienia krwi. mięśni gładkich trwa dłużej niż umowa mięśni szkieletowych zrobić, ale mogą zostać zawarte przez długi czas, ponieważ nie łatwo opon.
mięśnia serca znajduje się w sercu. Ściany komory serca składają się prawie wyłącznie z włókien mięśniowych. mięsień sercowy jest mimowolne rodzaj mięśni. Jego rytmiczne, mocne skurcze na życie krwi w sercu, jak bije.

Nasze mięśnie Nonstop

Nawet kiedy siedzimy nieruchomo, mięśnie całego ciała są stale w ruchu. Mięśnie umożliwić serce biło, klatki piersiowej i upadku podczas oddychania i naczyń krwionośnych w celu wspomożenia regulacji ciśnienia i przepływu krwi przez ciało. Kiedy uśmiech i porozmawiać, mięśnie pomagają nam komunikować się, a gdy ćwiczymy, pomagają nam utrzymać sprawność fizyczną i zdrowie.

Ruchy mięśni zrobić są koordynowane i kontrolowane przez mózg i układ nerwowy. Mimowolne mięśni są kontrolowane przez struktury głęboko w mózgu i górnej części rdzenia kręgowego zwany pnia mózgu. Dobrowolne mięśnie są regulowane przez części mózgu zwanej kory mózgowej silnikowych i móżdżku.

Jeśli zdecydujesz się przenieść, kory mózgu wysyła sygnał elektryczny poprzez rdzeń kręgowy i nerwy obwodowe do mięśni, powodując ich umowy. Kory ruchowej po prawej stronie mózgu kontroluje mięśnie lewej strony ciała i odwrotnie.

Móżdżek koordynuje ruchy mięśni sortowane według kory ruchowej. Czujniki w mięśnie i stawy wysyłać wiadomości z powrotem przez nerwów obwodowych powiedzieć móżdżku i innych części mózgu, gdzie i jak ręki lub nogi jest w ruchu i jakie stanowisko jest w tym wyniki opinii gładkie, ruch skoordynowany. Jeśli chcesz podnieść rękę, mózg wysyła do mięśni w ramieniu i go przesunąć. Po uruchomieniu, komunikaty do mózgu są bardziej zaangażowane, ponieważ wielu mięśnie do pracy w rytm.

części mięśni ciała przenieść przez zamawiającego, a następnie relaks. Mięśnie można wyciągnąć kości, ale nie może wypchnąć je z powrotem do pierwotnej pozycji. Oni pracują w parach z mięśni zginaczy i prostowników. Umów zginaczy do zginania kończyny w stawie. Potem, gdy ruch jest zakończony, relaksuje zginaczy i prostowników umów o przedłużeniu lub wyprostować kończyny w tym samym stawie. Na przykład, biceps mięśni, z przodu na ramieniu, jest zginaczy i triceps, z tyłu w ramię, jest prostowników. Podczas zakrętu na łokieć, umowy biceps. Potem biceps triceps relaksuje i umów się wyprostować w łokciu.

Stawy i co robią

Stawy się, gdy spotykają się dwie kości. Powodują one, że szkielet elastyczne – bez nich ruch będzie niemożliwe.

Złącza umożliwiają nasze ciała, aby przejść na wiele sposobów. Niektóre stawy otworzyć i zamknąć jak zawias (np. kolana i łokcie), podczas gdy inne pozwalają na bardziej skomplikowany ruch – stawu barkowego lub biodrowego, na przykład, umożliwia tyłu, do przodu, w bok, a ruch obrotowy.

Stawy są sklasyfikowane według ich zakresu ruchów. Nieruchomości, lub włóknisty, stawy nie poruszają. Kopuła czaszki, na przykład, jest wykonana z płytek kostnych, które muszą być nieruchome w celu ochrony mózgu. Od krawędzi tych płyt znajdują się linki lub stawów, tkanki włóknistej. stawów włókniste posiadają również zęby w kości szczęki.

Częściowo ruchome lub chrzęstnej, stawów przenieść trochę. Są one związane z chrząstki, jak w kręgosłupie. Każdy z kręgów kręgosłupa porusza się w stosunku do w jeden powyżej i poniżej, a razem te ruchy dają kręgosłupa jej elastyczność.

Swobodę ruchu, lub błony maziowej, stawów poruszać się w wielu kierunkach. Głównym stawów ciała – znaleziono na biodra, ramiona, łokcie, kolana, nadgarstki i kostki – są swobodę ruchu. Są wypełnione mazi stawowej, która działa jak smar, aby pomóc w stawach swobodnie poruszać.

Trzy rodzaje stawów swobodę ruchu odegrać dużą rolę w ruch społeczny:
stawów Zawiasy umożliwiają przepływ w jednym kierunku, jak widać na kolana i łokcie.
Pivot pozwala na połączenia lub skręcarki ruchu obrotowym, podobnie jak głowy ruchome z boku na bok.
Ball i przegubów pozwalają na największą swobodę ruchów. Biodra i ramiona mają tego typu joint, w którym do końca rundy kości długich wpasowywał się w innej kości.
Problemy z kości, mięśnie i stawy

Tak silna jak kości, można je złamać. Mięśnie mogą osłabiać i stawów (jak również ścięgien, więzadeł i chrząstki) mogą zostać uszkodzone w wyniku urazu lub choroby.

Problemy, które mogą mieć wpływ na kości, mięśnie i stawy są:
Zapalenia stawów. Zapalenie stawów jest zapalenie stawów i ludzi, którzy mają to doświadczenie obrzęk, uczucie ciepła, bólu i często mają problemy w ruchu. Mimo, że częściej myślimy o zapalenia stawów jako warunkiem, że dotyczy tylko osób starszych, zapalenie stawów może wystąpić również u dzieci i młodzieży. Problemy zdrowotne, które obejmują zapalenie stawów u dzieci i młodzieży to młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów (JRA), toczeń, choroba z Lyme, i septyczne zapalenie stawów (zakażenie bakteryjne wspólnego).
Fracture. Złamaniu kości, gdy przerwy, może to crack, przystawki, lub zniszczyć. Po złamaniu, nowe komórki kostne wypełnić lukę i naprawy przerwie. Stosowanie silnych odlewów z gipsu, które utrzymuje kości w prawidłowej pozycji aż do czasu zagojenia, jest zwykle leczenie. Jeśli złamanie jest skomplikowane, elementy metalowe, płyty mogą być wprowadzone, aby lepiej ją ustabilizować, podczas gdy leczy kości.
dystrofia mięśniowa. Dystrofia mięśniowa jest dziedziczną grupy chorób, które wpływają na mięśnie, powodując ich osłabienie i rozbicie w czasie. Najczęstszą postacią w dzieciństwie nazywana jest dystrofia mięśniowa Duchenne’a, i to najczęściej występuje u chłopców.
Osgood-Schlatter choroby (OSD). Choroba Osgood-Schlatter jest zapalenie (ból i obrzęk) kości, chrząstki i / lub ścięgna u góry kość, gdzie ścięgna rzepki z przywiązuje. OSD zwykle uderza aktywnych nastolatków na całym początku ich tryska wzrostu, około 2-letni okres, w którym rosną najszybciej.
Zapalenie kości i szpiku. Zapalenie kości i szpiku kostnego jest często zakażenie wywołane przez bakterie Staphylococcus aureus, chociaż inne rodzaje bakterii może spowodować, too. W dzieci i młodzieży, zapalenie szpiku zwykle ma wpływ na kości długich kończyn górnych i dolnych. Zapalenie kości i szpiku często rozwija się po urazie lub urazu.
Osteoporoza. W osteoporozie, tkanka kostna staje się kruche, cienkie i gąbczasty. Kości łatwo złamać, i kręgosłupa czasem zaczyna się rozpadać i upadku. Chociaż stan zwykle dotyczy osób starszych, dzieci i młodzieży z zaburzeniami odżywiania mogą się stanie, jak to dziewczyny z kobiet triada sportowiec – połączenie trzech warunków, że niektóre dziewczyny, którzy korzystają lub uprawiania sportu może być w grupie ryzyka: jedzenie nieuporządkowane, brak miesiączki (utrata dziewczyny okresu) i osteoporozą. Udział w sportach, w których wyceniana jest cienki wygląd można umieścić dziewczynę na ryzyko kobietą triady.
Powtarzające się urazy stresu (RSIs). RSIs to grupa urazów, które zdarzają się, gdy zbyt dużo stresu jest umieszczona na części ciała, w wyniku zapalenia (ból i obrzęk), napięcie mięśni lub uszkodzenie tkanek. Ten stres występuje zazwyczaj od powtarzania tych samych ruchów w kółko. RSIs są coraz bardziej powszechne u dzieci i młodzieży, ponieważ spędzają więcej czasu niż kiedykolwiek korzystają z komputerów. Odtwarzanie sportów takich jak tenis, które obejmują powtarzalne ruchy może również prowadzić do RSIs. Dzieci i młodzież, które spędzają dużo czasu gry na instrumentach lub gry wideo są również narażeni na RSIs.
Skolioza. Każda osoba kręgosłupa krzywe trochę, pewną ilość krzywizny jest niezbędne dla ludzi do przemieszczania się i chodzić. Ale 3-5 osób na 1000 ma skoliozę, co powoduje, że kręgosłup krzywej zbyt wiele. Może być dziedziczna, więc ktoś, kto ma skoliozę często członków rodziny, którzy go mieć.
Szczepy i zwichnięciach. Szczepy występują, gdy mięśnie lub ścięgna są przeciążone. Skręcenia są nadmiernego rozciągnięcia lub częściowe rozerwanie więzadeł. Szczepy zazwyczaj dzieje, gdy dana osoba bierze udział w wytężonej działalności, gdy mięśnie nie są odpowiednio rozgrzane lub mięśni nie jest wykorzystywana do działalności (np. nowego sportu lub w znanym sportu po długiej przerwie). Skręcenia, z drugiej strony, są zazwyczaj wynikiem szkody, takich jak skręcenia kostki lub kolana. Wspólne szkody skręcenie jest rozdarty ścięgna Achillesa, która łączy mięśni łydki do pięty. Ten ścięgna może pstrykać, ale zazwyczaj można naprawić chirurgicznie. Obydwa szczepy i skręcenia są wspólne dzieci i młodzieży, ponieważ są one aktywne i wciąż rośnie.
Ścięgna. To wspólne urazy sportowe, które zwykle się dzieje po overexercising mięśni. Pochewki ścięgna i ścięgna się stan zapalny, który może być bolesne. Odpoczynek mięśni i biorąc leki przeciwzapalne mogą przynieść ulgę.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: