RSS

Opryszczka narządów płciowych

Posted on

Co to jest opryszczka narządów płciowych i jak się rozprzestrzenia? Opryszczka narządów płciowych jest chorobą wirusową, która powoduje wyraźne pęcherze, że pokryć owrzodzenia skóry lub błony śluzowej (wyściółki otwory ciała) płciową naświetlonych obszarów. Dwa typy wirusów opryszczki są związane z narządów płciowych; wirusa opryszczki-1 (HSV-1) oraz wirus herpes simplex-2 (HSV-2). HSV-1 częściej powoduje pęcherze obszaru usta, HSV-2 częściej powoduje owrzodzenia narządów płciowych lub zmian w okolicach odbytu (region odbytu).

Większość osób zakażonych HSV-2 nie zostały rozpoznane jako zakażenie. Jeśli objawy występują, pojawiają się one około 3 do 7 dni po początkowej ekspozycji na opryszczkę. Wielu mężczyzn doświadczenie łagodne objawy, które ustępują samoistnie. Inni mogą rozwijać ciężkie napady bolesne pęcherze na penisa, która może towarzyszyć gorączka i ból głowy. Po wirusem herpes występuje, to całe życie i może być charakteryzuje się nawracającymi sporadyczne wybuchy. Epidemie występują, ponieważ nieaktywnych HSV jest aktywne. Epidemie występują w różnym tempie u różnych osób. Nawrotów może być związane ze stresem i innych infekcji. Oni również wystąpić zwiększenie częstotliwości w tych, którzy osłabionym układem odpornościowym, np. z zakażeniem HIV. Ogniska te charakteryzują się zwykle łagodnie lub umiarkowanie bolesnych pęcherzy klastrów na obszarze zapowietrzonym. Nawrotów zwykle ustępują samoistnie, z pęcherzami znika w około 5 dni. HSV u osób zakażonych wirusem HIV, jednak może powodować poważniejsze choroby, które często powoduje wrzody, a nie pęcherze i utrzymuje się przez dłuższy czas.

Szacuje się, że aż 50 mln osób w Stanach Zjednoczonych jest zarażonych narządów płciowych HSV. Opryszczka narządów płciowych jest rozłożona tylko przez bezpośredni kontakt osoby do osoby. Ponownie, większość osób zakażonych nie zostały rozpoznane. Większość opryszczki narządów płciowych jest przekazywana przez ludzi, którzy nie mają aktywnych objawów choroby w czasie transmisji.

Jak opryszczka rozpoznanie?

Podejrzeń opryszczki narządów płciowych jest zazwyczaj w oparciu o wygląd wielu, klastry bolesne małe pęcherzyki na powierzchni penisa lub odbytu. Ostateczne rozpoznanie opiera się na kulturze wirusa. Kultury odbywa się poprzez otwarcie blister, Wymaz podstawy owrzodzenia oraz wysłanie starta materiału do laboratorium kultury.

Badania krwi, które wykrywają obecność przeciwciał HSV ujawnić, czy ktoś jest zarażony wirusem opryszczki. Te przeciwciała są białkami, które są wytwarzane przez organizm w immunologiczne (obronne) odpowiedzi ukierunkowanej przed tym wirusem. Przeciwciała, jednak nie wskazują, czy osoba bieżących zmian jest spowodowanych wirusem opryszczki lub innej choroby. Test na obecność przeciwciał, więc jest minimalna wartość w diagnozowaniu opryszczki narządów płciowych.

Co osób zakażonych wirusem opryszczki narządów płciowych wiedzieć?

Pacjenci z nowo rozpoznaną opryszczki narządów płciowych powinni być świadomi, że:
nie ma lekarstwa na infekcję,

nawracających się zdarzają, i

nawet gdy nie ma widocznych uszkodzeń, HSV może zostać rozłożona na innych.

Dotyczy osób fizycznych powinien zawiadomić ich partnerów seksualnych, że są zakażone HSV. Powinny one unikać aktywności seksualnej nie tylko wtedy, gdy pęcherze są obecne, ale także wtedy, gdy uczucie pre-ognisko, które czasem jest odczuwalne przez zaangażowanych skóry, występuje. Ponieważ HSV mogą być rozłożone nawet w okresach gdy nie ma objawów, prezerwatywy lub inne bariery lateks należy rutynowo podczas kontaktu seksualnego z osobą zakażoną. Należy to zrobić nawet wtedy, gdy prezerwatywy nie są potrzebne w tym czasie, aby zapobiec lub innych chorób przenoszonych drogą płciową, aby uniknąć ciąży. Ponadto, u kobiet z opryszczka narządów płciowych powinni być świadomi możliwości, że HSV może zostać rozłożona na noworodka, jeżeli matka wybuchu w momencie dostawy. Wreszcie, osoby z zakażeniem HSV powinni zrozumieć jasne, ale ograniczoną rolę, z leków przeciwwirusowych do pierwotnego ogniska i do kolejnych ognisk i hamujące leczenia w celu zapobiegania nawrotom u pacjentów z częstych epidemii.

Jak jest opryszczka narządów płciowych leczyć?

Kilka leków były stosowane w leczeniu zakażeń HSV, w tym acyklowir, famcyklowirem i valacyclovir. Chociaż miejscowe (stosowane bezpośrednio na zmiany) środki istnieją, są zwykle mniej efektywne niż inne leki i nie są stosowane rutynowo. Leki, które przyjmuje się doustnie lub dożylnie w ciężkich przypadkach, jest bardziej skuteczna. osób dotkniętych muszą jednak zrozumieć, że nie istnieje lekarstwo na opryszczkę narządów płciowych i że te zabiegi tylko zmniejszają nasilenie i czas trwania epidemii.

Od momentu zakażenia HSV wydaje się być najbardziej ciężkich epizodów, leki przeciwwirusowe zwykle jest uzasadnione. Leki te mogą znacznie zmniejszyć ból i zmniejszyć długość czasu do rany wyleczyć, ale leczenie pierwszego zakażenia nie wydaje się zmniejszać częstość nawracających epizodów.

W przeciwieństwie do nowego wybuchu opryszczki narządów płciowych, opryszczki nawracające epizody wydają się być niewielkie, a korzyści z leków przeciwwirusowych jest uzyskiwane, jeśli leczenie rozpoczyna się tuż przed wybuchem lub w ciągu pierwszych 24 godzin po wybuchu. Tak więc lek podaje się dla pacjenta z góry. Pacjent otrzymuje polecenie, aby rozpocząć leczenie jak najszybciej znać przed wybuchem „mrowienie” uczucie występuje lub na samym początku powstania pęcherzy.

Wreszcie, aby zapobiec terapię tłumiącą częstych nawrotów może być wskazana dla osób z więcej niż 6 ognisk choroby w danym roku.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: