RSS

Choroby przenoszone drogą płciową

Posted on

Choroby przenoszone drogą płciową (STD) są infekcje, które są przekazywane w każdy rodzaj seksualnej ekspozycji, w tym płeć współżycia (pochwy lub odbytu), jamy ustnej, i podziale seksualne urządzeń, takich jak wibratory. W profesjonalnej scenie medyczne, choroby przenoszone drogą płciową są nazywane chorobami przenoszonymi drogą płciową (choroby przenoszone drogą płciową). Taka terminologia jest używana, ponieważ wiele infekcji są często tymczasowe. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową są infekcje, które są przekazywane przez stałe i bliski kontakt skóra do skóry, w tym podczas intymności seksualnej. Chociaż istnieje wiele leczenie chorób przenoszonych drogą płciową, a inne są obecnie najczęściej nieuleczalna, takich jak HIV, HPV, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i C, i HHV-8. Ponadto, wiele infekcji mogą być obecne w, i rozprzestrzeniać się pacjenci, którzy nie mają objawów.

Najbardziej skutecznym sposobem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą płciową jest abstynencja. Alternatywnie, sumiennego stosowania barier lateksu, takie jak prezerwatywy, podczas kontaktu z pochwy lub analne i oralno-genitalne pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się wielu z tych zakażeń. Wciąż nie ma gwarancji, że transmisja nie nastąpi. W rzeczywistości, zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą płciową zależy również od odpowiedniego poradnictwa osób z grup ryzyka i wczesnego diagnozowania i leczenia osób zakażonych.

W tym artykule, chorób przenoszonych drogą płciową u mężczyzn zostały podzielone na trzy główne kategorie: (1) choroby przenoszone drogą płciową, które są związane z narządów płciowych, (2) choroby przenoszone drogą płciową, które są związane z zapaleniem cewki moczowej (zapalenie cewki moczowej, kanału, przez który mocz wypływa) oraz (3) systemowych chorób przenoszonych drogą płciową (z udziałem różnych narządów ciała). Należy jednak pamiętać, że niektóre z chorób, które są wymienione jako związane z narządów płciowych (np. syfilis) lub z cewki moczowej (np. rzeżączka) może również być stale zaangażowania.

Chorób związanych z narządów płciowych

Archiwsta

Co to jest archiwsta?

Archiwsta jest zakażenie bakteryjne z bakteriami ducreyi Hemophilus. Zakażenie objawia się initialy seksualnie eksponowanej powierzchni skóry. Infekcja zwykle pojawia się na penisa, ale również od czasu do czasu pojawia się w obszarze odbytu lub ust. Archiwsta zaczyna się jak bump przetargu, który wyłania się 3 do 10 dni (okres inkubacji) po ekspozycji seksualnej. Bump następnie wybucha w owrzodzenia (otwarta rana), co zwykle jest bolesne. Często jest związane tkliwość węzłów chłonnych (węzłów chłonnych), na przykład w pachwinie u pacjentów z prącia stłuczki lub owrzodzeń. Archiwsta jest stosunkowo rzadką przyczyną narządów płciowych w USA, ale jest znacznie bardziej powszechne w wielu krajach rozwijających się.

Jak archiwsta rozpoznanie?

Rozpoznanie archiwsta jest zazwyczaj wykonywany przez kulturę wrzód określenie związku przyczynowo bakterii. Rozpoznanie kliniczne (wykonanego z wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego) może być wykonana, jeśli pacjent ma jeden lub więcej bolesnych owrzodzeń i nie ma dowodów na innego rozpoznania, takie jak kiła lub opryszczka. Rozpoznanie kliniczne uzasadnia leczenie wrzodu miękkiego kultur, nawet jeśli nie są dostępne. Nawiasem mówiąc, archiwsta słowo oznacza przypominający „owrzodzenie”, który jest terminem medycznym na bezbolesne owrzodzenie narządów płciowych, które jest postrzegane w kierunku kiły. Archiwsta jest czasami nazywany również „miękkie owrzodzenie” aby odróżnić je od owrzodzenie kiły, która czuje się twardy w dotyku.

Jak archiwsta leczyć?

Archiwsta jest prawie zawsze wyleczyć za pomocą pojedynczej dawki 1 g azytromycyny (Zithromax) lub pojedyncze wstrzyknięcie ceftriakson (Rocephin). leki alternatywne cyprofloksacyny (Cipro), 500 mg dwa razy dziennie doustnie przez trzy dni, lub erytromycyna 500 mg brane cztery razy dziennie doustnie przez 7 dni. Niezależnie od zastosowanej obróbki, owrzodzeń powinno poprawić w ciągu 7 dni. Jeśli nie ma poprawy po leczeniu, pacjent powinien zostać ponownie wprowadzone do innych przyczyn wrzodów. Osób zakażonych wirusem HIV, są na zwiększone ryzyko braku leczenia wrzodu miękkiego. Powinny one zatem szczególnie uważnie należy przestrzegać, aby zapewnić, że leczenie pracował. Ponadto, osoby z rozpoznaniem wrzodu miękkiego powinny być badane w innych chorób przenoszonych drogą płciową (np. chlamydia i rzeżączka), ponieważ więcej niż jeden zakażenia mogą być obecni w tym samym czasie.

Co należy zrobić, jeśli osoby narażone na kogoś z archiwsta?

Pracownik służby zdrowia powinien ocenić, kto miał kontakt seksualny z osobą archiwsta. To, czy osoba narażona wrzód, powinny być traktowane, jakby były narażone na partnera wrzód. Podobnie, jeśli mieli kontakt w ciągu 10 dni od wystąpienia owrzodzenia partnera, należy je traktować, nawet jeśli ich partner wrzód nie był obecny w czasie ekspozycji.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: