RSS

Tabletki i inne środki na ból głowy

Posted on

Podajemy przegląd środków od A do Z od bólu głowy czyli na kaca, kociokwik i nie tylko poimprezowe migreny i niedyspozycje.

Ból głowy, migrena, to jeden z najbardziej dokuczliwych rodzajów bólu. Walka z migreną jest trudna, ale nie niemożliwa. Przede wszystkim należy jak najszybciej przyjąć leki przeciwbólowe. Znając objawy zapowiadające nadejście migreny, warto zrobić to jak najwcześniej, zanim rozwinie się w pełni. Jeżeli towarzyszą jej nudności i wymioty, należy przedtem zażyć środek przeciwwymiotny. Działanie środków przeciwbólowych wspomagają łagodne środki uspokajające, np. napar z melisy lub kwiatu lipy.

Sposoby walki z bólem głowy podzieliliśmy na dwie sekcje:

I. Poprzez środki farmaceutyczne.

II.  Metody naturalne

I. Środki farmakologiczne

1. Aleve

Środek na różnorodne zespoły bólowe (bóle mięśniowe, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej, ból stawów o niewielkim nasileniu, kręgosłupa, głowy, zębów, bóle miesiączkowe); gorączka, przeziębienie.  Substancja czynna: naproxenum natricum. Działania niepożądane: mogą wystąpić zgaga, nudności, ból brzucha, zaparcia, biegunki, zapalenie jamy ustnej, ból i zawroty głowy, senność, szum w uszach, zaburzenia słuchu i wzroku, obrzęki, duszność, kołatanie serca, świąd, wybroczyny, plamica, wysypka, nadmierne pocenie, choroba wrzodowa i krwawienia z przewodu pokarmowego. Podczas długotrwałego stosowania lub u pacjentów z nadwrażliwością mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy możne niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

2. Alka-Prim

Substancja czynna to Acidum acetylsalicylicum czyli kwas acetylosalicylowy. Wskazany na bóle o słabym lub średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśni i stawów. Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób (za wyjątkiem gorączki u dzieci do 12 lat w przypadkach zakażeń wirusem ospy wietrznej lub grypy).  W trakcie leczenia mogą wystąpić działania niepożadane: pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmiany skórne pod postacią zaczerwienienia lub pokrzywki, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe. Kwas acetylosalicylowy może prowadzić do uczulenia typu astmy oskrzelowej. Brak danych na temat przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

3.Amol

Substancja czynna: olejek melisy indyjskiej 1g, goździk 1g, kora cynamonowa 2,4g, cytryna 5,7g, mięta pieprzowa 2,4g, lawenda 2,4g, mentol 17,23g, alkohol etylowy 70% do 1000g. W przypadku bólów głowy: czoło, skronie i kark nacierać Amolem lub zrobić okład na czoło. Kompozycja ziół zawartych w preparacie Amol znajduje zastosowanie przy złym samopoczuciu, przeziębieniu, dolegliwościach żołądkowych, zaburzeniach pracy serca i zaburzeniach krążenia na tle nerwowym, zaburzeniach snu i przy migrenie. Do wcierania przy dolegliwościach reumatycznych, rwie kulszowej, lumbago, bólach kończyn, bólach głowy, nerwobólach i bólach mięśniowych.

4.APAP

Jedna tabletka powlekana zawiera substancję czynną: paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy. Jak każdy lek, APAP może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich:
zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby pewnego rodzaju krwinek białych- granulocytów (do całkowi-tego ich braku włącznie);
reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (jego objawy to: duszność, trudność w nabie-raniu powietrza w wyniku obrzęku krtani, trudność w wydechu, świst krtaniowy, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie „ucis-ku”, zawroty głowy, przyspieszenie lub co rzadziej zwolnienie akcji serca, świąd, pokrzywka o różnym nasieleniu, rumień całego ciała, znacz-ne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie, w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu);
zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.

5.Aspirin (aspiryna, kwas acetylosalicylowy)

Środek na dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni. Gorączka.  Działania niepożądane: mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty. Lek może wywołać także krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce są wówczas koloru smoły lub z domieszką krwi), zawroty głowy i szumy uszne (będące zazwyczaj objawami przedawkowania). Kwas acetylosalicylowy może powodować pokrzywkę, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli i napady astmy (ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa). Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego i u osób z już zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego może wywołać napad dny moczanowej. Długotrwałe przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. W rzadkich przypadkach opisywano zaburzenia czynności wątroby i zapalenie nerek. Uwaga! Preparat może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia w czasie lub po zabiegach chirurgicznych (włącznie z niewielkimi zabiegami np. ekstrakcją zęba). Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

6.Codipar

To środek na bóle różnego pochodzenia: głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, miesiączkowe, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.  W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko. Mogą pojawić się: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), nudności, wymioty, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

7.Coffepirine

Zawarty w COFFEPIRINE kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Dodatkowo drugi składnik COFFEPIRINE – kofeina wpływa na poprawę samopoczucia działając lekko pobudzająco.  Lek zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny. Wskazania do stosowania: bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy, reumatyczne, mięśni, nerwobóle, bóle zębów).  niepożądane.

Układ pokarmowy:
bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty;
krwawienie z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone, które mogą powodować niedokrwistość z niedoboru żelaza;
choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, perforacje;
rzadko zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz).
Układ nerwowy:
Zawroty głowy, szumy uszne. Kofeina zawarta w leku może powodować bezsenność, niepokój ruchowy.
Układ krwiotwórczy i układ krzepnięcia:
Zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).
Układ moczowy:
W rzadkich przypadkach, po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek.
Reakcje nadwrażliwości:
Pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy.
Układ krążenia:
Kofeina może powodować zaburzenia rytmu serca.
Długotrwałe przyjmowanie preparatu zawierającego kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek.

8.Etopiryna

Etopiryna działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy przeciwdziała tworzeniu się pewnych substancji (prostaglandyn), które zwiększają wrażliwość na ból. Obniżanie temperatury jest spowodowane wydzielaniem się ciepła z organizmu pod wpływem kwasu acetylosalicylowego. Duże dawki kwasu acetylosalicylowego dają również efekt przeciwzapalny. Tabletka działa po upływie 30 minut od jej zażycia. Najwyższy efekt działania leku następuje po 2 godzinach od chwili jego przyjęcia. Kofeina ma działanie orzeęwiające, podnoszące nastrój; występuje naturalnie w kawie i herbacie. Działania niepożądane:

– Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, kwaśne odbicia, uczucie pieczenia w przełyku (zgaga), mdłości.
– Objawy te można złagodzić dzięki zażywaniu ETOPIRYNA przy okazji posiłków.
– Zwiększone ryzyko krwawień.

9.Ibuprom

Ibuprom stosuje się w leczeniu przeziębienia, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego. Działania niepożądane:  niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd a także biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

10. MIG

MIG jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym (niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, NLPZ) wykazującym działanie obniżające gorączkę (przeciwgorączkowe).  Po zastosowaniu maksymalnej dawki pojedynczej, następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 6 godzin. Osoby w podeszłym wieku oraz pacjenci, u których w przeszłości występowało owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy: Pacjenci ci powinni rozpoczynać leczenie od najmniejszej dawki. Zaburzenia czynności nerek lub wątroby: W łagodnych i umiarkowanych zaburzeniach czynności nerek lub wątroby, zmniejszanie dawki nie jest wymagane.

11.Nurofen forte

Nurofen Forte to silny lek specjalnie stworzony do usuwania szczególnie dotkliwych bólów. Dzięki temu, że zawiera skoncentrowaną dawkę ibuprofenu (400 mg) przynosi szybką ulgę w najgorszych nawet bólach już po zażyciu jednej tabletki. Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego. Działania niepożadane: nudności, wymioty. Zgaga lub niestrawność. Bóle i skurcze żołądka. Biegunka. Powyższe dolegliwości są mniej nasilone lub w ogóle nie występują przy stosowaniu czopków. Gdy dolegliwości te nie ustępują, mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem. Zawroty i ból głowy.

12.Panadol

Panadol zawiera w swoim składzie paracetamol – substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka. Nie działa przeciwzapalnie. Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie.
Mogą wystąpić reakcje:
– skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień
– zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty,
– sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza,
– przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby oraz nerek.

13.>Paracetamol

Paracetamol, czyli inaczej acetaminofen, stosowany jest na świecie od ponad stu lat, a w Polsce od kilkunastu. Pod względem chemicznym jest pochodną fenacetyny i wykazuje działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe, nie ma natomiast działania przeciwzapalnego. Działanie przeciwgorączkowe paracetamolu spowodowane jest hamowaniem syntezy prostaglandyn w centralnym układzie nerwowym, które wpływając na ośrodek termoregulacji w podwzgórzu, podwyższają ciepłotę ciała. Efekt przeciwbólowy utrzymuje się około 4-5 godzin na zrównoważonym, optymalnym dla organizmu poziomie. Działanie przeciwbólowe zawdzięczamy hamowaniu wytwarzania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN) poprzez zablokowanie syntetyzującego hormony bólu enzymu – cyklooksygenazy kwasu arachidonowego.  Działania niepożądane występują stosunkowo rzadko, ale nie należy ich bagatelizować. Należą do nich skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień, wysypka, świąd, zapalenie skóry, plamica barwnikowa); zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka. Jednak stosowany w dużych dawkach (lub długotrwale !) może upośledzić czynność wątroby lub nerek.

14.Polopiryna

Preparat złożony o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Zawiera kwas acetylosalicylowy  (acetylsalicylic acid). Mogą wystąpić: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje (owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy), ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny. Mogą pojawiać się szumy uszne (zazwyczaj jako objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy, zaburzenia nerek (białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek), niewydolność serca, nadciśnienie, zaczerwienienie twarzy, małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego. Możliwe reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs. Kwas askorbinowy może powodować znużenie, uczucie palenia za mostkiem, bezsenność lub senność. Kwas askorbinowy zmniejsza pH moczu, co ułatwia wytrącanie się moczanów, cystyny lub szczawianów.

II. Metody naturalne

1. Akupresura

Masowanie karku, skroni i całej głowy rozluźnia napięte mięśnie i szybko łagodzi ból głowy. Najlepiej poproś kogoś o pomoc, choć niektóre rodzaje masażu możesz również wykonać sama. Bardzo ważne jest miejsce. Powinno być ciche (możesz włączyć ulubioną muzykę) i niezbyt jasno oświetlone. Przygotuj olejek (najlepszy jest z jojoby, ale może być dowolny, nawet oliwka dla niemowląt). Jeśli lubisz, dodaj kilka kropli relaksującego olejku lawendowego lub przeciwbólowego z rozmarynu. Uciskanie odpowiednich punktów na ciele pobudza wydzielanie naturalnych substancji przeciwbólowych – endorfin. Ta metoda przynosi ulgę przy każdym rodzaju bólu głowy. Punkty akupresurowe trzeba uciskać rytmicznie ok. 20 razy przez dwie minuty.
– Najpierw palcem wskazującym uciskaj punkt położony między brwiami – w miejscu, gdzie nos łączy się z czołem.
– Potem kciukiem i palcem wskazującym wymasuj – na zmianę w obu dłoniach – punkty między kciukiem i palcem wskazującym.
– Przejdź do wgłębienia znajdującego się na środku karku, tuż pod włosami – naciskaj go palcem wskazującym.
– Na zakończenie wymasuj w obu stopach punkty znajdujące się między paluchem i drugim palcem.

2.  Aromoterapia

Roślinne olejki nie tylko dostarczają miłych wrażeń zapachowych. Ich cząsteczki eteryczne pobudzają też receptory zapachowe w mózgu, przez co uruchamiają wytwarzanie przeciwbólowych endorfin. Wykorzystuj olejki do wonnych inhalacji, np. w kominkach aromatoterapeutycznych. Nadają się do tego wszystkie te, które działają uspokajająco, odprężająco, łagodząco. Spróbuj też łączyć inhalacje aromatyczne z innymi metodami, np. zapal kominek podczas akupresury.

3. Ziołolecznictwo

Najlepiej działają świeże ciepłe napary. Ciepło rozszerza naczynka krwionośne, więc substancje lecznicze szybciej przenikają do bolącego miejsca. Napar przygotowuje się zazwyczaj z łyżeczki wybranych ziół – trzeba zalać je filiżanką wrzątku, a gdy po 10 minutach naciągną, przecedzić i wypić.

 • Mięta- najnowsze badania wykazały, że olejek miętowy jest równie skuteczny w walce z bólem głowy jak np. paracetamol, dlatego też pierwszą czynnością po wystąpieniu bólu głowy powinno być sięgnięcie po olejek miętowy. Jest on skuteczny z tego względu, że zawiera mentol, który ma miejscowe działanie znieczulające. Dodatkowo hamuje wydzielanie serotoniny- przekaźnika bólu.
 • Kora wierzby białej- zwana też naturalną aspiryną. Jej właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne są wykorzystywanie od tysięcy lat. Właściwości te wynikają z zawartości glikozydów salicylowych (m.in. salicyny). Właśnie z tych substancji organizm wytwarza kwas salicylowy czyli składnik popularnej Aspiryny.
 • Imbir- na ból głowy niezwykle skuteczna jest pasta z imbiru- bierzemy pół łyżeczki imbiru i odrobinę wody. Po delikatnym podgrzaniu pastę przykładamy do czoła.
 • Czosnek- skuteczny w przypadku bólów głowy pochodzących z zatok
 • Curry- niedawno odkryto, że mieszanka curry (zioła, papryka, kurkuma, kminek) ma niezwykle silne działanie przeciwbólowe
 • Pierwiosnek i bratek- na bóle głowy może pomóc napar z łyżeczki suszonego pierwiosnka i łyżeczki bratka. Mieszankę zalewamy wrzącą wodą, parzymy 15 minut. Napar pić 2 razy dziennie
 • Melisa- pomaga na ból napięciowy, delikatnie uspokaja, działa nasennie
 • Złocień maruna- naukowcy z USA jakiś czas temu potwierdzili jego skuteczność w walce z migreną. W aptece dostępne są tabletki z ekstraktem ze złocienia oraz nalewki.
 • Okłady z kapusty- ubite liście kapusty przykładamy do czoła lub na kark

4. Hydroterapia

Ta metoda sprawdza się przy wielu rodzajach bólu głowy, często nawet przy migrenie. Polega na stworzeniu organizmowi swego rodzaju wstrząsu temperaturowego, który spowoduje poprawę ukrwienia naczyń mózgowych. Usiądź wygodnie, stopy zanurz w misce z gorącą wodą, zaś na czoło i skronie połóż zimny okład. Możesz go jeszcze skropić olejkiem, np. rozmarynowym. Przy bólach spowodowanych napięciem nerwowym, zmęczeniem czy nagłą zmianą pogody warto też zafundować sobie kąpiel z dodatkiem olejków relaksujących, np. lawendowego, geraniowego czy rozmarynowego. Kąpiel połącz z masażem ciała. Nacieraj je kolistymi ruchami rękawicą zwilżoną chłodną wodą. Zacznij od stóp i kieruj się ku sercu, na koniec wymasuj dłonie i ramiona. Potem zanurz się w wannie, a po kąpieli weź chłodny prysznic.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

10 responses »

 1. Witam wszystkich z tej strony!
  Bardzo miło was tu spotkać!
  Postaram się udzielać 🙂
  Cześć!

  akcesoria do pedicure

  Odpowiedz
 2. Na ból głowy polecam także zażycie dużej dawki soku z cytryny – mnie pomaga.

  Odpowiedz
 3. Na ból głowy nic nie biorę – wystarczy się przespać i samo mija

  Odpowiedz
 4. Bardzo dobrze działa zwykły paracetamol.

  Odpowiedz
 5. Bardzo dobre zestawienie, mnie najbardziej odpowiada zwykła aspiryna na ból głowy. Jak tylko mnie boli główa to biorę jedną tabletkę i popijam wodą. I po 10-20 minutach po prostu mija mi ból i o wszystkim zapominam.

  Odpowiedz
 6. Z doświadczenia wiem, że migrena to niestety popularna dolegliwość. Występuje znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Napad migreny oznacza ból głowy, któremu towarzyszą nudności i wymioty, zaburzenia wzroku, nadwrażliwość na dźwięk i zapach. Napad trwa od kilku do kilkudziesięciu godzin. Może być wywołany przez emocje, zmiany pogodowe, czy pokarm (np. żółte sery, wino). Ból i zaburzenia wzroku obejmują zwykle jedną część głowy. Przyczyna dolegliwości jest nie do końca rozpoznana, chociaż w pewnym stopniu uwarunkowana genetycznie.

  Odpowiedz
 7. Kac jest najgorszy w poniedziałek.

  Odpowiedz
 8. Większość ludzi myli migrenę ze zwykłym bólem głowy. Migrena to coś znacznie poważniejszego. Migrena – powtarzający się, najczęściej jednostronny, pulsujący ból głowy. Migrena trwa zazwyczaj od 4 do 72 godzin. Charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia i częstotliwością występowania. Bóle nasilają się pod wpływem emocji lub wysiłku fizycznego. Występuje światłowstręt (fotofobia), nadmierna wrażliwość na dźwięki (fonofobia) i zapachy, występują też nudności i wymioty.

  Odpowiedz
 9. Nie ma chyba nic gorszego niż kac zwłaszcza na początku tygodnia, chociaż pod koniec też jest strasznie

  Odpowiedz
 10. Miewam niestety migreny. Nieczęsto, ale mocno mi się wtedy ból daje w znaki. Jedyne co mi wtedy pomaga, to pyralgina i sen w zaciemnionym pokoju. Inne leki kompletnie nie skutkują.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: