RSS

Świeżb

Posted on

Świerzb jest swędzenie i wysoce zaraźliwa choroba skóry spowodowana przez zakażenie Sarcoptes swędzenie roztocza scabiei.
Bezpośredni kontakt skóra do skóry jest tryb transmisji. Poważne i ciągłe swędzenie jest dominującym objawem świerzbu. Kontakt seksualny jest najbardziej rozpowszechnioną formą transmisji wśród aktywnych seksualnie młodych ludzi i świerzb został uznany przez wielu za choroba przenoszona drogą płciową (STD).

Świerzb powoduje wysypka składa się z małych czerwone wypryski i pęcherze i wpływa na określonych obszarach ciała.

Leczenie obejmuje miejscowym lub doustnym scabicidal narkotyków.

Co to jest świerzb?

Świerzb jest swędzenie i wysoce zaraźliwa choroba skóry spowodowana przez zakażenie Sarcoptes swędzenie roztocza scabiei. Roztocza są małe ośmionożnego pasożytów (w przeciwieństwie do owadów, które mają sześć nóg). Są to małe, zaledwie 1 / 3 milimetra i nory w skórę do produkcji swędzenie, który wydaje się być gorzej w nocy. Roztoczy, które nawiedzają ludzi to kobiety i 0,3 mm-0,4 mm długości; mężczyźni są o połowę tej wielkości. Roztocza Świerzb można zobaczyć z lupą lub mikroskopem. Świerzb roztoczy indeksowania, ale nie są w stanie latać lub skakać. Są nieruchome w temperaturze poniżej 20 ° C, chociaż mogą przetrwać przez dłuższy czas w tych temperaturach.

porażenia świerzb występuje na całym świecie i jest bardzo częste. Szacuje się, że na całym świecie około 300 milionów przypadków każdego roku. świerzb człowieka, znajduje się na ponad 2500 lat. Świerzb odnotowano wystąpić w epidemii w domach opieki, szpitalach, długoterminowej opieki i innych instytucji. W Stanach Zjednoczonych jest postrzegana często w populacji osób bezdomnych, a występuje epizodycznie w innych populacjach wszystkich grupach społeczno-ekonomicznych, jak również.

Jak masz świerzb?

Bezpośredni kontakt skóra do skóry jest tryb transmisji. Roztocza Świerzb są bardzo wrażliwe na ich środowisko. Mogą one żyć z ciała gospodarza 24-36 godzin w większości warunków. Przekazanie roztoczy polega na bliskiej osoby do kontaktów w różnych skóra do skóry. Jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby złapać świerzb przez ręce drżą, wiszący płaszcz obok kogoś, kto ma, lub nawet wymiany pościeli, które roztoczy w nich w nocy. Fizycznego kontaktu seksualnego, jednak mogą przenosić choroby. W rzeczywistości, kontakt seksualny jest najbardziej rozpowszechnioną formą transmisji wśród aktywnych seksualnie młodych ludzi i świerzb został uznany przez wielu za choroba przenoszona drogą płciową (STD). Jednakże inne formy kontaktu fizycznego, takie jak przytulanie matki swoich dzieci, są wystarczające do rozprzestrzeniania się roztoczy. Z biegiem czasu, bliskich przyjaciół i krewnych może zawrzeć to w ten sposób, too. Ustawienia School zazwyczaj nie zapewnia poziomu długotrwałego kontaktu osobistego niezbędne do przekazania roztoczy.

Możesz złapać świerzb od psa lub kota?

Psy i koty są zarażone przez różne rodzaje roztoczy niż te, które zarażają ludzi. Zwierzęta nie są źródłem rozprzestrzeniania się ludzi świerzb. Świerzb u psów nazywa mange. Kiedy psów lub kotów ziemi roztoczy na ludzkiej skórze, nie udaje im się rozwijać i produkować tylko łagodne swędzenie, że odchodzi na własną rękę. Jest to w przeciwieństwie do ludzi świerzb który dostaje coraz gorzej, chyba że warunek jest traktowany.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: