RSS

Xenea na zaparcia dla kobiet, które mają z tym problem

Posted on

XENEA Regular Plus działa dwufazowo: usuwa przyczynę zaparć i oczyszcza organizm z toksyn. Suplement diety Xenea Regular Plus stanowi smaczną alternatywę dla innych, dostępnych na polskim rynku, produktów regulujących rytm wypróżnień. XENEA Regular Plus jest w formie smacznych tabletek do rozgryzania i żucia, które należy najpierw dokładnie pogryźć a następnie żuć aż do rozpuszczenia.

Postęp cywilizacyjny często wiąże się nie tylko z udogodnieniami, ale i z ryzykiem dla zdrowia, które może zmaterializować się w postaci tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Wśród nich są problemy z regularnym rytmem wypróżnień, czyli tak zwany syndrom „leniwych jelit” czy ich osłabiona motoryka.

Z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że 36 proc. kobiet powyżej 18 roku życia miewa problemy z regularnym rytmem wypróżnień. Zjawisko to nasila się z wiekiem i dotyka co trzeciej kobiety między 35 a 44 rokiem życia i aż co drugiej powyżej 55 lat. W Europie około 60 milionów ludzi odczuwa trudności związane z pracą jelit.  XENEA Regular Plus jest w formie innowacyjnych tabletek do rozgryzania i żucia. Każda tabletka ma delikatny cynamonowo-jabłkowy smak i może być stosowana jako zdrowa i smaczna przekąska w ciągu dnia.

Jednocześnie unikalna forma tabletki do rozgryzania jest wygodna i dyskretna.

Xenea Regular Plus należy stosować regularnie.

Można spożywać do 4 tabletek dziennie. Produkt należy rozgryźć i żuć do rozpuszczenia.

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Opakowanie zawiera 36 tabletek do żucia.

Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Chronić od światła i wilgoci.

Zawiera opracowane przez firmę farmaceutyczną systemy m.in.:
Detoxinea® – wyjątkową formułę błonnika ryżowego, który zwiększając swoja objętość w jelitach sprawnie oczyszcza organizm z zalegających w nim toksycznych resztek pokarmowych
NutraRegularis® – formułę o działaniu prebiotycznym, która wpływa na rozwój prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach.

Połączenia tych systemów sprawia, że XENEA Regular Plus:

 • osabia skłonność do zaparć i usprawnia perystaltykę jelit,
 • sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej jelit,
 • uaktywnia czynność jelit i reguluje rytm wypróżnień,
 • wspomaga prawidłową przemianę materii,
 • pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała

Czym są zaparcia?

Może to być jeden objaw, jak oddawanie kału rzadziej niż trzy razy na tydzień, ale najczęściej jest to zespół objawów, takich jak: stolec o wzmożonej konsystencji, niepełne wypróżnienie, wzmożone i często bolące parcie, suchość. U chorych, na zaparcia, spotyka się wszystkie te objawy, jednak niekiedy niektóre z nich mogą nie występować, jak również występowanie jednego z nich może już świadczyć o zaparciu.

Niewłaściwa dieta

Mówiąc o przyczynach zaprać, można je podzielić na dwie grupy: przyczyny chorobowe i złe nawyki. Zaczynając od tych drugich (gdyż właśnie przez nasze zaniedbanie zaparcia występują najczęściej) warto na początku przyglądnąć się naszej diecie, ponieważ to od niej bardzo dużo zależy. Pokarmy ciężko strawne, tłuszcze zwierzęce, rafinowane węglowodany, takie jak biała mąka i cukier, długo zalegają w naszych żołądkach i jelitach.

Co należy jeść?

Nasz codzienny jadłospis powinien być bogaty w warzywa, owoce oraz razowe pieczywo, zbożowe otręby, brązowy ryż i razowy makaron – czyli pokarmy zawierające błonnik. Specjaliści uważają, że dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego powinno go być w naszej codziennej diecie od 27-45 gramów – czyli jest to prawie pięć razy mniej niż w przeciętnej diecie Polaka. Błonnik działa jak miotła w przewodzie pokarmowym, usuwając z niego resztki pokarmowe. Zwiększa również objętość stolca i ułatwia jego przechodzenie przez jelita, pochłaniając wodę powoduje zmiękczenie kału i ułatwia jego wydalanie.

Opróżnieniu jelit pomagają takie pokarmy jak: chleb razowy i z otrębami, surowe warzywa i owoce ze skórkami, kasze: gryczana, jęczmienna, produktu z zsiadłego mleka: kefiry, jogurty. Natomiast spowalniają takie pokarmy jak: borówka, czarna herbata, czekolada, białe pieczywo, produkty o lepkiej konsystencji takie jak: kaszki, kleiki, budyń. Pamiętać należy jeszcze o częsty przyjmowaniu płynów – około 2 litrów dziennie, najlepiej wody mineralnej i herbatek ziołowych.

Najlepiej opróżniać się rano

Kolejnym powodem, dla którego tworzą się zaparcia jest poranny pośpiech, związany z ciągłym spieszeniem się do pracy, szkoły. Jelito grube najaktywniejsze jest rano, po przebudzeniu. Bardzo często organizm domaga się opróżnienia, po nocnym trawieniu wcześniej zjedzonych potraw. Niestety, spiesząc się, nie wypróżniając, hamujemy ten naturalny odruch i w ten sposób po pewnym czasie on zanika. W ten oto sposób powstają zaparcia nawykowe, które mogą przejść w przewlekłe. Warto więc wcześniej wstać z łóżka i dłużej przesiedzieć w łazience. Można, przy porannym braku stolca, wypić na noc herbatkę przeczyszczającą z senesem, co ułatwi regularne wypróżnianie. Pamiętać trzeba, iż odstawić ją należy zaraz po tym, jak organizm przyzwyczai się do stałej pory wypróżniania.

Pośpiech, wstyd i skrępowanie

Osoby, które spożywają jedzenie na stojąco i w pośpiechu sami sobie szkodzą. Pokarm jest wtedy niedokładnie pogryziony i przeżuty i wtedy nasz organizm nie radzi sobie z jego trawieniem. Pokarm zalega wtedy w jelitach i nadmiernie fermentuje, co bardzo utrudnia jego transport w jelitach, jak i również jego wypróżnienie. Oprócz pośpiechu ważny jest czynnik psychogenny w postaci wstydu czy skrępowania. Wymienione wcześniej czynniki mają wpływ na funkcjonowanie tzw. wegetatywnego układy nerwowego, regulującego działanie organów wewnętrznych.

Choroby przyczyną zaparć

Wyróżniamy jeszcze zaparcia czynnościowe, czyli spowodowane chorobami systemowymi lub zmianami nowotworowymi. Obok nowotworów przyczyna zaprać mogą być różne choroby, takie jak: cukrzyca, mocznica, schorzenia endokrynologiczne takie jak: niedoczynność tarczycy, przyczyny neurologiczne np.: stwardnienie rozsiane, neopatie. Zaparcie może być też wynikiem chorób metabolicznych przebiegających z hipokalemią, hiperkalcemią, porfirią. Przyczyną mogą też być osłabienie mięśni brzusznych przy chorobach płuc, jak i zmiany w budowie narządów układy pokarmowego. Zaparcia powodują również przyjmowanie niektórych leków. W największym stopniu dotyczy to atropiny i leków mających działanie atropinopodobne, różnych środków narkotycznych, niektórych preparatów przeciwskurczowych, jak i środki uspakajającą oraz leki psychotropowe.

Istnieją w grupie zaparć czynnościowych tak zwane dysfunkcje odruchu odbytniczo-odbytowego. Występuje ono wtedy, gdyż pomimo parcia na stolec nie dochodzi do jednoczasowego rozluźnienia zwieraczy. Efektem jest wzmożone i bolesne nieskuteczne parcie na stolec.

Profilaktyka i leczenie

Bardzo ważna jest profilaktyka, która zmniejsza ryzyko pojawienia się zaprać, jak i również pozwala przejść z ostrych zaparć na przewlekłe. Są to przede wszystkim: odpowiednia dieta, przyjmowanie dużej ilości płynów, prawidłowy rytm snu, wyrobienie nawyku wypróżniania się o tym samym czasie, dostateczna ilość ruchu fizycznego, gimnastyka codzienna, spacery – szczególnie u osób z siedzącą pracą i siedzącym trybem życia.

W przypadku pojawienia się zaprać zaleca się wizytę u lekarza, który jest w stanie dobrze zdiagnozować przyczynę, oraz dobrać odpowiednie leczenie. Również stosowanie środków przeczyszczających bez kontroli lekarza nie jest wskazane.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

13 responses »

 1. Często mnie męczą zaparcia i wtedy XENEA, ta zwykła poprawia mi regulować wypróżnianie. Teraz chętnie spóbuję wersję z gumą do żucia.

  Odpowiedz
 2. Może wystaczy to. Wystarczy spożywać od 1 do maksimum 6 smacznych porcji preparatu dziennie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

  Odpowiedz
 3. Owsianka i otręby chyba najlepsze. Najwięcej błonnika mają otręby żytnie i owsiane ponad połowę mniej. Xennea błonnik na mnie nie działa, przetestowałam, szkoda kasy. Taniej i zdrowiej jest wcinać owsiankę i otręby.

  Odpowiedz
 4. Jak wiadomo za wypróżnienia odpowiedzialna jest właściwa perystaltyka jelit, czyli ich regularne skurcze, dzięki którym niestrawione resztki pokarmowe są przesuwane w kierunku odbytnicy. Jeśli jelita nie funkcjonują prawidłowo, dochodzi do zaparć. Oznacza to, że jeżeli wypróżnienie występuje rzadziej niż 3 razy w tygodniu, stolec oddawany jest z trudem i często towarzyszy temu uczucie niepełnego wypróżnienia. Ponieważ przyczyną tych zaburzeń może być zarówno nieodpowiednia dieta czy stres, jak i poważna choroba, dlatego w przypadku uporczywych zaparć koniecznie zwrócić się po pomoc do lekarza.

  Odpowiedz
 5. Przy odchudzaniu ważne jest nie tylko zachowanie odpowiediej ilości błonnika, ale taż ilość jedzenia. W czasie jedzenia, a dokładniej przy przeżuwaniu kęsów mają uwalniać się specyficzne zapachy, które będą zmniejszać nadmierne łaknienie i wywoływać uczucie pełności. Wydzielające się smaki będą pobudzać te obszary mózgu, które kontrolują nasz apetyt, by móc go zahamować i wywołać uczucie sytości.

  Odpowiedz
 6. Nie da się przecenić błonnika w diecie. Przyjmować go można w postaci tabletek, ale najlepiej w produktach, np. jak ktoś lubi jeść jabłka to w jabłkach

  Odpowiedz
 7. xenaa używam od kilku lat i moja opinia jest pozytywna

  Odpowiedz
 8. jak mnie dopada zatwardzenie, to biorę xennę extra i po problemie

  Odpowiedz
 9. Czy faktycznie aż 6 proc. kobiet powyzej 18 roku zycia miewa problemy z regularnym rytmem wyproznien. Zjawisko to nasila sie z wiekiem i dotyka co trzeciej kobiety miedzy 35 a 44 rokiem zycia i az co drugiej powyzej 55 lat. W Europie okolo 60 milionow ludzi odczuwa trudnosci zwiazane z praca jelit?

  Odpowiedz
 10. rapujący adaś

  XENEA Regular Plus
  już tylko jeden szus
  i jesteś pod klopem
  i zostawiasz zgryzotę

  w naczyniu z porcelany
  twój żołądek ukochany
  mówi już dość
  twardnieje jak kość

  musisz to wyciągnąć z siebie
  pozbyć się tego
  by być w siódmym niebie
  a potem spuść resztę owego

  zamknij toaletę
  zostaw to za sobą
  już jesteś innym człowiekiem
  yo!

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: