RSS

NiQuitin MINI pomaga rzucić palenie i łagodzi syndrom odstawienia

Posted on

NiQuitin MINI jest stosowany w łagodzeniu objawów abstynencyjnych po odstawieniu nikotyny, związanych z odzwyczajaniem się od palenia tytoniu.

Palenie papierosów jest chorobą i ma swój numer w międzynarodowej klasyfikacji chorób ICD-10. Wymaga leczenia. Tytoń szlachetny (Nicotiana tabacum), czyli inaczej tytoń multański, jest krewniakiem ziemniaków i pomidorów. Zawiera do 8% alkaloidów – m.in. nikotynę – i znany jest człowiekowi od dawien dawna. Pierwsi poznali go Indianie. Uprawiali go i palili, ale przede wszystkim w celach leczniczych (sic!) i podczas obrzędów religijnych. Gdy Kolumb przywiózł nasiona tytoniu do Europy, początkowo traktowano go jako roślinę ozdobną. Dopiero w drugiej połowie XVI wieku francuski ambasador w Lizbonie Jean Nicot rozpropagował w swojej ojczyźnie zwyczaj palenia tytoniu. To od jego nazwiska pochodzi nazwa „nikotyna”. Jak wszyscy wiemy obecnie obowiązuje zakaz palenia w miejscach pracy, a w niektórych jednostkach jak np szpitale obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów , niestety zakaz ten niczego nie zmiena, ponieważ chorzy palą przed wejściem do szpitala , w łazienkachczy w toaletach. .Za nieprzestrzeganie jej bedą nakładane wysokie mandaty dla właścicieli restauracji czy tez dla osób , które będą łamały zakaz. Czy istnieje sposób, który pozwoli palaczowi z dowolnie długim stażem w paleniu papierosów na bezbolesne rzucenie palenia papierosów? Zapewne wiele osób nie uwierzy, szczególnie spośród nałogowych palaczy i nałogowych przeciwników jakiejkolwiek formy sprzeciwu przed samym paleniem.

NiQuitin MINI (GlaxoSmithKline Consumer Healthcare)

postać, dawka, opakowanie kategoria dostępności substancja czynna
tabl. do ssania 0,0015 g (20 tabl., 60 tabl.) OTC (dostępny bez recepty) nikotyna (nicotine)
tabl. do ssania 0,004 g (20 tabl., 60 tabl.)

WSKAZANIA I DAWKOWANIE Łagodzenie objawów abstynencyjnych po odstawieniu nikotyny, związanych z odzwyczajaniem się od palenia tytoniu. Tabletkę należy pozostawić w ustach do rozpuszczenia, przemieszczając ją z jednej strony jamy ustnej na drugą, nie należy połykać w całości ani żuć. Tabletki 4 mg powinny stosować osoby palące ponad 20 papierosów na dobę, tabletki 1,5 mg osoby palące nie więcej niż 20 papierosów na dobę. Stosować 1 tabl. w razie odczucia potrzeby zapalenia papierosa, zwykle 8–12 tabl./d; maks. 15 tabl./d przez 6 tyg., następnie 1 tabl. co 2–4 h przez 3 tyg., następnie stopniowo zmniejszać liczbę przyjętych tabletek, przerywając leczenie, gdy liczba przyjmowanych tabletek zmniejszy się do 1–2/d. Po zakończeniu leczenia tabletki można przyjmować w przypadku wystąpienia silnej ochoty na zapalenie papierosa.Objawy abstynencji nikotynowej
czas trwania – objaw2 dni – niepokój

1 tydzień – zaburzenia snu

2 tygodnie – trudnosci w koncentracji

4 tygodnie – drażliwośc,agresja,depresja,zmęczenie

10 tygodni – zwiększony apetyt

(zródło Medycyna po Dyplomie, Zeszyt edukacyjny )

W łagodzeniu objawów odstawienia pomaga NiQuitin MINI.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 12. rż. oraz osób niepalących.

OSTRZEŻENIA NiQuitin MINI

Należy zachować ostrożność i przed zastosowaniem preparatu bezwzględnie skonsultować się z lekarzem w przypadku niedawno przebytego zawału serca, incydentów naczyniowo-mózgowych lub występowania chorób układu sercowo-naczyniowego (np. dławicy piersiowej włącznie z anginą Prinzmetala, niewydolności serca, niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego, chorób przebiegających ze skurczem naczyń, ciężkich chorób naczyń obwodowych, zaburzeń krążenia mózgowego); pacjentom z tej grupy zaleca się zaprzestanie palenia tytoniu bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej lub w razie konieczności jej stosowania pozostawanie pod ścisłą kontrolą lekarską. Osoby chore na cukrzycę w okresie stosowania nikotynowej terapii zastępczej powinnty częściej niż zazwyczaj kontrolować stężenie glukozy (cukru) we krwi, gdyż uwalnianie amin katecholowych przez nikotynę może wpływać na metabolizm węglowodanów. Alergicy powinni wiedzieć, że stosowanie preparatu może zwiększyć podatność na wystąpienie obrzęku naczynioruchowego i pokrzywki. W przypadku występowania: choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; zapalenia przełyku; nadczynności tarczycy; guza chromochłonnego nadnerczy; umiarkowanego lub ciężkiego zaburzenia czynności wątroby lub nerek przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem. U osób z czynnym zapaleniem przełyku, zapaleniem jamy ustnej lub gardła, zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzodem trawiennym preparat może spowodować nasilenie objawów. Dawki nikotyny zawarte w preparacie mogą być niebezpieczne dla zdrowia małych dzieci, a nawet spowodować ich zgon; nie wolno przechowywać produktów zawierających nikotynę w miejscu dostępnym dla dzieci. Podczas próby zaprzestania palenia nie należy wymiennie stosować niniejszego preparatu i gumy do żucia zawierającej nikotynę ze względu na różną dostępność nikotyny w tych produktach. Kobiety ciężarne lub starające się zajść w ciążę powinny próbować zaprzestać palenia tytoniu bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej; jeżeli próba nie powiedzie się należy bezwzględnie przed zastosowaniem preparatu w ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem, który oceni stosunek ryzyka do korzyści zdrowotnych; nikotyna w żadnej postaci nie powinna być przyjmowana w tym okresie gdyż ma szkodliwy wpływ zarówno na matkę jak i na dziecko. W okresie ciąży nie należy stosować nikotynowej terapii zastępczej dłużej niż 2–3 miesiące. Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych, jednakże zaprzestanie palenia tytoniu może powodować zmiany sprawności psychofizycznej.

INTERAKCJE NiQuitin MINI

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. W następstwie zaprzestania palenia (z zastosowaniem nikotynowej terapii zastępczej lub bez niej) może być wymagana zmiana dawkowania niektórych przyjmowanych leków (po zaprzestaniu palenia może dochodzić do spowolnienia metabolizmu i w konsekwencji do wzrostu stężenia niektórych leków we krwi). Nikotyna prawdopodobnie może nasilać hemodynamiczne działanie adenozyny.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE NiQuitin MINI

Mogą wystąpić: zaburzenia snu, nerwowość, bóle i zawroty głowy, uczucie dyskomfortu, drżenia, wzmożony apetyt, zaburzenia krzepliwości krwi i krwawienia (z dziąseł, z nosa), duszność, zapalenie gardła, kaszel, astma, infekcje górnych dróg oddechowych, zatkanie nosa, zaparcia, wzmożona potliwość, ból stawów i/lub mięśni, objawy grypopodobne, osłabienie, nudności, wymioty, czkawka, zgaga, owrzodzenia jamy ustnej, biegunka, wzdęcia, niestrawność, wrzód trawienny, refluks żołądkowo-przełykowy, przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie przełyku, suchość w jamie ustnej, ból zębów, ból szczęki, rumień, pokrzywka, kołatania serca, przyspieszona czynność serca. Część objawów może być spowodowana zaprzestaniem palenia.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

23 responses »

 1. Brałem kiedyś Niquitin i nic mi nie pomogło, nie dość, że się trułem tymi niqitinem to jeszcze normalnie paliłem. Porażka jednym słowem.

  Odpowiedz
 2. Warto spróbować, bo jak pomaga rzucić nałóg palenia

  Odpowiedz
 3. Mam pytanie, bo może ktoś się orientuje jak to jest. czy e-papierosy jednak są zdrowe i nie mają wpływu na nasz organizm? Czy rzeczywiście są dużo mniej złe od normalnego, wypełnionego nikotyną i innymi substancjami toskycznymi papierosa?

  Odpowiedz
 4. Od lat się zmagam z nałogiem palenia i jak do tej pory niestety nic z tego nie wychodzi.

  Odpowiedz
 5. Słyszałam, że w ciąży nie należy rzucać drastycznie palenia ale ograniczać. Podobno całkowite rzucenie równa się gwałtowne oczyszczanie organizmu z toksyn i wyrzucanie jej do krwi do dziecka. A czy można rzucać palenie z niquitin w czasie ciąży, czy ktoś się z tym spotkał?

  Odpowiedz
 6. Alergicy powinni wiedziec, ze stosowanie preparatu moze zwiekszyc podatnosc na wystapienie obrzeku naczynioruchowego i pokrzywki.

  Odpowiedz
 7. Palenie papierosow jest choroba i ma swoj numer w miedzynarodowej klasyfikacji chorob ICD-10. Wymaga leczenia. Tyton szlachetny (Nicotiana tabacum), czyli inaczej tyton multanski, jest krewniakiem ziemniakow i pomidorow. Zawiera do 8% alkaloidow – m.in. nikotyne – i znany jest czlowiekowi od dawien dawna

  Odpowiedz
 8. UŻYWAŁAM PRZEZ KILKA DNI I NAWET MI TROCHĘ POMOGŁO, BO PRZESTAŁAM WRESZCIE PALIĆ, ALE DWÓCH TYGODNIACH NIEPALENIA ZNOWU SIEGNĘŁAM W STRESIE PO PAPIEROSA

  Odpowiedz
 9. Za kilka dni minie 7 miesięcy odkąd nie palę. Rzuciłem dzięki tym tabletkom! Co więcej, początkowo brałem 3-5 tabletek dziennie, następnie góra dwie po czym przeszedłem na słabsze-1,5 niquitinki a od dwóch tygodni już nawet tych słabszych nie używam;) Rozumiem negatywne opinie, mimo to jestem propagatorem tych tabletek wśród znajomych, gdyż mi na prawdę pomogły.

  Odpowiedz
 10. I co z tego,że udało mi się przez trzy miesiące nie palić jeśli firma GlaxoSmithKline wycofała produkt z rynku i zrobiła z tysięcy takich jak ja ……..nie napiszę kogo .Od miesiąca wszyscy znajomi szukają dla mnie niqutinu w dowolnej dawce po całej Polsce z mizernym rezultatem.Działanie preparatu dobre,ale firma -dno!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 11. w trakcie zucenia fajek ale trawki nie only poor

  Witam od 29 maja walczę z fajkami kupiłem te niqiutin mini 4mg po pierwszej tabletce puściłem pawia druga juz mój organizm przyjoł inaczej 2 dni jak Narazie nie pale i o dziwo mogę przebywać koło kogoś kto pali i nie robi to na mnie wrażenia Smak nie jest za Dobry tych tabletek ale to chyba o tym chodzi żeby odstawic Myślę że się uda czego chce Ludzie próbującie niech Philip moris wreszcie zbankrutuje pozdro dla rzucających

  Odpowiedz
 12. Moim zdaniem warto zainwestować, chociaż plastry dają dużo lepsze efekty. Są nawet na to badania, które to potwierdzają.

  Odpowiedz
 13. mam takie pytanie mam bardzo często zapalenie krtani, które teraz zbiegło się z czasem z rzuceniem palenia. Nie pale wcale od 4 dni wcześniej ograniczałam do 2-3 fajek dziennie teraz nie wiem czy mogę brać te tabletki w moim stanie bo jak je wezmę odczuwam takie słabe pieczenie w gardle w prawdzie przechodzi po chwili ale jednak się boje czy mi to nie zaszkodzi?

  Odpowiedz
 14. Ten cały NiQuitin mi w ogole nie pomaga 😦 Jakaś lipa to jest. Może jestem zbyt bardzo nałogowym palaczem, moze to pomaga osobm z „łagodniejszym” trybem palenia.

  Odpowiedz
  • Ja uważam ze te tabletki odrzucają chęć zapaleni. Zawsze po nich ma sie straszny posmak a nadodatek uczucie drapania w gardle po takim czymś nic przyjemnego z palenia.
   One od razu nie wyleczą cię z nałogu długo będziesz odczuwać chęć zapalenia.
   Pamiętajcie tak naprawdę trzeba być gotowym na rzucanie to wszystko jest w głowie a te tabletki to tylko taka pomoc doraźna. Polecam

   Odpowiedz
 15. chyba działa…jara(łe)m 40 fajek dziennie…od dwóch dni pastylki i ani jednego fajka:-).
  I jeszcze mnie nie męczy…co chyba jednak nastąpi ale nie dam się:-)

  Odpowiedz
 16. Paliłem 40 papierosów na dzien. Palę 15 lat. W poniedziałek w pracy o godz 12 miałem już ostatniego papierosa. Miałem dość takiego trybu życia. W ten sam dzień kupiłem pastylki niquitin mini i puki co nie zapaliłem ani jednego papierosa i mamy już jutro piątek. Pastylek zostało mi jeszcze 8. Staram się nie faszerować tymi pastylkami tylko walczyć ile się da bez pastylki i bez papierosa.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: