RSS

Gdy dokucza ci Lady Zgaga użyj Controloc Control

Posted on

Controloc Control polecany jest na krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, zarzucanie treści żołądkowej) u dorosłych.

Zgaga jest jedną z najczęstszych dolegliwości na świecie – prawie każdy w którymś momencie jej doświadczył. Dla wielu ludzi jest to jednak zbyt drażliwy temat i nie chcą go poruszać, niechętnie też szukają porady u specjalisty. Wierzą w rozpowszechniane mity i stosują najprzeróżniejsze sposoby by złagodzić dolegliwość zgagi.

• Ziołem dobroczynnie wpływającym na pracę żołądka, jest kwiat lipy. (Jedną łyżkę ziół zalać szklanką wrzątku. Odstawić pod przykryciem na kilka minut. Pić ciepły napar trzy razy dziennie, przed posiłkami).

• Autorzy poradnika zielarskiego Vademecum fitoterapii radzą przy zgadze pijać sok z surowych ziemniaków. Pija się go 2–3 razy dziennie po małej filiżance, chociaż niektórzy zielarze zalecają pijać sok 2–3 razy dziennie po pół szklanki.Zgaga (refluks przełykowy) nie ma nic wspólnego z chorobą serca, chociaż objawia się piekącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do szyi i gardła. Pojawia się zwykle kilka minut po jedzeniu i towarzyszy jej odbijanie oraz zarzucanie do jamy ustnej kwaśno-gorzkiego soku żołądkowego, co wywołuje nagłe wydzielanie śliny. Oto parę domowych sposobów na pozbycie się tej dolegliwości:

• Bardzo pomocne w łagodzeniu zgagi, pieczenia w żołądku są kuracje ziołami zawierającymi śluzy roślinne, które chronią błonę śluzową żołądka przed szkodliwym nadmiarem kwasów.

• Innym sposobem jest wypicie natychmiast po pojawieniu się pierwszych oznak zgagi szklanki ciepłej wody z dodatkiem 1 łyżki miodu i 1 łyżki octu jabłkowego.

• Można też skorzystać ze starego sposobu leczenia siemieniem lnianym. Łyżeczkę nasion należy zagotować w pół szklance wody i odstawić na noc. Rano lekko podgrzać i wypić na czczo. Kurację stosować 7 dni, po czym powtórzyć po tygodniowej przerwie.

• Zielarze zalecają również prostą kurację ziarnami jałowca. Należy żuć codziennie kilka ziaren jałowca, począwszy od trzech, a skończywszy na ośmiu, dodając jedno ziarno dziennie, potem wracając powoli do trzech, odejmując jedno ziarno dziennie.

• Warto również spróbować mocnej nalewki orzechowej – przez trzy kolejne wieczory wypić po jednym kieliszeczku.

• Skutecznym domowym lekiem przy nadkwaśności i innych dolegliwościach żołądkowych jest także proszek z węgla drzewnego. Przy nadkwaśności, zgadze, pieczeniu, ale też biegunce i zatruciach pijać 3–4 razy dziennie po pół łyżki proszku rozpuszczonego w herbacie ziołowej, wodzie, mleku lub soku z jabłek. Do proszku z węgla można dodać odrobinę sproszkowanych nasion lnu albo liści lub korzenia prawoślazu.

Controloc Controlpodawany jest doustnie. Zalecana dawka to 1 tabletka raz na dobę przed posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, popić wodą. Tabletek nie należy żuć ani kruszyć. W celu uzyskania złagodzenia objawów, konieczne może okazać się stosowanie leku przez kolejne 2-3 dni. Po zupełnym ustąpieniu objawów leczenie powinno zostać przerwane. Uwaga! Bez konsultacji z lekarzem leczenie nie powinno trawać dłużej niż 4 tygodnie. Skład: 1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu.

Stosując CONTROLOC Control® zażywasz tylko jedną małą tabletkę raz dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Nie należy jej rozgryzać ani dzielić . Objawy mogą ustąpić już po pierwszym dniu stosowania, jednak lek nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów. W celu pełnego ustąpienia objawów konieczne może być przyjmowanie leku przez 2-3 kolejne dni lub dłużej. Jeśli objawy nie ustąpią po 2 tygodniach leczenia należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy przyjmować leku CONTROLOC Control® przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

10 responses »

 1. właśnie mi lady zgaga dość często dokucza, dzieki za podpowiedź

  Odpowiedz
 2. Na zgagę używam taki środek manti,jest moim zdaniem najlepszy

  Odpowiedz
 3. Powiem wam, że od kilku miesięcy męczy mnie zgaga. Czuje pieczenie w żołądku, a nawet w okolicach mostka. Nieważne czy stoję, czy leże, nic mi nie pomaga. Brałam ranigast 2 tyg, ale nie było poprawy. Tak jakby kwasy żołądkowe podchodziły do góry. Czasami jak kucnę, zawiązać but wtedy najbardziej to odczuwam.
  Czy może to być choroba refluksowa mojego żołądka czy to cos innego? I czy to jest uleczalne? Czy ten controlok mi może pomóc?

  Odpowiedz
 4. na reflux polecam manti

  Odpowiedz
 5. Pomocne w lagodzeniu zgagi, pieczenia w zoladku sa kuracje ziolami zawierajacymi sluzy roslinne, ktore chronia blone sluzowa zoladka przed szkodliwym nadmiarem kwasow

  Odpowiedz
 6. Bardzo dobry środek, chociaż trochę drogi ale moim zdaniem warto go spróbować

  Odpowiedz
 7. Czasami to świństwo muszę łykać po kawie bo mam wtedy taką lady zgagę że sobie nie wyobrażacie

  Odpowiedz
 8. Moim zdaniem na zgagę najlepsze jest manti albo po prostu się nie obrzerać jakimś świństwem to i zgagi nie będzie

  Odpowiedz
 9. Bardziej pytanie. Dlaczego nie należy przyjmować controling control dłużej niż 4 tygodnie? Powoduje jakieś zmiany?

  Odpowiedz
  • „Wartości stężenia gastryny na czczo ulegają zwiększeniu pod wpływem pantoprazolu. Podczas krótkotrwałego stosowania w większości przypadków wartości te nie przekraczają górnej granicy normy. Podczas długotrwałego leczenia stężenie gastryny w większości przypadków ulega podwojeniu. Jednak nadmierne zwiększenie stężenia gastryny występuje tylko w sporadycznych przypadkach. W wyniku tego, w rzadkich przypadkach długotrwałego leczenia obserwowano łagodne do umiarkowanego zwiększenie liczby specyficznych komórek wydzielania wewnętrznego (tzw. ECL) w żołądku (rozrost prosty do gruczolakowatego). Zgodnie z dotychczas przeprowadzonymi badaniami, powstawanie zmian przedrakowiakowych (rozrost atypowy), czy rakowiaków żołądka, jakie stwierdzono w badaniach na zwierzętach (patrz punkt 5.3), nie było obserwowane u ludzi.” zrodlo: ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/001097/WC500034150.pdf

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: