RSS

Blumag to magnez który łatwo się wchłania

Posted on

Suplement diety Blumag jedyny to wyjątkowe połączenie dwóch składników aktywnych magnezu i witaminy B6, w ilościach pokrywających w 100 % dzienne zapotrzebowanie. Jeżeli cały ten magnez się wchłonie, dzięki obecności witaminy B6, to praktycznie mamy zapewnioną całodzienną dawkę.

Magnez i witamina B 6 uzupełniają swoje działanie.

Magnez pełni w organizmie różnorodne funkcje. Aktywuje ponad 300 enzymów m. in. uczestniczących w przemianach węglowodanów i tłuszczów.

Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni, w tym mięśnia sercowego i układu nerwowego. Odgrywa ważną rolę w przewodnictwie nerwowym i w procesie skurczu mięśni. Wpływa na ograniczenie mimowolnych skurczy mięśni.

Jest ważny w zachowaniu mocnych kości i zębów. Bierze udział w utrzymaniu równowagi elektrolitowej i syntezie białek.

Witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego (o 20 – 40 %). Bierze udział w wielu procesach metabolicznych m. in. w przemianach białek, tłuszczów i hormonów. Ma istotne znaczenie w uwalnianiu energii z węglowodanów gromadzonych w mięśniach.

Blumag jedyny to preparat uzupełniający codzienną dietę w magnez i witaminę B6.

Zalecany jest zwłaszcza w stanach:

– przemęczenia i osłabienia

– wzmożonego napięcia nerwowego i nadmiernej drażliwości

– zwiększonej podatności na stres

– osłabionej zdolności koncentracji i zapamiętywania

– pojawienia się skurczy mięśniowych

– zwiększonego wysiłku fizycznego

Sposób stosowania: 1 kapsułka dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

9 responses »

 1. Blumag nie wchłania się łatwo jak tutaj piszesz.
  Blumag posiada słabo wchłanialny związek nieorganiczny – tlenek magnezu. O wiele lepiej wchłaniają się związki organiczne takie jak mleczan czy asparginian magnezu. Ponadto Blumag jest suplementem diety, nie lekiem, zawierającym słabo wchłanialny związek, rozpuszczającym się w żołądku, w dużej dawce z której organizm mało skorzysta. Lepiej podawać magnez częściej w kilku dawkach.
  Magnezy znajdujące się w ścisłej czołówce to:
  – Magvit B6 – dobrze wchłanialny mleczan magnezu, tabletki dojelitowe, jest lekiem czyli jest przebadany klinicznie i ma potwierdzone działanie w przeciwieństwie do suplementu diety o którym producent może sobie napisać co chce. Za około 16 zł 50 tabletek
  – Maglek B6, Magne B6 – mleczan magnezu, leki. Pierwszy okolo 15 zł, drugi około 22zł.
  – Slow Mag/Slow Mag B6 – wprawdzie chlorek magnezu ale jest zarejestrowany jako lek więc się sprawdza. Występuje w postaci tabletek dojelitowych.

  Odpowiedz
  • Podzielam w pełni Twoje uwagi na temat suplementu diety BluMAG. Opis tego suplementu magnezu to zręczna manipulacja marketingowa dla niewtajemniczonych, chętnie wydających pieniądze.
   Natomiast niepokoi mnie mieszanie leków z suplementami. To 2 zupełnie inne funkcje: suplement ma zapobiec chorobie, którą – jeśli już wystąpi, leczy lek. No bo jak zastosować do suplementacji (jako uzupełnienie, dodatek) diety podane przez Ciebie leki o faktycznie dużo lepszych formach chemicznych magnezu, jeśli już w 1 tabletce występuje 3.5 krotnie więcej witaminy B6 niż w w zalecanym dziennym spożyciu! (w tabletce 5 mg, a zalecane dzienne spożycie to 1.4 mg – patrz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 18 maja 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety – w którym podwyższono zalecane dzienne spożycie jonów magnezu ale OBNIŻONO ilość witaminy B6 ze względu na jej łatwość w dostarczeniu z pożywieniem i toksyczność w zwiększonych dawkach). Tak więc – niestety podane leki (Magwit B6, Maglek B6, Magne B6, Slow-Mag B6) ze względu na dużą zawartość wit. B6 nie mogą być stosowane jako dodatek (suplement) pożywienia. Zastanawia mnie Slow-Mag BEZ wit B6 ale nie mam jasności co do rzeczywistej wchłanialności chlorku magnezu w jelitach.

   Odpowiedz
 2. Myślę że Slowmag jest lepszy niż ten Bluemag, bo lekarka mi powiedziała, że się lepiej wchłania. Że się nie liczy dawka tylko ile magnezu może się wchłonić za jednym razem

  Odpowiedz
 3. Myślę że to całkiem dobry magnez i mogę go polecić

  Odpowiedz
 4. Pani kardiolog powiedziała mi ze blumag to najlepszy magnez, i że sama sprawdziła.

  Odpowiedz
 5. Ostatnio zamieniłem BluMag na MagVit B6 i jestem rozczarowany tą lepszą wchłanialnością itp. Jestem trochę bardziej ospały po nim niż po BluMagu. Jak tylko skończy mi się te 50 tabletek to wracam do starego dobrego bluMag-a.

  Odpowiedz
  • Skoro jesteś bardziej ospały po zażyciu MagVit to znaczy, że lepiej się wchłania i więcej trafia go do organizmu. Takie sa skutki zbyt dużego poziomu magnezu.

   Odpowiedz
  • Nie ściemniaj oszuście, to po pierwsze. A po drugi blue mag nie jest stary i dobry bo to po prostu wytwór marketingowców, który pojawił się na rynku niedawno i zapewne za chwile już go nie będzie, bo producent wymyśli jakieś inne gówno, które za pomocą reklam i takich wpisów jak powyżej będzie chciał wciskać ludziom.

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: