RSS

Jak działa test ciążowy płytkowy na przykładzie testu płytkowego Amil

Posted on

Płytkowy test ciążowy AMIL służy do wczesnego zdiagnozowania ciąży, przeznaczony jest do samodzielnego wykonania w domu, tym samym zapewnia prywatność i daje możliwość uzyskania niemal natychmiastowego, łatwego do odczytania wyniku.

Płytkowy test ciążowy AMIL zawiera wszystkie składniki potrzebne do przeprowadzenia testu, a więc: płytkę testową, pipetę, pojemniczek na mocz i instrukcję.

Wykonanie testu i odczyt wyniku

Próbkę moczu należy zebrać do załączonego plastikowego pojemniczka. Próbka może być pobrana o każdej porze dnia, najlepiej jednak jeśli do przeprowadzenia testu zostanie użyty pierwszy poranny mocz, ponieważ jest on najbardziej skoncentrowany i zawiera największą ilość hormonu hCG.

Wynik pozytywny:

Pojawienie się dwóch czerwonych linii w okienku wyniku – jedna w obszarze kontrolnym (C), druga w obszarze testowym (T) – oznacza ciążę.

UWAGA: Nawet jeśli linia w obszarze testowym (T) jest jaśniejsza od linii w obszarze kontrolnym (C) wynik jest pozytywny.

Wynik negatywny

Pojawienie się jednej czerwonej linii w obszarze kontrolnym (C), przy braku linii w obszarze testowym (T), oznacza brak ciąży.

Błędny wynik:

Jeżeli w okienku wyniku nie pojawi się żadna barwna linia lub pojawi się tylko jedna linia w obszarze testowym (T), przy braku linii w obszarze kontrolnym (C) – wynik jest nieprawidłowy. Należy ponownie wykonać test wykorzystując nowe opakowanie.

Jak działa ten test?

Test ciążowy AMIL wykrywa ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG), która jest produkowana przez organizm kobiety w czasie ciąży i pojawia się w moczu około tygodnia po zapłodnieniu. Test ciążowy AMIL możesz wykonać tak wcześnie jak to tylko możliwe, a więc od 6 dnia po spodziewanym zapłodnieniu, jednak dla uzyskania 99% wiarygodności zaleca się wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki. Test ciążowy AMIL możesz wykonać o każdej porze dnia, jednak twój pierwszy poranny mocz jest najbardziej skoncentrowany i zawiera największą ilość hormonu hCG.  Na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych i laboratoryjnych stwierdzono, że wiarygodność testu ciążowego AMIL wynosi 99%. Warunkiem uzyskania pewnego wyniku jest prawidłowe przeprowadzenie testu. W pewnych stanach patologicznych poziom hCG w moczu może być podwyższony, np.: ciąża pozamaciczna, torbiele jajników, niektóre choroby nowotworowe. Wynik oznacza, że nie wykryto hormonu hCG w Twoim moczu i prawdopodobnie nie jesteś w ciąży. Jeśli miesiączka nie pojawiła się w ciągu 2-3 dni po spodziewanym terminie, powtórz test, wykorzystując nowe opakowanie. Jeżeli znów otrzymasz negatywny wynik powinnaś udać się do lekarza, aby ustalić przyczynę braku miesiączki.

Jakie czynniki mogą mieć wpływ na wynik testu?

– Specjalistyczne leki zawierające hCG zwykle podawane w zastrzykach mogą dać fałszywie pozytywny wynik (należy odczekać przynajmniej 14 dni od przyjęcia zastrzyku, aż hormon zostanie wydalony z organizmu),

– naturalne lub sztuczne poronienie, poród – hCG utrzymuje się jakiś czas w moczu (nawet do kilku tygodni można uzyskać fałszywie pozytywny wynik) należy odczekać i dopiero można wykonać test,

– przyjmowanie dużej ilości płynów przed wykonaniem testu powoduje rozcieńczenie moczu (test może nie wykryć hCG – fałszywie negatywny wynik).

Na wynik testu nie wpływają:

– antybiotyki,
– alkohol,
– doustne środki antykoncepcyjne,
– środki przeciwbólowe,
– terapia hormonalna niezawierająca hCG.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

3 responses »

  1. Czy pojawienie sie jednej czerwonej linii w obszarze kontrolnym (C), przy braku linii w obszarze testowym (T), oznacza od razu brak ciazy?

    Odpowiedz
  2. to zależy jak cię facet ruchał

    Odpowiedz
  3. Jakoś tam dziala, kto by się zastanawiał i kogo obchodzi jak działa ten test ciążowy

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: