RSS

Coś dla mam: BEBIKO 1 HA HIPOALERGICZNE MLEKO POCZĄTKOWE

Posted on

Coś dla mam karmiących. Jest od jakiegoś czasu do nabycia hipoalergiczne mleko modyfikowane dla niemowląt od urodzenia, u których istnieje ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Przeznaczone dla zdrowych niemowląt narażonych na ryzyko wystąpienia alergii na białko mleka krowiego. Jest odpowiednie dla niemowląt w przypadku, gdy nie jest karmione piersią lub, po uzgodnieniu z lekarzem, jako uzupełnienie pokarmu naturalnego.

Preparat BEBIKO 1 HA HIPOALERGICZNE MLEKO POCZĄTKOWE zawiera opatentowaną kompozycję prebiotyków NUTRICIA

Zawiera optymalną kompozycję wszystkich składników odżywczych tj:

Węglowodany- podstawowe źródło energii

Nienasycone kwasy tłuszczowe- niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego,

Odpowiednią kompozycję białka- najważniejszy budulec małego organizmu,

Kompozycję minerałów- niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu

Żelazo- niezbędny do budowy komórek krwi dziecka

Wapń i fosfor- zapewnia prawidłową budowę kości i zębów

Magnez- wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego i mięśniowego

Jod- niezbędny do produkcji hormonów tarczycy

Cynk- wpływa korzystnie na rozwój fizyczny

Kompozycję witamin- biorą udział we wszystkich istotnych procesach życiowych

Wit.A-wspomaga wzrost komórek i tkanek

Wit.D-zapewnia prawidłowy rozwój kości i zębów

Wit.C-ułatwia wchłanianie żelaza

Wit.E-wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego

Zawiera wysokowartościową, bezglutenową skrobię

Nie powinno być stosowane w diecie niemowląt, u których lekarz stwierdził alergię na białko mleka krowiego.

Nie zawiera glutenu

Nie wymaga gotowania

Jak właściwie karmić niemowlę? Sprawdź, czy robisz to prawidłowo. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Częste karmienie to najlepszy sposób, aby utrzymać laktację.
Nawet jeśli pojawią się trudności z karmieniem np. wydaje Ci się, że Twoje dziecko nie najada się lub Ty masz za mało pokarmu, nie rezygnuj pochopnie z karmienia naturalnego – zasięgnij porady doświadczonej położnej lub doradcy laktacyjnego.
Jeżeli z jakiejś przyczyny nie możesz karmić piersią, poradź się lekarza w sprawie wyboru mleka modyfikowanego. Doradzi on, jaki rodzaj mleka będzie najlepszy dla Twojego dziecka w zależności od jego wieku i potrzeb organizmu.
Niepotrzebne wprowadzenie butelki w trakcie karmienia piersią może mieć negatywny wpływ na karmienie piersią.
Jeżeli zdecydujesz się na karmienie wyłącznie butelką, możesz napotkać na pewne trudności w przypadku chęci powrotu do karmienia piersią. Zanim podejmiesz decyzję o karmieniu mlekiem modyfikowanym, skontaktuj się z lekarzem.
Jeżeli lekarz zaleci Twojemu dziecku preparaty uzupełniające lub zastępujące karmienie piersią w pierwszych miesiącach jego życia, zawsze stosuj mleko dla niemowląt odpowiadające najwyższym standardom jakościowym. Podawanie pokarmów, które nie są przeznaczone dla niemowląt, może być szkodliwe dla zdrowia dziecka.
Zawsze przygotowuj mleko modyfikowane zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu i zawsze bezpośrednio przed podaniem dziecku. Nigdy nie podawaj mu ponownie niewykorzystanej części pokarmu.
Przygotowując posiłki dla dziecka pamiętaj, aby w najwyższym stopniu dbać o higienę.
Zwracaj uwagę na higienę pierwszych ząbków swojej pociechy, szczególnie przed snem. Ważne jest, aby po skończonym posiłku dziecko nie przetrzymywało w buzi smoczka z resztkami pokarmu.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

3 responses »

  1. na szczęście moje dziecko karmione jest wyłącznie mlekiem z piersi jego matki

    Odpowiedz
  2. Gdzieś czytałam, że zywienie dzieci powinno podazac za zmieniajacymi sie potrzebami rozwijajacego sie organizmu. Odpowiednia dieta dziecka, a zwlaszcza noworodka (do 1 m.z.) i niemowleta (do 1 r.z.) ma niezwykle wazne znaczenie. Rozwoj dziecka nie przebiega w jednakowym rytmie i w czasie jego trwania sa okresy wzmozonego, bardzo intensywnego rozwoju jak rowniez okresy w ktorych rozwoj dziecka przebiega powolniej. Najszybsze tempo wzrastania przebiega w zyciu plodowym natomiast po urodzeniu wzrost i rozwoj jest rowniez nadal bardzo intensywny. W okresie tym oprocz pozywienia, zrodlem energii i skladnikow budulcowych sa zapasy zgromadzone przez plod w czasie ciazy w postaci tkanki tluszczowej, skladniki mineralne i witaminy. W pozniejszym okresie glownym zrodlem energii i skladnikow odzywczych jest dostarczane pozywienie. W ciagu pierwszych 6 miesiecy dziecko podwaja, a do konca 12 miesiaca niemowle potraja urodzeniowa mase ciala i przyrasta okolo 25 cm, co stanowi 50% wzrostu w momencie urodzenia. W zadnym innym okresie zycia wzrost i rozwoj czlowieka nie przebiega z taka intensywnoscia a podwojenie wagi np. z 10 na 20 kg wymaga kilku lat. Zapotrzebowanie kaloryczne noworodka a pozniej niemowlecia zalezy od masy ciala, dojrzalosci i stanu zdrowia. W 1 tygodniu zycia noworodek potrzebuje 100 kcal/kg/dobe podczas gdy wczesniak 120 kcal/kg/dobe. Zapotrzebowane kaloryczne maleje stopniowo osiagajac w wieku mlodzienczym 40 kcal/kg/dobe. W mleku kobiecym glownym weglowodanem dostarczajacym ponad 40% kalorii jest laktoza.

    Odpowiedz
  3. Gdy alergenu nie da się uniknąć objawy są trudne do kontroli. Alergia naraża ciało na nadmierną reakcję na alergen. Regularne zastrzyki alergenu są podane, z każdej dawki nieco większe od poprzedniej dawki do osiągnięcia dawki maksymalnej. Nie pracują dla każdego i wymagają częstych wizyt u lekarza.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: