RSS

Diosminex pomaga w leczeniu żylaków odbytu czyli hemoroidów

Posted on

Diosminex zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy. Diosminex działa na mikrokrążenie,zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikro- krążeniu.

Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu czyli choroba uważana za wstydliw.  Do lekarzy proktologów pacjenci przychodzą zwykle wtedy, gdy ból staje się nie do zniesienia, trudno już siedzieć, a domowe sposoby łagodzenia dolegliwości przestają być skuteczne. Diosminex zmniejsza również podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych.

Skład:
Jedna tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną- 500 mg zmikronizowanej oczyszczonej frakcji flawonowej,
w tym:
diosminy-450mg
flawonoidów w przeliczeniu na hesperydynę – 50 mg
oraz substancje pomocnicze

Wskazania: Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych, uczucie ciężkości nóg, bóle, nocne kurcze, hemoroidy.

Dawkowanie: Zwykle stosuje się 1 tabletkę 2 razy dziennie (rano i wieczorem) podczas posiłków

Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, łagodne zaburzenia neurowegetatywne. Lek stosowany zgodnie z zalecaniami nie powninien wpływać na sprawność psychofizyczną oraz zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Należy podkreślić, że w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, nalezy pamiętać, ze terapia lekiem Diosminex jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują należy przeprowadzić badanie u lekarza proktologa, który wybierze odpowiednią metodę leczenia. Stosowanie tego leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych lekow doodbytniczo.

Poinformuj lekarza: w przyapdku nadwrażliwości na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Hemoroidy są żylakami, czyli rozszerzonymi żyłami, okolicy odbytu. Początkowo sploty żylno-tętnicze powiększają się, błona śluzowa rozciąga się, powstaje obrzęk i tworzą się guzki krwawnicze, które powiększając się, zaczynają krwawić. Następuje również osłabienie podporowej tkanki łącznej i więzadeł Parksa, co przyczynia się do wypadania guzków krwawniczych przez kanał odbytu na zewnątrz.

W pierwszym etapie występują jedynie bezbolesne krwawienia w czasie oddawania stolca. Mamy wówczas do czynienia z tzw. hemoroidami wewnętrznymi. Powiększenie splotu naczyniowego jest jedynie czasowe, a krwawienie następuje z błony śluzowej położonej wyżej. Krew ma barwę żywoczerwoną.

W drugim etapie choroby naczynia krwionośne przekształcają się częściowo w bolesne guzy, które w następnej fazie mogą przesuwać się przy wypróżnieniu i wypadać na zewnątrz. Wysunięta błona śluzowa jest stale drażniona, zwiększa się krwawienie i dochodzi do brudzenia bielizny.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

3 responses »

  1. Z tego co wiem to Diosmina oprocz tego, ze poprawia napiecie scian naczyn zylnych dwukrotnie silniej niz trokserutyna, powoduje normalizacje przepuszczalnosci naczyn oraz dziala ochronnie na naczynia, zapobiegajac powiklaniom krwotocznym. Efekt dzialania diosminy jest proporcjonalny do podanej dawki leku. Stosowanie diosminy w czasie ciazy wymaga ostroznosci, choc nie ma doniesien o jej szkodliwym dzialaniu u ludzi. Natomiast wlaczenie do leczenia diosminy u kobiet karmiacych wymaga przerwania karmienia piersia na czas terapii.

    Odpowiedz
  2. Bardzo dobry lek na żylaki, polecam

    Odpowiedz
  3. Na żylaki właściwie tylko Diosminex mi wolno brać

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: