RSS

Loratadyna stosowana jest na alergię

Posted on

LORATADYNA stosowana jest w objawowym czyli łagodzącym objawy lecz nie leczącym przyczyn leczeniu kataru uczuleniowego, kataru siennego, przewlekłej pokrzywki i innych chorób skóry przebiegających ze znacznym swędzeniem.

Objawy alergicznego,sezonowego i całorocznego nieżytu nosa takie jak: kichanie,wyciek z nosa,swędzenie oraz świąd i pieczenie oczu. Dochodzą czasem objawy przewlekłej pokrzywki.  Leczeniem objawoów zajmie się Loratadyna. Wiadomo na przykład, dlaczego alergicy skarżą się na zaostrzenie objawów choroby, gdy w powietrzu unosi się puch topoli. Ów puch to jednak nie pyłki. Puch pojawia się zresztą dopiero w czerwcu, podczas gdy topola kwitnie i pyli na przełomie marca i kwietnia. Co więc takiego jest w tym puchu, że tak przeszkadza alergikom? Odpowiedź jest banalna. Okazało się bowiem, że puch jest doskonałym środkiem transportu dla pyłków kwitnących w czerwcu traw. Osiadając na puchu, dłużej utrzymują się w powietrzu. Inną zagadką było to, dlaczego zwykle nie reagujemy źle na rozmaite rośliny ozdobne, które pielęgnujemy w domach? I tu odpowiedź okazała się prosta – w domach trzymamy zwykle rośliny kwitnące, które wykształciły kwiaty, by przywabić owady. Są bowiem owadopylne, a ich pyłki są ciężkie i nie wzbiją się w powietrze, by przenieść się z jednego kwiatu na drugi. A pyłki, które nie unoszą się w powietrzu, których nie przenosi wiatr, zwykle nie powodują alergii.

Działanie: Blokuje działanie histaminy podstawowego czynnika wywołującego reakcję alergiczną u człowieka. Pod wpływem działania leku zmniejsza się wrażliwość tkanek na histaminę, w związku z czym reakcja alergiczna jest mniej gwałtowna. Lek przeciwdziała tworzeniu się obrzęków alergicznych, pokrzywki i odczynów alergicznych błon śluzowych oraz działa przeciwświądowo. Loratadyna jest silnie i długotrwale działającym trójpierścieniowym lekiem przeciwhistaminowym o selektywnym antagonistycznym działaniu na receptor H1,pozbawionym działania uspokajającego i antycholinergicznego.Loratadyna nie zapobiega uwalnianiu histaminy,ale konkuruje z wolną histaminą w łączeniu się z receptorem H1. Początek działania loratadyny występuje 1-3 godz. po podaniu,ze szczytowym efektem między 8-12 godziną i okresem działania dłuższym niż 24 godz.Podanie leku w czasie spożywania posiłku osłabia działanie leku.

Sposób uzycia: Doustne; zwykle dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 30 kg 1 tabletkę 10 mg 1 raz dziennie, rano przed posiłkiem. Dzieci ważące poniżej 30 kg – 1/2 tabletki (5 mg) raz dziennie. Preparat należy odstawić na tydzień przed ewentualnymi alergicznymi testami skórnymi.

 

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

2 responses »

  1. Myślę że to bardzo dobry lek i tutaj akurat w bardzo rozsądnej cenie

    Odpowiedz
  2. bardzo tania ta loratadyna z pszczółką, a poza tym to loratadyna jak każda inna

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: