RSS

Arhrostop z siarczanem glukozaminy na stawy i mięśnie

Posted on

Arhrostop przeznaczony jest dla osób dorosłych, które chcą dostarczyć swojemu organizmowi siarczanu glukozaminy. Glukozamina występuje naturalnie w stawach oraz mięśniach i jest podstawowym składnikiem wspomagającym prawidłowe działanie tkanek łącznych.

Siarczan glukozaminy jest naturalnym suplementem diety, ma bardzo dobry profil bezpieczeństwa i praktycznie nie powoduje istotnych objawów ubocznych. Jedynie pacjenci z cukrzycą powinni być poddani dokładniejszej kontroli w czasie leczenia glukozaminą.
Arthrostop z siarczanem glukazminy kupisz w aptece internetowej.
Najważniejszymi strukturami anatomicznymi stawu kolanowego są: struktury kostne, powierzchnie stawowe (chrząstka stawowa), łąkotki, więzadła, mięśnie, staw rzepkowo-udowy (między kością udową a rzepką) i torebka stawowa. Rzepka jest spłaszczoną kością włączoną w aparat wyprostny kolana. W prawidłowym stawie kolanowym występują chrzęstno-włókniste łąkotki: boczna i przyśrodkowa. Ograniczają zakres ruchomości kolana, poprawiają jego zwartość i osłaniają chrzęstne powierzchnie stawowe. Stabilizację stawu poprawiają więzadła poboczne i krzyżowe. Stabilizatorami czynnymi kolana są mięśnie działające na staw kolanowy. Najsilniejszym z nich jest mięsień czworogłowy, decydujący o wyproście kolana. Pozostałe stabilizatory czynne to mięśnie: smukły, krawiecki, półścięgnisty, podkolanowy, półbłoniasty, dwugłowy uda oraz brzuchaty łydki.
Staw kolanowy jest największym stawem ustroju ludzkiego, ale niestety równocześnie jednym z najbardziej wrażliwych i ulegających częstym uszkodzeniom. Urazowe obrażenia stawu kolanowego stanowią 15-30% wszystkich uszkodzeń ciała. Występują one u osób w różnym wieku, najczęściej u ludzi uprawiających sporty wyczynowe. W urazowych obrażeniach stawu kolanowego prawidłowe rozpoznanie bywa bardzo skomplikowane, ponieważ uszkodzenie kilku struktur anatomicznych stawu jednocześnie może wywoływać różnie nasilone objawy kliniczne. W postępowaniu diagnostycznym najistotniejsze jest ustalenie, które struktury anatomiczne zostały uszkodzone w wyniku ostrego lub przewlekłego urazu i w jakim stopniu nastąpiło upośledzenie funkcji stawu. W ostrych uszkodzeniach urazowych kolana prawidłową diagnozę należy postawić tak szybko, jak to możliwe. Siarczan glukozaminy ma poparte badaniami klinicznymi właściwości łagodzenia bólu, poprawy funkcji stawów i zmniejszenia postępu zmian zwyrodnieniowych. Badania na większych grupach pacjentów, spełniające wymogi wartościowych badań klinicznych są w toku.

Glukozamina służy jako podłoże dla syntezy kluczowych składników (glikozaminoglikanów), istotnych dla utrzymania chrząstki stawowej oraz prawidłowego funkcjonowania stawów. Dzięki tym właściwościom siarczan glukozaminy może być stosowany przez wszystkich, którzy chcą utrzymać swoje stawy w dobrej kondycji, a szczególnie przez osoby z nadwagą, pracujące fizycznie oraz uprawiające sport. Jego regularne przyjmowanie sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu elastyczności i ruchomości stawów, co wspomaga ich sprawność. Ponadto wpływa on na stan tkanki łącznej, kości, więzadeł i ścięgien.

Zastosowanie: Wzmacnia stawy.

Przeciwwskazania dla Arthrostop: Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Dawkowanie: Doustnie. 2 tabletki dziennie podczas lub po posiłku. Najlepiej stosować przez okres minimum 2-3 miesięcy.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

8 responses »

 1. Pingback: Arhrostop classic – czy rzeczywiście jest taki dobry? | Leki z apteki

 2. to prawda że siarczn glucozaminy pomaga na stawy bo faktycznie jak się je nadwyręży to potem bolą przez całe życie i trzeba coś brać żeby ten ból powstrzymać

  Odpowiedz
 3. Pingback: Arhrostop classic – czy rzeczywiście jest taki dobry? | Apteka internetowa

 4. są inne tańsze środki zamiast tego arthrostopu

  Odpowiedz
 5. ja też mam problemy ze stawami i arthrostop mi bardzo pomaga

  Odpowiedz
 6. Mam problemy z łokciami mniej więcej od dwóch lat i często mnie boli na zmianę pogody i nie wiem co mi może pomóc. Czy ktoś to wie?

  Odpowiedz
 7. Arthrostop jest całkiem w pożo na stawy kupuję mojej mamie i sie mniej skarży

  Odpowiedz
 8. Zupełna porażka zupełnie nie pomaga. Lepiej kupcie sobie coś swieżego do jedzenia.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: