RSS

DIH na żylaki odbytu

Posted on

DIH wspomaga leczenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych m.in. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg. Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Jedną z chorób cywilizacyjnych, na którą cierpi niemal co drugi Polak po pięćdziesiątym roku życia oraz co trzeci Polak po trzydziestce i jedna trzecia mieszkańców USA są hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Mówi się iż żylaki odbytu to schorzenie rodzinne, choć istnieje szereg innych powodów przyczyniających się do powstawania choroby hemoroidalnej. Dlatego warto zainteresować się na żylaki odbytu z apteki internetowej.

Żylaki odbytu (hemoroidy) zwykle ustępują w wyniku prawidłowego postępowania. Niekiedy objawy mogą nawracać, szczególnie w sytuacjach nasilonych, długotrwałych zaparć stolca. Przypadki nie poddające się leczeniu zachowawczemu mogą wymagać interwencji chirurgicznej.

Skład: 500 mg zmikronizowanej diosminy (Diosminum)

postać, dawka, opakowanie kategoria dostępności substancja czynna
tabl. powl. 0,5 g (30 tabl., 60 tabl.) OTC (dostępny bez recepty) diosmina (zmikronizowana) (diosmin (micronised))

Wskazania DIH: Objawy niewydolności krążenia żylnego:
– bóle i nocne kurcze nóg,
– uczucie ciężkości nóg.
Objawowe leczenie żylaków odbytu.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną diosminę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Możliwe działania niepożądane: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty. Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie. Brak danych odnośnie wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Dawkowanie: Doustnie. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabletka na dobę, rano w trakcie posiłku. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2-3 tabletki dziennie, w trakcie posiłków. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na diosminę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

One response »

  1. Moja uwaga jest taka, że to lek znany już od lat i nic nowego nie wnosi.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: