RSS

Twój przyjaciel Stoperan pomoże na biegunkę

Posted on

Zazwyczaj podróżując, często spotykamy się z mikroorganizmami, do których nasz organizm nie jest przyzwyczajony. Wiele bakterii oraz wirusów np. pałeczka okrężnicy, przecinkowiec cholery czy powszechny gronkowiec złocisty wytwarzają toksyny. STOPERAN jest stosowany w objawowym leczeniu biegunki. Stoperan to doustny lek przeciwbiegunkowy w formie małych, łatwych do połknięcia kapsułek, który kupisz w aptece internetowej.

Biegunka często towarzyszy różnym pospolitym chorobom. Zazwyczaj wywoływana jest przez infekcje przewodu pokarmowego; na tle wirusowym, bakteryjnym lub pierwotniakowym. Biegunka może zostać zwalczona za pomocą kilku sposobów z domowej medycyny. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi wizyty u lekarza, i w razie biegunek trwających dłużej niż 4 dni to lekarz powinien decydować o sposobie leczenia. Poniżej przedstawiamy różne sposoby na biegunkę.
Działanie: to lek przeciwbiegunkowy. Zwiększa resorpcję wody i elektrolitów. Wydłuża czas pasażu przez jelito grube. Nie zmienia składu flory jelitowej. Działa szybko i długotrwale. Naukowcy dokładnie zdefiniowali stan zwany biegunką. Mówi się o niej wtedy, gdy zostanie zaburzona funkcja jelit, czego wynikiem jest wydalanie kału o zawartości wody powyżej 75% i masie powyżej 250g/24h. Lekarze z praktycznego punktu widzenia mówią o biegunce wtedy, jeśli nastąpią dwa lub trzy luźne wypróżnienia w ciągu doby. Zdaje się to być definicja znacznie bardziej zrozumiała dla pacjenta.

Stoperan działa tak szybko i skutecznie, że już 1 dawka (2 kapsułki) może zatrzymać biegunkę, dzięki najsilniejszej substancji o tym działaniu dopuszczonej na rynk OTC (chlorowodorek loperamidu 2mg). Stoperan bezpośrednio hamuje wzmożoną perystaltykę jelit i zwiększa wchłanianie wody z jelit.
Dzięki temu przywraca normalną pracę jelit, zwalnia pasaż jelitowy i zmniejsza utratę wody i elektrolitów z organizmu.

Dawkowanie: Dorosłym podaje się początkowo 4 mg, a następnie po każdym luźnym stolcu po 2 mg, nie przekraczając dawki 16 mg dziennie.

Biegunka to doelgliwość, która najczęściej powstaje w rezultacie infekcji przewodu pokarmowego na tle zakażeń wirusowych (rotawirusy, adenowirusy, wirus Norwalk, astrowirusy) oraz bakteryjnych (Salmonella, Campylobacter jejuni, Escherichia coli). Jest kilka rodzajów biegunek. Biegunka ostra to stan chorobowy trwający do 10 dni, natomiast utrzymywanie się objawów chorobowych ponad 10 dni nosi nazwę biegunki przewlekłej. W zależności od rodzaju objawów jak i zaburzeń czynności jelit i objawów, biegunki można podzielić na:
Biegunka osmotyczna może być spowodowana m.in. działaniem niektórych leków (np. środków przeczyszczających), alergią na gluten, niedoborem laktazy.
Biegunka wydzielnicza pojawia się, gdy z komórek tworzących ścianę jelita do jego światła dostaje się zwiększona ilość płynów (woda, elektrolity). Ten rodzaj biegunki najczęściej wywołuje gronkowiec oraz bakteria E. coli.
Biegunka wysiękowa pojawia się, gdy do światła jelita oprócz wody dostaje się krew, białko i śluz. Występuje w przebiegu niektórych nowotworów oraz wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Przyczyną mogą być takie bakterie jak Shigella oraz Salmonella.
Biegunka po antybiotykoterapii może być spowodowana zażywaniem niektórych antybiotyków, co z kolei jest przyczyną zaburzeń równowagi naturalnej flory bakteryjnej jelit.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

5 responses »

 1. Ja zamiast stoperanu stosuję węgiel i wam też go polecam

  Odpowiedz
 2. W ogóle nie ruszam się w drogę bez stoperanu. Kiedyś zjedliśmy coś z dzieciakami w przydrożnym barze i gdyby nie stoperan to pewnie byśmy tam po drodze umarli, nie mówiąc już o kierowcy

  Odpowiedz
 3. Pomaga nawet bardzo w krytycznych sytuacjach. Stoperan to doustny lek przeciwbiegunkowy w formie małych, łatwych do połknięcia kapsułek. Stoperan działa tak szybko i skutecznie, że już 1 dawka (2 kapsułki) może zatrzymać biegunkę, dzięki najsilniejszej substancji dopuszczonej na rynku dawce chlorowodorek loperamidu 2mg. Lek bezpośrednio hamuje srakę czyli wzmożoną perystaltykę i zwiększa wchłanianie wody z jelita. Dzięki temu przywraca normalną pracę jelit, zwalnia pasaż jelitowy i zmniejsza utratę wody i elektrolitów z organizmu.

  Odpowiedz
 4. dobry, ale tylko w podbramkowych sytuacjach. bo namnaża to co nam zaszkodziło.

  Odpowiedz
 5. Prawidłowa oraz urozmaicona skutecznia dieta dostarcza odpowiednich ilości witamin, a jednocześnie nie zagraża ich przedawkowaniem. Jednakże w przypadku równoczesnego spożywania produktow wzbogacanych w witaminy oraz suplementow diety zawierających witaminy może dochodzić do ich nadmiernego spożycia, które może być też niekorzystne dla zdrowia. Witaminy, to także organiczne związki chemiczne, substancje egzogenne czyli takie, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu żywego oraz które muszą być też dostarczone z pożywieniem, ponieważ sam jeden organizm nie potrafi ich wytworzyć. Witaminy to także różnorodne związki organiczne, ktore są potrzebne organizmowi zwykłego czlowieka do prawidłowego funkcjonowania. Nie stanowia one jednorodnej grupy oraz mają odmienny sklad chemiczny. Jedne z nich to także kwasy, tak jak witamina C, która może być kwasem askorbinowym, odmienne to także pochodne kwasow, jak witamina PP, czyli amid kwasu nikotynowego. Wciaż jeszcze odmienne należą do grupy alkoholi o dużej masie cząsteczkowej, jak np. witamina A. Skoro odżywiasz się prawidlowo, nie posiada powodu, dla którego miałbyś zażywać gotowe preparaty. Zdarzają się jednakże sytuacje, gdy poziom witamin oraz mikroelementów w organizmie niespodziewanie się obniży lub zapotrzebowanie gwałtownie wzrośnie. Wówczas trzeba pomyśleć o „dodatkowym wsparciu” .

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: