RSS

Plastry Compeed na zrogowacenia i na odciski

Posted on

Wiadomo, że jeśli jakaś część stopy lub dłoni ociera się o materiał, zewnętrzna warstwa skóry zaczyna się pogrubiać, tworząc twardą osłonę z martwych komórek. W ten sposób powstają zrogowacenia. Zrogowaciała skóra tworzy się w skutek stałego i długotrwałego mechanicznego ucisku lub tarcia, są to obszary suchej skóry pojawiajace się na stopach. Plastry Compeed na zrogowacenia pozwalają skórze naturalnie się regenerować i pomagają zmniejszać dolegliwości na stopie.

W miejscu przyłożenia plastra Compeed skóra jest znów nawilżona, dzięki czemu zrogowacenie staje się miękkie i może być łatwo usunięte. Compeed kupisz w aptece internetowej bez recepty. Możesz też nabyć plastry Compeed na odciski. Co można zrobić z odciskiem bez plastra? Jeśli odcisk boli lub utrudnia chodzenie, należy usunąć zewnętrzną warstwę martwych, stwardniałych komórek skóry, aby zmniejszyć grubość odcisku, a co za tym idzie – ucisk na nerw biegnący pod skórą. Po gorącej kąpieli, gdy skóra jest jeszcze wilgotna można spróbować ścierać odcisk pumeksem. Prawdziwy pumeks to lekki, porowaty materiał wulkaniczny, działający na zrogowaciałą tkankę jak naturalny papier ścierny. W drogeriach i sklepach z artykułami gospodarstwa domowego można najczęściej kupić pumeks syntetyczny, wywarzany z poliuretanu. Nie należy próbować ścierać całego odcisku za jednym razem, w ten sposób można uszkodzić skórę. W przypadku tej dolegliwości należy też działać dwukierunkowo: intensywnie natłuszczać skórę oraz stosować leki lub kosmetyki złuszczające (kwas salicylowy, peelingii glikolowe). Ważne jest systematyczne postępowanie. Przy przerwie w terapii, objawy nawrócą. Warto zgłosić sie do dermatologa.

Jednak plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego. Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry. Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.

Hydrokoloid – zalety – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni – Elastyczny, dyskretny, cienki – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę – Hypoalergiczny
Sposób użycia: Dokładnie oczyścić i osuszyć skórę (compeed nie przyklei się do tłustej lub wilgotnej skóry). Plaster ogrzać w dłoniach przez około 1 minutę aby lepiej przylegał. Zdjąć wzorzysty papier ochronny, zdjąć biały papier znajdujący się po przylepnej stronie plastra. Nie dotykać strony przylepnej.Plaster należy zostawić na miejscu, dopóki sam nie zacznie się odklejać. Zdejmujemy go ściągając wzdłuż skóry.

Na co zwrócić uwagę by nie mieć problemu z otarciami. Jeśli na stopach pojawią się stwardnienia, należy je smarować kremem lub maścią zawierającą mocznik. To pomoże złuszczyć stwardniałe komórki skóry, zanim uformuje się z nich kłopotliwy odcisk. Aby uniknąć odcisków, raz na tydzień należy moczyć stopy w ciepłej wodzie. Po wymoczeniu powinno się używać nawilżającej emulsji do stóp. Najlepszym sposobem zapobiegania odciskom są wygodne buty. Zadbać należy o to by, pomiędzy końcem dużego palca stopy a noskiem buta było przynajmniej – centymetra wolnego miejsca. Buty powinny być także na tyle szerokie, żeby palce i cale stopy nie były ściskane z boków. Oczywiście nie mogą być też za szerokie, bo wtedy stopa się przesuwa i trze o but, co też może skończyć się powstaniem odcisków. Po całym dniu chodzenia stopy są zawsze lekko spuchnięte, dlatego powinno się kupować buty po południu.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

5 responses »

 1. Uzywam tych plasterkow na pielgrzymkach i bardzo sobie chwale

  Odpowiedz
 2. Lepiej wypalic igle i przeboc babla to lepsze niż jakies durne plastry

  Odpowiedz
 3. HZD DIIL GANG

  blocx moj oficjalny brand odziezowy, juz jutro zapraszam na otwarcie strony

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: