RSS

Urosept – lek na zapalenie dróg moczowych oraz domowe sposoby na tę dolegliwość

Posted on

Urosept zawiera takie składniki jak Radix Petroselini, Pericarpium Phaseloi, Folium Betulae, Chamomill anthodium, Vitis id folium, Phaseoli Pericarpium plv, Acidum citricum, Kalium citricum, Natrium citricum. To lek który przeznaczony jest do leczenia problemów z drogami moczowymi.

Co zrobić gdy boli nas pęcherz? Oczywiście sięgnąć po Urospet dostępny w aptece internetowej. Ale możemy zrobić jeszcze coś. Podczas infekcji największym problemem jest ból przy oddawaniu moczu. Z drugiej strony wysiusianie się przynosi chwilową ulgę. Jeśli kolejna wizyta w toalecie nas przeraża, załatwmy się w wodzie. Najpierw przy oddawaniu moczu odczuwasz niewielkie pieczenie. Potem silne parcie na pęcherz sprawia, że co chwilę biegasz do toalety. A gdy już się w niej znajdziesz, z trudem wyciskasz kilka kropel. Dość często towarzyszy temu silne pieczenie i ból w okolicy cewki moczowej. Co jeszcze możesz zrobić? Przede wszystkim dużo pij. Na początku nawet szklankę płynu co pół godziny, żeby przyśpieszyć wypłukiwanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozcieńczony mocz nie będzie powodował pieczenia podczas siusiania. Najzdrowsza jest mineralna woda niegazowana, ale rodzaj napoju w zasadzie nie ma znaczenia. Unikaj tylko kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz. Dobrze robi rozcieńczony sok z aronii lub czarnej porzeczki, który dzięki dużej zawartości witaminy C hamuje rozmnażanie się bakterii.

Układ moczowy to zespół narządów, których naturalną funkcją jest usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz regulacja zawartości wody w organizmie. Jak wiadomo częstsze oddawanie moczu nie zawsze oznacza, że przyplątała nam się jakaś infekcja (częściej chodzimy do łazienki także np., kiedy jesteśmy zdenerwowani). Gdy jednak czujemy, że mimo parcia na pęcherz nie możemy się wysiusiać, a jeżeli już, to towarzyszą temu ból i pieczenie, prawdopodobnie dopadła nas choroba. Jej przyczyną są bakterie, które dostały się do pęcherza moczowego. Do objawów należą także nudności, bóle krzyża, podbrzusza, głowy i uczucie znużenia.

Związki czynne zawarte w preparacie Urosept wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające. Urosept stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego, w kamicy dróg moczowych, we wszystkich przypadkach chorób przebiegających z zastojem i zaleganiem moczu. Preparat można stosować w leczeniu przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami, wykazującymi działanie moczopędne i rozkurczowe.

Częstym sprawcą zakażeń jest bakteria – Escherichia coli. Ta bakteria, charakterystyczna dla flory jelitowej, potrafi na długo zadomowić się w pęcherzu czy nerkach i powodować nawracanie infekcji. Jeśli kłopoty z pęcherzem stają się naszą częstą przypadłością, warto zrobić posiew bakterii z moczu i oznaczyć antybiogram, czyli ocenić, na jakie antybiotyki wrażliwy jest zarazek. Lekarz pierwszego kontaktu zazwyczaj daje nam skierowanie na badanie moczu i na jego podstawie ocenia, czy ma do czynienia z infekcją bakteryjną. Prawda jest jednak taka, że szczególnie przy pierwszym zakażeniu rzadko kieruje badanie na posiew. Najczęściej leczy nas „awansem” – daje leki, a wynik ewentualnego badania przydaje się, jeśli terapia okaże się nieskuteczna i infekcja powróci. Taki sposób leczenia nie jest ideałem, ale chodzi o czas. Namnażanie bakterii do badań trwa kilka dni, a w tym czasie choroba w szybkim tempie rozchodzi się po drogach moczowych.

Przeciwwskazania dla Urosept: Nie stwierdzono objawów nietolerancji leku. Nie stwierdzono objawów ubocznych.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

6 responses »

 1. strasznie ganiam po tym środku do toalety ale przynajmniej coraz mniej mnie piecze

  Odpowiedz
 2. Przy wszystkich moich probleach po tym jak mi się zachciało bywać na basenie publicznym gdyby nie urosept to nie wiem co by było

  Odpowiedz
 3. Co roku w lato lapie zapalenie dro moczowych bo jestem uczulona na to albo mam slaby pecherz w kazdym Razie lapie mnie czasami. Czy ten urosept to mi pomoze?

  Odpowiedz
 4. Trzeba kurka uwazac na te bakterie esherihia coli bo od tego rozne swinstwa się robia

  Odpowiedz
 5. Urosept na mnie podziałał świetnie. Też zaczęło mnie piec po kilku wizytach na odkrytym basenie i za radą pani z apteki kupiłam Urosept. Po kilku dniach bezpowrotnie ból przeszedł. Dla spokoju biorę go jeszcze profilaktycznie.

  Odpowiedz
 6. Do skutecznych metod mogę zaliczyć żurascin uro, pomógł mi przy zapaleniu pęcherza.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: