RSS

Ulgix – poczuj wreszcie ulgę

Posted on

Ulgix leczy objawowe dolegliwości związane z nadmiernym gromadzeniem się gazów w jelitach i uczuciem pełności w jamie brzusznej. Nieprzyjemne uczucie wzdęcia, dokuczliwe skurcze jelit, bolesne kolki, a także inne kłopotliwe objawy to znak, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.

Takie niepożądane dolegliwości to efekt nagromadzenia się w jelitach dużej ilości gazów, spowodowanych nieprawidłowym przebiegiem procesu trawiennego. Zawarty w leku ulgix Symetykon stosuje się pomocniczo przed badaniami diagnostycznymi: ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej w celu usunięcia nadmiaru gazów przed badaniami.

Ulgix kupisz nie drogo w aptece internetowej.

Obecny w leku Ulgix Symetykon jest lekiem stosowanym przeciw wzdęciom i nadmiernemu gromadzeniu się gazów. Działa w żołądku i jelitach poprzez zmianę napięcia powierzchniowego na granicy faz między płynną zawartością przewodu pokarmowego i pęcherzykami gazu. Ułatwia to zlewanie się pęcherzyków nagromadzonych w treści pokarmowej i w ślinie, a następnie ich wydzielanie przez jelito. Gazy usuwane są z przewodu pokarmowego drogą odbijania, oddawania wiatrów lub wzrostu wchłaniania gazu do krwi. Ze względu na właściwości odpieniające symetykon stosowany jest pomocniczo w celu usunięcia gazów przed badaniami diagnostycznymi: ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej. Zatem wskazania to objawowe leczenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w jelitach i uczuciem pełności w jamie brzusznej. Pomocniczo przed badaniami diagnostycznymi: ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej w celu usunięcia nadmiaru gazów przed badaniami. Tak w przypadku ciężarnych kobiet, jak i dzieci, od leków oczekujemy nie tylko skuteczności, ale i bezpieczeństwa ich stosowania. Kryterium to w dużym stopniu spełniają substancje stosowane w celu zmniejszenia napięcia powierzchniowego na granicy fazy płynnej i gazowej w przewodzie pokarmowym, takie jak symetykon. A zawdzięczają to znikomej biodostępności, czyli oddziaływaniu ograniczonemu niemal wyłącznie do światła przewodu pokarmowego. Symetykon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w treści pokarmowej. Dlatego jest stosowany w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w obrębie jamy brzusznej i jelit, w leczeniu długotrwałych wzdęć pod wpływem połykania powietrza, uczucia pełności brzucha, niestrawności, dyspepsji, wrzodów trawiennych. Zapobiega wzdęciom i powstawaniu kolek gazowych. Symetykon działa w żołądku i jelitach poprzez zmianę napięcia powierzchniowego na granicy faz między płynną zawartością przewodu pokarmowego a pęcherzykami gazu. Dzięki swoim właściwościom odpieniającym ułatwia zlewanie się pęcherzyków gazowych nagromadzonych w ślinie i treści pokarmowej a następnie ich przechodzenie przez jelito. Kiedy jemy węglowodany (cukier, skrobię, błonnik), część z nich nie zostaje strawiona i wchłonięta w górnym odcinku przewodu pokarmowego. Trafia do jelita grubego, gdzie na resztki czekają bakterie jelitowe. Pod ich wpływem nie przyswojone składniki pożywienia fermentują. Produktem tej reakcji chemicznej są gazy o brzydkiej woni składające się z dwutlenku węgla, wodoru, azotu i metanu. Powietrze połknięte podczas jedzenia i picia do tej mieszanki dostarcza tlenu, co ułatwia fermentację. Gazy są usuwane z przewodu pokarmowego drogą zewnętrzną lub poprzez wzrost wchłaniania się gazu do krwi. Symetykon likwiduje pianę w przewodzie pokarmowym za pomocą fizycznych metod i nie posiada działania chemicznego bądź biologicznego co czyni go środkiem bardzo bezpiecznym – zatrucie jest praktycznie niemożliwe.

Dawkowanie:
Lek stosuje się doustnie. Dorośli 1 kapsułka (80mg) 3-4 razy w ciągu doby. Lek należy podawać po posiłkach i przed snem. W przypadku wrażenia, że działanie leku Ulgix Wzdęcia jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Substancje czynne: Simeticonum

Rada dodatkowa by nie mieć gazów: do gotowania warzyw, które mają gazopędne właściwości, warto dodawać czosnku lub imbiru. Osoby mające skłonności do tzw. wiatrów powinny jeść mniej tłuszczu, którego trawienie sprzyja tworzeniu się gazu w organizmie, i nie używać słodzików (zamienników cukru).

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

4 responses »

 1. Czasami ostatnio biorę żeby nie popiedywać w pracy i w miejscach publicznych

  Odpowiedz
 2. Miewam po szybkich posilkach w fast foodach ataki gazow i wtedy nic mnie nie powstrzyma przed puszczaniem gazow w miejscach publicznych

  Odpowiedz
 3. Moi drodzy! We absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be exactly I’m looking for.can you offer guest writers to write content in your case?
  I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a number of the subjects you write regarding here. To tyle co sądzę o tej fajnej stronie.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: