RSS

Systane: czy rozwiąże problem suchych oczu?

Posted on

Krople Systane stosowane są na choroby oczu. Krople SYSTANE są wskazane zawsze przy odczuwaniu suchości, podrażnienia, palenia, kłucia, chropowatości lub obecności ciała obcego, spowodowane przez takie czynniki środowiskowe jak: kurz, dym, ozon, promienie UV, ciepło (kaloryfer, sauna), klimatyzacja, wiatr, przeciągi, kosmetyki lub obniżoną częstość mrugania spowodowaną długotrwającym oglądaniem telewizji lub wytężoną pracą związaną z patrzeniem w ekran monitora.

Systane kupisz w aptece internetowej.

Jak wiadomo schorzenie pod określeniem „suche oko” oznacza zespół objawów obejmujących m. in. stałe zmęczenie oczu, uczucie piasku pod powiekami, nieostre widzenie. Powodem schorzenia jest niedostateczna ilość łez, bądź ich nieprawidłowych skład. Choroba może być bardzo uciążliwa, przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, obniża jakość życia, utrudnia podejmowane przez chorego codziennie działania. Suche oko dotyka każdego, kto zbyt długo naraża swoje oczy na pracę w jednym świetle i jednej pozycji. Pracując przy komputerze, czy też czytając do późna, narażasz się nie tylko na wadę wzroku, ale też suchość, która może sprawiać przykrości. Tak zwane suche oko objawia się przede wszystkim uczuciem „piasku” pod powiekami, swędzeniem i pieczeniem, również w trakcie mrugania. Gdy w oku za mało jest łez lub mają one…się rozwinąć zespół suchego oka (ZSO). Oczy są wtedy podrażnione, suche, pieką, masz wrażenie pracy lub zakraplanie do oczu nawilżających kropli i zabieg wykonuje się na obu oczach. Lekarze – w zależności od nasilenia. Jeśli nie chcesz mieć problemów z oczami i uniknąć ZSO musisz stosować odpowiednie krople. Rozpoznanie zespołu suchego oka bywa trudne, ponieważ pacjenci mogą się różnić znacznie pod względem rodzaju
i nasilenia zgłaszanych objawów. U niektórych chorych będą występowały objawy zarówno obiektywne, jak i subiektywne, podczas gdy u innych mogą występować tylko objawy subiektywne.

Zespół suchego oka zwykle nie jest pojedynczą chorobą, lecz stanowi złożony i wieloobjawowy zespół zaburzeń narządu wzroku. Powstaje w wyniku
działania szeregu czynników środowiskowych, jak również może być związany z trybem naszego życia. Wiadomo także, że zaburzenia wydzielania łez
i stabilności filmu łzowego mogą towarzyszyć wielu chorobom miejscowym i ogólnym.
Do najczęściej wymienianych przyczyn występowania ZSO należą:

-Suche lub zanieczyszczone środowisko
-Podeszły wiek
-Zaburzenia hormonalne
-Choroby autoimmunologiczne
-Stosowanie leków miejscowych i ogólnych
-Noszenie soczewek kontaktowych

Niezależnie od przyczyny, cechą wspólną dla wszystkich pacjentów z ZSO jest niedostateczne wydzielanie łez. Prowadzi to do zmniejszonego klirensu łez, zwiększonej osmolarności, podrażnienia powierzchni gałki ocznej i produkcji oraz infiltracji cytokin zapalnych. Rezultatem końcowym jest miejscowy proces zapalny.

Kiedy już reakcja zapalna zostanie zapoczątkowana, może nastąpić uszkodzenie struktur oka, które dodatkowo nasila objawy obiektywne i subiektywne oraz powoduje dalszy rozwój zapalenia.

Działanie: SYSTANE to preparat do nawilżania oka w postaci kropli, który po zastosowaniu, tworzy cienką w pełni przezroczystą i równomiernie pokrywającą powierzchnię rogówki, warstwę żelu. Nie zaburza ostrości widzenia, a czas jego działania jest dłuższy od preparatów w formie kropli.

Dawkowanie: Stosuje się po kropli do każdego oka w miarę potrzeby, niezależnie od pory dnia.

Co warto wiedzieć? SYSTANE zapewnia pacjentom z ZSO natychmiastowe
i trwałe usunięcie szeregu uciążliwych objawów.
SYSTANE to nowoczesny preparat wykazujący zmienność fazową.
Preparat SYSTANE spowodował, aż o 51% zmniejszenie barwienia rogówki w stosunku do stanu wyjściowego.

W badaniu porównawczym preparat SYSTANE okazał się bardziej skuteczny w zmniejszaniu następujących objawów:

-Wrażenia porannej suchości
-Uczucia suchości pod koniec dnia
-Uczucia ciała obcego

Nawilżające krople do oczu SYSTANE zapewnią pacjentom trwały komfort
i ochronę, pozwalając łatwo zapomnieć o dokuczliwych objawach ZSO.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

3 responses »

  1. często miewam „piasek w oczach” i potrzebuję jakichś kropli, czy ktoś może napisać czy one rzeczywiście są takie dobre jak tutaj piszą?

    Odpowiedz
  2. Ja jak mie oczy pieka to po prostu klade się spac bo oczy też musza odpoczac przeciez

    Odpowiedz
  3. Ja także miewam problem z suchymi oczami i to nie dlatego że mam prace przy komputerze ale dlatego że nosze soczewki kontaktowe

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: