RSS

Centrum Cardio to preparat złożony z wieloma witaminami od B do E i sterolami roślinnymi

Posted on

Zestaw Centrum to pierwsze witaminy z dodatkiem 1000mg steroli roślinnych. Oczywiście poza tym składnikiem to pełny zestaw witamin od B do E. Centrum Cardio to dobry sposób na kontrolę tak zwanego złego cholesterolu we krwi i możliwość jego obniżenia.

UWAGA: Centrum Cardio kupisz w dobrej cenie w aptece internetowej.

Sterole roślinne zmniejszają wchłanianie cholesterolu we krwi i tym samym wpływają na poziom cholesterolu ogólnego oraz frakcji LDL. Witaminy C, E oraz witamina B12 wpływają korzystnie na naczynia krwionośne. Wapń, witamina B1 i 400µg kwasu foliowego wspiera Twoje serce. Kompletny zestaw witamin i mikroelementów by dodawać energii, zwiększać przemianę materii i wspomagać układ odpornościowy. Sterole są składnikiem wszystkich organizmów żywych, z kolei fitosterole są to sterole występujące w komórkach roślin. Najbogatszym naturalnym źródłem fitosteroli są nierafinowane oleje roślinne, największe ilości tych związków występują w oleju z otrąb ryżowych, oleju kukurydzianym, oleju sezamowym (1050-850 mg/100g). Przeciętne spożycie fitosteroli na dobę waha się między 100 a 300 mg. W badaniach nad fitosterolami ustalono, że ich dobowa dawka, zapewniająca działanie obniżające poziom cholesterolu, wynosi 2 g. Oznacza to, że w zwykłej diecie jest ich ok. 10-krotnie za mało, aby można było zaobserwować ich korzystny wpływ. Wykazano, że margaryna Flora pro.activ zawierająca sterole roślinne częściowo blokuje przyswajanie cholesterolu przez jelito do krwiobiegu. Używając 25 g margaryny ze sterolami roślinnymi dziennie (np. na trzech, czterech kromkach chleba lub tostach) można obniżyć poziom szkodliwego cholesterolu (LDL) o 10-15% w ciągu tylko trzech tygodni w ramach zdrowej diety i zdrowego stylu życia.

Jak wiadomo zdolność obniżenia cholesterolu we krwi przez fitosterole związana jest głównie z hamowaniem jego wchłaniania w przewodzie pokarmowym. Dzięki strukturalnemu podobieństwu fitosterole zajmują miejsce cholesterolu pokarmowego oraz endogennego. W celu obniżenia podwyższonego poziomu cholesterolu zaleca się dostarczenie dziennie około 2g fitosteroli, ponieważ taka ilość pozwala na uzyskanie maksymalnej efektywności steroli roślinnych, roślinnych kolei dalsze zwiększenie dawki nie wykazuje lepszego działania. Istotny jest fakt, że takich ilości steroli roślinnych nie można dostarczyć w samej diecie, dlatego konieczne jest użycie produktów, które są wzbogacone w te związki, np. margaryna, jogurt. W Europie przeciętne spożycie margaryny wynosi 25 g dziennie, dlatego też produkty te są tak przygotowane, aby w dziennej porcji dostarczały około 2 g fitosteroli. Sterole występujące w roślinach nazywane są fitosterolami. Ta grupa też nie jest jednorodna – znajdują się w niej sterole, czyli związki nienasycone (zwierają podwójne wiązania) i stanole, które nie zwierają wiązań podwójnych, są więc nasycone. Cholesterol, aby był wchłonięty z jelita, musi zostać włączony do struktur zwanych micelami. Fitosterole wypierają go z miceli, a cholesterol, zamiast zostać wchłonięty ze światła jelita, jest wydalany z resztkami pokarmowymi.

Stosowanie Centrum Cardio : Dla uzyskania efektu należy przyjmować 2 tabletki dziennie, przed głównym posiłkiem.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

3 responses »

  1. Dla mnie te wszystkie srodki sa zupelnie do niczego i szkoda na nie pieniedzy jakies sladowe ilosci witamin a tak w ogole to sama woda i cukier

    Odpowiedz
  2. Moim zdaniem warto nabyc. Znana firma a nie jakies eksperymenty

    Odpowiedz
  3. Lepszym rozwiązaniem są chyba sterole made in zdrovit … polecam

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: