RSS

Laremid wyleczy cię natychmiast z biegunki

Posted on

Lek Laremid jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki wywołanych przez wirusy lub bakterie. Dodatkowo u pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego Laremid może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji. 

Początek działania przeciwbiegunkowego Laremidu obserwuje się w ciągu jednej godziny od podania pojedynczej dawki 4 mg. Kliniczne badania z zastosowaniem innych leków przeciwbiegunkowych potwierdziły, że działanie loperamidu rozpoczyna się wyjątkowo szybko.  Biegunka może się pojawić w różnych okolicznościach, niemniej zawsze jest uciążliwym problemem. Narażeni na nią są w równym stopniu dorośli jak i dzieci. Na szczęście można uchronić się przed jej gwałtownym przebiegiem i konsekwencjami. Biegunka to nic innego jak obrona organizmu przed atakiem substancji toksycznych. Mamy z nią do czynienia, kiedy zwiększa się liczba stolców o płynnej konsystencji i powiększonej objętości. Naukowcy dokładnie zdefiniowali stan zwany biegunką. Mówi się o niej wtedy, gdy zostanie zaburzona funkcja jelit, czego wynikiem jest wydalanie kału o zawartości wody powyżej 75% i masie powyżej 250g/24h. Lekarze z praktycznego punktu widzenia mówią o biegunce wtedy, jeśli nastąpią dwa lub trzy luźne wypróżnienia w ciągu doby. Zdaje się to być definicja znacznie bardziej zrozumiała dla pacjenta.

Mechanizm działania : Lek wydłuża czas przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy, zmniejsza wydalanie wody i elektrolitów oraz zmniejsza natychmiastową potrzebę wypróżniania. Skutkiem działania leku jest zmniejszenie częstości i liczby wypróżnień. Loperamid (substancja czynna w leku Laremid) wiąże się z receptorem opioidowym komórek ściany jelita, hamując propulsywną perystaltykę i wydłużając czas pasażu jelitowego. Loperamid zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia (parcie na stolec).

Wskazania : Lek LAREMID stosuje się: w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki; w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji u pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego.

Dawkowanie : Dorośli i dzieci w wieku 6 lat i powyżej : Ostra biegunka: początkowa dawka – 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; a następnie 1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym wolnym stolcu.Przewlekła biegunka: początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 do 12 mg) na dobę.Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych; u dzieci dawka preparatu musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg mc./dobę).Osoby w podeszłym wieku U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.Pacjenci z zaburzeniami czynności nerekU pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.Pacjenci z zaburzeniami czynności wątrobyPomimo, że brak danych dotyczących farmakokinetyki leku u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, w tej grupie pacjentów preparat Laremid należy stosować ostrożnie z powodu zmniejszenia metabolizmu związanego z efektem pierwszego przejścia przez wątrobę

Stosowanie innych leków : Podczas stosowania loperamidu z innymi lekami nie obserwowano interakcji o znaczeniu klinicznym. Ciąża i karmienie piersią Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. LAREMID, 2 mg, 10 tabletek, Skład: Jedna tabletka zawiera 2 mg Loperamidi hydrochloridum (loperamidu chlorowodorku).

Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, http://www.polfawarszawa.pl. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

5 responses »

 1. Żeby nie mieć sraczki biorę po prostu węgiel i to wystarczy bo po co się truć jakimiś tabletkami co nie wiadomo jak działają

  Odpowiedz
 2. laremid jest faktycznie lepszy na srakę znacznie lepiej i szybciej działa niż zwykły węgiel. Węgiel to się nadaje do palenia w piecu a nie na biegunkę

  Odpowiedz
 3. Czasami na biegunke sa skuteczniejsze sposoby na przyklad najlepiej się przeglodzic

  Odpowiedz
 4. Witaminy spożywamy także w sposób nie do końca świadomy – jako dodatki funkcjonalne, np. barwniki (ryboflawina [E101], ß-karoten [E 160a (ii)] mieszanina – 160a (i), odmienne – 160b-f, 161b,g), przeciwutleniacze (witamina C [E 300] (sole – E 301, E 302), α-tokoferol [E 307] mieszanina – 306, odmienne – E 309, E 310). Nazwa „witamina” pochodzi od lacińskich slów vita (życie), i amina (związek chemiczny zawierający grupę aminowa) oraz została wymyślona, i wprowadzona poprzez polskiego biochemika Kazimierza Funka w 1912 r. W większości przypadkow witaminy muszą być też dostarczane organizmowi z pożywieniem. W niewielkich ilościach są również produkowane w skórze pod wplywem promieniowania słonecznego (witamina D) albo bakterie w przewodzie pokarmowym (witamina K, witaminy z grupy B). Obecnie niedobory witamin często uzupełnia sie stosując suplementy diety. Lekarze oraz dietetycy przypominają, że najzdrowsze są witaminy oraz minerały zawarte w żywności. Pod warunkiem, że może być ona jak najmniej przetworzona technologicznie. Świeże warzywa oraz owoce, gruboziarniste kasze, pieczywo razowe, tłuszcze roślinne oraz ryby to także prawdziwa kopalnia cennych skladników odżywczych. Z witamin zawartych w produktach spożywczych organizm czerpie więcej korzyści niż z ich chemicznych odpowiednikow. Dzieje się tak dlatego, że poza witaminami oraz minerałami z jedzeniem dostarczamy organizmowi także odmienne zwiazki, których nie posiada w pigulkach.

  Odpowiedz
 5. srający co 5 minut

  Dupa blada ,a sraka jak była tak jest.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: