RSS

AVIOMARIN to lek o silnym działaniu przeciwwymiotnym który działa na odruchy błędnikowe

Posted on

AVIOMARIN to lek o silnym działaniu przeciwwymiotnym. Działa depresyjnie na odruchy błędnikowe i ośrodek wymiotny. Ponadto wywiera działanie przeciwhistaminowe i spazmolityczne.

Skład: AVIOMARIN zawiera dimenhydrynat. Chyba każdy z nas choć raz przeżył dolegliwości związane z kinetozą, czyli chorobą lokomocyjną. Prawie 21 proc. rodzin sygnalizuje występowanie u któregoś z członków rodziny objawów choroby lokomocyjnej, przy czym pojawiają się one dwukrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn oraz u większości dzieci w wieku poniżej 15. roku życia. Niestety – wielu osobom kinetoza „towarzyszy w podróży” przez całe życie. I choć niegroźna dla zdrowia, jest jednak niezwykle uciążliwa. Ucho wewnetrzne i zlokalizowany tam blednik, odpowiadajacy za równowage w czasie podrozy przesyla sygnaly do mózgu, ze jestesmy w ruchu. Mówiac w pewnym uproszczeniu, organizm nie jest w stanie powiazac sprzecznych sygnalów od róznych zmyslów. Oczy informuja, ze wszystko w porzadku, a blednik „wola”, ze cos sie dzieje. Powstaje wiec swego rodzaju czynnosciowy chaos. W tej sytuacji uklad autonomiczny uruchamia wiele reakcji obronnych, co dla organizmu oznacza poczatek choroby lokomocyjnej. Tej przykrej dolegliwosci, kiedy juz rozwinie sie na dobre (wymioty) zatrzymac niestety nie mozna.

Wskazania: Wymioty, choroba lokomocyjna, zaburzenia błędnika, choroba Maniere’a, stany uczuleniowe, niektóre postacie migreny, stany skurczowe jelit; także w zapobieganiu wymiotom pooperacyjnym i w przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych.

Zwykle dolegliwości pojawiają się zwykle podczas jazdy samochodem czy też autobusem (połączonej z gwałtownym przyspieszeniem i hamowaniem) po nierównej powierzchni, przy licznych zakrętach, kołysania statku, łódki, pochylania się lub szybkiego wznoszenia się i opadania (lot samolotem, w windzie).

Jak wiadomo choroba lokomocyjna znacznie czesciej wystepuje u dzieci i starszych osób . Dorosli i zdrowi rzadziej choruja podczas podrózy. Co piaty podrózny cierpi z powodu mniej lub bardziej nasilonych objawów choroby lokomocyjnej, zwanej inaczej kinetoza. Choroba lokomocyjna jest wynikiem konfliktu ogarniajacego nasze narzady zmyslów i niezgodnosci bodzców docierajacych do mózgu: oczy sygnalizuja ciagle zmiany (migajace krajobrazy), a narzad równowagi nie rejestruje zadnych zmian polozenia ciała. Gdy do mózgu docierają sprzeczne informacje, nasz komputer pokładowy szaleje. Bo jak się w tym wszystkim połapać? Gdy siedzimy np. w samochodzie, zmysł dotyku wysyła sygnał, że nasze ciało się nie przemieszcza. A oczy widzą co innego. I wtedy zaczyna się choroba lokomocyjna zwana też morską lub kinetozą. Możemy mieć objawy, które przypominają zatrucie pokarmowe: mdłości, wymioty, bladość skóry, zimny pot na ciele i nadprodukcję śliny. Takie dolegliwości zwykle występują u dzieci, ale też u nadwrażliwych dorosłych, kobiet w ciąży, u osób z podrażnionym żołądkiem oraz ze schorzeniami ucha wewnętrznego. Powodem wystąpienia objawów choroby lokomocyjnej mogą być również czynniki psychiczne. Niektórzy nie skarżą się na dolegliwości (np. nudności, zawroty głowy), jeśli podczas jazdy mają uwagę zaprzątniętą zajęciami wymagającymi skupienia. Zmęczenie, stres, intensywne zapachy, brak dostatecznej ilości tlenu mogą zaostrzać różne przykre dolegliwości.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

7 responses »

 1. Niestety musze brac aviomarin jak tylko gdzies jezdze w trasy a sam przez to nie mogę prowadzic

  Odpowiedz
 2. Niestety aviomarin nie zawsze działa. Ja niestety mam to szczescie i zadna podroz autobusem nie jest mozliwa bez Avio Marinu. Mega mdlosci i wymioty murowane po 20 minutach jazdy Autem na przednim siedzeniu pasazera juz troche lepiej (zalezy jeszcze od zdolnosci kierowcy), a kiedy ja prowadze, to wogole luz. Czy zazywanie Avio Marinu lub innych tego typu specyfikow z lekami jest szkodliwe?

  Odpowiedz
 3. Daje zawsze moim dzieciom przed wyjazdem w podroz żeby lepiej się czuly i nie zazygaly mi tylnych siedzen

  Odpowiedz
 4. Dziala na odruchy blednikowe ale też zatruwa organizm uwazam że lepiej tego nie brac i po prostu jakoś się przemeczyc

  Odpowiedz
 5. dokładnie tak, nic lepszego niż aviomarin nie wymyślono, te wszystkie lokomotywy i inne zagraniczne środki to sobie w buty wsadźcie

  Odpowiedz
 6. Co warto wiedzieć o naszym zdrowiu? Czego unikać: Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie alkoholu oraz nadmiermiernej ilości… lekow. To również jesteśmy w stanie skutkiem ubocznym ich działania są uszkodzenia tego narządu. Dbając o wątrobę, należy zrezygnować z potraw typu fast food, smażonych mięs, świeżego pieczywa i dużej ilości słodyczy. Zycie może być pasmem wyborów których musimy ciągle dokonywać, a ludzkie zdrowie powinno być też w każdym przypadku kwestią priorytetową. Dopóki jestesmy zdrowi ów stan wydaje nam się normalny, jak tracimy ludzkie zdrowie dopiero zauważamy co można było zrobić inaczej.czego uniknąć. W pracy spędzamy przecietnie 40 godzin tygodniowo oraz to również jesteśmy w stanie tamże jesteśmy narażeni na stres oraz dyskomfort psychiczny. I dlatego tak ważne jest, by środowisko pracy sprzyjało utrzymaniu poprzez nas właściwego stanu zdrowia. Szczególnie pracodawcom powinno zależeć na dobrym samopoczuciu, jako że stan zdrowia mocno koreluje z wydajnością oraz efektywnością w pracy.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: