RSS

Venoruton z okserutyną – czy skutecznie wspomaga twoje żyły?

Posted on

Venoruton to lek zawierający okserutynę pomagający na ból nóg, żylaki i obrzęki powstające w wyniku kontuzji.

Venoruton kupisz w aptece internetowej.

Jak wiadomo okserutyna, silniej od rutyny, uszczelnia naczynia włosowate, chroni witaminę C i nasila jej działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, zapobiega przenikaniu wirusów do krwiobiegu. Cynk wzmaga aktywność układu odpornościowego. Tętnicami krew płynie pod dużym ciśnieniem i szybko. Żyłami porusza się znacznie wolniej, bo płynie jakby pod górę. Ponieważ musi pokonać siły grawitacji, potrzebuje wsparcia. Z pomocą przychodzą mięśnie stóp i łydek. Gdy chodzimy, mięśnie rytmicznie się kurczą i uciskają żyły, pomagając przenosić krew w górę. Poza tym w żyłach znajdują się zastawki, czyli maleńkie fałdki wewnętrznej błony naczyń, które zamykają się, gdy krew próbuje się cofać ku dołowi. Żyły, naczynia krwionośne prowadzące krew z obwodu w kierunku serca. Wyróżnia się żyły głębokie, przebiegające często razem z tętnicami, i żyły powierzchowne, nie mające odpowiedników tętniczych. Żyły kończyn, prowadzące krew w kierunku przeciwnym do działania siły ciężkości, są zaopatrzone w zastawki. Długość wszystkich naczyń, którymi płynie krew w jednej nodze, wynosi około 100 km! To skomplikowany i rozbudowany system. Dlatego każda niewydolność żylna, nawet tak niewielka, jak powszechnie występujące pajączki, powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Opuchlizna, swędzenie stóp, naprzemienne uczucie zimna i gorąca – to dodatkowe objawy, które powinny skłonić nas do przebadania się. Nawet jeśli nie widzimy zmian, nigdy nie możemy być pewni, że problem nie znajduje się głębiej, w żyłach poza zasięgiem naszego wzroku. Bez wnikania w anatomiczne szczegóły, zwróćmy uwagę na podstawowy podział na żyły głębokie (towarzyszące tętnicom) oraz powierzchowne (które tętnicom nie towarzyszą).
Ważną informacją jest fakt, że zmiany mogą rozpoczynać się we wczesnym wieku. Ściany i zastawki żył ulegają zwiotczeniu, przez co krew z trudem odpływa do serca. Wzrasta ciśnienie krwi w naczyniach żylnych, która z coraz większą siłą naciska na ściany żył, które się rozszerzają. Niewydolność żył pogłębia się i w miejscach nieprawidłowego poszerzenia tworzą się wypukłe, sine bruzdy wypełnione niedotlenioną krwią, popularnie nazywane żylakami.

Venoruton pomaga na uczucie ciężkości i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych, stany bólowe po obliteracyjnym leczeniu żylaków, bóle i obrzęki w wyniku skręceń i kontuzji. Przewlekłe choroby układu żylnego (np. przewlekła niewydolność żylna i żylaki podudzi). Choroby skórne pochodzenia naczyniowego oraz owrzodzenia podudzi. Żylaki odbytu i ich powikłania. Doustnie, początkowo 1 tabl. 2 razy na dzień lub 1 kaps. 2–3 razy na dzień; dawkę tę należy stosować do całkowitego ustąpienia objawów. W leczeniu podtrzymującym dawkę można utrzymać lub zmniejszyć do 1 tabl./d lub 1 kaps. 2 razy na dzień. W przypadku ponownego pojawienia się objawów leczenie można powtórzyć przy zastosowaniu dawek początkowych lub podtrzymujących.

Działanie: VENORUTON wzmacnia ściany naczyń włosowatych, normalizuje ich przepuszczalność i zmniejsza łamliwość. Dawkowanie: Doustnie: zwykle 1 kapsułka VENORUTON 2-3 razy dziennie podczas posiłku do ustąpienia objawów, zazwyczaj przez 2-4 tygodnie. postać, dawka, opakowanie kategoria dostępności substancja czynna
kaps. 0,3 g (50 kaps.) OTC (dostępny bez recepty) okserutyna (oxerutin)

Przeciwwskazania Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Ostrzeżenia Przed zastosowaniem leku w ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem; preparat nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE Mogą wystąpić: wzdęcia, biegunka, ból brzucha, bóle i zawroty głowy, zmęczenie, wysypki skórne, zaczerwienienie związane z uderzeniem krwi do głowy, świąd; wszystkie wymienione działania niepożądane przemijają po przerwaniu leczenia.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

5 responses »

 1. Swietny srodek na zyly mogę go polecic kazdemu co ma problemy z zylami

  Odpowiedz
 2. Mam od dawna problemy z żyłami i dlatego muszę ten preparat brać ustawicznie co jest bardzo męczące w moim wieku

  Odpowiedz
 3. Zupelnie do niczego ten srodek wcale nie dziala nie mogę go polecic nie kupjcie go bo venoruton wcale nie dziala

  Odpowiedz
 4. Z tego co wiem, to jest tak, że w wiekszosci przypadkow za zylaki odpowiedzialna jest wrodzona slabosc zyl lub zastawek zylnych. Jesli jedno z rodzicow ma zylaki, prawdopodobienstwo, ze bedzie je miec takze dziecko wynosi 40 proc. Jesli choruja oboje rodzice, ryzyko wzrasta do 90 proc. Najczesciej sklonnosc do zylakow dziedziczy syn po matce, a corka po ojcu.

  Odpowiedz
 5. Nie jest zły! Do leczenia objawowego przewlekłej niewydolności żylnej. Produkt powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów podmiotowych takich jak: zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i skurcze mięśni, uczucie ciężkich, spuchniętych i bolących nóg.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: