RSS

Ćwiczenia odchudzające

Posted on

Czy może chcecie sprawdzić ćwiczenia odchudzające? To zapraszam serdecznie do zapoznania się z artykułem i ćwiczeniami, jakie opracowali specjaliści od odchudzania. Mam nadzieję, że pomogą wam one uzyskać upragnioną sylwetkę.

Domowe ćwiczenia odchudzające to zestaw kilku prostych ćwiczeń, które można wykonać samemu w domu. Nie potrzeba do nich żadnych specjalistycznych przyrządów tylko co nieco wolnego czasu i miejsca. Te ćwiczenia wyszczuplające nie zabiorą wam zbyt wiele wolnego czasu, bo ich wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. Powtarzane codziennie z pewnością przyniosą pożądane efekty, a im więcej czasu się na nie poświęci tym efekty będą widoczne szybciej. Ćwiczenia na zgrabną sylwetkę polegają na umiarkowanie intensywnych i łatwych ćwiczeniach. Maksymalne tętno podczas ćwiczeń ustala się w sposób indywidualny według wzoru: 220 minus wiek. Generalnie im więcej chce się schudnąć, tym częściej i więcej trzeba trenować. Wynika to z prostego faktu, że organizm spala zapasy tłuszczu dopiero po 15-20 minutach, dlatego więc zaleca się minimalną długość treningu 30 minut. Optymalnie jednak trening powinien trwać minimum godzinę.

Scyzoryki
Połóż się na podłodze, lub jakimś kocu (materacu), wyprostuj cały tułów, ręce trzymaj wyprostowane nad głową, i jednocześnie unieś nogi, zginając kolana, oraz tułów z rękoma, tak, aby ręce i nogi spotkały się mniej więcej na środku (dolna partia pleców, oraz pośladki, cały czas muszą leżeć na ziemi) Pomiędzy 1 a 2 seriom, zrób koło 2 minut przerwy, a pomiędzy jednym i drugim scyzorykiem, koło 2 sekund. Nie wiedziałem jak inaczej nazwać to ćwiczenie. Scyzoryki dlatego, iż szybko będziemy składać się i rozkładać. Ćwiczenie polega na szybkim przyciąganiu ku sobie zarówno nóg ugiętych w kolanach jak i tułowia. Jest to niejako złożenie, następnie rozkładamy się czyli opuszczamy nogi i tułów maksymalnie daleko, jednak nie opuszczając ich na ziemię. Ćwiczenia powinniśmy wykonywać bardzo szybko, bez przerwy na odpoczynek podczas serii. Wykonujemy, niezależnie od dnia trzy serię ćwiczeń, po każdej serii kładziemy się na brzuch potem podpieramy się na wyprostowanych rękach i staramy się jak najbardziej rozciągnąć mięśnie brzucha, tak jakby robiąc foczkę.

Rowerek
Połóż się na plecach, ręce trzymaj w dowolnym miejscu, zegnij nogi w kolanach, i unieś je tak, aby pomiędzy brzuchem a Twoimi nogami był kat prosty, kąt w kolanach też był koło 90 stopni. Następnie zacznij pedałować, tak jakbyś jechał na rowerze, cały czas trzymając nogi w górze i pedałując nimi. To zwyczajna jazda na rowerze, tylko na leżąco, i bez roweru.. Pomiędzy ćwiczeniami zachowaj koło 3 minut przerwy.

Nożyce
Nożyce to ćwiczenie dobrze wszystkim znane z czasów szkoły podstawowej, niewiele osób jednak wie, że to świetnie ćwiczenie na odchudzanie. Połóż się na podłodze na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała, nogi złączone również połóż na podłodze. Teraz podnieś złączone nogi na kilka centymetrów nad ziemię i przez 2 minuty wykonuj ruch taki, że nogi zakładają się na przemian jak nożyczki. Teraz wróć do pozycji wyjściowej policz do 10 i znów unieś nogi tym razem wyżej i powtórz ćwiczenie znów przez 2 minuty. Opuść nogi, policz do 10 i znów unieś nogi teraz bardzo wysoko, żeby były niemalże prostopadłe do podłoża i znów ćwicz 2 minuty. Na koniec opuść nogi na podłogę, rozluźnij się. Ćwiczenie wykonujemy leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu nogami podniesionymi na 10-15cm nad ziemią.
Będziemy ćwiczyć 2 rodzaje nożyc
a. Nożyce pionowe
Są niewątpliwie najłatwiejsze. Wymachujemy obiema nogami równocześnie, w górę i w dół, jednak nie dotykamy nimi ziemi.
b. Nożyce poziome.
Wymachujemy obiema nogami równocześnie, w prawo i w lewo, tak, żeby nogi krzyżowały się w kostkach. Raz jedna noga przy mijaniu się na być na górze, raz na dole.

Wypychanie bioder
Skoro leżymy już na plecach to wykonajmy drugie ćwiczenie wyszczuplające jakim jest wypychanie bioder. Sprawdzamy, więc czy plecy przylegają do podłoża, układamy ręce wzdłuż ciała, uginamy kolana, napinamy pośladki i unosimy biodra w górę. Teraz wypychamy jeszcze bardziej w górę biodra i jednocześnie unosimy wyprostowaną nogę. Wytrzymaj tak chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Zmień nogę i powtórz ćwiczenie. To ćwiczenie powtarzamy po 10 razy na każdą z nóg.

Unoszenie nogi w górę
Unoszenie nóg – to kolejne ćwiczenia na talię osy. Kładziemy się na podłodze na plecach, ręce układamy wzdłuż tułowia, nogi kładziemy wyprostowane na ziemi. Następnie obie wyprostowane nogi jednocześnie unosimy w górę, tak aby tworzyły z podłogą kąt prosty. Wytrzymujemy 10 sekund, po czym opuszczamy nogi. Przenosimy ją na bok po skosie i dotykamy nią podłogi daleko za kolanem. Następnie wytrzymujemy tak chwilkę i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy na drugą nogę, a w ostateczności po 10 razy na każdą z nóg.Brzmi banalnie, ale jest to znakomite ćwiczenie wyszczuplające. Klękamy, więc na podłodze i tułów opieramy na przedramionach. Następnie sprawdzamy czy kolana i łokcie są ugięte pod kątem 90 stopni i wciągamy brzuch. Teraz ugiętą w kolanie nogę unosimy w górę, napinając przy tym pośladki. Wytrzymujemy chwilę i wracamy do pozycji wyjściowej. Teraz to samo robimy z drugą nogą i tak 10 razy na każdą z nóg. Kładziemy się na plecach na podłodze. Następnie podnosimy się na stopach tak, aby być opartym tylko na stopach i barkach (możemy mieć splecione ręce na karku żeby było nam łatwiej).
Jedną nogę najpierw prostujemy i powoli podnosimy do góry, a następnie gdy jest prosto równolegle do drugiej to uginamy ją w kolanie i przyciągamy do klatki piersiowej. Nogami ćwiczymy na zmianę i powtarzamy po tyle razy dla każdej nogi ile pisze w harmonogramie.

Krzyżowanie nóg
Krzyżowanie nóg to nie to samo co Nożyce. Tutaj klękamy na kolanach a tułów opieramy na ramionach. Teraz unosimy prawą nogę do poziomu bioder, a następnie przenosimy ją na bok po skosie i dotykamy nią podłogi daleko za kolanem. Następnie wytrzymujemy tak chwilkę i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy na drugą nogę, a w ostateczności po 10 razy na każdą z nóg. Ćwiczenie pochodzi z zestawu Pilates i korzysta z jego założeń. Kładziemy się na plecach na podłodze i podnosimy wyprostowane nogi, tak aby stworzyły kąt około 45 stopni z podłożem. Ćwiczenie polega na zmienieniu ustawienia pojedynczej każdej z nóg tak, aby jej łydka stworzyła z udem kąt prosty, a udo kąt prosty z tułowiem. Łapiemy wtedy rękami za kość piszczelową i robimy wdech. Następnie wydychamy powietrze wracając nogą do wyjściowej pozycji. Oczywiście podczas ćwiczenia jedną nogą druga jest nieruchoma w wyjściowej pozycji. Nogami ćwiczymy na zmianę i powtarzamy po tyle razy dla każdej nogi ile pisze w harmonogramie.

Brzuszki
Brzuszki polegają na podnoszeniu tułowia od leżenia do siadu prostego, bądź nawet dalej do skłonu w przód. Można je robić mając lekko ugięte kolana, bądź wyprostowane nogi, czego jestem zwolennikiem. Dla utrudnienia możemy nawet robić brzuszki z większego wychylenia niż poziom, jednak musimy mieć wtedy specjalne do tego urządzenie bądź osobę, która przytrzyma nam nogi. Będziemy wykonywać 2 rodzaje brzuszków.
a. Zwykłe brzuszki
Podnosimy się tak, aby tułów i nogi stworzyły kąt prosty, bądź (trudniej i przy prostych nogach) aby dotknąć głową kolan a rękami stóp.
b. Brzuszki skośne
Podnosimy się tak, aby dotknąć prawym łokciem ziemi za lewym kolanem, a potem na odwrót.

A teraz ważne – podczas ćwiczeń dobrze jest wykonywać od 15 do 20 powtórzeń, przy czym ostatnie powtórzenia powinny sprawiać trudności – ważny jest więc dobór odpowiedniego obciążenia. Istotną sprawą jest intensywność ćwiczeń regulowana poprzez długoć odpoczynku. Odpoczynek pomiędzy seriami nie może być zbyt długi, najlepiej jeśli nie przekracza 1 minuty. Trzeba pamiętać, że na proces spalania tkanki tłuszczowej poza wysiłkiem ma wpływ racjonalna dieta.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

2 responses »

  1. Na odchudzanie najlepsze sa brzuszki ja robie codziennie po sto i dzięki temu mam zgrabna i ladna figure

    Odpowiedz
  2. Ja staram się uprawiać ćwiczenia rano bo wtedy efektywność tych ćwiczeń jest najwyższa. Ale wydaje mi sie, ze kazdy powinien znalezc swoja pore dnia kiedy mu sie najlepiej cwiczy. Jedni z nas wola cwiczyc rano a drudzy wieczore to zalezy od trybu dnia.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: