RSS

Positivum z Aflofarm – czy ten środek wprawi cię w pozytywny nastój?

Posted on

Jak twierdzi producent Positivum wskazany jest w łagodnych stanach obniżenia nastroju. Czy wystarczy na zbliżające się jesienne chandry?

Co jeszcze dowiemy się od producenta? W sumie niewiele. Skład:
1 kapsułka zawiera 425 mg ziela dziurawca rozdrobnionego (Hyperyci herba)

Działanie Positivum :
Przeciwdepresyjne

Dawkowanie Positivum :
Doustnie.
Dorośli: 2 kapsułki 2-3 razy dziennie. Dzieci od 6 do 12 lat: połowę dawki. Nie podawać dzieciom do 6 roku życia

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować kapsułek Positivum w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku, nadwrażliwości na promieniowanie UV. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Tymczasem depresja jest to stan cechujący się głównie pogorszeniem nastroju, zmniejszeniem energii i aktywności oraz zainteresowań. Depresja – ta tajemnicza choroba jest wg WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie! Do niedawna, ze względu na słabą znajomość społeczną oraz brak wyraźnych przyczyn zachorowalności, „złego stanu” chorego, było często lekceważona. Osoba z depresją albo nie przyznawała się do niej, albo była pozostawiana samej sobie i zbywana słowami „weź się w garść”. Obecnie coraz więcej ludzi poznaje istotę choroby, zaczynamy poznawać „co to jest depresja”, a kolejne mity np. na temat leków przeciwdepresyjnych są obalane. A co oznacza chandra? Choć wiele słowników stawia znak równości między chandrą a depresją, oba stany nie oznaczają tego samego. Chandra to stan przygnębienia, zły humor, znudzenie, zniechęcenie. Najczęściej przemija samoistnie. Z depresją sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Przede wszystkim jest ona zaliczana do chorób. Osoby z chandrą najczęściej zdają sobie sprawę, że w nią wpadły, przy czym do depresji dużo osób w ogóle nie chce się przyznać. Chandra może przeplatać się z okresami lepszego humoru albo pojawiać się tylko w określonych porach dnia, np. wieczorami. Bywa też, że związana jest ze zwykłym pogorszeniem się pogody, stąd zły nastrój i przygnębienie u wielu osób na jesieni. Ludzie chorzy na depresję twierdzą, że widzą świat w szarych barwach. Apatia, zmęczenie, kłopoty ze snem to tylko jedne z pierwszych symptomów choroby. Dolegliwość szczególnie uaktywnia się wczesną wiosną i jesienią, ale i na to nie ma reguły. Przyczyną depresji może być brak światła słonecznego. Szczególnie zimą, kiedy dni są krótsze. Nasz organizm produkuje więcej melatoniny, tzw. hormonu ciemności. To on często wywołuje stany depresyjne. W miesiącach zimowych mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, rzadziej spacerujemy. Kiedy wychodzimy do pracy, na dworze jest szaro, kiedy z niej wracamy, jest już ciemno. Brak promieni słonecznych zaczyna bardzo źle wpływać na nasz organizm. Możemy mieć coraz mniej energii, czuć się ospali. Zdarza się, że te pierwsze objawy bagatelizujemy. Niektórzy przypisują je lenistwu lub chandrze. Bardzo często to jednak początek bardzo groźnej choroby.

Wniosek z tego, że Positivum raczej pomoże nam w przypadku chandry niż depresji.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

4 responses »

  1. Z tego co wiem o depresji mowimy dopiero wtedy, gdy zlemu nastrojowi towarzyszy niskie poczucie wlasnej wartosci, melancholia, poczucie braku energii, wypalenia, niemoznosc przezywania radosci. W praktyce lekarskiej depresja jest jednym z najczesciej wystepujacych schorzen psychicznych. Badania prowadzone na calym swiecie wskazuja, ze w ciagu calego zycia na depresje choruje ok. 17% populacji ogolnej, wsrod osob zglaszajacych sie do lekarza I-kontaktu 12-25% cierpi z powodu depresji.

    Odpowiedz
  2. Depresja czyli choroba afektywna jednobiegunowa jest to ciezkie zaburzenia (a scisle – rozbicie) psychiki. Objawy: smutek trudny do wytrzymania, anhedonia (niemoznosc odczuwania jakiegokolwiek szczescia), znaczne spowolnienie psychoruchowe, wycofanie sie z zycia spolecznego. Depresja wymaga leczenia psychiatrycznego, jest niebezpieczna dla zycia chorego – wspolczynnik samobojstw okolo 15%.

    Odpowiedz
  3. Pingback: Najpopularniejsze wpisy w ubiegłym roku | Leki na wszystkie choroby

  4. Nie próbowałbym bym. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Zespoły te objawiają się głównie obniżeniem nastroju (smutkiem, przygnębieniem, niską samooceną, małą wiarą w siebie, poczuciem winy, pesymizmem, u części pacjentów myślami samobójczymi), niezdolnością do przeżywania przyjemności obniżeniem napędu psychoruchowego (spowolnieniem), zaburzeniem rytmu dobowego lub zmniejszeniem (rzadziej wzmożeniem) apetytu. Niestety ponad połowa tych przypadków pozostaje nierozpoznana, a spośród osób z rozpoznaną depresją jedynie połowa otrzymuje adekwatne leczenie.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: