RSS

Aescin preparat działający na układ krążenia

Posted on

Wiele kobiet poszukuje preparatu pomagającego na dolegliwości układu krwionośnego a w szczególności nóg. Aescin jest właśnie takim preparatem.

Jak wiadomo układ krwionośny człowieka to układ zamknięty, w którym krew (łac. sanguis) krąży w systemie naczyń krwionośnych, a serce (łac. cor) jest pompą wymuszającą nieustanny obieg krwi. Układ ten wraz z układem limfatycznym (łac. sistema lyphaticum) tworzą układ krążenia (łac. sistema circulatorium). Układ krążenia (krwionośny) zbudowany jest z zamkniętego systemu naczyń krwionośnych, które pod wpływem rytmicznych impulsów serca transportują nieustannie przez organizm krew. Krew jest nośnikiem substancji odżywczych, niezbędnych do podtrzymywania czynności życiowych, oraz spełnia funkcję oczyszczającą organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Bez przerwy krąży od narządów odżywiających (układ oddechowy, pokarmowy) do tkanek ustroju i narządów wydalniczych (nerki, skóra). Układ krwionośny zbudowany jest z serca i naczyń krwionośnych – tętnic, żył i naczyń włosowatych. Preparat Aescin o działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i chroniącym naczynia żylne. Zawiera mieszaninę saponin z nasion kasztanowca. Normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilarów, zmniejsza przesięk limfy, poprawia krążenie limfatyczno-żylne, zapobiega zastojowi krwi w żylakach kończyn dolnych, przyspiesza wchłanianie krwiaków pourazowych i chroni przed ich powstawaniem. Jest skuteczny w zwalczaniu obrzęków pooperacyjnych. W przeciwieństwie do innych wyciągów z kasztanowca wykazuje znikome działanie hemolityczne. postać i dawka kategoria dostępności substancja czynna: salicylan dietyloaminy, escyna, heparyna (diethylamine salicylate, escin, heparin). Układ krwionośny tworzy zamknięty system naczyń krwionośnych, w których dzięki pracy serca nieustannie krąży krew. Naczynia krwionośne prowadzące krew z serca to tętnice, zaś naczynia przez które krew płynie do serca nazywamy żyłami. W miarę oddalania się od serca tętnice stają się coraz cieńsze, aż stopniowo przechodzą w najdrobniejsze naczynia krwionośne, zwane naczyniami włosowatymi. W naczyniach włosowatych odbywa się wymiana materii pomiędzy krwią i tkankami. Krew tętnicza ( o niewielkiej średnicy) dopływa do naczyń włosowatych i z sieci naczyń włosowatych odpływa do małych żył. Powstałe z naczyń włosowatych drobne żyłki zbierają krew z tkanek ciała i łączą się w coraz większe żyły prowadzące krew do serca. Kasztanowiec osiąga wysokość do 30 m. Występuje kilka odmian i form kszatanowca zwyczajnego, różniącego się kolorem kwiatów (białe, żółte oraz czerwone) i kształtem liści. W lecznictwie jest stosowana odmiana o kwiatach białych. Liście kasztanowca są kształtu palczastego, złożone z 5-7 wydłużonych, odwrotnie jajowatych listków o ząbkowanych brzegach. Kasztanowiec kwitnie w maju, a grzbieciste kwiaty zebrane są w groniaste, wzniesione kwiatostany. Owocem kasztanowca jest kolczasta kulista torebka, zawierająca od jednego do trzech spłaszczonych, lśniących nasion barwy brązowej.

Wskazania: Zapobieganie i leczenie obrzęków, krwiaków pourazowych, i pooperacyjnych, zaburzenia krążenia żylnego w kończynach dolnych, żylaki kończyn dolnych, bóle kręgosłupa u chorych z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych odcinka szyjnego kręgosłupa.

Przeciwwskazania: Niewydolność nerek, I trymestr ciąży.

Działania niepożądane: W początkowym okresie leczenia uczucie gorąca, nudności, przyspieszenie czynności serca, świąd skóry.

Dawkowanie: Doustnie: zazwyczaj 0,04 g/dawkę 3 razy dziennie, po posiłku, popijając dużą ilością płynów. Podtrzymująco – 0,02 g/dawkę 2-3 razy dziennie. ACL

Substancje czynne: 1 tabletka zawiera 20mg alfa-escyny. Lek zawiera alfa-escynę, uzyskiwaną z nasion kasztanowca Aesculus hippocastanum. Preparat posiada właściwości przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Działa również ochronnie na naczynia żylne. Preparat uszczelnia ściany naczyń włosowatych oraz reguluje ich przepuszczalność Uszczelniając naczynia żylne preparat poprawia krążenie u chorych ze schorzeniami w obrębie żył kończyn dolnych i niewydolnością krążenia (lek ułatwia opróżnianie żylaków na drodze hamowania przesiąkania limfy i poprawy krążenia limfatyczno-włośniczkowego) Aescin powoduje szybsze wchłanianie krwiaków pourazowych oraz zmniejsza prawdopodobieństwo ich wystąpienia po operacji. Kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum L.) jest drzewem należącym do rodziny kasztanowcowatych (Hippocastanaceae), pochodzącym z Półwyspu Bałkańskiego. Geneza nazwy gatunkowej Aesculus hippocastanum jest bardzo ciekawa. Słowo Aesculus w języku łacińskim oznacza dąb o owocach jadalnych, a hippocastanum – koński kasztan. Z języka greckiego hippos to koń, a kastaneion – orzech z Kastanii, leżącej w Azji Mniejszej.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

One response »

  1. Krew wyplywa z serca tetnicami, a wraca zylami. Im dalej od serca tym cisnienie krwi (lac. tensio sanguinis) jest mniejsze, a w zylach jest nawet bliskie zeru. Cisnienie wytwarzane przez pulsowanie serca nie wystarcza do przepchniecia krwi przez caly krwiobieg z powrotem do serca, zwlaszcza wtedy gdy krew musi przebywac droge w gore. W trakcie przemieszczania sie krwi serce wspomaga pulsowanie tetnic, wyposazonych we wlasna miesniowke. Cofaniu sie krwi zapobiegaja natomiast znajdujace sie w zylach zastawki.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: