RSS

Xenna extra – czy rzeczywiście jest taka ekstra

Posted on

Xenna extra stosuje się w leczeniu zaparcia atonicznego, nawykowego, wynikającego z błędów dietetycznych lub jako środek przeczyszczający przed badaniami radiologicznymi. Możesz zastosować leki i preparaty zapierające dostępne bez recepty. Zastanów się także nad swoją dietą. Niektóre osoby reagują biegunką na konkretne składniki pokarmowe, i gdy odkryją przyczynę problemu, eliminacja tego produktu z diety rozwiązuje problem. Objawy alergii pokarmowej nie ustępują jednak od razu, lecz najwcześniej po tygodniu od eliminacji produktu.

Xenna extra możesz kupić w aptece internetowej.

Xenna extra zalecana jest także we wszystkich schorzeniach, w których wskazane jest lekkie wypróżnienie z miękkim stolcem (hemoroidy, szczeliny odbytu). Zaparcie to dolegliwość, na którą cierpi coraz więcej kobiet. Z badań wynika, że jest to schorzenie, które dotyczy właśnie głównie kobiet i nasila się wraz z wiekiem. Możesz złagodzić ból i dyskomfort używając maści, kremy lub czopki na hemoroidy dostępne bez recepty, a także stosując nasiadówki (mocząc bolące okolice) w ciepłej wodzie. Jeżeli w ciągu 1-2 tygodni nie ma rezultatu lub krwawienie nie ustępuje – skontaktuj się z lekarzem. Zaparcia to utrudniona lub nieczęsta defekacja. Nie ma jednej reguły dotyczącej tego, czy konkretną dolegliwość można uznać za zaparcia czy też nie. Do kwestii problemów z wypróżnianiem należy jednak podejść subiektywnie i samemu określić, czy problem/dyskomfort występuje. Dla niektórych osób choćby jednodniowy brak wypróżnienia stanowi problem, dla innych natomiast problematyczny zaczyna być brak stolca przez np. 3 dni. W większość przypadków zaparciom towarzyszą objawy takie jak:

 stolec o wzmożonej konsystencji
 uczucie niepełnego wypróżnienia
 odczucie bardzo nieprzyjemnego parcia na brzuch
 odczucie ogólnego dyskomfortu
 zmniejszone łaknienie
 wzdęcia

Działanie: Działanie XENNA EXTRA występuje po 6-12 h od podania. Preparat korzysta z właściwości senesu, rośliny tropikalnej. Współdziała z naturalną florą bakteryjną jelita grubego, pod wpływem której uaktywniają się substancje czynne tzw. sennozydy. Pobudzają one ruchy robaczkowe jelita grubego, przywracając jego prawidłową pracę oraz powodują zwiększenie zawartości wody w jelicie, co stwarza warunki do naturalnego i prawidłowego wypróżnienia. Xenna działa łagodnie, wyłącznie tam gdzie powinna, a więc w jelicie grubym, nie podrażniając innych części przewodu pokarmowego. Nie wchodzi w interakcje z innymi lekami. Xenna korzysta z właściwości leczniczych senesu, rośliny tropikalnej, której właściwości są znane i wykorzystywane od wieków. Xenna współdziała z naturalną florą bakteryjną jelita grubego, pod wpływem której uaktywniają się substancje czynne Xenny tzw. sennozydy. Substancje te pobudzają perystaltykę (inaczej ruchy robaczkowe) jelita grubego, przywracając jego prawidłową pracę oraz powodują zwiększenie zawartości wody w jelicie, co stwarza warunki do naturalnego i prawidłowego wypróżnienia. Xenna działa łagodnie, wyłącznie tam gdzie powinna, a więc w jelicie grubym, nie podrażniając innych części przewodu pokarmowego. Nie wchodzi w interakcje z innymi lekami. Dostępność na rynku dwóch form leku – Xenny i Xenny Extra (o podwójnej dawce składników aktywnych) – umożliwia dostosowanie dawki do indywidualnych potrzeb kobiet. Xenna sprawia, że pacjentka powinna czuć się lekko i zdrowo już po zażyciu jednej dawki. Zaparcia stają się co raz częstszym problemem naszego społeczeństwa. Często gdy mówimy o nich, używamy też innych określeń takich jak zatwardzenie czy po prostu problem z oddaniem stolca. Zaparcie to jedno z najczęstszych zaburzeń przewodu pokarmowego. Utrudniona lub nieczęsta defekacja dla wielu osób stanowi codzienny problem, którego rozwiązanie w praktyce nie okazuje się takie proste.

Dawkowanie: Zaparcia. Działanie następuje po 6-12 h. Dorosłym i dzieciom powyżej 12 roku życia jednorazowo 2 tabletki przed położeniem się spać.

Przeciwwskazania:
Niedrożność jelit, ostre stany zapalne w jamie brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego), nadwrażliwość na sennozydy, miesiączka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Nie należy stosować leków przeczyszczających przy silnych bólach brzucha, wymiotach lub zawrotach głowy, chyba, że tak zalecił lekarz. Powiadomić lekarza w przypadku krwawienia lub niemożności wypróżnienia po zażyciu środka przeczyszczającego. Nie stosować w sposób ciągły dłużej niż 7-10 dni.

Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią
– Lek nie może być stosowany w pierwszym trymestrze ciąży.
– Lek może być stosowany w ciąży jedynie ze wskazań lekarza
– W przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Brak wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną

Działania niepożądane:
– Sporadyczne przypadki kurczów żołądkowo-jelitowych.
– Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić straty elektrolitów.

Interakcje: Przy przewlekłym stosowaniu lub nadużywaniu leku możliwe jest wzmożenie działania glikozydów nasercowych, szczególnie w kombinacji z tiazydowymi środkami moczopędnymi lub sterydami.

Przedawkowanie: W przypadku przedawkowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie: Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w temperaturze pokojowej (15’C-25’C), w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jak wiadomo zwykle o prawidłowej pracy jelit mówimy, gdy jest regularne i występuje od jednego do dwóch razy dziennie. Obecnie za przedział dopuszczalny uważana jest częstotliwość oddawania od trzech stolców dziennie do trzech stolców tygodniowo. Dlatego przed pochopnym zdiagnozowaniem u siebie tzw. zaparcia, warto usytuować siebie w tym właśnie przedziale. Nie oznacza to jednak, że oddając więcej niż 3 stolce tygodniowo, problemu tak naprawdę nie ma. Sami najlepiej zdajemy sobie sprawę z tego czy np. poranny brak wypróżnienia nie jest dla nas dyskomfortem.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

4 responses »

 1. Mam lepszy środek na zatwardzenie czyli zaparcie. Kup szynke w hipermarkecie na stoisku, gdzie do wyboru jest kilkanascie jej rodzajow i zwroc uwage, zeby ekspedientka nie brala do krojenia kawalka, ktory lezy blisko szyby od Twojej strony [bo tam klada te, ktore wygladaja najlepiej i w zwiazku z tym moze to byc cos swiezego], lecz z tylu, czyli blizej od strony sprzedawcy. Tam na pewno jest wedlina przeterminowana. Jezeli zalozysz na nos ciemne okulary – znak ze masz klopoty ze wzrokiem, jest wiecej niz
  pewne, ze sprzedadza Ci cos nie pierwszej swiezosci, co w ciagu kilku godzin od spozycia wywola rozwolnienie. Skutek gwarantowany.

  Odpowiedz
 2. Nadmierna nerwowosc, poddawanie sie stresowi i brak umiejetnosci rozladowywania negatywnych emocji, przeklada sie takze na nieprawidlowosci w procesach trawiennych. Ale stres nie jest tylko winowajca bezposrednim, do zaparc przyczynia sie takze posrednio. Intensywny styl zycia, bieganie z domu do pracy, z pracy do domu, szukanie uciekajacego czasu – zycie w ciaglym pospiechu sprawia, ze nie masz czasu na normalne jedzenie, o normalnych stalych porach dnia, a przede wszystkim spokojne jedzenie. W czasie konsumpcji posilkow nalezy siedziec i dokladnie przezuwac kazdy kes.

  Odpowiedz
 3. Pomówmy teraz o… xenna i dodajmy kilka słów – Ale ta koncepcja nie bierze pod uwagę jednej ważnej rzeczy: jeśli mężczyzna rozsiewa swoje nasienie w tylu kobietach, w ilu się da, a jego potomstwo nie przeżyje, to na nic jego zabiegi. Socjobiolodzy, którzy utrzymują, że mężczyźni nie są stworzeni do bycia wiernymi, ignorują ten fakt: by mieć pewność przeżycia potomstwa, mężczyzna musi zostać i zaopiekować się kobietą i dziećmi.
  To mit, że ludzie w długotrwałych monogamicznych związkach uprawiają mniej seksu niż single – Jest dokładnie odwrotnie – mówi prof. Sanders. – Co więcej, badania wskazują, że pozamałżeńskiego seksu zasmakowało ok. 25 proc. – Co więcej, badania wskazują, że pozamałżeńskiego seksu zasmakowało ok. 25 proc. panów i 11 proc. kobiet. Większość par pozostaje więc sobie wierna. Te optymistyczne dla monogamii poglądy nie zmieniają jednak faktu, że na wieloletnie związki czyha nuda. No i po za tym może już wystarczy.

  Odpowiedz
 4. Bioprzyswajalność witamin syntetyzowanych w przewodzie pokarmowym nie może być dokładnie poznana. Witamina D powstaje w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych UV. Witamina A może powstawać w przewodzie pokarmowym z prowitamin (ß-karoten, niektóre odmienne karotenoidy), niacyna z kolei może powstawać w ustroju z tryptofanu. Jak ważną rolę w naszym organizmie spełniają witaminy, nikomu prawdpodobnie nie muszę wyjaśniać. To także oczywiste, że bez owych substancji chemicznych nie moglibyśmy w ogole żyć. Nieodpowiednie pożywienie może być najważniejszą przyczyną niedoborów witamin w organizmie człowieka. To także zaś, stanowi pierwszy krok do najróżniejszej maści niedyspozycji oraz chorób, łącznie z tymi najgroźniejszymi. Kiedy zorientujemy się w porę, iż nasza niedyspozycja posiada przyczynę w niedoborach pewien substancji odżywczych, jesteśmy w stanie temu wciąż jeszcze często łatwo zaradzić poprzez ich uzupełnienie. Naturalnie zbyt trudno byłoby zjeść od razu 30 pomarańczy dziennie, by żwawo uzupełnić niedostatek witaminy C. Witaminy to także substancje niezbędne dla zachowania zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Nazwa witamina pochodzi od łacińskiego słowa „vita”, co oznacza życie, a wprowadził ją polski uczony Kazimierz Funk w 1912 roku. Pierwszą wyizolowaną poprzez niego witaminą była tiamina, czyli witamina B1. Niektóre witaminy wykazują działanie antyoksydacyjne. Należą do nich witamina C, która występuję głównie w surowicy krwi i wnętrzu komorek, i witaminy A oraz E, występujace w blonach komórkowych. Witaminy antyoksydacyjne, chronią organizm przed negatywnym działaniem wolnych rodników, które są przyczyną występowania wielu dolegliwości (miażdżyca, dolegliwość Alzheimera, zaćma).

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: