RSS

Voltaren Emulgel – żel pomocny przy reumatyzmie i zapaleniu stawów

Posted on

Żel Voltaren Emulgel jest stosowany w reumatoidalnym zapaleniu stawów u dorosłych i dzieci. Także przydaje się przy zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, zapaleniu stawów krzyżowo-biodrowych, bólach spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi stawów, nerwobólach, napadzie dny. Reumatoidalne zapalenie stawów (rzs) dotyczy 1–2 proc. populacji.

Voltaren Emulgel – dowiedz się więcej o dostępności.

Lek stosowany również w leczeniu miejscowym urazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni, stawów w następstwie skręceń, nadwerężeń, stłuczeń; w zapaleniu kaletki maziowej, zespole bolesnego barku, zapaleniu pochewki ścięgna; zapaleniu kostnostawowym stawów obwodowych, zapaleniu okołostawowym. Proces zapalny dotyczy błony maziowej stawów, w której powstają nacieki limfocytów i komórek plazmatycznych. Błona ulega pogrubieniu i powoduje ograniczenie ruchomości stawu. W przebiegu choroby występuje osteoporoza oraz nadżerki nasad kostnych. Poprzez zmniejszenie ruchomości stawów, dochodzi do zaniku mięśni, w okolicy zmienionego chorobowo stawu. Reumatoidalne zapalenie stawów (rzs) należy do grupy chorób zwanych autoimmunologicznymi. W schorzeniu tym organizm zwraca się przeciwko samemu sobie. Obiektem „ataku” układu immunologicznego jest on sam, a dokładniej fragment przeciwciała zwany Fc. Nie znamy, niestety, przyczyn takiego stanu. Na pewno wiąże się on z uwarunkowaniami genetycznymi i, być może, z zakażeniem wirusami bądź innymi drobnoustrojami. Czynnikiem bezpośrednio wyzwalającym objawy jest czasem przebyty poród, znaczny wysiłek fizyczny, silny i długotrwały stres, uraz czy zakażenie.

Działanie: VOLTAREN EMULGEL to lek o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Przy zapaleniu stawów występuje ból i obrzęk zajętych stawów z ograniczeniem ich ruchomości. Wcześnie dochodzi do zaników mięśni międzykostnych, glistowatych i mięśni kłębu kciuka. Często występuje zajęcie ścięgien i pochewek ścięgnistych. Uszkodzenie stawu i aparatu więzadłowego powoduje charakterystyczne odgięcie łokciowe (ulnaryzację) palców ręki, podwichnięcie dłoniowe paliczków dalszych, zmiany typu „łabędziej szyjki” i „palca butonierkowego”. Powikłaniem może być również powstanie torbieli Bakera. Farmakologiczne leczenie rzs rozpoczyna się od niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Do tej grupy leków należy m.in.: kwas acetylosalicylowy, indometacyna, diklofenak czy ibuprofen. Jednak ich stosowanie wiąże się z występowaniem wielu działań niepożądanych. Mogą to być zaburzenia żołądkowo-jelitowe, odczyny alergiczne, zaburzenia pracy szpiku (i w rezultacie np. niedokrwistość), zaburzenia pracy układu nerwowego (bóle i zawroty głowy). Niekiedy (na szczęście rzadko) NLPZ wywołują krwawienia z przewodu pokarmowego oraz wrzody żołądka i dwunastnicy. W rozpoznaniu choroby pomocne bywają również badania laboratoryjne. Należy do nich między innymi określanie czynnika reumatoidalnego, który wykrywa się w 70-80%. Jest to przeciwciało skierowane przeciwko innym przeciwciałom. Jednym z najbardziej popularnych badań stwierdzających obecność tego czynnika jest odczyn lateksowy (popularnie „lateks”). Gościec przewlekle postępujący (przewlekły), to inna nazwa reumatoidalnego zapalenia stawów. To choroba autoimmunologiczna, atakująca stawy (błonę maziową, tkanki mezenchymalne). Powoduje bóle stawów, zgrubienia (guzki), ograniczenie ruchliwości, następnie niszczenie stawów, a nawet zanik mięśni. Najczęściej atakuje osoby 30-, 40-letnie, lecz także i starsze, przede wszystkim kobiety, które chorują czterokrotnie częściej niż mężczyźni. Mężczyźni z kolei bardziej od kobiet narażeni są na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Istotą choroby jest przewlekły proces zapalny błony maziowej wypełniającej wewnętrzną część stawu. Prowadzi to do zniszczenia chrząstki i powierzchni stawowych kości, uszkodzenia więzadeł, destrukcji stawów i tkanek stawowych, a w stadiach bardziej zaawansowanych do zniekształceń, a także deformacji, przykurczów i wysięków. Zaatakowane bywają palce rąk i stóp, łokcie, kolana, biodra. Rozwój choroby, ograniczającej możliwość ruchu, prowadzi do inwalidztwa.

Dawkowanie VOLTAREN EMULGEL: Chorą powierzchnię skóry 3-4 razy dziennie posmarować niewielką ilością żelu i delikatnie go wetrzeć.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

7 responses »

 1. Pod potoczna nazwa reumatyzmu kryje sie wiele dolegliwosci trudno jednoznacznie okreslic czynniki sprzyjajace ich powstaniu. Z pewnoscia zdrowiu nie sluzy:
  – zbyt duze obciazanie stawow
  – czeste marzniecie
  -przebywanie w wilgotnym srodowisku
  -bagatelizowanie innych chorob, np. anginy
  W przypadku chorob wywolanych niewlasciwie skomponowana dieta alergenami moge byc te same skladniki pokarmowe, ktore wywoluja katar sienny czy astme.

  Odpowiedz
 2. VOLTAREN jest preparatem przeznaczonym dla osob wymagajacych leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Zalecany miedzy innymi przy chorobie zwyrodnieniowej stawow, reumatyzmie tkanek miekkich oraz dnie moczowe, pourazowych i pooperacyjnych bolach, a takze przy bolesnych menstruacjach.

  Odpowiedz
 3. Dodajmy kilka słów o stawy albo dajmy sobie spokój Preparat polecany dla osób w wieku dojrzałym. Z kolei 4FLEX to ultra nowoczesny, naturalny i łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu (FORTIGEL), który działa profilaktycznie oraz regenerująco na tkankę chrzęstną. Specjalna, opatentowana technologia produkcji pozwoliła otrzymać jednorodne, zmikronizowane cząstki kolagenowe o doskonałej biodostępności. Dzięki temu preparat zostaje wchłonięty przez organizm w formie bioaktywnych peptydów, które docierają do naszych stawów i działają bezpośrednio na komórki chrzęstne (chondrocyty).
  * Stymuluje odbudowę tkanki chrzęstnej
  * Usprawnia funkcje narządu ruchu
  * Najwyższa jakość i bezpieczeństwo stosowania
  * Forma poręcznej saszetki do rozpuszczenia w wodzie lub mleku
  * Działanie potwierdzone badaniami
  Wiele innych leków i suplementów pojawia się w aptece internetowej, dlatego warto tam zaglądać. Warto też robić zakupy, bo zdecydowanie taniej niż w tradycyjnej aptece. Innym preparatem godnym uwagi może być  Bio-Uroda. Specjalnie skomponowana formuła i zawierające te składniki odpowiedzialne są za odżywianie skóry, paznokci i włosów od wewnątrz. Odpowiednia suplementacja (wzbogacenie) zapewnia stały dopływ witamin, minerałów i mikroelementów, co znakomicie wspomaga, a często nawet warunkuje powrót prawidłowej kondycji. Włosy i paznokcie nie mają zdolności do regeneracji. Nie da się też odżywić ich od zewnątrz. Trzeba więc zadbać, żeby wyrastały zdrowe już od korzenia. I to właśnie jest ciekawe Tak sądzę.

  Odpowiedz
 4. Pomówmy teraz o… stawy i dajmy sobie trochę czasu Z czasem mogą się zetrzeć, czego następstwem jest tarcie kości o kość, stan zapalny. Rezultatem tych zmian są ograniczenia ruchów i ból. Czy to cię czeka w przyszłości? Niekoniecznie, bo tempo starzenia się stawów zależy od twojego trybu życia, sposobu odżywania, nawyków. Jeśli będą dobre, stawy zachowają sprawność przez lata.
  Ruch – cudowny lek Wiele osób go nie docenia, tymczasem nie zastąpi go żadna pigułka. Umiarkowany wysiłek fizyczny, np. Jeśli będą dobre, stawy zachowają sprawność przez lata.
  Ruch – cudowny lek Wiele osób go nie docenia, tymczasem nie zastąpi go żadna pigułka. Umiarkowany wysiłek fizyczny, np. spacery, taniec, jazda na rowerze, pływanie dobrze służy stawom.
  Pobudza wydzielanie mazi. Do chrząstek, od których dobrej kondycji zależy stan stawów, nie docierają naczynia krwionośne. I to właśnie jest ciekawe Zatem….

  Odpowiedz
 5. Pomówmy teraz o… stawy i dajmy sobie trochę czasu Jest szczególnie zalecany w rehabilitacji stawu kolanowego i pleców.
  Badania przeprowadzone na amerykańskim University of Oregon wskazują, że biegający tyłem, w przeciwieństwie do tradycyjnych biegaczy, potrzebują zaledwie 80 proc. szybkości, aby osiągnąć takie same korzyści z treningu. Skuteczność tego nietypowego eksperymentu potwierdziły również eksperymenty przeprowadzone na akademii South Africa’s Stellenbosch University.

  Zaskocz zgrabną figurą!

  Ćwicz z Mel B
  Ćwicz z Mel B

  – Ponieważ od podłoża odbijamy się przednią częścią stopy, czyli zachowujemy prawidłową technikę jej stawiania: palce-pięta, unikamy garbienia się i jesteśmy zmuszeni zachować właściwą postawę – wyjaśnia James Bamber, organizator wyścigów do tyłu w Wielkiej Brytanii. – Udowodniono, że taki trening poprawia koordynację, a także szybkość reakcji – dodaje.

  Zaskocz zgrabną figurą!

  Ćwicz z Mel B
  Ćwicz z Mel B

  – Ponieważ od podłoża odbijamy się przednią częścią stopy, czyli zachowujemy prawidłową technikę jej stawiania: palce-pięta, unikamy garbienia się i jesteśmy zmuszeni zachować właściwą postawę – wyjaśnia James Bamber, organizator wyścigów do tyłu w Wielkiej Brytanii. – Udowodniono, że taki trening poprawia koordynację, a także szybkość reakcji – dodaje.
  Według jego zapewnień 100 kroków do tyłu daje takie same korzyści jak 1 tys. kroków do przodu. I to właśnie jest ciekawe Tak sądzę.

  Odpowiedz
 6. To chyba jest pozbawione sensu . Wiąże się również z erozją kości, procesami tworzenia tkanki kostnej położonej bezpośrednio pod tkanką chrzęstną, a także ze zmianami zachodzącymi w błonie maziowej i torebce stawowej. Zmianom tym mogą towarzyszyć bóle, ograniczenia funkcjonalne oraz deformacje kostne, chociaż choroba może też przez dłuższy czas pozostać bezobjawowa. Zdarza się wówczas, że rozpoznanie następuje przypadkowo podczas badania radiograficznego wykonywanego z powodów niezwiązanych ze schorzeniem. Ewentualny ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów pochodzi z wielu źródeł (sztywność mięśni, ucisk na nerwy itp.), które powinny zostać odpowiednio wcześnie rozpoznane i leczone. W Polsce, gdzie na artrozę cierpi ok. dwóch milionów osób, schorzenie to jest najczęściej występującą chorobą stawów. Nie obserwuje się ogólnych różnic w częstotliwości zachorowań między mężczyznami a kobietami, choć występują różnice związane z poszczególnymi grupami wiekowymi. Poniżej 45. roku życia większą zachorowalność zauważa się u mężczyzn, natomiast w populacji po 55. Może właśnie to pozbawione sensu jest .

  Odpowiedz
 7. Znalazłem w sieci takie informacje, że wielu chorych zmniejszą objawy reumatoidalnego zapalenia stawów za pomocą oczyszczania, najpierw stosują chlorellę a potem Immunomodulin. Ktoś stosował?

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: