RSS

Valerin max uspokoi twoje skołatane stresem nerwy

Posted on

Valerin max to lek uspokajający, chroniący przed stresem i rozluźniający. Dostępny jest bez recepty.

Valerin max znajdziesz w aptece internetowej.

Producent twierdzi, że jako pierwszy i jedyny na rynku zawiera maksymalną dawkę wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego – aż 360 mg. Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) – gatunek zbiorowy obejmujący kilka do kilkunastu (lub kilkudziesięciu zależnie od autora) gatunków (podgatunków) o podobnym działaniu leczniczym. Nazwy zwyczajowe: waleriana, baldrian, biedrzan (Pomorze), biełdrzan (Śląsk), kocia trawa, odolan, stoniebo. W naturze (bylina), jako uprawna dwuletnia. Występuje w całej Eurazji z wyjątkiem stref arktycznych i pustynnych. Uprawiany i dziczejący w Ameryce Północnej. W Polsce pospolity. Stres jest definiowany w psychologii jako dynamiczna relacja adaptacyjna pomiędzy możliwościami jednostki, a wymogami sytuacji (stresorem; bodźcem awersyjnym charakteryzująca się brakiem równowagi. Podejmowanie zachowań zaradczych jest próbą przywrócenia równowagi. Wskazany do stosowania w łagodnych stanach napięcia nerwowego i niepokoju. Kozłek lekarski skutecznie niweluje poziom odczuwanego stresu bez uszczerbku dla koncentracji. Korzenie o grubości nie mniejszej niż 3 mm oraz kłącze od 2-3 cm grubości. Zbioru dokonuje się późną jesienią lub lepiej wczesną wiosną, gdy w korzeniu jest najwięcej. zmagazynowanych A v substancji. Oczyszczone korzenie przepłukuje się pod wodą, kraje na drobne części i suszy w temperaturze do 40° C. Najważniejszym aktywnym związkiem tego surowca jest olejek lotny, a takie kwas izowalerianowy, kwasy organiczne i inne substancje-nadające mu tak swoisty zapach i leczniczy wpływ na organizm. Korzeń kozłka lekarskiego działa uspokajająco na cały układ nerwowy, rozkurczowo, przeciwepileptycznie, znosi wzdęcia, nadmierną fermentację i dolegliwości tego układu, zwłaszcza pochodzenia nerwicowego. Surowca tego używa się w postaci naparu, a najczęściej w postaci nalewek (krople walerianowe) lub innych gotowych preparatów i mieszanek ziołowych.
Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 360 mg wyciągu wodno-alkoholowego z korzenia kozłka, suchego (Valerianae radicis extractum hydroalcoholicum siccum, 8-11:1) w połączeniu z nośnikami (30 %).

Jak wiadomo w terminologii medycznej, stres jest zaburzeniem homeostazy spowodowanym czynnikiem fizycznym lub psychologicznym. Czynnikami powodującymi stres mogą być czynniki umysłowe, fizjologiczne, anatomiczne lub fizyczne. Stres jest zjawiskiem biologicznym, stanowiącym reakcję organizmu na jakiekolwiek stawiane mu wymagania: fizyczne lub psychiczne. Pojęciem stres określa się wszystkie bodźce, które zmieniają stopień gotowości człowieka do działania. Stres może być spowodowany czynnikami umysłowymi, fizjologicznymi, anatomicznymi lub fizycznymi. Osoba odczuwająca stres jest pobudzona emocjonalnie, ma przyspieszoną akcje serca, wyższe ciśnienie krwi, przyspieszony oddech, odczuwa suchość w ustach, na ciele pojawia się gęsia skórka, następuje wzrost stężenia cukru we krwi. Są trzy typy reakcji na stres:
Dystres jest reakcją organizmu na zagrożenie, utrudnienie lub niemożność realizacji ważnych celów i zadań człowieka, pojawia się w momencie zadziałania bodźca, czyli stresora. Eustres to stres pozytywnie mobilizujący do działania. Neustres to bodziec dla danej osoby neutralny w działaniu, chociaż dla innych bywa on eustresowy lub dystresowy

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

10 responses »

 1. Kozłek lekarski – ziele to ma wlasciwosci przywracania przejrzystosci umyslu, jak rowniez trzezwosci osadu. W diagnostyce chinskiej mowimy o oczyszczaniu kanalow serca. Stosowany jest on i skuteczny w leczeniu nastepstw szoku i w nerwicach. Nastepstwem doznanego szoku – urazu psychicznego jest przeniesienie pewnych bolesnych doznan ze swiadomosci do podswiadomosci. Jest to obrona organizmu, ktory uznaje ze dany fakt jest zbyt bolesny by swiadomosc mogla sobie z tym poradzic (dlatego na przyklad mdlejemy z bolu). „Bomba” negatywnych, nieuswiadomionych przezyc stanowi podloze wielu zachowan nerwicowych, a takze naglych atakow paniki; nierzadko takze dziwnych atakow padaczkowych lub pseudopadaczkowych (bez podloza organicznego). Jakis bodziec, podobny do tego z przeszlosci, jest w stanie uwolnic te „bombe” – i reagujemy niewspolmiernie do obecnej sytuacji. Przyjmowanie kozlka sprzyja uswiadamianiu i przenoszeniu tych informacji na powrot do swiadomosci. Jest pomoca a czasami wrecz alternatywa dla srodkow przeciwpsychotycznych lub srodkow przeciwdepresyjnych. Sklonnosci do roznego rodzaju skurczow, a takze palpitacji serca to rowniez wskazanie do stosowania kozlka. Oczywiscie, podobnie jak dziurawiec stosujemy waleriane takze w mieszankach, przez odpowiednio dluga ilosc czasu. Przecietna dawka nalewki walerianowej (dostepnej w aptekach lub zielarniach) to 3 razy dziennie po 20-40 kropli

  Odpowiedz
 2. Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam . Och… bo tak ogólnie – nie da się o tym poważnie myśleć.

  Odpowiedz
 3. valerin – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. Są skuteczne, bo naśladują działanie żeńskich hormonów. Fitoestrogeny znajdują się w preparatach z soi (Femestra, Menoplant, Menostat groniastej (Menofem). W aptekach można też dostać środki łączące działanie obu roślin (Naturapia Menopauza).
  Witaminy. W zestawach dla kobiet, które przekwitają, nie może zabraknąć witamin z grupy B, E, D i wapnia. W zestawach dla kobiet, które przekwitają, nie może zabraknąć witamin z grupy B, E, D i wapnia. Zmniejszają one ryzyko chorób krążenia i serca oraz wzmacniają kości.
  Środki ułatwiające zasypianie. Mogą to być i herbatki, zawierające np. kozłek, chmiel czy melisę, jak i ziołowe leki działające wyciszająco (Relane, Calmina, Persen, Kalms, Valerin, Lekosen, Hova, Seni-Max).
  – Soyfem – łagodzi objawy przekwitania. A własnie to chyba nie ma sensu… Tak uważam.

  Odpowiedz
 4. valerin – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. W naturze (bylina), jako uprawna dwuletnia. Występuje w całej Eurazji z wyjątkiem stref arktycznych i pustynnych. Uprawiany i dziczejący w Ameryce Północnej. W Polsce pospolity. Stres jest definiowany w psychologii jako dynamiczna relacja adaptacyjna pomiędzy możliwościami jednostki, a wymogami sytuacji (stresorem; bodźcem awersyjnym charakteryzująca się brakiem równowagi. Podejmowanie zachowań zaradczych jest próbą przywrócenia równowagi. W Polsce pospolity. Stres jest definiowany w psychologii jako dynamiczna relacja adaptacyjna pomiędzy możliwościami jednostki, a wymogami sytuacji (stresorem; bodźcem awersyjnym charakteryzująca się brakiem równowagi. Podejmowanie zachowań zaradczych jest próbą przywrócenia równowagi. Wskazany do stosowania w łagodnych stanach napięcia nerwowego i niepokoju. Kozłek lekarski skutecznie niweluje poziom odczuwanego stresu bez uszczerbku dla koncentracji. No a tak po przy okazji to tyle.

  Odpowiedz
 5. To się kupy nie trzyma Zatem więc.Co chyba może jest pozbawione sensu Tak uważam.

  Odpowiedz
 6. valerin warto coś powiedzieć. Są skuteczne, bo naśladują działanie żeńskich hormonów. Fitoestrogeny znajdują się w preparatach z soi (Femestra, Menoplant, Menostat groniastej (Menofem). W aptekach można też dostać środki łączące działanie obu roślin (Naturapia Menopauza).
  Witaminy. W zestawach dla kobiet, które przekwitają, nie może zabraknąć witamin z grupy B, E, D i wapnia. Zmniejszają one ryzyko chorób krążenia i serca oraz wzmacniają kości.
  Witaminy. W zestawach dla kobiet, które przekwitają, nie może zabraknąć witamin z grupy B, E, D i wapnia. Zmniejszają one ryzyko chorób krążenia i serca oraz wzmacniają kości.
  Środki ułatwiające zasypianie. Mogą to być i herbatki, zawierające np. kozłek, chmiel czy melisę, jak i ziołowe leki działające wyciszająco (Relane, Calmina, Persen, Kalms, Valerin, Lekosen, Hova, Seni-Max). No i po za tym dajmy sobie spokój z tym.

  Odpowiedz
 7. Powiedzmy kilka słów o tym valerin albo i o czym innym Przysadka mózgowa zwalnia więc tempo. Zamknięty rozdział Skutkiem powolniejszej pracy przysadki mózgowej są coraz niższe stężenia hormonów płciowych i coraz częstsze cykle bezowulacyjne. Z czasem jajniki przestają uwalniać dojrzałe komórki jajowe i kobieta przestaje miesiączkować – traci więc zdolność do zajścia w ciążę. Ostatnia miesiączka w życiu kobiety, po której przez kolejnych 12 miesięcy nie dochodzi do krwawienia, to menopauza. Ostatnia miesiączka w życiu kobiety, po której przez kolejnych 12 miesięcy nie dochodzi do krwawienia, to menopauza. Klimakterium i przekwitanie oznaczają zaś kilka lat przed i po menopauzie, w czasie których dochodzi do określonych zmian w organizmie kobiety. Ponieważ menopauza związana jest z gospodarką hormonalną organizmu, u każdej z nas może wystąpić w innym czasie. Zazwyczaj dzieje się to między 45. a 55. rokiem życia. Ech.. bajde łej jak mówią angole – nie da się o tym poważnie myśleć.

  Odpowiedz
 8. jesli przez ten lek pisze sie pozniej takie bzdurne komentarze, to ja podziekuje.

  Odpowiedz
 9. To strona zrobiona z automatu w celach reklamowych, dlatego takie głupoty tu są popisane. Sam valerin nie jest zły, a wiem coś o tym, gdyż stosowałem niegdyś znacznie mocniejsze środki na receptę. Wadą jest cena – ponad 10zł za 10 tabletek – a spójrzcie na dawkowanie..

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: