RSS

Mucosolvan w syropie także zawiera w składzie ambroksol

Posted on

Mucosolvan to lek o silnym działaniu wykrztuśnym, który przyspiesza transport śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość oraz zwiększa aktywność rzęsek nabłonka oddechowego. Pomocny gdy jesteś przeziębiona.

Postać: Syrop – (30 mg/5 ml) – flakon 100 ml.

Skład: mucosolvan zawiera ambroksol. Ambroksol (po łacinie ambroxol) to organiczny związek chemiczny, lek mukolityczny, który działa przez zwiększenie ilości i zmniejszenie lepkości śluzu. Stosowany w leczeniu stanów chorobowych z produkcją lepkiego śluzu w drogach oddechowych. Jest czynnym metabolitem bromheksyny, działa od niej jednak znacznie silniej.

Wskazania: Lek mukolityczny w chorobach oskrzeli z gęstą,, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie ucha środkowego, zapalenie krtani, zapalenie zatok obocznych nosa.

Działanie: MUCOSOLVAN o silnym działaniu wykrztuśnym. Przyspiesza transport śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość oraz zwiększa aktywność rzęsek nabłonka oddechowego.

Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 10 ml 2 razy dziennie. Dzieci 6-12 rok życia 5 ml 2-3 razy dziennie; dzieci 2-6 rok życia 2.5 ml 3 razy dziennie; dzieci 1-2 rok życia 2.5 ml 2 razy dziennie.
Wiek (lata) Dzienna dawka

Dzieci 1 – 2

2 x 2,5 ml

Dzieci 2 – 6

3 x 2,5 ml

Dzieci 6 – 12

2 – 3 x 5 ml

Powyżej 12 i dorośli

2 x 10 ml
Uwaga:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zależnie czy kaszlowi towarzyszy odkrztuszanie śluzu lub ropy wyróżniamy dwa rodzaje kaszlu: suchy i mokry. Jest to częsty objaw chorobowy. Podczas kaszlu następuje gwałtowne wyrzucenie powietrza zawartego w płucach. Wskutek tego powietrze zostaje wydalone z dużym przyspieszeniem, które pozwala porwać ze sobą cząstki ciał obcych, znajdujących się w drogach oddechowych, lub zalegającej wydzieliny w oskrzelach. Szybkość, jaką nabiera strumień wyrzuconego powietrza podczas kaszlu, dochodzi w oskrzelach do 30 m/s, w krtani nawet od 50 do 120 m/s. Suchy kaszel jest bardzo charakterystyczny dla przebytych infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych, w których mimo wyleczenia może się utrzymywać nawet do 4 tygodni od końca choroby ze względu uszkodzenie błony śluzowej górnych dróg oddechowych i drażnienie zakończeń nerwowych mieszczących się w tej błonie. Niemal zawsze konieczne są badania mające na celu ustalić podłoże wystąpienia kaszlu oraz istnienie ewentualnych dolegliwości towarzyszących. Chodzi tutaj o badanie podmiotowe i przedmiotowe, a czasem także badania dodatkowe. Doświadczony lekarz często jest w stanie określić przyczynę kaszlu po zebraniu dokładnego wywiadu oraz przebadaniu chorego – obejrzeniu przy pomocy szpatułki gardła i migdałków, osłuchaniu płuc w poszukiwaniu fenomenów osłuchowych takich jak np. świsty, furczenia czy rzężenia. Ważny jest stan ogólny pacjenta – temperatura ciała, samopoczucie oraz sam wygląd, który zwłaszcza w przypadku ciężkich chorób wzbudza niepokój lekarza i skłania do zarządzenia badań dodatkowych. Do najczęstszych należą zdjęcia rentgenowskie – RTG płuc, a także badania krwi – przede wszystkim morfologia, OB, CRP i inne. Częstą przyczyną kaszlu jest przeziębienie (ostre zapalenie nosa i gardła), zapalenie oskrzeli lub zapalenie krtani. W pierwszej fazie przeziębienia dochodzi do podrażnienia gardła, przy czym śluz nie jest odkrztuszany. Po kilku dniach wraz z kaszlem zostaje odkrztuszana wydzielina, która ma żółtawy kolor. Kaszlowi w przebiegu przeziębienia towarzyszą również inne objawy, takie jak gorączka, ból głowy i mięśni, katar lub chrypka.Częsty kaszel zazwyczaj wskazuje na obecność choroby. Wiele wirusów i bakterii korzyści ewolucyjnie powodując hosta na kaszel, który pozwala na rozprzestrzenianie się choroby na nowe komputery. Większość czasu, kaszel spowodowany jest infekcja dróg oddechowych , ale mogą być wywołane przez duszenie, palenie tytoniu , zanieczyszczenia powietrza , [ 1 ] astma , choroba refluksowa przełyku , post-nosa kroplówki , przewlekłe zapalenie oskrzeli , nowotwory płuc, niewydolności serca i leki, takie jak inhibitory ACE .
Leczenie powinno skupić się na przyczyny, na przykład, zaprzestanie palenia tytoniu lub przerwanie inhibitorów ACE. Niektórzy ludzie mogą być spokojni o poważnych chorób i reasekuracyjnej mogą wystarczyć. tłumiących kaszel , takie jak kodeina czy dekstrometorfan są często wymagane, ale wykazano, że mają niewielki wpływ. [ potrzebne źródło ] Inne metody leczenia mogą być wymierzone dróg oddechowych zapalenie lub mogą promować odkrztuszanie śluzu . Ponieważ jest to naturalny odruch ochronny, tłumienia odruchu kaszlu może mieć negatywne skutki. Kaszel może być wynikiem infekcji dróg oddechowych , takich jak przeziębienie , zapalenie płuc , krztusiec czy gruźlicę . W większości przypadków, kaszel ostry, tj. kaszel krótszy niż 3 tygodnie, to ze względu na przeziębienie. [ 6 ] U ludzi z normalnego zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej, gruźlica jest rzadkim znaleźć. Krztusiec jest coraz częściej uznawany za przyczyną kłopotliwych kaszel u dorosłych.
Po infekcji wirusowej jest wyczyszczone, człowiek może pozostać postinfectious kaszel. To zwykle jest suchy, suchy kaszel, który nie produkuje śluz. Objawy mogą obejmować uczucie ucisku w klatce piersiowej, i drapanie w płucach. Ten kaszel często mogą utrzymywać się tygodniami po chorobie. Przyczyną kaszlu może być zapalenie podobnym do obserwowanego w powtarzających się zaburzeń stresowych, takich jak zespół cieśni nadgarstka. Powtarzanie kaszel powoduje zapalenie, które powoduje dyskomfort, który z kolei produkuje więcej kaszel tworząc zamkniętą pętlę. Postinfectious kaszel zazwyczaj nie reaguje na tradycyjne metody leczenia kaszlu. Leczenie polega na każdej lek przeciwzapalny w leczeniu stanu zapalnego, a kaszel tłumiące w celu zmniejszenia częstości występowania kaszlu, aż stan zapalny zniknął. Zapalenie może zwiększyć wrażliwość na innych istniejących problemów, takich jak alergie, i leczenia innych przyczyn kaszlu (np. wykorzystanie oczyszczacz powietrza lub leki alergia) mogą przyspieszyć odzyskiwania. Lek rozszerzający oskrzela, który pomaga otworzyć się dróg oddechowych, może również pomóc w leczeniu tego typu kaszel.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: