RSS

Kilka środków na prostatę

Posted on

Poniżej prezentujemy zestawienie kilku środków na prostatę. Warto zapoznać się z opisami by poznać ich sposób działania.

 

1. DOPPELHERZ AKTIV NA PROSTATĘ

Skład
Olej z pestek dyni (Cucurbita pepo), olej z siemienia lnianego (Linum usitatissimum), sproszkowane liście pokrzywy (Urtica doica), D-alfa-tokoferol (wit. E), tlenek cynku, siarczan manganu, selenian sodu (źródło selenu); żelatyna, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność), mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (nośnik), sorbitol (substancja utrzymująca wilgotność), lecytyna sojowa, tlenki i wodorotlenki żelaza (barwniki), wosk pszczeli (substancja przeciwzbrylająca). Informacja dla chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,01 ww (wymiennika węglowodanowego).
Sposób użycia
Zażywać jedną kapsułkę dziennie podczas posiłku lub zaraz po posiłku, popijając wystarczającą ilością płynu. Nie rozgryzać.
Zastosowanie
Składniki preparatu wspomagają funkcjonowanie prostaty oraz regulują rytm oddawania moczu. Preparat zalecany dla mężczyzn po 40.
Działanie

DOPPELHERZ AKTIV NA PROSTATĘ zawiera specjalnie dobraną kombinację 6 składników ziołowych i mineralno-witaminowych o korzystnym działaniu na gruczoł prostaty oraz pęcherz i przewody moczowe.

Olej z pestek dyni wykazuje korzystne, ochronne działanie na komórki prostaty. Beta-sitosterole zawarte w oleju z pestek dyni wpływają na obniżenie zawartości prostaglandyn w tkance gruczołu krokowego, co odgrywa ważną rolę w regulacji procesów zapalnych zachodzących na poziomie komórkowym.
Stwierdzono, że mężczyźni w krajach bałkańskich, gdzie spożywa się znaczne ilości nasion dyni, znacznie rzadziej cierpią na przerost gruczołu krokowego.

Składniki zawarte w pokrzywie poprawiają rytm oddawania moczu oraz działają oczyszczająco i regenerująco na komórki układu moczowego.

Olej z siemienia lnianego stanowi bogate źródło ALA (kwasu alfa-linolenowego) i lignanów . ALA jest jednym z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, wpływających pozytywnie na metabolizm męskich hormonów płciowych. ALA blokuje przetwarzanie testosteronu w dihydrotestosteron, co sprzyja utrzymaniu prawidłowego stanu prostaty, szczególnie u mężczyzn po 40. Lignany są fitohormonami o korzystnym wpływie na metabolizm tłuszczy i funkcjonowanie prostaty.

Witamina E, mangan i selen pełnią istotną rolę w funkcjonowaniu męskiego układu rozrodczego. Chronią komórki prostaty i układu moczowo-płciowego przed zmianami wywołanymi przez procesy starzenia i wolne rodniki. Selen – poprzez poprawę ruchliwości plemników – wpływa na płodność u mężczyzn.

Składniki preparatu wykazują działanie synergistyczne (wzmacniające się). Ich działanie jest wielotorowe:
pomagają utrzymać prawidłowy stan gruczołu prostaty
regulują rytm oddawania moczu
sprzyjają regeneracji komórek układu moczowo-płciowego
chronią komórki przed zmianami wywołanymi procesami starzenia
pozwalają zachować pełnię funkcji seksualnych u mężczyzn po 40.

Dla zachowania prawidłowego stanu prostaty zaleca się stosowanie diety o obniżonym poziomie cholesterolu, ze zwiększoną ilością warzyw, ryb (w szczególności tłustych ryb morskich) i oleju z siemienia lnianego. Korzystną rolę odgrywa również prowadzenie aktywnego trybu życia oraz ograniczenie stosowania używek.

2. LIGUNIN lignany lniane

Skład
mielone siemię lniane, lignany lniane. Składniki otoczki: żelatyna, dwutlenek tytanu, azorubina (barwnik), błękit patentowy V (barwnik).
Jedna dzienna porcja (2 kapsułki) zawiera 50 mg lignanów lnianych.
Dawkowanie
1-2 kapsułki dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Wskazania
preparat polecany jest w celu uzupełnienia fitoestrogenów w diecie kobiet w wieku okołomenopauzalnym oraz mężczyzn pragnących utrzymać prawidłowe funkcjonowanie prostaty.
Opis
LIGUNIN lignany lniane suplement diety, są jednym z rodzajów FITOESTROGENÓW, naturalnych roślinnych związków, podobnych w budowie i działaniu do estrogenów. Związki te mają zdolność do regulacji poziomu hormonów w organizmie. Mogą zarówno hamować nadmierną ich aktywność jak i uzupełniać ich niedobory. Ze względu na te właściwości, polecane są szczególnie kobietom w okresie menopauzy. Dzięki zdolności do ograniczania przemian testosteronu, lignany wpływają korzystnie na funkcjonowanie prostaty u mężczyzn. Ponadto lignany lniane są bardzo silnymi antyoksydantami wspomagającymi walkę z procesami starzenia się organizmu.

 

3. MAXIPROST

Skład
wyciąg z nasion dyni – 150 mg
wyciąg z owoców jałowca – 100 mg
wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego – 50 mg

Substancje dodatkowe:
celuloza mikrokrystaliczna (sub. wypełniająca),
kwasy tłuszczowe (nośnik),
sól sodowa karboksymetylocelulozy (sub. wypełniająca),
stearynian magnezu (nośnik),
hydroksypropylometyloceluloza (sub. do stosowania na powierzchnię),
dwutlenek tytanu,
tlenek żelaza (barwniki).
Dawkowanie
Dorośli 1 – 2 tabletki dziennie. Najlepiej stosować podczas posiłku, popijając wodą.
Preparat przeznaczony jest dla mężczyzn po 40. roku życia w celu wspomagania prawidłowego stanu gruczołu krokowego (prostaty).

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Opis
W każdym wieku wskazana jest troska o zdrowie. Istnieje jednak szczególny okres w życiu mężczyzny, w którym konieczne staje się podjęcie właściwych działań profilaktycznych, by zachować komfort i radość życia przez wiele lat. Nie możemy powstrzymać upływającego czasu, ale korzystając z zasobów natury, możemy ograniczyć do minimum jego ujemne następstwa.

Pojawiające się u mężczyzn po 40. roku życia zmiany związane z powiększeniem się gruczołu krokowego (prostaty) wpływają na jakość życia, często zmuszając do gruntownej modyfikacji dotychczasowych przyzwyczajeń. Konieczność natychmiastowego oddawania moczu na skutek intensywnego parcia prowadzi do unikania wyjść z domu i przebywania w towarzystwie, a także rezygnacji z zainteresowań i upodobań. Często dochodzi do obniżenia poziomu libido i zaburzenia życia seksualnego mężczyzn.

Dyskomfort podczas oddawania moczu, m.in. wydłużenie czasu, zwężenie i przerywanie strumienia moczu czy potrzeba częstego oddawania moczu, są bezpośrednio związane ze zmianami dotyczącymi prostaty. Powiększający się gruczoł krokowy powoduje ucisk i zwężenie światła cewki moczowej, utrudniając tym samym oddawanie moczu. Tego typu zmiany niestety nie ograniczają się tylko do obszaru cewki moczowej, powodują również pogrubienie ścianek pęcherza moczowego, który stara się pokonać przeszkody w oddawaniu moczu. Z czasem obserwuje się także zaleganie moczu w pęcherzu i zwiększającą się podatność na osłabienie moczowych.

Wzrastająca częstość występowania nieprawidłowego funkcjonowania prostaty związana jest z wydłużającym się życiem mężczyzn i zmianami aktywności hormonalnej gruczołu krokowego. Za główny powód tego typu problemów uważana jest redukcja hormonu męskiego testosteronu do dihydrotestosteronu, który jest przyczyną namnażania się komórek prostaty.

Postęp w dziedzinie farmacji, szczególnie w badaniach nad surowcami roślinnymi, pozwolił na naukowe udowodnienie korzystnego wpływu wyciągu z nasion dyni (Cucurbita pepo) na stan gruczołu krokowego. Stosowany już w medycynie tradycyjnej okazuje się skuteczny w utrzymaniu prawidłowej kondycji prostaty. Najważniejszą rolę odgrywa zawarta w nasionach frakcja lipidowo-sterolowa, głównie beta-sitosterol oraz kwasy tłuszczowe. Działanie wyciągu z nasion dyni polega na hamowaniu przemiany testosteronu w dihydrotestosteron i zapobieganiu wiązania go z receptorami androgenowymi w komórkach prostaty na skutek unieczynnienia enzymu 5 alfa-reduktazy. Efektem tego działania jest złagodzenie dotychczasowego dyskomfortu. Ponadto wyciąg z nasion dyni wpływa tonizująco na błonę śluzową pęcherza moczowego. Zmniejsza zaleganie moczu w pęcherzu oraz ułatwia jego opróżnianie.

Kompleksowe działanie preparatu zapewnia obecność wyciągów z jałowca i mniszka, które ułatwiają oddawanie moczu i pomagają złagodzić towarzyszący dyskomfort. Jałowiec jest nie tylko przyprawą, ale również wpływa korzystnie na układ moczowy człowieka. Korzeń mniszka już w medycynie tradycyjnej pomagał w zachowaniu funkcji układu moczowego. Substancje zawarte w wyciągach wykazują działanie moczopędne – zwiększają ilość wydalanego moczu dzięki czemu ułatwiają jego oddawanie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn, firma Naturell wprowadziła preparat Maxiprost, zawierający wyciąg z nasion dyni, owoców jałowca i korzenia mniszka. Zawarte w wyciągach bogactwo naturalnych składników pozwoli mężczyznom po 40. roku życia należycie zatroszczyć się o własne zdrowie, pomagając utrzymać prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego. Dzięki preparatowi Maxiprost „męski problem” nie musi Cię dotknąć.

4. POLDANEN

Skład
1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu z kory śliwy afrykańskiej (Pygei africani cortex extractum) co odpowiada 6 mg b-sitosterolu. Substancje pomocnicze: fosforan wapnia, sacharoza, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, talk, methocel E15, polietylenoglikol 6000, żółcień pomarańczowa Lak E110, dwutlenek tytanu E171.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, Poldanen może powodować działania niepożądane. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych.
Dawkowanie
O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się 2 razy dziennie po 2 tabletki przed jedzeniem przez co najmniej 4 tygodnie. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.
Stosowanie innych leków
Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.
Ciąża i karmienie piersią
Preparat do stosowania wyłącznie u mężczyzn.
Stosowanie u dzieci
Nie stosuje się u dzieci.
Zanim zastosuje się
Przed zażyciem leku wskazana jest konsultacja urologiczna. Podczas stosowania leku należy pamiętać o regularnych badaniach urologicznych.
Zastosowanie
Poldanen jest lekiem zawierającym wyciąg z kory śliwy afrykańskiej. Ułatwia oddawanie moczu, zmniejsza częstość oddawania moczu, a także zmniejsza objętość moczu zalegającego u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (prostaty). Przyjmuje się, że za działanie farmakologiczne odpowiada kompleks lipidowo-sterolowy, którego głównym składnikiem aktywnym jest b-sitosterol. Działanie tłumaczy się antagonistycznym wpływem sitosterolu na receptory androgenne oraz działaniem regenerującym na komórki nabłonka gruczołu krokowego i gruczołów okołocewkowych. Ponadto kompleks lipidowo-sterolowy korzystnie wpływa na metabolizm tkanki stercza poprzez zahamowanie stymulacji zrębu gruczołowego i hiperplastycznego nabłonka. Preparat stosuje się wyłącznie u mężczyzn w trudnościach z oddawaniem moczu spowodowanych łagodnym przerostem stercza (prostaty).

5. PROSTACARE PLUS

Skład
1 tabletka zawiera: wyciąg z drzewa Muira Puama, wyciąg z liści pokrzywy zwyczajnej, wyciąg z nasion dyni zwyczajnej, wyciąg z korzenia żeń-szenia, witaminę E , witaminę B6
Stosowanie
Preparat zalecany dla mężczyzn w celu wspomagania dobrej kondycji prostaty i układu moczowo- płciowego.
Działanie

PROSTACARE PLUS:
wspomaga prawidłowe funkcjonowanie prostaty
niweluje dyskomfort związany z oddawaniem moczu
wspomaga sprawność seksualną mężczyzn

6. PROSTALONG COMPLEX

Skład
Jedna kapsułka preparatu Prostalong zawiera: olej z pestek dyni — 350 mg, olej rybi – 100 mg, wyciąg z owoców palmy sabalowej 50 mg, cynk (glukonian cynku — 3,75 mg (25% *), likopen — 2,5 mg (składnik ekstraktu z pomidorów), witamina B — 2 mg (100%*) oraz olej sojowy dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), glicerol, żelatyna, tlenek żelaza czerwony i tlenek żelaza czarny (barwniki).
Dawkowanie
1 do 2 kapsułek dziennie, podczas lub po posiłku. Popijać wodą.
Zastosowanie
Składniki czynne preparatu Prostalong działają wielotorowo:
normalizują procesy oddawania moczu u mężczyzn,
pomagają utrzymać prawidłowy stan gruczołu krokowego,
chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodnik6w,
działają ochronnie na układ sercowo-naczyniowy i odpornościowy,
uzupełniają dietę w witaminę B oraz cynk.
Działanie
Palma sabalowa (Saw palmetto) – pochodząca z Ameryki Płn. zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie kwas oleinowy), oraz nasycone kwasy tłuszczowe (laurynowy mirystynowy, palmitynowy) i fitosterole (?-sitosterol, stigmasterol, cycloartenoi, lupeol, lupenon oraz 24- metylo-cycloartenol). Normalizują one funkcje gruczołu krokowego i wykazują korzystne działanie w przypadku powiększenia tego gruczołu.

Olej z pestek dyni — z uwagi na skład chemiczny charakteryzuje się dużymi walorami zdrowotnymi. Zawiera fitosterole (beta-sitoserol, skwalen, phytosterinen, citulin, cucurbitin) niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do budowy hormonów, ścian komórkowych, a także witaminy E, B1, B2, B6, A, C, D oraz składniki mineralne głównie cynk i selen. Frakcja lipidowa oleju z pestek dyni działa korzystnie na komórki nabłonka gruczołu krokowego oraz gruczołów okołocewkowych.

Likopen związek zaliczany do grupy karotenoidów. Wykazuje większą aktywność antyoksydacyjną niż beta karoten. Chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Olej rybi — jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega- 3, które wzmacniają układ sercowo-naczyniowy oraz odpornościowy

Cynk — jest składnikiem wielu enzymów. Bierze udział w syntezie białek ustrojowych i kwasów nukleinowych. Odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu prostaty

Witamina B spełnia wiele ważnych funkcji w organizmie. Uczestniczy w tworzeniu związków białkowych, takich jak enzymy czy hormony. Korzystnie wpływa na układ nerwowy Bierze udział w powstawaniu prostaglandyn, reguluje ciśnienia krwi, skurcze mięśni, pracę serca.

7. PROSTAMOL UNO

Dawkowanie
1 kapsułka dziennie. Preparat przyjmować po posiłku popijając niewielką ilością płynu.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
Działania niepożądane
Rzadko występujące zaburzenia żołądkowe.
Wskazania
I i II stadium przerostu gruczołu krokowego. Zaburzenia oddawania moczu przy łagodnym przeroście gruczołu krokowego. Zaleganie moczu z objawami zapalenia pęcherza.
Działanie
Składniki wyciągu z owoców Sabalis serrulata wykazują działanie antyandrogenne. Powodują unieczynnienie 5-alfa reduktazy katalizującej przemianę testosteronu do dihydrotestosteronu oraz hamowanie aktywności aromatazy, biorącej udział w przemianie testosteronu do estrogenu. Preparat posiada także właściwości przeciwwysiękowe i przeciwzapalne. Obniża napięcie mięśni gładkich dróg moczowych, zmniejszając obrzęki, przekrwienie szyi pęcherza moczowego, poprawiając elastyczność tkanki gruczołu krokowego i drożność pęcherza.

 

Jeszcze kilka słów na temat samej prostaty. Gruczoł krokowy, stercz (łac. prostata) – nieparzysty narząd mieśniowo-gruczołowy. Może być częścia składową męskiego układu płciowego. Sklada się z dwóch platów: lewego oraz prawego, połączonych węziną. Niestale występuje płat środkowy. Ksztalt prostaty może być porownywany do kształtu kasztana jadalnego (spłaszczony stożek). Gruczol sterczowy może być otoczony mocną torebką z mięśni gładkich, kurcza się one podczas ejakulacji. Stercz, inaczej prostata, to również gruczol wielkości kasztana umiejscowiony poniżej pęcherza moczowego. Ze wzgledu na funkcję bliższy może być układowi płciowemu niż moczowemu: jego wydzielina wchodzi w skład spermy oraz umożliwia plemnikom poruszanie sie. A związek z układem moczowym wynika z położenia – poprzez środek gruczolu przebiega bowiem cewka moczowa. Niektorzy mężczyźni bardzo długo w ogóle powinny nie zdawać sobie sprawy z jego istnienia. Niestety po pięćdziesiątce większość z nich dowiaduje się o prostacie za sprawa przykrych dolegliwości. Gruczoł wytwarza wydzieline, która za pomocą przewodzików zostaje odprowadzona w kierunku cewki moczowej. W czasie ejakulacji mięśniówka organu kurczy się oraz wyciska wydzielinę do światła cewki moczowej na zewnątrz. Substancja wytwarzana poprzez prostatę może być białą, mętną cieczą o charakterystycznym zapachu. Wchodzi w sklad spermy służąc za środowisko, w którym zostaja zawieszone plemniki. Posiada zasadowy odczyn, dzięki czemu nie jedynie umożliwia przeżycie meskim komórkom rozrodczym, ale również wspomaga ich ruchliwość i dojrzewanie. Przerost gruczolu krokowego, czyli przerost prostaty, to również czesta choroba panów w wieku dojrzałym. Cierpi na nią co najmniej połowa mężczyzn po 50. W przypadku zauważenia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów należy zażywać substancje, które zmniejszają przerost gruczolu oraz zwiększają elastyczność jego ścian. Przykładowym produktem może być Himplasia (wspomagająco oraz zapobiegawczo). Prostata oraz jej objawy m.in. te związane z oddawaniem moczu oraz potencją, zaburzają komfort życia wielu mężczyzn na calym świecie. Dodatkowo, ryzyko przerostu gruczołu krokowego oraz groźba raka prostaty wyzwala mocny stres, który wpływa negatywnie na ogólny stan zdrowia oraz często paraliżuje codzienną aktywność. Położony może być poniżej pecherza moczowego w miednicy mniejszej. Poprzez jego miąższ przebiega sekcja sterczowa cewki moczowej (dlatego kiedy dochodzi do jego przerostu, na skutek mechanicznego ucisku cewki moczowej pojawiają się problemy z oddawaniem moczu i inkontynencja). Wydzielina prostaty to również mętna, biaława ciecz o zasadowym odczynie oraz charakterystycznym zapachu (to ona nadaje zapach spermie), w niej zawieszone są plemniki. Z wiekiem kiedy w organizmie mężczyzny zmniejsza się produkcja męskich hormonow – androgenów , gruczoł zaczyna się powiększać. Powoduje to również ucisk na cewkę moczowa oraz zwężenie jej światła. To również najważniejszy powod przy oddawaniu moczu. W skrajnych przypadkach może także całkowicie dojść do zatrzymania moczu. Rozrośnięty stercz utrudnia całkowite wyprożnienie pęcherza moczowego. Zaleganie w nim moczu może być też przyczyna nawracających infekcji, a w dalszej konsekwencji prowadzić do zaburzenia pracy nerek. Większość przypadkow łagodnego rozrostu prostaty można poprzestać na leczeniu farmakologicznym. Kiedy zmiany sa zaawansowane, konieczna może być też interwencja chirurgiczna. Niektorzy młodzi mężczyźni chorują na zapalenie gruczolu krokowego, które posiada pochodzenie bakteryjne oraz może być niegroźnym zaburzeniem wymagającym antybiotykoterapii. Natomiast w dojrzałym wieku dużo osób cierpi na powiekszenie gruczołu, które może zaburzać pracę układu moczowo-płciowego. Mowa w tym miejscu o łagodnym rozroście prostaty albo raku prostaty. Każdy mężczyzna produkuje nie jedynie męskie, ale również żeńskie hormony płciowe, estrogeny. Te ostatnie wywierają wpływ na sekcja wewnętrzną gruczołu krokowego, podczas kiedy męskie hormony bardziej na jego zewnętrzną cześć. W okresie przekwitania gwaltownie spada produkcja hormonów męskich, natomiast wytwarzanie hormonów żeńskich pozostaje blisko niezmienione, dochodzi zatem do zachwiania proporcji pomiędzy nimi. W rezultacie dochodzi do powiększenia wewnętrznej cześci skladowej gruczołu krokowego (rozrostu komorek podścieliska gruczołu), a to również z kolei prowadzi do zwężenia drogi odpływu moczu. Natomiast, kiedy objawy występują więc już dłużej oraz nasilaja się najlepiej udać sie do lekarza. Po badaniu oraz stwierdzeniu poprzez niego przerostu prostaty, prawdopodobnie poleci Ci stosowanie Palma Sabal (preparat do leczenia właściwego rozrost gruczołu krokowego). Mnogość dostępnych w sprzedaży preparatow na prostatę to również paradoksalnie nastepny problem, który utrudnia samodzielny wybór najskuteczniejszego specyfiku. Trzeba zrozumieć, że każdy z podobnie brzmiących leków charakteryzuje się innym, unikalnym składem substancji czynnych. Tylna sekcja stercza przylega bezpośrednio do odbytnicy. Mocny ucisk w tej okolicy wywołuje gwałtowne uczucie parcia na mocz i niekiedy pieczenie w okolicy żołędzi. Masaż prostaty wykonywany zarowno ze względów lekarskich (badanie per rectum) jak oraz erotycznych, prowadzi do czasowego podwyższenia stężenia PSA, co może skutkować oznaczeniem nieprawidłowego poziomu w badaniu laboratoryjnym. Prostata, czyli gruczoł krokowy albo stercz, znajduje sie bezpośrednio pod pęcherzem moczowym oraz do przodu od przedniej ściany odbytnicy. Pęcherz moczowy gromadzi mocz produkowany poprzez nerki. Przewód wyprowadzający mocz z pecherza na zewnątrz nazywa się cewką moczową. Cewka moczowa przebiega poprzez wnetrze gruczołu krokowego, przypominając nieco rdzeń jabłka znajdujacego się w środku owocu. Organ zbudowany może być z miąższu, który zawiera około 30–50 gruczołów cewkowo-pęcherzykowych. Pomiedzy gruczołami biegną przegrody zbudowane z tkanki łącznej oraz z istoty mięśniowej. Prostata otoczona może być torebką łącznotkankową. Nie brak oraz takich panów, którzy lekceważą pierwsze objawy, uważając, że winę za problemy z prostatą ponosi zaawansowany wiek. Przed taką jesteśmy w stanie postawa przestrzegają urolodzy. – Pierwszych objawów lekceważyć nie wolno, ponieważ nie dość, że same nie przejda, to rownież dolegliwości z nimi związane powinny tak się nasilić, że konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Przestrzega też, że objawy przerostu prostaty powinny sugerować raka tego gruczołu. Oraz jedynie wizyta u lekarza może pacjentów uspokoić. Oraz ostrzega przed powikłaniami nieleczonego przerostu prostaty, czyli zakażeniami układu moczowo-płciowego. By spotęgować efekt leczenia właściwego prostaty przy pomocy preparatów naturalnych należy umiejętnie łaczyć ich stosowanie w określone kuracje, co nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej ale poznania zawartości każdego leku.

 

 

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

4 responses »

 1. No ładnie, ale z prostatą to radzę i tak udać się do specjalisty lekarza a nie czytać po forach i internecie

  Odpowiedz
 2. Mnie na prostatę pomógł prostalong, ale tylko trochę, bo i tak mam problemy wciąż

  Odpowiedz
 3. Polecam olej z pestek dyni — z uwagi na skład chemiczny charakteryzuje się dużymi walorami zdrowotnymi. Zawiera fitosterole (beta-sitoserol, skwalen, phytosterinen, citulin, cucurbitin) niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do budowy hormonów, ścian komórkowych, a także witaminy E, B1, B2, B6, A, C, D oraz składniki mineralne głównie cynk i selen. Frakcja lipidowa oleju z pestek dyni działa korzystnie na komórki nabłonka gruczołu krokowego oraz gruczołów okołocewkowych.

  Odpowiedz
  • Mam powiekszone i odczuwam ból lewego jadra od trzech miesiecy , boje sie isc do lekarza , ale nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam ,czy ktos moze mi polecic jakies lekarstwo. A moze konieczna jest wizyta u specjalisty? .Prosze o pomoc

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: