RSS

Różne kosmetyki ułatwiające dbanie o higienę intymną

Posted on

Poniżej kilka propozycji kosmetyków ułatwiających dbanie o higienę intymną.

1. BAIFEM K żel

Sposób użycia

Niewielką ilość żelu nanieść na okolice intymne ciała, w szczególności na miejsce wrażliwe na otarcia. Stosować dwa razy dziennie lub w razie potrzeby.
Działania niepożądane
Dotychczas nie stwierdzono działania drażniącego.
Środki ostrożności
Nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
Wskazania

W sytuacjach i okresach zwiększonej podatności na podrażnienia i infekcje okolic intymnych ciała, m.in.: zbliżenia intymne, stosowanie antybiotyków, noszenie obcisłej bielizny lub spodni, jazda na rowerze bądź jazda konna, podróże, szczególnie dłuższe i w okresie letnim, otyłość, okres około i pomenopauzalny. Do codziennej pielęgnacji.
Działanie

Baifem K jest ochronno-kojącym żelem do pielęgnacji okolic intymnych.

Ochrona przed podrażnieniami, otarciami i infekcjami

Regeneruje delikatną i wrażliwą skórę okolic intymnych

Koi i łagodzi podrażnienia i otarcia

Nawilża i uelastycznia

Przywraca i utrzymuje właściwe pH wspomagając naturalne mechanizmy obronne.
Opis

Delikatna, hipoalergiczna formuła żelu Baifem K zawiera wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej (Scutellaria Baicalensis Root Extracti) oraz kwas mlekowy. Substancje zawarte w wyciągu z korzenia tarczycy bajkalskiej wykazują silne działanie kojąco-łagodzące podrażnienia i mikrourazy śluzówki. Działają również przeciwbakteryjnie oraz wspomagają procesy regeneracyjne skóry. Skuteczność wyciągu z tarczycy bajkalskiej została potwierdzona badaniami. Kwas mlekowy przywraca i utrzymuje prawidłowe pH miejsc intymnych ryzyko infekcji o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Lekka konsystencja żelu nawilża i uelastycznia delikatną skórę okolic intymnych.

Baifem K nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Produkt przebadany przez specjalistów z dziedziny ginekologii i dermatologii.

2. BELLA MEDICA chusteczki do higieny intymnej

BELLA MEDICA chusteczki do higieny intymnej – delikatne włókninowe chusteczki do higieny intymnej wzbogacone ekstraktem z zielonej herbaty. Odświeżają, łagodzą niewielkie podrażnienia. Nie zawierają alkoholu. Przebadane dermatologicznie.

 

3. DER-MED emulsja do mycia skóry suchej, wrażliwej

Stosowanie

Preparat Der-med stosuje się jak mydło w płynie.

Skórę dokładnie zwilżyć letnią wodą, nanieść emulsję na miejsca objęte zmianami i starannie rozprowadzić, delikatnie wcierając do uzyskania piany. Następnie spłukać dokładnie letnią wodą i osuszyć (bez pocierania) ręcznikiem.

W przypadku profilaktyki grzybiczych schorzeń skóry zaleca się przed spłukaniem pozostawienie na kilka minut powstałej piany na chorej skórze.
Zastosowanie

Dzięki łagodnemu działaniu, właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym i zawartości substancji natłuszczający znajduje zastosowanie:

w codziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry

jako środek do mycia skóry w takich schorzeniach jak: wyprysk, łuszczyca, rybia łuska, grzybica dłoni i stóp, trądziku

do pielęgnacji skóry niemowląt

do mycia podrażnionych okolic intymnych

do ochronnej pielęgnacji i oczyszczania skóry starczej

do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej lub chorej

Posiada lekko kwaśny odczyn zdrowej skóry (pH 5,5), dzięki czemu wywiera wpływ stabilizujący i ochronny.

W składzie nie ma substancji alergizujących, dlatego jest dobrze tolerowany i może być używany przez alergików.
Opis
Der-med liporegeneracyjna emulsja do mycia wrażliwej, suchej lub swędzącej skóry

4. EQUILIBRA aloesowe chusteczki do higieny intymnej

EQUILIBRA aloesowe chusteczki do higieny intymnej – odpowiednie do pielęgnacji okolic intymnych, zawierają aloes, kwas mlekowy i nagietek.

Przeznaczone szczególnie do oczyszczania zewnętrznych okolic intymnych.

Wysokie stężenie aloesu 20% (w 100% czystego), wzbogacony nagietkiem i kwasem mlekowym.

Nie zawierają alkalicznych detergentów.

Delikatne substancje oczyszczają i pomagają utrzymać naturalną równowagę okolic intymnych.

 

5. FEMINUM AKTIV żel intymny nawilżający

Skład
Składniki wyrobu:
gliceryna, hydroksyetyloceluloza, hialuronian sodu, kwas mlekowy, octan chloroheksydyny, woda oczyszczona
Sposób użycia
Niewielką ilość żelu (w zależności od potrzeb) należy nałożyć na miejsca narażone na otarcia – także przed kontaktem intymnym lub badaniem. Może byś aplikowany bezpośrednio na prezerwatywę lub skórę. W razie potrzeby użyj większej ilości żelu. Po użyciu zamknij szczelnie tubę.
Uwaga
Feminum® AKTIV nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Stosowanie żelu należy przerwać w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na jeden ze składników preparatu. Unikać kontaktu z oczami.

Preparatu nie należny stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu, także w przypadku, gdy zachodzi podejrzenie, że opakowanie było wcześniej otwarte lub uszkodzone.
Preparat należy przechowywać w szczelnie zamkniętej tubie w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Chronić przed światłem i wysoką temperaturą.

Unikać kontaktu z oczami. Przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15°C – 25°C.
Przeciwwskazania
W przypadku występowania nadwrażliwości na jeden ze składników.
Wskazania

po antybiotykoterapii,

po leczeniu, któremu towarzyszy także suchość pochwy,

w nawracających podrażnieniach,

w zaburzeniach hormonalnych,

w okresie menopauzy,

po porodzie i zabiegach,

w przypadku bolesnych stosunków,

przy suchości śluzówki pochwy spowodowanej stresem, jak również wiekiem i niedoborem estrogenów,

w stanach zanikowych błony śluzowej oraz niedostatecznego nawilżenia lub jego braku w tym w dystrofii po usunięciu przydatków, po chemio- i radioterapii.

Feminum® AKTIV żel zawiera hialuronian sodu ułatwiający odnowę komórek nabłonka, wzmacnia ochronne właściwości innych składników żelu na błonę śluzową.

Feminum® AKTIV żel przeznaczony do nawilżania i ochrony nadwrażliwej śluzówki przed agresywnymi czynnikami środowiska w przypadku suchości pochwy. Żel zawiera hialuronian sodu, który wspomaga regenerację błony śluzowej w pochwie.
Feminum® AKTIV w wyniku równoległego działania łagodzi skutki suchości pochwy poprzez:

działanie poślizgowe, nawilżające – ogranicza możliwość wystąpienia
otarć narządów płciowych,

działanie środowiskowe – przywrócenie kwaśnego odczynu pH 3,8 – 4,2, powstrzymanie rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za zakażenie pochwy. Żel łagodzi otarcia i wspomaga regenerację błony śluzowej narządów rodnych.

Żel Feminum® AKTIV wskazany do stosowania przy wszelkiego rodzaju suchości pochwy wywołanej np. niedoborem estrogenów. Feminum® AKTIV w bezpieczny sposób zastępuje osobiste nawilżenie, ułatwia kontakty intymne. Żel można stosować przy użyciu prezerwatyw w przeciwieństwie do innych preparatów opartych na bazie oleju. Feminum® AKTIV ułatwia aplikowanie tamponów, badania USG, pomiar temperatury w odbycie.
Działanie

W formule swoistej powłoki żelowej – ogranicza możliwość wystąpienia otarć narządów płciowych, w tym uszkodzeń błony śluzowej, przyspiesza regenerację śluzówki pochwy. W ten sposób ochrania przed wystąpieniem zmian chorobowych w obrębie pochwy i szyjki macicy, w tym tzw. nadżerek. Poprzez właściwości nawilżające przynosi ulgę przy wszelkiego rodzaju suchości pochwy.

Środowiskowe – ochrania nadwrażliwą śluzówkę przed agresywnymi czynnikami środowiska, wpływa na przywrócenie kwaśnego odczynu pH 3,8-4,2, a tym samym na powstrzymanie rozwoju chorobotwórczej flory bakteryjnej odpowiedzialnej za zakażenie pochwy.
Opis
Feminum® AKTIV żel ochrona i regeneracja śluzówki pochwy

Higiena intymna to również codzienna czynność, która nie jedynie daje poczucie czystości, świeżości oraz komfortu. Właściwa higiena intymna to również też świetna profilaktyka infekcji dróg rodnych. Likwiduje sekcja patogenów, wpływających m.in. na rozwój grzybicy oraz zakażeń bakteryjnych. ważne, by do mycia używać środków z naturalnym pH. Informację tę można przeczytać na opakowaniu. Tymczasem dużo mydel czy może żeli do mycia posiada pH zasadowe. Używajac ich zmieniamy naturalny odczyn kwaśny na zasadowy, a tym samym doprowadzamy do namnażania się chorobotworczych bakterii. Dodatkowy kłopot to również substancje zapachowe oraz barwiące, dodawane do mydel, ktore podrażniają delikatną skóre okolic intymnych i powodują wysuszenie śluzowki. Dane są porażające: na wstydliwe infekcje 75 proc. kobiet choruje przynajmniej raz w życiu, a połowa z nich może być leczona z tego powodu więcej niż dwa razy. Rzeczywistość wyglada wciąż jeszcze gorzej niż statystyka. Praktycznie każda kobieta może być nosicielką grzybów albo bakterii, które czekają na okazję, by zaatakować system odpornościowy. Najłatwiej o to rownież latem, kiedy chodzimy na basen, plaże oraz korzystamy z publicznych toalet. Nie zdajemy sobie także sprawy, ile czeka nas tamże nieprzyjemnych ‚niespodzianek’, które zostawiają ślad w postaci przykrych dolegliwości. Podmywaj się specjalnymi płynami do higieny intymnej o kwaśnym pH, najlepiej z dodatkiem kwasu mlekowego, bo pomagaja odtworzyć naturalna florę ochronna pochwy. Podmywaj się dwa razy dziennie albo kiedy masz miesiaczkę, w miarę potrzeby. Nie przesiaduj w wodzie z płynami do kąpieli albo solami. Dluga nasiadówka sprzyja wypłukiwaniu naturalnych bakterii. Nie stosuj myjek oraz gąbek, bo sa siedliskiem grzybów. Po myciu starannie osusz (ale delikatnie) całe krocze. Jeśli przyjmujesz pigułki antykoncepcyjne albo przeszłaś kurację antybiotykiem, zaaplikuj sobie kapsułki dopochwowe z pałeczkami kwasu mlekowego. Panie, które stosują pigułki, powinny rownież wiedzieć, że w czasie calego cyklu wydzielina pojawia się w tej samej ilości, nie zmienia zapachu oraz koloru. Szczególnie należy o nią dbać w te pory roku, w których się bardziej pocimy, a zatem latem i zimą, kiedy mamy na sobie nadmiar odzieży. Zarówno kobiety, jak oraz mężczyźni winni o nia dbać. Na szczęście intymne części składowej ciała zostały obdarzone poprzez naturę barierami ochronnymi. W pochwie zdrowej kobiety występuje ponad sto gatunków bakterii (tlenowych oraz beztlenowych) i liczne gatunki drożdży. Dominują paleczki kwasu mlekowego (Lactobacillus), które wytwarzają substancje o dzialaniu bakteriobójczym, w tym kwas mlekowy i nadtlenek wodoru. Kwas mlekowy może być odpowiedzialny za utrzymanie niskiego pH środowiska pochwy i stanowi naturalną substancje antybakteryjną, która nie pozwala mnożyć się innym, zwykle patogennym bakteriom. Skoro dojdzie do podwyższenia odczynu pH pochwy, zniszczenia bariery ochronnej, czyli pałeczek kwasu mlekowego, gwałtownie mnożą się bakterie beztlenowe w dużej mierze odpowiedzialne za wywołanie zapalenia dróg rodnych oraz układu moczowego. Korzystaj z wkładek higienicznych, często je zmieniaj. Wybieraj tzw. wkładki oddychające, by w okolicy narządów płciowych nie bylo nadto wilgotno. Mikroflora pochwy to rownież siedlisko bakterii – oraz owych dobrych oraz owych wywołujacych zakażenia. Jedne z nich, jak pałeczki kwasu mlekowego, stanowią barierę ochronną przed mikrobami. Dzięki nim w pochwie panuje kwaśne środowisko. Kiedy nie mniej jednak zostanie ono zachwiane wzrasta ryzyko podrażnień oraz zakażeń. Dzieje się tak często na skutek nieprawidłowo wykonywanej higieny albo również zaniedbywania jej. Według źródeł lekarskich blisko każda z nas może być zatem narażona na wystapienie infekcji bakteryjnej albo grzybiczej w obrębie intymnej części składowej ciała. Waginoza bakteryjna może być schorzeniem powstajacym na skutek zmian flory bakteryjnej zasiedlającej pochwę. Nie może być chorobą przenoszoną drogą płciową – nie może dostać sie do pochwy wraz z nasieniem. Kobieta nie przekazuje zazwyczaj niebezpiecznych bakterii partnerowi. Podczas miesiączki często zmieniaj podpaski albo tampony. Nie mniej jednak panie, które zapadają na infekcje dróg rodnych, powinny zrezygnować z tamponów. Preparaty do mycia miejsc intymnych powinny być też pozbawione owych substancji, a również posiadać naturalne pH. Kiedy jesteś nastolatką, wybierz preparaty przeznaczone dla Twojego wieku, ponieważ odczyn w Twojej pochwie może być mnie kwaśny, poprzez co jesteś bardziej narażona na ryzyko infekcji. Skoro nie mamy odpowiednich środków do mycia – lepiej zrezygnować z tradycyjnych mydeł oraz umyć się samą wodą. Jedynie w szczególnych sytuacjach może u niego wystąpić zapalenie cewki moczowej, zapalenie gruczołu krokowego albo zapalenie najądrza prowadzące niekiedy do niepłodności. Pewną metodą rozpoznania przyczyny świadu, pieczenia, bólu przy oddawaniu moczu może być poddanie wydzieliny pochwowej ocenie bakteriologicznej, mikrobiologicznej albo mykologicznej (na obecność grzybów) lub posiew moczu. Badanie wykaże rodzaj infekcji, a lekarz przepisze receptę na odpowiednie środki leczenia i wskaże preparat dopochwowy przywracający równowage bakteryjną środowiska pochwy, który stosuje się po zakończeniu leczenia właściwego przeciwzapalnego albo w jego trakcie – jak najnowsze środki spełniajace to również zadanie, czyli probiotyki dla kobiet przywracajace również równowage jelit. Jeśli chodzisz na basen, przed kapiela załóż tampon, a natychmiast po jej zakończeniu wyjmij jego oraz podmyj się płynem do higieny intymnej. Wydaje sie, że podmywanie się to rownież czynność prosta oraz taka, ktora nie wymaga specjalnych umiejętności. Warto nie mniej jednak przypomnieć, by robić to również zawsze w kierunku od przodu do tyłu, co zapobiegnie przenoszeniu się bakterii z odbytnicy do pochwy. Ryzyko zakażenia okolic intymnych (w obrebie pochwy oraz sromu) zwiększa: stosowanie środków antykoncepcyjnych, częsta zmiana partnerów seksualnych, współżycie bez prezerwatywy, korzystanie z basenu czy może sauny, dolegliwości ogólnoustrojowe (cukrzyca) i leczenia właściwego sterydami oraz antybiotykami. Co ciekawe, zakażenie może przebiegać bezobjawowo. W przypadku waginozy bakteryjnej dolegliwości nasilają się nie mniej jednak w trakcie miesiączki albo tuż po stosunku płciowym, bo zarówno miesiączka, jak oraz nasienie męskie mają odczyn zasadowy. Nie rób irygacji pochwy. Sa one zabójcze dla bakterii kwasu mlekowego, który chroni cię przed drobnoustrojami. Narządy płciowe kobiety, ujście cewki moczowej i odbyt znajduja się w bliskim sąsiedztwie, a przy braku adekwatnej higieny łatwo o wymieszanie się drobnoustrojów oraz zakażenie. Okolice intymne wycieraj zawsze osobnym, często zmienianym ręcznikiem. Podczas miesiączki lepiej myj się pod prysznicem niż w wannie. Chociaż brzmi to rownież niewiarygodnie, równie często stosowane są okłady z gencjany, przemywanie szamponami przeciwłupieżowymi albo kwasem bornym. Szkodliwe są również irygacje przy użyciu wody, rumianku, nagietka, sody oczyszczonej albo kąpiele z mleka oraz kwasku cytrynowego. Po takich zabiegach potrzeba aż 48-72 godzin, by odbudować naturalną florę bakteryjną w pochwie. W tym czasie bakterie oraz grzyby mnożą się szybciej Nie używaj zapachowych podpasek oraz podkładów, bo powinny podrażniać śluzówkę. Kosmetyki, bielizna, seks, a także właściwa dieta – to również to wszystko wplywa na nasze ludzkie zdrowie intymne. Zasady wlaściwej higieny intymnej kobiet nie sa trudne oraz warto wprowadzić je w życie, by uniknąć przykrych infekcji oraz cieszyć się pełnią zdrowia intymnego. Zasada może być prosta: myjąc się wodą, nie można zniszczyć kwaśnego odczynu zapobiegajacego infekcjom. Większość mydel, także płynów do higieny intymnej i płynów do kapieli posiada wysokie (zasadowe) pH oraz może niszczyć naturalną barierę ochronną, czyli paleczki kwasu mlekowego Lactobacillus. W owych warunkach łatwo o namnożenie bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za infekcje okolic intymnych. Ponadto tradycyjne mydła wysuszają oraz podrażniają błony śluzowe i delikatną w owych okolicach skórę. Nie noś bielizny z włókien sztucznych. Nasza skóra nie może w niej oddychać, może być cały czas wilgotna, a to również nie sprzyja zdrowiu. Stringi wkladaj na specjalne okazje, by niepotrzebnie nie podrażniać miejsc intymnych. Higiena intymna pomaga zachować zdrowie: wlaściwa higiena osobista może być ważna dla zdrowia oraz wlaściwego samopoczucia każdego człowieka. Dla kobiet szczególne znaczenie posiada higiena intymna. Ze względu na specyficzną budowę narzadów płciowych, to również jesteśmy w stanie kobiety narażone są na częstsze infekcje drog rodnych oraz moczowych. Bardzo dobrze może być sięgnać po mydła, płyny, emulsje o neutralnym pH (wyraźnie oznaczonym na opakowaniu!), pozbawione środków zapachowych oraz barwiących. Te preparaty zawierają odpowiednie substancje myjące oparte na wyciagach roślinnych. Na rynku mamy produkty dla nastolatek, kobiet dojrzałych oraz w okresie menopauzy. Młode dziewczyny skarżą się często na nadmierna wydzielinę z pochwy. Co robić, aby cieszyć się zdrowiem? Myj okolice intymne specjalnymi preparatami dwa razy dziennie. Nie używaj zwykłego mydła i kosmetyków czy może środkow higienicznych, które są mocno perfumowane albo nie są przeznaczone do stosowania w owych okolicach ciała. Noś bawełniana bieliznę. Sztuczne materiały oraz wycięte stringi pozostaw raczej na specjalne okazje. Podczas okresu nie zapomnij wymieniać co parę godzin tamponów, zawsze dobieraj te o najmniejszym (ale wystarczającym) stopniu chłonności. Też podpaski muszą być też wymieniane regularnie. Skoro często cierpisz na infekcje pochwy, skonsultuj sie z lekarzem zanim zastosujesz tampony. Skoro używasz wkładek higienicznych, wybieraj te przepuszczające powietrze. Używaj osobnego recznika do higieny intymnej, nie używaj gabek czy może myjek.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

4 responses »

 1. To bardzo ważne, żeby dbać o higienę intymną, bo potem jest wstyd

  Odpowiedz
 2. Higiena w ciąży jest bardzo ważna, ja stosowałam specjalny płyn do higieny intymnej oraz po każdym myciu smarowałam się provag żelem, ważna jest również bielizna – bawełniana, przewiewna. Zrezygnowałam z słodyczy i słodkich napojów a moja dieta była bogata w ryby i warzywa.

  Odpowiedz
 3. Jak wiadomo higiena w ciąży to nie tylko dbanie o własne ciało. To przede wszystkim dbanie o zdrowie, dobre samopoczucie i kondycję zarówno matki jak i nienarodzonego jeszcze dziecka. Zarówno ważna jest czystość ciała na zewnątrz jak i czystość w jego wnętrzu. Podstawową zasadą jest przeprowadzanie zabiegów higienicznych w taki sposób, aby nie dopuścić do zainfekowania pochwy i cewki moczowej bakteriami z okolicy odbytu. Z tego powodu wszelkie czynności, takie jak podmywanie czy osuszanie krocza, należy wykonywać w kierunku od przodu do tyłu. Kobieta w ciąży poci się intensywniej. Abyś czuła się świeżo i komfortowo bierz prysznic dwa razy dziennie. Jeśli lubisz kąpiele w wannie pamiętaj żeby się nie przegrzewać (temperatura wody do 37 stopni Celsjusza) i nie siedź w wannie dłużej niż 15 minut. W czasie kąpieli nie używaj zapachowych mydeł i drażniących środków. Aby wzmocnić piersi kieruj mocny strumień wody na biust. I to tyle z mojej strony.

  Odpowiedz
 4. Ja do higieny intymnej używam żelu lacibios femina, bo bardzo mi kiedyś pomógł, jak sobie otarłam na rowerze intymne okolice i wtedy bardzo, bardzo łagodząco działał i dzięki temu wszystko mi się ładnie wygoiło.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: