RSS

Rozmaite środki na oczy


Jest cała masa suplementów, które mają w zamierzeniu poprawić Twój wzrok. Bez względu na to, czy wierzysz czy też nie wierzysz w skuteczność tych suplementów – warto zapoznać się z nimi. O ile masz problemy ze wzrokiem. Opisujemy też niektóre krople do oczu.

Poniżej przegląd suplementów i innych środków na oczy.

1. A-Z VISION

Standaryzowany ekstrakt z borówki czernicy, luteina, zeaksantyna, witamina C ( kwas L-askorbinowy), witamina E (octan DL-alfatokoferylu), witamina A (octan retinylu), premix mineralny (miedź, jod, żelazo, mangan, selen, cynk), maltodekstryna (substancja wypełniająca)
Sposób użycia
1–2 kapsułki dziennie do posiłku.
Preparat nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Chronić przed dziećmi. Nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia.
Opis
A-Z Vision to preparat łagodzący objawy zmęczenia oczu, poprawiający jakość widzenia, a także obniżający ryzyko rozwoju postępujących z wiekiem zmian zwyrodnieniowych plamki żółtej (AMD). Zmiany te spowodowane są m. in. szkodliwym działaniem promieniowania ekranów komputerowych i telewizyjnych, promieniowaniem UV, stresem oksydacyjnym, paleniem, nieodpowiednią dietą.
Podstawową grupę składników preparatu odpowiadającą za spowalnianie zmian stanowią karotenoidy: luteina, zeaksantyna i witamina A. Działają one dwutorowo: wiążą wolne rodniki i zmniejszają niedotlenienie oraz absorbują energię fali promieniowania UVA i UVB. Ponieważ luteina i zeaksantyna nie są syntetyzowane w organizmie, z uwagi na coraz częstsze ich niedobory w diecie, niezbędna jest suplementacja.
Działanie karotenoidów wzmacniają witaminy C i E oraz dobrany zestaw mikroelementów: cynk, selen, miedź, mangan i inne.
Ekstrakt z czarnej borówki dzięki zawartym w niej antocyjanoglikozydom wspomaga mikrokrążenie oraz poprawia widzenie (również o zmierzchu).

2. ALLERGOCROM krople do oczu

Skład
1 ml izotonicznego roztworu zawiera: kromoglikan sodowy 20,00 mg, chlorek benzalkoniowy 0,05 mg, wersenian disodowy 0,10 mg, glukozę 40.00 mg, wodę do wstrzykiwań do 1,00 ml.
Dawkowanie
O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy zakroplić do worka spojówkowego nie więcej niż 1 kroplę roztworu 4 razy na dobę do każdego oka. Dla dorosłych i dzieci dawkowanie jest takie samo.

Sposób zakraplania preparatu do oka: odkręcić korek z butelki. Odciągnąć palcem dolną powiekę tak, aby odsłonić załamek spojówki. Odchylić głowę do tyłu i przekręcić butelkę do góry dnem. Nacisnąć zakraplacz i delikatnie zakroplić roztwór do worka spojówkowego.

Leczenia preparatem Allergocrom® nie należy przerywać po ustąpieniu objawów, należy je kontynuować aż do ustania kontaktu z alergenem, np.: pyłkami kwiatów, kurzem.
Działania niepożądane
W przypadku nadwrażliwości na chlorek benzalkoniowy mogą wystąpić reakcje uczuleniowe. W rzadkich przypadkach notowano przemijające pieczenie oczu, uczucie obecności ciała obcego w oku, przekrwienie i obrzęk spojówek.
Interakcje
Nie są znane interakcje kromoglikanu sodu z innymi lekami stosowanymi równocześnie miejscowo do oczu.
Ciąża i laktacja
Brak danych dotyczących wpływu leku na płód. Leku nie należy stosować w l trymestrze ciąży i nie zaleca się stosowania w dalszym okresie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.
Środki ostrożności
Nie należy nosić miękkich szkieł kontaktowych podczas leczenia. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości opakowania.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki leku.
Wskazania
Ostre i przewlekłe alergiczne zapalenie spojówek.
Opis działania
Kromoglikan sodowy stabilizuje błony komórek tucznych, które zetknęły się z antygenem, zapobiegając w ten sposób degranulacji i uwolnieniu wielu mediatorów chemicznych. Mediatory te, to miedzy innymi histamina i kininy. Pośredniczą one we wczesnych reakcjach alergicznych typu I. Prostaglandyny i leukotrieny biorą udział w późnych reakcjach zapalnych typu IV i powstają w wyniku prowokowanej stymulacji. Kromoglikan sodowy jest również antagonistą wapnia. Wynikiem tego jest powstrzymanie degranulacji komórek tucznych i zapobieganie uwolnieniu histaminy.

3. ALLERGODIL

Skład
1 ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na chlorowodorek azelastyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą (chlorek benzalkoniowy).
Wskazania
Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat. Leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

4. AMIDROP płyn do przemywania oczu

Dawkowanie

W zależności od potrzeb do 6 razy dziennie.

O czym należy pamiętać:

umyć ręce przed aplikacją, unikać dotykania rogówki podczas aplikacji, jeden pojemnik można stosować do obu oczu, wykorzystywać tylko sterylnie zamknięte pojemniki, soczewki kontaktowe zdejmować na 15 minut przed przemywaniem oczu, podawać dorosłym i dzieciom od 36 miesiąca życia.
Opis

AMIDROP płyn do przemywania oczu bez konserwantów znajduje zastosowanie przy najczęstszych dolegliwościach oczu wywołanych przez czynniki fizyczne (światło, promieniowane monitorów, wiatr, pył, kurz i inne), chemiczne (drażniące dymy i gazy) oraz brak snu. Charakterystycznymi objawami tych dolegliwości są: swędzenie, pieczenie, łzawienie i światłowstręt. Amidrop® jest także odpowiednim preparatem do oczyszczania oczu.

Skuteczne połączenie

Efektywność Amidropu® wynika z synergicznego działania dwóch składników:

roztwór kwasu bornego – działa odkażająco i przeciwbakteryjnie, zmniejsza przekrwienie oczu, wykazuje również działanie przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe

wyciąg z bławatka – dzięki flawonoidom, garbnikom oraz glikozydom antocyjanowym (cyjanina, pelargonidyna) wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz ściągające; dodatkowo łagodzi nadwrażliwość na intensywne promieniowanie z ekranów i monitorów

Amidrop® nie zawiera środków konserwujących i nie wykazuje niekorzystnych interakcji z lekami stosowanymi w okulistyce. pH Amidropu® jest identyczne z pH łez.

Opakowanie Amidropu zawiera 2 sterylne i proste w użyciu pojemniki o poj. 5ml każdy

5. APO-LUTEA

Skład suplementu diety Apo-Lutea został starannie skomponowany, aby w pełni uzupełnić dietę o składniki działające odżywczo na narząd wzroku.

Składniki zawarte w preparacie Apo-Lutea kompleksowo:

wspomagają prawidłowe funkcjonowanie oczu

pomagają chronić oczy przed szkodliwymi czynnikami ,takimi jak zbyt uboga dieta,palenie tytoniu,zanieczyszczenie powietrza,narażenie na intensywne światło,wiek,stres,zbyt mała ilość snu

łagodzą objawy zmęczenia spowodowane długotrwała koncentracją związaną np. z pracą przy komputerze,częstym oglądaniem telewizji,prowadzeniem samochodu

Sposób użycia

Doustnie 1 kapsułka dziennie,najlepiej w trakcie posiłku,popijając szklanką wody. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Składniki prozdrowotne

ekstrakt z aksamitki wzniesionej(w tym: luteina, zeaksantyna), ekstrakt z sosny syberyjskiej, ekstrakt z borówki czernicy, kwasy tłuszczowe omega 3, ekstrakt ze świetlika,ekstrakt z zielonej herbaty,witaminy: C, E, B1, B2, B3, B6, cynk, selen, mangan, miedź.

6. ARTELAC

Krople należy stosować miejscowo do worka spojówkowego. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.
Wskazania do stosowania
Leczenie objawowe wysychania rogówki i spojówki („Zespół suchego oka”) spowodowanego zaburzeniami wydzielania łez lub zaburzeniami czynnościowymi, w przebiegu chorób ogólnych lub miejscowych, prowadzącymi do niedomykalności powiek. Preparat może służyć również do zwilżania twardych soczewek kontaktowych.
Działania
Środek typu sztuczne łzy. Służy także do zwilżania twardych soczewek kontaktowych.
Opis

Artelac to cenione przez pacjentów krople skutecznie nawilżające oko:

Przynosi natychmiastową ulgę

Nie zaburza widzenia

7. BEPANTHEN EYE

Bepanthen Eye to produkt w wygodnych jednodawkowych ampułkach o podwójnym działaniu. Kwas hialuronowy 0,15% (w postaci soli sodowej) intensywnie nawilża oko, a dexpantenol 2% regeneruje rogówkę wzmacniając dodatkowo działanie nawilżające kwasu hialuronowego. Dzięki czemu częstotliwość nawracającego uczucia suchości oczu zostaje znacząco zmniejszona. Bepanthen Eye tworzy trwałą warstwę ochronną na powierzchni oka. Nie zawiera konserwantów, a także może być bezpiecznie stosowany z soczewkami kontaktowymi.

 

8. BIO-WZROK

Witamina C, E, A (w postaci beta karotenu), cynk, miedź, wyciąg z borówki czarnej, luteina oraz substancje towarzyszące: celuloza mikrokrystaliczna, dwutlenek tytanu, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu, hydroksypropylometyloceluloza, talk, chlorofil.
Sposób użycia
Przyjmować 1 tabletkę dziennie podczas posiłku.
Bio-Wzrok – niezbędna profilaktyka
Bio-Wzrok zawiera konieczne dla zachowania zdrowych oczu antyoksydanty:
Witaminę A – tu w postaci beta-karotenu, znaną z właściwości wspomagających widzenie w ciemnościach.

Luteinę – żółty barwnik liści jest silnym wymiataczem wolnych rodników, dzięki czemu osłania przed uszkodzeniem delikatne naczyń włosowatych siatkówki oka i fotoreceptorów plamki oka.

Czarną borówkę – która zapobiega kurzej ślepocie i wspomaga mikrokrążenie, dzięki zawartości antocyjanów – glikozydów flawonowych, które regenerują również pewne enzymy oka uszkadzane przez wolne rodniki.
Formuła preparatu została opracowana na podstawie badań AREDS, którego wyniki opublikowano w magazynie American Medical Associations Journal. Badania wykazały, że osoby którym podawano właśnie ten zestaw antyutleniaczy dłużej miały dobry wzrok i zdrowe oczy w porównaniu z grupą spożywającą placebo (tabletki z substancją nieaktywną).
Opis
Bio-Wzrok to nowa formuła preparatu poprawiającego funkcje wzrokowe. Preparat korzystnie wpływa na zdolność widzenia, niweluje objawy zmęczenia oczu, chroni przed działaniem promieni UV, zapobiega krwawieniom do siatkówki oraz przyspiesza jej regenerację. Preparat zalecany szczególnie dla osób spędzających wiele godzin przy komputerze, za kierownicą, pracujących przy sztucznym świetle, mających problemy z widzeniem o zmierzchu, po 50-tym roku życia.

9. BIOLUTEINA

Preparat przeznaczony do systematycznego stosowania w celu ochrony wzroku przed niekorzystnymi dla niego czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.
Bioluteina dostarcza w optymalnych proporcjach luteinę i zeaksantynę – naturalne karotenoidy występujące w płatkach kwiatowych Aksamitka wzniesionego.
Wykazują one powinowactwo w stosunku do narządu wzroku, szczególnie do tzw. plamki żółtej.
Organizm człowieka samodzielnie nie wytwarza luteiny i zeaksantyny dlatego też musi pozyskać je z diety bądź suplementacji.
Opis
Bioluteina to preparat zawierający wysoką dawkę luteiny (12 mg) w połączeniu z zeaksantyną, kwasy Omega-3 i wyciąg z borówki oraz witaminy i minerały. Suplementacja wysokimi dawkami luteiny przekłada się na wyższą skuteczność kuracji. Optymalnie dobrany skład gwarantuje pełną ochronę wzroku i ostrości widzenia. 1 tabletka Bioluteiny stosowana codziennie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich dawkach aby cieszyć się dobrym wzrokiem przez długie lata.

 

10. OKO VITA

Skład
Owoc borówki czernicy (150 mg) 37,5%; witamina C (60 mg) 15%; wypełniacz: inulina (57,2 mg) 14,3%; wypełniacz: skrobia spożywcza zmodyfikowana (39 mg) 9,75%; witamina E – octan (16 mg) 2,5%; wypełniacz: skrobia kukurydziana (13,8 mg) 3,45%; witamina A – palmitynian (12,8 mg) 3,2%; nośnik: syrop glukozowy (10,2 mg) 2,55%; cytrynian cynku (10,0 mg) 2,5%; sole magnezowe kwasów tłuszczowych (10,0 mg) 2,5%; maltodekstryna (7,84 mg) 1,96%; luteina (6 mg) 1,5%; zeaksantyna (600 µg) 0,15%
Dawkowanie
1 raz dziennie do posiłku, popić wodą
Przeciwwskazania
Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych za wyjątkiem kobiet w ciąży i matek karmiących.
Wskazania
Preparat zalecany jest dla osób szczególnie narażonych na zmęczenie oczu: informatyków, kierowców, osób pracujących przy komputerze, osób z zaburzeniami widzenia, osób spędzających wiele czasu na czytaniu lub oglądaniu monitorów, telewizji, gier komputerowych, osób starszych, osób często przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych.
Działanie
Preparat zawiera wysoką dawkę luteiny (6 mg), ekstrakt z owoców borówki czernicy, witaminy: A, C, E oraz cynk.
Zawarte w owocach borówki czernicy antocyjany (14 rodzajów) mają pozytywny wpływ na mikrokrążenie oka – zwiększają elastyczność naczyń włosowatych, poprawiają własności reologiczne erytrocytów, uszczelniają śródbłonek. Dzięki temu poprawia się dostawa substancji odżywczych i tlenu do komórek siatkówki
Luteina nie jest wytwarzana przez organizm człowieka i musi być dostarczana z dietą. Występuje głównie w plamce żółtej oka, odpowiedzialnej za ostrość widzenia, oraz w soczewce oka. Te regiony oka są szczególnie narażone na działanie wolnych rodników oraz promieniowania ultrafioletowego. Pełni ona swego rodzaju „filtra ochronnego“, dzięki czemu stanowi ważny składnik odpowiedzialny za utrzymanie pełnej siły wzroku.
Witamina A jest zamieniana w siatkówce oka w rodopsynę, niezbędną do widzenia po zmierzchu oraz przy słabym oświetleniu. Chroni ona również przed wysychaniem spojówek, ale jest też ważnym czynnikiem wzrostu kości, skóry i błon śluzowych, wzmacnia układ odpornościowy.
Witamina C należy do silnych przeciwutleniaczy, chroniących oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i działaniem wolnych rodników. Jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania siatkówki i soczewki.
Witamina E, najważniejszy z przeciwutleniaczy, zwana jest „witaminą młodości“, zapobiega też infekcjom i urazom.
Cynk jest silnym antyoksydantem o działaniu regeneracyjnym; wchodzi w skład enzymów umożliwiających przekształcenie witaminy A w rodopsynę, wzmacnia odporność.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

8 responses »

 1. Oko vita bardzo dobra leczniczo jak i zapobiegawczo . POLECAM

  Odpowiedz
 2. Zgadzam się. Warto być zapobiegliwym i skorzystać z opinii lekarza. Sam optyk raz błędnie zalecił mi krople, które tak naprawdę wysuszały mi oczy. Na szczęście szybko się o tym przekonałem. Dzięki i zapraszam do siebie na kursy muzyczne i informatyczne. Polecam!!!

  Odpowiedz
 3. Z doświadczenia polecam dwa suplementy o których tutaj mowa: OKO VITA ze względu na zawartość witamin E, C i A oraz BIOLUTEINA jako suplement stosowany profilaktycznie.

  Odpowiedz
 4. Moim zdaniem na oczy najlepszy jest sen i to on sprawia że oczy odpoczywają i mają się lepiej.

  Odpowiedz
 5. Oczywiście bez regularnych wizyt u okulisty (wiele poważnych wad wzroku i chorób oczu długi czas przebiega bezobjawowo) i rozsądnego gospodarowania czasem nawet osoba, która nie jest genetycznie obciążona nie może liczyć na dobre widzenie. Bardzo ważną rolę dla zdrowia narządu wzroku odgrywa luteina, organiczny związek chemiczny z podgrupy karotenoidów, który chroni oczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

  Odpowiedz
 6. stosowałam A-Z vision i moje odczucia są negatywne. Nie widzę, żeby jakkolwiek mi ten suplement pomógł na moje oczy. Nie polecam.

  Odpowiedz
 7. Jak wiadomo najważniejsza jest luteina, która działa jak filtr, zabezpieczając oko przed szkodliwym światłem UVA i UVB Luteina naturalnie występuje w warzywach o zielonej barwie, spośród których wymienić trzeba szpinak, rabarbar, kapustę, brukselkę, natkę pietruszki, kapustę włoską, a także kabaczki. Luteina jest silnym wymiataczem wolnych rodników, dzięki czemu chroni naczynia włosowate siatkówki i fotoreceptory plamki żółtej przed uszkodzeniami.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: