RSS

Przegląd popularnych preparatów do protez

Posted on

Niestety spora część ludzi w pewnym wieku musi korzystać z protez zębowych i związanych z nimi preparatów. Przedstawiamy poniżej przegląd kilku takich preparatów. W komentarzach możecie opisać jak środki te spisują się w praktyce.

Weźcie także udział w naszej ankiecie.

1. COREGA krem mocujący super mocny

Krem mocujacy do protez zębowych zapewnia długotrwałe utrzymanie protezy zębowej.

Uszczelnia protezę i zapobiega dostawaniu się resztek pokarmu pod jej powierzchnię. Poprawia stabilność protezy. Zwiększ siłę zgryzu i pozwala spożywać trudne pokarmy. Ma miętowy smak i zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Zwiększa komfort protezy nawet gdy jest ona dobrze dopasowana.

Bez zawartości cynku.

2. COREGA TABS BIO FORMUŁA

COREGA TABS BIO FORMUŁA tabletki do czyszczenia protez zębowych z bioformułą. Zapewniają bezpieczną i efektywną pielęgnację protezy zębowej. Składnik zmniejszający napięcie powierzchniowe oraz aktywny tlen pozwalają środkom czyszczącym i enzymom rozkładającym płytkę nazębną dotrzeć do najbardziej niedostępnych części protezy.

Korzyści stosowania tabletek Corega Tabs:
skuteczne czyszczenie nawet najbardziej niedostępnych miejsc protezy,
działanie antybakteryjne,
chroni dziąsła przed infekcją,

zapobiega przykremu zapachowi z ust, daje uczucie świeżości i czystości.

3. FITTYDENT klej do protez

YOTUEL FITTYDENT nowoczesny system do mocowania protez zębowych. Rozwiązuje problemy występujące u osób noszących protezy szczękowe i żuchwowe. Klej Fittydent jako jedyny przykleja protezę do dziąsła i zapewnia idealnie trwałe połączenie na kilkanaście godzin. Klej Fittydent nie wypłukuje się podczas spożwyania napojów, gdyż jego opatentowana receptura jest nierozpuszczalna. Nawet w piwie.

4. FITTYDENT klejące przekładki mocujące dolna protezę

YOTUEL FITTYDENT przekładki klejące stosowane są w najtrudniejszych przypadkach sprawdzają się w 100%. Przekładki to jedyne rozwiązanie problemu dla osób ze ślinotokiem, wąską i/lub płaską żuchwą.

5. PROTEFIX aktywne tabletki czyszczące do protez zębowych

Jedną aktywną tabletkę czyszczącą Protefix włożyć do pół szklanki letniej wody. Protezę zębową włożyć do roztworu na około 15 minut (proteza musi być całkowicie zanurzona). Po zakończonym procesie czyszczenia, przed założeniem protezy, wypłukać ją dokładnie pod bieżącą wodą. Stosować wyłącznie do czyszczenia protez lub aparatów dentystycznych ruchomych. Nie stosować w jamie ustnej!

Uwaga: Początkowo niebieskie zabarwienie roztworu zanika po zakończeniu procesu czyszczenia.

Zaleca się zdejmowanie protezy na noc, ponieważ całodobowe noszenie protezy sprzyja szybszemu tworzeniu się nalotów bakteryjnych na protezie.
Opis

Protefix Aktywne tabletki czyszczące do protez zębowych – dodatkowo zaleca się czyszczenie protez za pomocą specjalnych tabletek czyszczących, np. z serii Protefix (nawet codziennie).

Tabletki czyszczące Protefix z aktywnym tlenem nie tylko dokładnie i szybko czyszczą protezy, ale również dezynfekują je i odświeżają.

Na protezie, podobnie jak a prawdziwych zębach osadzają się resztki jedzenia. Dlatego nieodzowna jest staranna higiena jamy ustnej i dokładne czyszczenie protez. Przy braku odpowiedniej higieny protez resztki jedzenia, mogą wywołać bolesne stany zapalne.

Aby utrzymać odpowiednią higienę protezy – zaleca się czyszczenie protezy nie tylko szczoteczką do protez, ale również przy pomocy silniej i efektywniej działających tabletek czyszczących.

Aktywne tabletki czyszczące do protez Protefix mają dużą siłę czyszczącą oraz działanie likwidujące przykre zapachy.

Aktywne tabletki czyszczące Protefix uwalniają dużą ilość aktywnego tlenu, który samoczynnie czyści protezę. Jednocześnie tlen aktywny nie wchodzi w reakcję z materiałem protezy i jest dla niej bezpieczny.

6. PROTEFIX HIGIENA pasta czyszcząca do protez zębowych

Wycisnąć odpowiednią ilość pasty na szczoteczkę. Po wyjęciu protezy z jamy ustnej oczyścić dokładnie całą jej powierzchnię (obustronnie) przy pomocy szczoteczki z pastą. Następnie dokładnie wypłukać protezę wodą przed ponownym jej założeniem. Zamknąć tubkę po użyciu.
Opis

Protefix HIGIENA pasta czyszcząca do protez dzięki specjalnemu składowi:

nie rysuje powierzchni protezy,

działa antybakteryjnie,

zapewnia higieniczną czystość i świeżość protezy.

7. PROTEFIX HIGIENA proszek szybko-czyszczący do protez zębowych

Do szklanki nalać gorącą, ale nie gotującą się wodę. Dodać ok. 1/2 łyżeczki Proszku szybko-czyszczącego i szybko zamieszać.Protezę oczyścić pod bieżącą wodą oraz umieścić w szklance na 3 minuty, tak by pozostawała całkowicie zanurzona. W przypadku wyjątkowo opornych osadów protezę pozostawić w roztworze na 5-10 minut. Następnie protezę dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą.
Proteza jest higienicznie czysta, lśniąca i nadaje się do ponownego założenia. Preparat przeznaczony wyłącznie do czyszczenia protez zębowych, nie stosować w jamie ustnej!
Opis
Protefix HIGIENA proszek szybko-czyszczący to tani i skuteczny sposób na czyszczenie protezy.
Samoczynnie czyści i odświeża protezę w 3 minuty.
Usuwa oporny osad, przebarwienia i przykry zapach nie uszkadzając wrażliwego materiału protezy.

8. PROTEFIX krem mocujący ekstra mocny

Sposób użycia
Protefix krem mocujący nałożyć w odstępach na czystą i wilgotną protezę (patrz rysunek). Krem nakładać oszczędnie, gdyż przy nadmiernej ilości maleje skuteczność działania kremu a ponadto zbyt grubą warstwę kremu jest trudniej usuwać z protezy i podniebienia.
Protezę założyć i przycisnąć przez kilka sekund do podniebienia i dziąseł. Nie jeść przez następne 5 minut.
Wskazania
Protefix krem mocujący do protez.
Opis
Krem mocujący Protefix jest bardzo skuteczny w przypadku większości problemów z mocowaniem protezy. Odznacza się dużą siłą mocowania przez cały dzień, zarówno w warunkach utrudnionej przyczepności jak i przy intensywnej produkcji śliny.
Działa na mokro! W odróżnieniu od większości podobnych produktów, wyjątkowa kompozycja 2 polimerów pozwala na wiązanie wody i natychmiastowe działanie bez osuszania protezy.
Ma neutralny smak i łatwo daje się usuwać z protezy (opinia 90% użytkowników).

9. PROTEFIX krem mocujący z miętą

Sposób użycia
Protezę i jamę ustną oczyścić dokładnie z resztek jedzenia. Krem mocujący nałożyć w odstępach na czystą i wilgotną protezę (zgodnie z rysunkiem). W razie potrzeby krem można nałożyć również na tylną część protezy szczęki górnej. Przy nakładaniu kremu tubę naciskać w części bliżej ujścia tubki.

Krem nakładać oszczędnie, gdyż przy nadmiernej jego ilości maleje skuteczność działania mocującego. Dodatkowo zbyt grubą warstwę kremu trudniej jest usuwać z protezy lub z podniebienia.

Protezę założyć i przycisnąć przez kilka sekund do podniebienia i dziąseł. Nie jeść przez następne 5 minut. Resztki kremu mocującego można łatwo usunąć przy pomocy wacika zwilżonego olejem jadalnym.
Działania niepożądane
W pojedynczych przypadkach nie można wykluczyć nadwrażliwości na poszczególne składniki kremu. W przypadku zaostnienia podejrzenia reakcji alergicznej prosimy skonsultować się z lekarzem stomatologiem.
Ważne
Po użyciu należy starannie zamknąć tubkę , przy czym jej otwór powinien pozostawać czysty i suchy. Resztki wilgoci po dostaniu się do tuby mogą spowodować stwardnienie kremu mocującego.
Krem przechowywać w temperaturze pokojowej (do 25 o C), w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.
Opis
Protefix ® krem mocujący z MIĘTĄ to jedyny na rynku krem mocujący ze skoncentrowanym wyciągiem z mięty. Mocuje i uszczelnia protezy zębowe, a dodatkowo odświeża oddech. Wyróżnia się zmienioną formułą o wzmocnionej sile mocującej * oraz konkurencyjną ceną – kosztuje tyle samo co klasyczna wersja kremu Protefix ® . Nie zmienia smaku potraw!*
* przetestowane klinicznie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

10. Protefix proszek mocujący

Sposób użycia
Czystą i wilgotną protezę posypać równomiernie cienką warstwą proszku mocującego. Nadmiar proszku można strząsnąć z protezy. Następnie założyć i docisnąć protezę. Jeżeli wystąpi lekkie obluzowanie protezy (na przykład po wypiciu dużej ilości płynów), wystarczy ponownie posypać protezę cienką warstwą proszku mocującego.
Opis

Protefix proszek mocujący:

jest bardzo wydajny w użyciu

bardzo łatwy w użyciu: wystarczy posypać wilgotną protezę

odznacza się dużą siłą mocowania przez wiele godzin

bardzo skuteczny również przy niewystarczającym wydzielaniu śliny

ma neutralny smak; składa się w 100% z naturalnego związku – alginatu sodowego uzyskiwanego z alg morskich.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

7 responses »

 1. Ja stosuję tylko wypróbowane środki do mocowania i konserwacji od firmy Corega. Moim zdaniem nie ma lepszych.

  Odpowiedz
 2. Jak wiadomo obserwuje się niekorzystne zjawisko wykorzystywania klejów protetycznych przez pacjentów z niewłaściwie dopasowanymi protezami, np. użytkowanymi już przez jakiś czas, lub też nieodpowiednio skonstruowanych. Czasami występuje drętwienie, mrowienie lub osłabienie rąk i nóg, trudności z chodzeniem, zaburzenia równowagi, a także problemy dotyczące krwi, takie jak niedokrwistość – to są objawy, które mogą wystąpić u osób używających kremu do mocowania protez zębowych Corega extra strong. Kleje w formie proszku powinny być stosowane poprzez oprószenie mokrej powierzchni protezy przylegającej do podłoża preparatem przed włożeniem uzupełnienia do ust. Kleje w formie żelu oparte są na połączeniu naturalnych gum drzewnych, gęstych żeli organicznych oraz substancji pomocniczych, takich jak barwniki, czy dodatki poprawiające smak.

  Odpowiedz
 3. Warto zainwestować w dobre środki do pielęgnacji protez zębowych i nie oszczędzać na tym to to się może tak samo zemścić jak brak higieny jamy ustnej.

  Odpowiedz
 4. Z doświadczenia pracy w aptece ( osobistego z racji młodego wieku jeszcze nie posiadam) najbardziej popularny jest krem Corega Super Mocny. Kupuje go zdecydowana większość zainteresowanych. To chyba wystarczające potwierdzenie, że jest skuteczny;) Zapraszam również do siebie, gdzie znajdziecie równie ciekawe artykuły.

  Odpowiedz
 5. Corega rules moim zdaniem. Wszystkie starsze osoby które znam jadą na Corega tabs i ich pastach do sztucznych szczęk!

  Odpowiedz
 6. Muszę się poskarżyć na Protefix. Moim zdaniem najgorszy środek z tutaj wszystkich opisywanych. Nigdy go nikomu nie polecę 😦

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: