RSS

Suplementy i inne środki na problemy z pamięcią

Posted on

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych środków na poprawę pamięci. Mają one nie duży wpływ na to jak faktycznie funkcjonuje nasza pamięć – znacznie istotniejsze, wśród czynników na które mamy wpływ jest zdrowy tryb życia i dieta. Generalnie problemy z pamięcią dość często pojawiają się przy problemach z układem krążenia. Zapraszamy do lektury.

1. 24 H ENERGY specjalna formuła na koncentrację i dodatkową energię

Skład
Olej sojowy rafinowany, wyciąg z guarany (paullinia cupana), żelatyna, gliceryna (substancja utrzymująca wilgoć), naturalna kofeina, monostearynian glicerolu (substancja zagęszczająca), lecytyna (emulgator), krzemian glinowo-potasowy (nośnik), tlenek żelaza (barwnik).
Sposób użycia
Osoby dorosłe, należy spożywać 1–4 (maks.) kapsułki dziennie, wedle zapotrzebowania.
Wskazania
Polecany osobom:
intensywnie pracującym umysłowo lub fizycznie
długotrwale uczącym się
chcących zachować pełną aktywność późno w nocy
długotrwale prowadzącym pojazdy mechaniczne
Opis
24 H Energy to suplement diety opracowany na bazie naturalnej kofeiny. Zawarte w nim składniki wspomagają organizm w czynnościach wymagających zwiększonej koncentracji, np. intensywna praca umysłowa, długotrwała jazda samochodem oraz w sytuacjach wzmożonego wysiłku fizycznego (praca, sport). Spodziewanymi efektami przyjmowania suplementu są zwiększenie szybkości czasu reakcji na bodźce, lepsze skupienie uwagi oraz zwiększenie wytrzymałości podczas wysiłku.

Suplement oparty jest na kofeinie pozyskiwanej z owoców guarany.

Ta uwalniana jest istotnie dłużej aniżeli kofeina np. z ziaren kawy, dlatego działa przez dłuższy czas i mniej gwałtownie a twój organizm nie odczuwa spadków energii. Dodatkowo, przy przyjmowaniu 24 H Energy nie pojawiają się skutki uboczne, charakterystyczne przy spożywaniu kawy – problemy z żołądkiem i nerwowość.

2. BAKOZIN

Skład
Skład 1 tabletki: Bacopa monnieri ekstrakt – 0,25g, metyloceluloza (substancja wypełniająca), amorficzny dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), maltodekstryna ziemniaczana (substancja wypełniająca), laktoza (substancja wypełniająca), skrobia ziemniaczana (substancja wypełniająca).

Zawiera substancję słodzącą (maltodekstrynę ziemniaczaną) i cukier.
Sposób użycia
Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki dziennie, po posiłku popijając wodą. Najlepsze rezultaty można osiągnąć przy dłuższym stosowaniu (minimum 1 miesiąc).
Ostrzeżenia
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
W okresie ciąży i karmienia, decyzję o stosowaniu powinno się konsultować z lekarzem.
Warunki przechowywania
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej.
Opis
Preparat przeznaczony dla dorosłych i młodzieży po 12 roku życia przy wzmożonym wysiłku umysłowym.
Jest dobrym uzupełnieniem diety, ponieważ:
wspomaga sprawność umysłową w sytuacjach stresowych,
ułatwia uczenie się,
ułatwia zapamiętywanie i zdolność koncentracji oraz łagodzi skutki stresu.

3. BILOBIL

Skład
Każda kapsułka zawiera 40 mg standaryzowanego suchego wyciągu z liści miłorzębu.
Wskazania
Bilobil kapsułki są polecane:
w zaburzeniach krążenia obwodowego i mózgowego, które objawia się:
zaburzeniami pamięci i koncentracji,
szumem i dzwonieniem w uszach,
uczuciem lęku,
zawrotami głowy,
zaburzeniami snu.
Ponadto lek stosuje się w zaburzeniach krążenia obwodowego.
Pierwsze oznaki poprawy na ogół pojawiają się po miesiącu leczenia. Dla uzyskania bardziej trwałego efektu zaleca się przyjmować Bilobil przynajmniej przez trzy miesiące.
Działanie
BILOBIL preparat usprawniający krążenie krwi w mózgu. Suchy wyciąg z liści miłorzębu zawiera substancje czynne, które poprawiają krążenie krwi w mózgu i naczyniach obwodowych, zapobiegają zlepianiu się krwinek płytkowych oraz ochraniają komórki i tkanki przed uszkodzeniem spowodowanym niedotlenieniem.

4. BODYMAX 50+

Suplement diety Bodymax 50+ w płynie został stworzony specjalnie dla osób po 50. roku życia, które chcą być aktywne, witalne i cieszyć się życiem. Preparat zawiera najwyższej jakości wyciąg z żeń-szenia GGE® oraz zestaw ważnych dla osób po 50. roku życia witamin i minerałów. Żeń-szeń, zwany także „korzeniem życia”, zmniejsza zmęczenie i dodaje energii, wspomaga sprawność fizyczną i umysłową oraz naturalne siły obronne organizmu. Skuteczność wyciągu z żeń-szenia GGE® została udokumentowana w badaniach. Bodymax 50+ w płynie to świetny pomysł na pełen energii i witalności prezent dla naszych najbliższych. Preparat ma świeży wiśniowo-waniliowy smak!

5. BODYMAX PLUS

Suplement diety Bodymax Plus został stworzony specjalnie dla osób aktywnych, żyjących intensywnie, narażonych na stres. Preparat zawiera najwyższej jakości wyciąg z żeń-szenia GGE® w połączeniu z bogatym zestawem ważnych dla osób aktywnych witamin i minerałów m.in. wysoką dawką magnezu. Żeń-szeń, zwany także „korzeniem życia”, zmniejsza zmęczenie i dodaje energii. Wspomaga sprawność fizyczną i umysłową oraz naturalne siły obronne organizmu. Skuteczność działania wyciągu z żeń-szenia GGE® potwierdzają badania. Bodymax Plus to dawka zdrowej energii i uśmiechu na co dzień

6. DOPPELHERZ AKTIV dla mózgu

DOPPELHERZ AKTIV preparat zawiera wyjątkowe połączenie substancji wpływających korzystnie na pracę kory mózgowej. Jego skład został opracowany zgodnie z najnowszymi wynikami badań dotyczących funkcjonowania i budowy mózgu. Najnowsze badania naukowe wskazują ogromną rolę kwasów tłuszczowych DHA w pracy kory mózgowej. Wchodzą one w skład synaps komórek nerwowych, rejonów odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów nerwowych. DHA są głównymi składnikami budulcowymi kory mózgowej i siatkówki oka. Preparat uzupełnia dietę o lecytynę, która pełni ważną rolę w przebiegu zapamiętywania oraz zmniejszoną podatność na stres.

7. GINKGO BILOBA

Skład
Ginkgo Biloba 60mg (wyciąg z liści miłorzębu japońskiego standaryzowany na 24% ginkgoflawonoglikozydów i 6% laktonów terpenowych).
Sposób użycia

Osoby dorosłe: 1 tabletkę dziennie po posiłku, popijając dużą ilością wody.
Po okresie 4-6 tygodni spożywać 1 tabletka dziennie, jak wyżej. Nie należy przekraczać zalecanej porcji. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne.
Przeciwwskazania
Nie wskazane dla osób poniżej 16-go roku życia, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, osób nadwrażliwych na którykolwiek składnik preparatu.
Opis
DOMOWA APTECZKA GINKGO BILOBA – suplement diety uzupełniający normalną dietę w Ginkgo Biloba. Zaburzenia pamięci i problemy z koncentracją nie dotyczą tylko starszych osób, pierwsze objawy mogą wystąpić już znacznie wcześniej. Obniżenie sprawności intelektualnej może wynikać z zaburzeń krążenia mózgowego, a nieodpowiednia dieta, brak ruchu, palenie papierosów oraz choroby (np. nadciśnienie, cukrzyca) w znacznym stopniu przyczyniają się do tego typu zmian. W usprawnieniu przepływu krwi w naczyniach pomocny okazuje się wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba). Odpowiednie ukrwienie mózgu poprawia metabolizm komórek nerwowych, ponieważ otrzymują one większe ilości tlenu i glukozy. Ginkgo Biloba wspiera układ krążenia mózgowego i obwodowego w kończynach dolnych oraz działa pomocniczow ochronie przed niedotlenieniem komórek. W konsekwencji poprawia zdolność uczenia się i zapamiętywania. Preparat polecany jest wspomagająco dla osób ze słabym krążeniem, utrudnioną koncentracją umysłową, słabą pamięcią, szumem w uszach, osłabionym słuchem lub wzrokiem.

8. GINKOFAR

Skład
Jedna tabletka zawiera 40 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo bilobae fol.extr. sicc.), zawierającego 24% ginkgoflawonoglikozydów i 6% laktonów terpenowych oraz następujące substancje pomocnicze: laktoza, poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu, koloidalny dwutlenek krzemu, tlenek żelaza.
Dawkowanie i sposób stosowania
Ginkofar przyjmuje się doustnie Stosuje się 3 razy dziennie po jednej tabletce, po posiłku, popijając tabletkę płynem. Terapia powinna trwać 8-12 tygodni. Pierwsze objawy poprawy występują zwykle po około 4 tygodniach kuracji. Po kuracji zasadniczej, wskazane jest dalsze przyjmowanie leku 2 razy dziennie po 1 tabletce. Ginkofar jest lekiem dobrze tolerowanym i może być podawany przez dłuższy czas.
Przeciwwskazania
Alergia na składniki leku, zła tolerancja leku.
Działania niepożądane
Rzadko występują dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U osób szczególnie wrażliwych mogą wystąpić bóle głowy, alergie skórne.
Interakcje
Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego nie powinien być stosowany jednocześnie podczas długoterminowej terapii aspiryną, warfaryną oraz diuretykami tiazydowymi.
Ciąża i karmienie piersią
Nie są znane niekorzystne działania wyciągu z miłorzębu na płód i noworodka. Z przyczyn ogólnolekarskich leku Ginkofar nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.
Ostrzeżenia
Lek jest bezpieczny i jego stosowanie nie wymaga zachowania żadnych specjalnych środków ostrożności.
Działania niepożądane
Ginkofar jest dobrze tolerowany. Rzadko występują objawy zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz bóle głowy. Brak jest interakcji z innymi lekami. Lek może być stosowany u cukrzyków.
Wskazania
Ginkofar stosuje się w leczeniu i profilaktyce zaburzeń krążenia mózgowego i obwodowego, miażdżycy naczyń i związanych z tym objawach takich jak:
utrudniona koncentracja myślowa i zaburzenia pamięci,
zawroty i bóle głowy,
szum w uszach,
zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna i bóle w stopach),
osłabienie słuchu i wzroku.
Działanie
Zespół substancji czynnych zawartych w suchym ekstrakcie z miłorzębu japońskiego zwiększa tolerancję tkankową, również mózgu, na niedotlenienie. Znosi skurcz naczyń, zmniejsza lepkość krwi i agregację krwinek, dzięki czemu następuje zwiększenie mikrokrążenia tkankowego krwi. Właściwości te wpływają również korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Ekstrakt miłorzębu japońskiego neutralizuje wolne rodniki i działa neuroprotekcyjnie. Obserwuje się, iż wpływa on w niewielkim stopniu na łagodniejszy przebieg choroby Alzheimera oraz jaskry.
Kliniczne działanie polega na:
zmniejszeniu niedokrwienia mózgu,
usprawnieniu przepływu mózgowego oraz obwodowego w kończynach dolnych,
ochronie komórek przed niedotlenieniem,
hamowanie agregacji płytek krwi i zwiększenie płynności krwi.

9. PAMICON

PAMICON suplementacja codziennej diety w składniki korzystnie wpływające na pamięć i koncentrację. Preparat polecany dla osób w wieku dojrzałym.

 

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

13 responses »

 1. Bardzo fajne zestawienie

  Odpowiedz
 2. Hej, ciekawe zestawienie- zapraszam do mnie

  Odpowiedz
 3. Wymieniony na pierwszym miejscu preparat 24 H ENERGY według mnie troszkę odstaje od pozostałych- oparty jest na kofeinie ( działa raczej pobudzająco niż na pamięć), poza tym większość osób mających kłopoty z pamięcią to osoby starsze mające problemy też z nadciśnieniem, wtedy kofeina odpada. Pamicon ze względu na zawartość żeń-szenia i yerba mate również może mieć przewagę efektu pobudzającego.
  Preparaty z gingko biloba jak najbardziej, dorzuciłbym jeszcze do tego lecytynę.
  btw. dla ciekawskich farmaceutycznej wiedzy – kliknij w nick

  Odpowiedz
 4. KSW 26 transmisja

  Na pamięć najlepsza lecytyna i orzechy 🙂

  Odpowiedz
 5. Zgadzam się z poprzednikami, ciekawe zestawienie, ale jednak czasami warto również postawić na naturalne metody – zdrowe odżywianie to podstawa

  Odpowiedz
 6. Leki przeciwbólowe

  Lecytyna, orzechy wszystko się zgadza, ale równie ważny, a może nawet najważniejszy jest trening tej pamięci 😉

  Odpowiedz
 7. Dlaczego 24 H Energy jest lepszy od popularnych „pobudzaczy”? Ten suplement oparty jest na kofeinie pozyskiwanej z owoców guarany. Ale przede wszystkim jedz produkty bogate w witaminy z grupy B. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy pomagają neuroprzekaźnikom efektywniej transportować impulsy nerwowe.

  Odpowiedz
  • Zawarte w nim składniki wspomagają ciało nasze w czynnościach wymagających koncentracji, np. częsta praca umysłowa, długotrwała jazda pojazdem mechanicznym oraz w sytuacjach wzmożonego wysiłku fizycznego. Spodziewanymi bardzo efektami brania suplementu są zwiększenie szybkości czasu naszej reakcji na różne bodźce, lepsze skupienie uwagi oraz zwiększenie wytrzymałości podczas różnego wysiłku. Taka jest moja opinia. Poza tym przy przyjmowaniu 24 H Energy nie pojawiają się działania niepożądane charakterystyczne przy spożywaniu kawy – problemy z żołądkiem i ogólna nerwowość.

   Odpowiedz
 8. Jak znalazł – niedługo będę sama potrzebowała takiego specyfiku – zbliża się sesja :). Do tej chwili jeśli używałam to takich z miłorzębem. BODYMAX PLUS mnie zaciekawił. Coraz częściej słyszę jednak dużo dobrego o suplementach ziołowych z Indii. Na pamięć podobno bardzo dobrze działa Brahmi. Czy może ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

  Odpowiedz
 9. Z tego co wiem nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplementy diety nie powinny być także stosowane w zastępstwie normalnej zróżnicowanej diety. Zamiast tego zaleca się stosowanie zróżnicowanej i zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia.

  Odpowiedz
 10. Lecytyna otrzymana z ziaren soi przejawia szereg korzystnych dla organizmu właściwości – chroni wątrobę, ściany żołądka, obniża poziom cholesterolu, podnosi sprawność krążenia krwi. Najważniejszym składnikiem lecytyny są tzw. fosfolipidy. Ich budowę można określić jako rdzeń + „końcówkę”. Dzięki temu wpływa korzystnie na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, zwłaszcza mózgu oraz na stan mięśni szkieletowych.

  Odpowiedz
 11. technické konopí semena

  Sezamová semínka obsahují řadu vitamínů a minerálů, například vitamin E, vitamíny ze
  skupiny B, beta karoten, vápník, železo, zinek,
  draslík či fosfor.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: