RSS

Espumisan na wzdęcia, gdy bulgocze w brzuchu

Posted on

Espumisan to lek, który łagodzi wzdęcia. Zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazowych, nagromadzonych w papce pokarmowej oraz śluzie przewodu pokarmowego, doprowadzając do ich pękania. Zmniejsza w ten sposób tworzenie się gazów w jelitach i pęcherzyków w żołądku. Usuwa gaz, bańki powietrza z przewodu pokarmowego.

Działanie
Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.  Lek Espumisan stosowany jest w leczeniu wzdęcia brzucha i stanów nadmiernego tworzenia i nagromadzenia się gazów w żołądku i jelitach (niestrawności), przy łykaniu powietrza, po zabiegach operacyjnych, jak również w celu usuwania gazów przed badaniami diagnostycznymi.
Wskazania

Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe). W badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym. Krople są również stosowane w leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 m.ż. oraz w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie stosować u dzieci do ukończenia 1 m.ż. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych. Ciąża i okres karmienia piersią: bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.

Dawkowanie
Espumisan stosuje się doustnie. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kaps. na dobę, dawka maksymalna dla dorosłych wynosi 6 kaps. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie – 2 kaps. wieczorem oraz rano w dniu badania – 2 kapsułki. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości, preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu.

Skład Espumisan
1 kapsułka zawiera 40 mg simetikonu.

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

5 responses »

 1. Czasami tak mi bulgocze w brzuchu, że nie wiem czy żaby nie połknąłem.

  Odpowiedz
 2. Powiem wam, że od kilki dni ciągle pierdzę. W pracy się jakoś powstrzymuję, ale jest mi ciężko. Za to w domu gram na kiszce stolcowej jak na trąbie, po prostu nie wiem co robić. Słyszałam, że pomaga Espumisan. Czy to prawda?

  Odpowiedz
 3. Mam identyczny problem ale Espumisan mi nie pomaga niestety ..
  Pozdrawiam ….

  Odpowiedz
 4. Ja to przede wszystkim piję miętę i wtedy jest znacznie lepiej. Espumisan brałam jakiś czas temu i też mi to nie pomaga niestety. ale może ktoś słyszał o takich tabletkach na wzdęcia.

  Odpowiedz
 5. Muszę coś brać na wzdęcia, bo mi brzuch gazy rozerwą. Nadmierne wzdęcia powodują uwalnianie gazów lub bąków, które mogą mieć czasem bardzo nieprzyjemny zapach. Gazom lub wzdęciom można w dużym stopniu zaradzić stosując domowe metody. np. po posiłku żuj plasterki świeżego imbiru, moczone w soku z limonki. Wskazane jest regularne, spokojne spożywanie posiłków 4-5 razy dziennie. konsumowanie w pośpiechu na stojąco a zwłaszcza w biegu sprzyja połykaniu dużej objętości powietrza. I jeszcze jedno – napij się szklankę czerwonej herbaty (najlepszy efekt herbata sypana zaparzona zgodnie z instrukcją, a nie ekspresowa) – jeśli nie jesteś wstanie przełknąć czystej czerwonej herbaty kup taką z wiśnią

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: