RSS

Climea jest zalecanym lekiem dla kobiet w okresie menopauzy

Posted on

Climea to preparat zalecany dla kobiet w okresie menopauzy, u których występują takie dolegliwości jak: uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, rozdrażnienie, zmęczenie, przygnębienie, bezsenność, zaburzenia pamięci i koncentracji. Jako uzupełnienie diety w profilaktyce chorób układu krążenia i osteoporozy.

Kobiety w okresie przekwitania często skarżą się na wahania nastroju, uderzenia gorąca, problemy z koncentracją i ze snem. Te dolegliwości oznaczają zazwyczaj jedno: nadchodzi menopauza. Kiedy kobieta wchodzi w okres menopauzalny, oznacza to dla jej organizmu cykl ważnych zmian. Można powiedzieć, że jej kobiecość definiuje się na nowo, bo przemianie podlega zarówno jej fizyczność, jak i też psychika. Menopauza wiąże się z zatrzymaniem krwawień miesiączkowych, kończy ona wiek średni i zdolność do rozrodu. Wystąpienie menopauzy nie jest zjawiskiem nagłym, poprzedza ją okres trwający kilka lat.

Większość kobiet obawia się wejścia w wiek dojrzały ze względu na towarzyszącą mu nową sytuację życiową: przejście na emeryturę, opuszczenie domu przez dzieci (tzw. syndrom pustego gniazda), zmiany w postrzeganiu siebie związane ze starzeniem ciała, subiektywną utratę atrakcyjności. Menopauza i okres klimakterium nie musi się jednak kojarzyć z nieprzyjemnymi dolegliwościami i depresją. Istnieją metody, które pozwolą się cieszyć zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Dawkowanie Climea: Doustnie. 1 tabletka dwa razy na dobę. Nie należy stosować produktu dłużej niż przez 6 miesięcy bez konsultacji z lekarzem. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Wskazania

Preparat jest szczególnie zalecany dla kobiet w okresie menopauzy u których występują:
uderzenia gorąca
nadmierne pocenie się
zmęczenie
rozdrażnienie
przygnębienie
bezsenność
zaburzenia koncentracji i pamięci
Działanie preparatu

Dzięki zawartości substancji czynnych stanowi źródło:
fitoestrogenów stosowanych jako alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej
niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT)
witaminy E

Fitoestrogeny łagodzą okołomenopauzalny deficyt estrogenów u kobiet, niewywołując skutków ubocznych. NNKT pełnią ważną rolę jako materiał budulcowy dla komórek i tkanek. Oleje z wiesiołka i ogórecznika są naturalnym źródłem kwasu gamma-linolenowego (GLA), który regulując wiele przemian biochemicznych i fizjologicznych prowadzi do powstania hormonów tkankowych i związków regulatorowych. Witamina E neutralizuje wolne rodniki i przeciwdziała utracie elastyczności, sprężystości i wilgotności skóry. Wspomaga układ odpornościowy i obniża poziom „złego” cholesterolu LDL
Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Ponieważ GLA może spowodować wydłużenie czasu krwawienia, nie powinien być stosowany u chorych na hemofilię oraz u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Kompleksowa produkt uzupełniający dla kobiet w okresie menopauzy. Dzięki zawartości substancji czynnych stanowi źródło:
– fitoestrogenów stosowanych jako alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej (HTZ),
– wapnia,
– witaminy E.

Skład: (1 tabletki)
izoflawony z nasion soi 15mg
wapń 100mg (12,5% zalecanego dziennego spożycia)
witamina E 5mg (50% zalecanego dziennego spożycia)

Reklamy

About tabletki

Tabletki to strona na temat leków i preparatów zdrowotnych oraz na temat terapii i zdrowia. Zapraszam do czytania!

9 responses »

 1. Bardzo podobny środek do Soyfemu. Pomaga w menopuzie. Menopauza to dosłownie ostatnie krwawienie miesięczne. W szerszym rozumieniu jest to przełomowy moment trwającego kilka lat procesu menopauzy (klimakterium), okresu przejściowego w życiu kobiety między wiekiem prokreacyjnym a starością, zazwyczaj między 45 a 55 rokiem życia.

  Odpowiedz
  • Moim zdaniem bardzo istotnie różni się od Soyfemu. Na mnie Soyfem w ogóle nie działał, a climea działa znacznie lepiej.

   Odpowiedz
 2. Kupiłam mojej mamie w zeszłym tygodniu i muszę zapytać czy jej się coś poprawiło. Odczuwa cały czas uderzenia gorąca i to jest jej najwikszy problem związanych z przekwitaniem

  Odpowiedz
 3. Climea nie jest lekiem, tylko suplementem. Popraw kłamiący tytuł

  Odpowiedz
 4. rapujący adaś

  Masz menopauzę to jeszcze nie tragedia
  Bądź cały czas sobą
  wciąż możesz nie przegrać
  Jesteś tą osobą

  Nie zmieniasz się wcale
  W dal dorzuć żale
  yo!

  Odpowiedz
 5. Kilka ważnych słów na temat naszego samopoczucia. Jakość naszych związków może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie, a także może podnieść szanse zachorowania. Uczucie samotności zwieksza trzy- albo pięciokrotnie prawdopodobieństwo zachorowania. Poczucie własnej wartości, szczególnie u kobiet, zależy od relacji z naszymi bliskimi. Jesteśmy stworzeniami spolecznymi oraz genetycznie zaprogramowanymi, by żyć w związkach. Oni wszyscy mamy potrzebe odczuwania miłości, afirmacji oraz bycia potrzebnym. I dlatego również tworzenie związków może być kluczowe dla naszego zdrowia. Ważna może być również jakość owych związków, a nie ilość. To rownież oznacza, że by stworzyć wartościowy zwiazek, powinniśmy otwarcie wyrażać swoje emocje oraz odrzucić mechanizmy obronne. Związki nie kończa się na naszych partnerach oraz rodzinie. Także duży krag przyjaciół może być ważnym elementem zdrowia psychicznego. Skoro zapytać Polki, jakich dolegliwości obawiają się najbardziej, okazuje sie, że nowotworów zlośliwych. Tymczasem co druga umiera na dolegliwości krążenia – mówiła profesor Kalina Kawecka-Jaszcz, kardiolog. W Polsce rocznie umiera z powodu dolegliwości ukladu sercowo-naczyniowego 82 tys. meżczyzn oraz 91 tys. kobiet (co stanowi łącznie 43 proc. wszystkich zgonów mężczyzn oraz 55 proc. kobiet). W kuchni, gdzie przygotowywane są posiłki, należy dbać o prawidłowe zabezpieczenie żywności przed zarazkami. Żywność przechowujemy, zależnie od danego produktu, w przeznaczonych do tego szafkach, chłodziarce czy może zamrażarce. Nieporządek oraz brud w kuchni powinny stanowić na przykład przyczyne zatruć pokarmowych. Należy pamiętać nie jedynie o myciu naczyń oraz sztućców, ale także produktow spożywczych, na których powinny znajdować się bakterie chorobotwórcze.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: